tontaktmiddag luisvrouwen Beroepsverboden in Stedelijk Museum Schiedam is zaterdag drumbandstad wegens het jubileum van de Jeugd-Rijnmondband N VUORWERPE1^ Bingo-avond uitgesteld Openbare verkoping HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 27 - VRIJDAG 7 APRIL 1978 mem#tmmmmm De voor vrijdag a.s. door de Wijk- vereniging „Bijdorp" vastgestelde bingo-avond gaat niet door. De avond is verschoven naar zaterdag 15 april a.s., aanvang 8 uur. In verband met het 10-jarig bestaan van de wijkvereniging draait tussendoor het rad van avontuur met hieraan verbonden waardevolle prijzen. Woningruil: 3-kamer- woning Mgr. Nolenslaan, 4e etage, gem. gerenoveerd huisje in Rotterdam-Zuid. Tel. 708073. Gevraagd: gediplo meerde naaister, die jurken en broekpakken kan naaien voor dame. Tel. 703280. ex. art. 1223 Md 2 van het B.W. op de woehsdagen 12 en 19 april 1978 bij veiling en afslag in het gebouw ..Arcade", Lange Haven 71 te Schiedam, telkens des v.m te 11.00 uur t.o.v notaris C. F. J van der Valk te Schiedam, Nassaulaan 55-57, tele foon 010-730000 van de navolgende te Schiedam gelegen onroerende goede ren, te weten 1. het woonhuis met ondergrond en erf aan de Dwarsstraat 51, kad gem Schiedam, sectie L. nummer 766, groot 27 ha, Jaarl. lasten: onr. goed bel 41.—; rioolbel 66,80, in samenwerking met notaris C. Everaars te Schiedam. 2 het woonhuis met ondergrond en erf aan de Zalmstraat 15, kad gem Schiedam, sectie L nummer 891, groot 57 ha. Jaarl. lasten: onr. goed-bel. 41,—; rioolbel 66.80. Perceel 2 is leeg, terwijl de koper van perceel 1 de ontruiming van dit pand kan vorderen krachtens de grosse van de akte van gunning. Onmiddellijk na de toewijzing van ge melde panden dienen de kopers ter plaatse 10% van de koopsom te vol doen. dan wel voldoende zekerheid te stellen Aanvaarding en betaling van de koop penningen: voor of op 30 mei 1978 Bezichtiging: maandag 10 en 17 april 1978 van 14 00 tot 16 00 uur Toegangsbewijzen en nadere inlich tingen bij voornoemde notaris van der Valk. Maandagmiddag 10 april komen de le den van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Schiedam een kontaktmiddag in de kantine van het tennispark Van Vliet aan de Stad houderslaan 121. Waar men het pro gramma van de tocht naar Engeland zal bespreken. Aanvang twee uur. RECEPTIE Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: Horloge; sterrenbeeld; dekzeil; twee plastic tasjes met inhoud; armbandje; plastic kindertasje; portemonneetje; etui met sleutels; keldersleutel; heren handschoen. Te bevragen bij de vinders: hondepenning; v. Noordt, Chopinplein 69 te Schiedam. Pekinees: mevrouw Bisschop, Pr. Mauritsstraat 10a te Schiedam. Hondepenning: De Bruin, v. Leeuwen hoekstraat 16 te Schiedam, tel. 261865. Bastaardhondje: Duijm, Ed. Van Bei- numlaan te Schiedam, tel. 710008. Duitse herder: C. Keijser, Oude Haag- weg 777, tel. thuis 070-2547&3. Bankbiljetten: v. Collenburg, Buys Ballotsingel 59 te Schiedam, tel. 371041. Kinderhorloge: Knoops, Spoorbaan straat 8 te Schiedam, tel. 700899. Bankbiljet: Slee, Nieuwe Haven lb te Schiedam. Kinderportemonnee met inhoud: me vrouw Nomer, Dorpsstraat 15 te Schie dam, tel. 709557. Trouwring: mevrouw Roosendaal, p/a Wilton-Feijenoord, tel. 269200, toestel 3688. Plastic tasje met inhoud: C. Klein, Dirk Schaferplein 87 te Schiedam. Autosleutels: In Wolf, Griegplein 177 te Schiedam, tel. 705701. Aansteker: v. Hemmen, Populieren laan 48 te Schiedam. Ring met sleutels: De Bruin, Nieuw- landplein 64 te Schiedam. Ring met sleutels: v. Dreen, Juliana- laan 72c te Schiedam. Bril in etui: Aan de Wiel, v. Oldenbar- neveltstraat 69 te Schiedam, tel. 704944. Voetbalschoenen: mevrouw Hoff, Burg. van Haarenlaan 564 te Schie dam, tel. 713616. Herensjaal: v.d. Ende, Oldenbarne- veltstraat 25 te Schiedam. Herenhandschoen: v.d. Ende, Olden- barneveltstraat 25 te Schiedam. Dameshandschoen: Sprong, Damlaan 118 te Schiedam. Onder de titel „het rijke onvermogen" is vandaag in het stedelijk museum een ex positie geopend, die men niet in dergelijke kunsthuizen zou verwachten. Het on derwerp is namelijk de bondsrepubliek Duitsland en dan met name de beroeps verboden. De expositie bestaat uit een fotoreportage gemaakt in de periode ja nuari 1976 en september 1977. De titel slaat enerzijds op de steeds groeiende macht en welvaart van Duit sland, terwijl zij anderzijds betrekking heeft op het onvermogen van vele Duitsers om werkelijk met het verleden af te rekenen. De expositie is het werk van Oskar van Alphen. Hij zegt: „ik heb natuurlijk niet voor niets Duitsland als onderwerp van mijn reportage gekozen. Duitsland is immers geen gewone natie, maar neemt zowel ekonomisch als op het terrein van de politiek eeh domineren de plaats in in West Europa. Daar naast zijn er redenen te over om aan te nemen dat het Nazi verleden in het Duitsland van 1978 nog altijd een belangrijke rol speelt. Hoe verontrus tend dit overwerkte verleden zich in de praktijk ook moge manifesteren, niet minder verontrusfend is het feit dat Duitsland in feite de enige Westeuro- pese democratie is waar zowel de jon geren als de ouderen de grootste móei- te blijken te hebben met het soepel hanteren van de verworvenheden van de burgelijke revolutie. Ik heb bewust voor een onderwerp „in onze naaste omgeving" gekozen om met simpele voorbeelden van ten dele reeds geac- Spijkerjurkje, de heer Niks, S. Loh- manlaan 80 te Schiedam, tel. 710902. Babymuts: C. van Raaij, Havendijk 196b te Schiedam. cepteerde tendenzen en incidenten een impressie te geven van de mogelijk ook ons bedreigende gevaren zoals: een steeds geweldadiger wordende maat- schappijstruktuur, het repressieve ka rakter van de maatregelen, die dit soort strukturele gewelddadigheid pro beren te kamoufleren en de betrekke lijke onmacht van de bestuurlijke or ganen zoals het parlement om een effektief toezicht uit te oefenen. Repressie als een proces van gewen ning waarbij steeds meer wat eerst on aanvaardbaar was evolueert naar „normaal" en „acceptabel". Toege- soitst op deze reportage: een proces van geleidelijke afbraak van maat schappelijke verworvenheden krijgt de suggestie dat het juist deze verworven heden veilig stelt. Wie ogen heeft om te zien herkent de signalen: de intoleran tie, de intimidatie, het geweld. Het is een verschijnsel dat in Duitsland duidelijker waarneembaar is dan in welke andere vergelijkbare natie. Ik hoop dat duidelijk mag worden, dat het er niet om gaat Duitsland als zoda nig aan de kaak te stellen, maar dat het gaat om het verschijnsel van de re pressieve staat waarnaar ook wij, als wij niet uiterst waakzaam zijn, dreigen af te glijden". Een van de foto's over het onderwerp Bondsrepubliek Duitsland en de beroeps- vérboden in het Stedelijk Museum. De senioren van de Rijnmondband Schiedam vallen, waar ze ook ver schijnen, op door stijl, een perfecte exersitie en een repertoire van hoog muzikaal gehalte. De Jeugd-Rijnmondband viert dan het 40-jarig bestaansfeest met een kleur rijke drumband-show op het Emma- plein. Niet alleen het jubilerende korps gaat zich hier aan het publiek presenteren, maar ook de hiervoor uitgenodige jeugdkorpsen Wilhelmus uit Slie- drecht; Drumguards, Delft; Excelsior, Rotterdam; Jubal, Dordrecht en Kunst en Genoegen uit Leiden. De organisa tie hiervan geschiedt met medewerking van de Schiedamse Winkeliersvereni ging „City-Centrum". De korpsen ver trekken met een tussenpoze van 5 mi nuten vanaf het repetitielokaal van „De Rijnmondband" in de Lange Nieuwstraat. Het eerste om 13.30 uur. Ze volgen als route: de Gerrit Ver- boonstraat, Koemarkt, Hoogstraat, Grote Markt, Lange Kerkstraat, Kreu- pelstraat, Boterstraat, Broersvest, Em- maplein. Als alle korpsen hier zijn gearriveerd begint het grote défilé met alle korpsen die daarna nog een keer afzonderlijk hun show gaan brengen. Om ongeveer 16.00 uur begint de afmars naar de Lange Nieuwstraat via Broersvest en Gerrit Verboonstraat. In het repetitielokaal in het z.g. „Blau we Huis" is van elf uur tot half een open jubileumreceptie. In een andere zaal is een expositie ingericht over het onstaan en de levensloop van de huidi ge Rijnmondband in woord en beeld. Ook hier kan iedere Schiedammer een kijkje komen nemen. Zaterdagmiddag belooft Schiedam een .drumbandstad te gaan worden waarbij het centrum vervuld zal zijn van trom geroffel, hoorngeschal en ritmische klanken. Voor de Jeugd-Rijn mondband is de boog niet altijd ge spannen. Op een jolige wijze pre senteerde de band zich in de dit jaar gehouden carnavalsoptocht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 27