Her-inrichtingsplan in Groenoord KANTOORGEBOUW 's-GRAVELAND Inregelen C.A.I. in Groenoord Vergadering gemeenteraad Beginpunt bus 53 aan de Kaag Opening van Bad Groenoord Gemeentelijke Sociale Dienst Gemeentelijke Woningdienst Bureau Huisvesting Verbetering van de leefbaarheid, volgens regels van "woonerf" P. van Anrooylaan en Eduard van Beinumlaan worden "verkeers-luw" ar Vergadering Onderwijs begeleidingsdienst Welstandscommissie :#*f 7 Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam Verzorging: Voorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1, telef. 26.05.00, toestel 340. aan de 's-Gravelandseweg 567 - telefoon 732111 Parkeren HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - WOENSDAG 12 APRIL 1978 Het definitieve her-inrichtingsplan voor het gebied in Groenoord dat omsloten wordt door de Laan van Bol'Es, de Peter van Anrooylaan, de Jozef Oreliosingel en de Eduard van Beinumlaan, is opgesteld en in de vorm van een Informatiekrant toegestuurd aan de bewoners van de Jozef Oreliosingel (westzijde, de nummers 169 t/m 335), het Cornelia van Zantenplein, de Toon Verheystraat (westzijde, nummers 85 t/m 177), de Eduard van Beinumlaan (num mers 1 t/m 59), de Peter van Anrooylaan (nummers 2 t/m 60) en het Willem Landre- plein. Van het Bart Verhallenplein is ove rigens de reconstructie met terrein-op hoging reeds gereed. Het plan is door de dienst Gemeentewerken uitgewerkt in overleg met de bewoners zelf, de Wijkvereniging Groenoord e.o., de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord (S.S.S.N.), waarbij ook werkgroepen zijn geformeerd en een enquete is gehou den. Dit heeft geleid tot wijzigingen van de aanvankelijke opzet. Een uitgangspunt voor dit herinrichtingsplan is, dat het ge meentelijk beleid gericht is op het verbe teren van de leefbaarheid in het woonge bied. Dit houdt in dat er een duidelijk onderscheid is gemaakt tussen de gebieden bestemd voor het verkeer en voor het verblijven; voor dit laatste is dan uitgegaan van de principes woonerf. Bovendien is er van uitgegaan dat de parkeervoorzieningen met 10% uitgebreid zouden worden, nl. van 377 tot 425 parkeerplaatsen. De inrichting van het plangebied krijgt, zoals dat ook is gebeurd op het Bart Verhallenplein, een meer gevarieerd en speels karakter door een wijziging van de loop van de paden en ook van de beplantingen. We geven wat bijzonderheden. Aan de Jacob Bijsterstraat zal op een terrein, dat volgens het bestemmingsplan bestemd is voor „bijzondere bebouwing" een sport school worden gebouwd. In de Jacob Bijsterstraat komt een ver springing van de as van de rijbaan, met in de bocht zgn. velopa-afsluitpalen, voorzien van reflectoren voor de.goede zichtbaar heid. Deze palen dienen niet alleen om het Verkeer te leiden, doch ook om de beplan ting te beschermen. Bij de voetbrug over de Jozef Oreliosingel komen twee hekjes in sluisvorm; dit om te voorkomen dat fietsers en brommers de brug op en af rijden. Maar kinderwagens en invalidenwagens kunnen toch door de keersluis komen. Beide flats aa de Jozef Oreliosingel krijgen in het schaduwgebied elk 12 parkeer plaatsen. Doch auto's zullen niet van de ene naar de andere flat kunnen rijden, omdat er een scharnierbare „padpaal" is ge plaatst, die door de brandweer kan worden neergeklapt. De bewoners van net tlatgebouw tussen Cornelia van Zantenplein en Eduard van Beinumlaan hebben geklaagd' dat wanneer ze de trap afkomen ze de kans lopen bij de opening aangereden te worden door (brom)fietsers. Dit bezwaar is opgevangen door bij het trappenhuis een muurtje të bouwen en een hekje te plaatsen onder de galerij. Op het Cornelia van Zantenplein komen de parkeerplaatsen in groepjes en ge deeltelijk haaks op de rijbaan (met een drempel met paaltjes) langs het flat gebouw. Midden op het plein komt groen, met aan een voetpad ook speelgelegenheid. Vanaf het Cornelia van Zantenplein loopt een voetpad rechtstreeks naar de kleu terschool De Bibelebontseberg en de lagere Willem Gehrelsschool aan de Peter van Anrooylaan. De inrichting van dit deel van de Peter van Anrooylaan is afgestemd op de aanwezigheid van schoolkinderen; door asverspringingen en drempels wordt de snelheid van het verkeer afgeremd. Door het aanbrengen van paaltjes zal verhinderd worden dat auto's van hier uit de Laan van Bol'Es oprijden. Het Willem Landreplein blijft in hoofdzaak ongewijzigd. Aan de zuidzijde kom een groenstrook ten noorden van de par keerplaatsen. Vanaf de speelplaats op het plein loopt een voetpad naar de Toon Verheystraat en via het schoolplein van de Dr. Sauerschool is een verbinding mogelijk met het Cornelia van Zantenplein. In het hele her-inrichtings-gebied komen op 21 plaatsen speelvoorzieningen, zitbanken en dergelijke. Daaronder is ook een vaste tafeltennistafel, bij bestaande banken aan het Willem Landreplein. In het noordelijke gebied van dit plein komt ook een speciale uitlaatplaats voor honden. Een belangrijk punt in het her-inrichtings plan voor Groenoord-Midden is dat de Peter van Anrooylaan en de Eduard van Beinumlaan zodanig worden gewijzigd dat ze verder onaantrekkelijk zijn voor het doorgaande verkeer. Dit moedigt de autorijders aan meer gebruik te maken van de verzamelroute Churchill weg, Zwa luwlaan, Vivaldilaan. In de Peter van Anrooylaan komen niet al leen op enkele punten verspringingen van de wegas, maar ook twee „sluizen". Dit zijn vernauwingen in de weg, waar maar een auto tegelijk doorkan. Dit werkt afremmend. Naast de sluis ko men aan beide zijden bomen, die de sluis visueel markeren. De fietsers kunnen bui ten langs de sluis rijden. Bij de knikpunten in de weg komen geleidehekken met reflec toren. De Eduard van Beinumlaan is ontworpen als een zgn. „busbaan", een verkeersluw gebied met drempels over de weg waar de bussen van de RET wel mogen rijden, maar de auto's alleen geduld worden wanneer ze in het gebied moeten zijn en bovendien langzaam rijden. Komende van de Laan van Bol'Es begint de busbaan na de aansluitingen van Willem Landreplein en Bernard Zweersplein en eindigt voor de aansluitingen van Sem Dresdenplein en Dirk Schaferplein. De Toon Verheystraat en de aansluitingen van Cornelia van Zan tenplein en Henriette Bosmanplein komen in het verkeersluwe deel van de Eduard van Beinumlaan uit. Aan weerszijden van dit versmalde deel van de Eduard van Beinumlaan wordt het terrein ingericht als „verblijfsgebied", waar de regelen van het woonerf zullen gelden. Dit wordt het domein van de voet ganger, die voorrang krijgt boven het ove rige verkeer. De fietsers en de auto's, wanneer die in het gebied de bestemming hebben, moeten de snelheid aanpassen aan de voetganger. De Eduard van Beinumlaan krijgt aan bei de zijden langs de portiekwoningen een „erfstraatje" van 3,50 meter breed, met af en toe wat ruimere passeermogelijkheden. Deze erfstraat, van belang voor het bedie nend verkeer, is bestemd voor alle deel nemers aan het verkeer. Voor de voetgangers komen er nog aparte smalle wandelpaden. Tussen de verharding komt zgn. bosplant soen, een beplanting van bomen en strui ken, zoals op de Churchillweg. Bij de aanleg van de Centrale Antenne In richting (C.A.I.) in Schiedam is men deze week begonnen met inregelen van de toestellen in Wijk 3. Dat wil zeggen dat de ontvangers gereedgemaakt worden voor ontvangst van televisiebeelden en FM- radio. Wijk 3 in Groenoord wordt begrensd door Jozef Oreliosingel, Eduard van Beinumlaan, Mozartlaan, Borodinlaan en Zoomweg. In Wijk 3 zijn inmiddels de informatie boekjes van de Technische Bedrijven met de aanmeldingskaarten, waarmee men zich kan opgeven als abonnee, huis aan huis verspreid. Het mobiele informatiecentrum van de C.A.I. staat thans op de hoek van de Rossinistraat en de Borodinlaan. Het centrum is iedere dag van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 uur tot 15.30 uur. Wie om een of andere reden nog nadere informatie wenst of een extra aanmeldingskaart wil ontvangen, kan zich wenden tot de Technische Bedrijven af deling C.A.I.telefoon 264980, toestellen 120, 183 en 193. In de wijk 13 (begrensd door: Burg. Knappertlaan, Nieuwe Haven, Vlaardingerdijk en Aleidastraat) en wijk 5 (begrensd door: Churchillweg, Mozartlaan, Ed. van Beinumlaan, Laan van Bol'es) zijn de toestellen ingeregeld, echter met uit zondering van de flats aan de Eduard van Beinumlaan 2-60, Willem Andriessenlaan 1- 59 en Kor Kuilerstraat 2-60. De bewoners uit deze wijken 13 en 5, die zich na 1 april 1978 opgeven als abonnee zal een entreegeld van 100,in rekening worden gebracht, volgens artikel 19 IB van de C.A.I.-verordening, zoals dit ook vermeld staat in het informatieboekje, met uitzondering van de bewoners in de drie genoemde flatgebouwen. De Stichting Onderwijsbegeleidingsdienst Nieuwe Waterweg-Noord, waarin samen werken de gemeenten Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis, houdt op vrijdag 14 april om 20.00 uur een openbare ver gadering van het algemeen bestuur in het gebouw aan de Markt 47 te Vlaardingen. De vergadering is bedoeld voor alle mede werkenden in de O.B.D., doch ook toe gankelijk voor belangstellenden. De Welstandscommissie houdt een open bare vergadering op vrijdagmiddag 14 april a.s. in de rechter nis van de recre atiezaal van het Stadskantoor, waarvan het openbare gedeelte omstreeks 16.30 uur zal aanvangen. De gemeenteraad van de gemeente Schie dam houdt de maandelijkse openbare ver gadering op maandag 17 april in de recre atiezaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. De agenda voor de vergadering is te ver krijgen bij de bode in de zaal. In verband met de werkzaamheden voor de bouw van het Winkelcentrum Kethel aan de Zwaluwlaan is de beginhalte/eindpunt van de buslijn 53 van de R.E.T., enige maanden geleden tijdelijk verplaatst van de Lindeijerstraat, dat voor de bussen niet meer bereikbaar was naar de Kaag in Kethel-Oost. Aangezien deze busroute van Eduard van Beinumlaan, Mozartlaan, Zwaluwlaan naar de Kaag past in de plannen voor een uit breiding van de busbediening in verband met de uitbouw van Schiedam-Noord, hebben B. en W. aan de gemeente Rotter dam gevraagd deze tijdelijke route een definitief karakter te geven. B. en W. van Rotterdam hebben daarmee ingestemd zo dat de beginhalte van buslijn 53 nu defini tief is gevestigd aan de Kaag. Het Openluchtbad Groenoord aan de Schiedamseweg zal op zaterda'g 15 april a.s. om 12.00 uur, op feestelijke wijze de poorten openstellen voor het publiek, waarna het bad dagelijks open zal blijven tot en met 16 september. Voorafgaand aan de opening zullen twee muziekkorpsen marsen door de stad maken. Het eerste korps start op het Dr. Wibaut- plein en loopt via Mgr. Nolenslaan, Nieuwe Damlaan, Bijdorp en Schiedamseweg naar het Bad Groenoord. Het tweede korps start bij het verpleeghuis Driemaasstede en marcheert via Voorberghlaan, Brederoweg, Mozartlaan, Zwaluwlaan, Schiedamseweg naar het Bad. Daarna is er voor kinderen tot en met 12 jaar een balonnenwedstrijd; de kaartjes daarvoor zijn vanaf 12.00 uur verkrijgbaar op het terrein van het Bad. Vervolgens geeft de Schiedamse Reddingsbrigade een demonstratie in reddend zwemmen. De Schiedamss zwemverenigingen SZC, De Watervrienden en De Reddingsbrigade, houden een estafette met handicap, met ploegen van 5 jongens en 5 meisjes van 10 t/m 12 jaar. Het sluitstuk wordt gevormd door waterpolowedstrijden, georganiseerd door het personeel van de Stichting Zwem baden. Tijdens de activiteiten is het Bad ieder vrij toegankelijk. In dit gemeentelijk kantoorgebouw zijn voortaan gevestigd De Gem. Sociale Dienst heeft de ruimten op de begane grond en de le etage van het kantoorgebouw. Voor het publiek dagelijks geopend van 8.30 uur tot 11.00 uur. De bedrijfsgemeenschap Schiemond blijft gevestigd op het adres Vijqensteeg 2, telefoon 260455. Van dè Gem..Woningdienst is de hoofdafdeling Onderhoud gemeentewoningen en de hoofdafdeling Administratie gevestigd op de 2e etage van het kantoorgebouw. Voor het publiek geopend op werkdagen van 8.38 uur tot 12.00 uur. Voor telefonische klachten aangaande gemeentewoningen blijven de bestaande telefoonnummers gehandhaafd: 269408 tijdens de kantooruren en 268578 voor spoedgevallen buiten de kantooruren. De overige (hoofd)afdelingen van de Gem. Woningdienst t.w. Bouw- en Woningtoezicht (o.a. voor klachten aangaande particuliere woningen) Rekenkamer, Sanering, Nieuwbouw en Woningkartotheek, blijven gevestigd op de 8e etage van het Stadskantoor, telefoon ^60500. Het bureau huisvesting is gevestigd op de 2e etage van het kantoorgebouw. Voor het publiek geopend op werkdagen van 8.30 uur tot 12.00 uur. De parkeermogelijkheden bij het Kantoorgebouw zijn beperkt. Aangeraden wordt gebruik te maken van de parkeerterreinen bij het Stadskantoor, op het Emmaplein, bij de Hema of achter de winkelgalerij aan de overkant van de 's-Gravelandseweg. Een mogelijkheid is ook het zeer ruime parkeerterrein tussen de Horvathweg en de spoorbaan, bereikbaar via de Delf- landseweg. Voor de stalling van fietsen is er echter gelegenheid links naast de hoofdingang van het Kantoorgebouw, onder de luifel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 14