I1SSM Ontvangst werd overweldigend gebeuren Kille mistnevels omhullen verre grauwe golven, dap per deinende scheepjes en priemende obstakels. Op de hier en daar gevaarlijk glooiende wallekant reikhal zen rillend, enkele met op zienbarende lenzen uitgerus te personen. Nog een hal fuur, vóór de roemruchte Flyer haar voorsteven naar de Veerhaven zou richten. Gezondheid Van Riet schoten! mmmmm De intocht in de Rotterdamse Veerhaven Belangstelling bij, maar ook op het water Onder de opvarenden bevond zich ook Prins Bernhard Het grote moment was aangebroken HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 31 - VRIJDAG 7 APRIL 1978 Flyer in mistig Rotterdam De Flyer is de boot, die de zeilrace om de wereld gewonnen heeft. Ei genaar en schipper van de boot is Connie van Rietschoten, een Rot terdammer. Met elf bemanningsle den werden 's werelds woeste ba ren bedwongen. Een overweldigen de ontvangst was voor het binnen lopen van het schip, dinsdag, geor ganiseerd. Met het verstrijken van de minuten groeit aan de kade langs de Veer haven een blauwbekkende, maar dapper volhardende menigte. Geen lantaarnpaal of boom is meer veilig voor acrobatisch aangelegde nieuwsgierigen. Vorsende blikken peilen de grauwe loop van de Wa terweg af, waar lucht en water zich vermengen. Een dobberend lucht- bootje, dapper laverend tussen ho ge golven, en naderhand ook ande re boten varen de snelste zeilboot ter wereld tegemoet. De musicerende afdeling van de marine blaast en slaat zich vast wat warm. Het eerste geloei brengt een heftige beweging voorwaarts in de stijve gelederen van de achter hoede langs de waterkant. De voor hoede probeert krampachtig een droog pak te houden. Majestueur piept een grote vloot langzamerhand vanuit de nevels te voorschijn. Overweldigend geloei, gebel, en geklap weerklinkt. Blus boten zetten hun verwelkoming kracht bij met ferme waterstralen. TGemidden van een dertigtal boten doemt de Flyer op. Geëscorteerd door schepen van rijks- en gemeen telijke havendienst, Europoortsle pers van de Nieuwe Rotterdamse sleepdienst, Spido- en marinesche pen. wordt op de Veerhaven afge stevend. De duizenden belangstel lenden brengen luid hoerageroep voort. Dan wordt afgemeerd bij zeilver eniging De Maas, waar Flyer-eige- naar Connie van Rietschoten zelf lid van is geweest. Champagne stroomt rijkelijk. De twaalfkoppige bemanning van de Flyer laat zich het feestelijk vocht evenals de in zeilkleding gehulde Prins Bernhard goed smaken. Champagne stroomt met gulle stra len over het dek. De in zeilkleding gehulde Prins Bernhard toost met de twaalfkoppige bemanning. Het gevallen. Maar in het Belgische Breskens was volgens hen toch uit een beter vat getapt. „Daar waren veel mooie meisjes", zegt navigator Gerard Dijkstra wat teleurgesteld in het Maasstedelijke schoon. Na het afmeren in de Veerhaven werd de bemanning om vijf uur ontvan gen in het gemeentehuis.. gemeentebestuur op een Spidoboot wendt, als de escortering is 'beëind igd, de steven. Regelrecht uit Bom melstrips weggelopen schalen met broodjes worden op het dek neer gezet. Langzamerhand druppelden de omstanders weg. De overweldigende ontvangst bleek bij de bemanning best in de smaak K:':>

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 31