IJkkantoor vanmiddag geopend Uw plant op Hydrokultuur 'Vrij entree' in De 4 Molens [7VLIS7NI7 Rijnmondband in Damparade /De verzameldë\ vakkennis vindt U bij Dollond VERLOVINGS RINGEN v Jp.v.bloemsierkunst, I. boekhout Vervolg van pagina 1 v.a. 120 p. paar SINDS 1895 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 14 APRIL 1978 poreuze korrels Rotterdamsedijk 423 Schieddm Tel. 260155* volkstuinders en particulieren welke laatsten er hun bloembakken mee vul len dan wel tuintjes opsieren. De violen gaan er al regelmatig uit en, zo zegt eigenaar Dirk Poot: „over niet al te lange tijd is alles weg". De helft van het warenhuis wordt benut voor het kwe ken van sla en tomaten. Hele groene velden van deze gewilde zomergroen ten worden hier gesneden en telkens opnieuw gezet. Als het perkgoed is het afgeleverd treft Dirk Poot weer maat regelen om te kunnen overgaan op het kweken van snijbloemen, voornamelijk chrisanten. Een bijzonder arbeidsin tensief bedrijf is zo'n kwekerij waar het handwerk nog steeds de boventoon voert. Alleen het zetten van de jonge plantjes in perskluiten geschiedt met het mengen van de juiste grondsoorten machinaal. Het met de hand gieten is verleden tijd nu het warenhuis is uitge rust met een sproeiinstallatie. De „open dag" zal tot gevolg krijgen dat, als het eenmaal gaat zomeren, tijdens de lange avonden veel mensen de Groeneweg nog eens zullen opzoeken om een kijkje te nemen bij de kwekers maar tevens om te genieten van een stukje natuur waarvan de meeste Schiedammers nu nog het bestaan niet weten. Het voorterrein van Poot's Tuincentrum aan de Groeneweg in Kethel. C. KOK Broersvest 87-93 Telefoon 267937 Schiedam Hydrokultuur; moeilijk woord voor makkelijk planten houden! Met Hydrokultuur staat Uw plant niet op aarde maarop poreuze, speciaal gebakken korrels Het nieuwe gebouw van het ijkwezen aan de Stricklederweg in Schiedam. Voordelen Hydrokultuur; dat is héél anders voor een plant! Béter, want door de poreuze korrels wordt zuurstof en vocht makkelijker verspreid en opgenomen Te samen met een voedselblokje (goed voor 6 maanden) groeit en bloeit Uw plant véél gezonder, dus mooier! Water geven: 1 x per 3 weken. Nóg een voordeel van Hydrokultuur De poreuze korrels zuigen zich vol met vocht en geven de plant gedurende 3 weken wat zij nodig heeft. Op de los bijgeleverde, of ingebouwde watermeter kunt U aflezen hoe het er mee staat. 1 maal per 3 weken watergeven isdus voldoende; kan het eenvoudiger? Iris 'Hydro-hoek' Natuurlijk heeft Iris in haar plantenkas een speciale 'Hydro-hoek' ingericht! Ga 's een kijkje nemen, dan vertelt Iris U gelijk hoe U zélf zo'n Hydroplant kweekt. Schiedam kan erop bogen sinds vanmiddag één van de vijf ijkkantoren binnen zijn gemeentegrenzen te hebben. Vanmiddag heeft namelijk dr. W. A. van de Garde, directeur generaal voor handel, ambacht en diensten van het ministerie van Economische zaken de nieuwe vestiging aan de Strickeledenweg 127 geo pend. Wie aan ijken denkt denkt aan maten en gewichten en vooral aan de gewich ten waarmee de winkelier zijn onsje grammen en kilo's afweegt. Om de twee jaar worden namelijk deze ge wichten waarmee de winkelier door het ijkwezen nagemeten om vast te stellen of b.v. het grammen of kiloaantal nog wel voldoende is. Wie echter een kijkje gaat nemen in het nieuwe ijkkantoor Schiedam kan men eigen ogen vast stellen dat het ijken anno 1978 wel iets ander betekent. Men keurt en herkeurt meetmiddelen van allerlei soort, zelfs het textiel wordt aan een controle on derworpen. Daarnaast wordt ook con- tröle uitgevoerd op gas, vloeistof, elec- triciteits en koorts meters, maar ook complete tankwagens komen het ijk kantoor Schiedam binnen rijden. Daar wordt nauwkeurig vastgesteld of de in houdsmaat wel klopt met de opgave en zo ja dan wordt het ijkcertificaat en soms het ijklootje geleverd. Daarnaast worden ook allerlei soorten weegappa- ratuur van klein tot zeer groot aan een intensieve controle onderworpen en gaan ambtenaren van de dienst regel matig op pas o pad om vast te stellen of bv. de geleverde brandstof bij de ben zinepomp wel klopt met de opgave. Een andere ijkcontrolezaak die de dienst binnenkort te wachten staat is de controle op fruitautomaten in de di verse horecabedrijven en sportkanti nes. Het kabinet heeft namelijk afgelo- Ook de inhoud van grote tankwagens worden gecontroleerd op de aangegeven in houdsmaten. pen week de beslissing aangenomen om aan de uitwassen hiervan paal en perk te stellen. Een woordvoerder van het ijkkantoor Schiedam deelde giste ren mede dat twee ambtenaren van de dienst binnenkort op studie gaan naar Berlijn waar dergelijke ijkzaken al eni ge tijd voorkomen. Pas als de studie is afgerond wordt de definitieve beslis sing genomen die overigens bij diverse ministers ligt. Bij het ijkkantoor Schiedam werken 36 personeelsleden. Men heeft de verzor ging voor de provincie Zuid-Holland uitgezonderd het zuidelijk gedeelte dat onder het ijkkantoor Dordrecht valt. Als ik zo over de Hoogstraat in Schiedam loop en ik zie al die winkels met hun etalages vol mooie artikelen die ik graag zou willen kopen, om al het gemak en plezier er van te beleven dat de artikelen worden toegeschreven door de winke liers, dan denk ik dat ik gelukkig kan zijn en nooit alleen hoef te zijn. Ik kan ervan in het bezit komen als ik de winkel binnen stap en het gewenste arti kel vraag en betaal. Dit is echter alleen mogelijk tijdens de openingsuren van de winkel, 's Avonds is alles afgesloten en kun je alleen maar kijken en verlangen naar de artikelen in de etalage. Wanneer je aanbelt (als er een bel aanwezig is) krijg je geen gehoor. Vaak voel je je dan eenzaam en alleen in zo'n winkelstraat, waar het juist overdags zo gezellig is. Wij willen je vertellen dat de bijbel zegt, dat wanneer je maar aanklopt bij Jezus, je binnen gelaten wordt, wat voor tijd het ook is en welk uur op de dag ook. Ja er staat zelfs inde bijbel dat jij niet hoeft te kloppen, maar dat Jezus bij je is en Hij aan je hart klopt. Als je Hem binnen laat dan ben je niet meer eenzaam en wij kunnen getuigen dat wat je van Hem ontvangt, (voor niets), veel meer voldoening en steun geeft dan al de artikelen in de etalages, van de winkels op de Hoogstraat, bij elkaar geven. Nu dat willen we aan iedereen vertellen die het wil horen. Koffiebar „De Goede Haven" Kontaktadressen: Lauke Bastiaans, B.K.Laan 80, tel. 260692. Hans Valkenburg, Newtonstr. 18b, tel. 375587. ERICJAN Iris Hydrokultuur leuk om te geven, leuk om te krijgen, goed om te hebben! In het Dienstencentrum „De 4 Molens" is zondagmiddag a.s.van 2 tot 5 uur weer een „Vrij Entree", voor iedereen vrij toegankelijk. Hoofdschotel wordt ditmaal het optre den van een muzikaal trio in een popu lair klassiek programma met werken van Vivaldi en Schubert. Het trio be staat uit: mevrouw Kuypers, viool; Ma rijke Dries, harp en Jos v.d. Hoff, pia no. Zang, de dames Kuypers en v.d. Hoff. Tot eind april is hier de tentoon stelling nog te zien met werken van de heer B. Jocker, stadsgezichten uit eigen stad en uit Rotterdam. Lid van Dollond International" Hoogatfaat73i, Schiedam Tel 010-267665 De Schiedamse Rijnmondband is uit genodigd zaterdag a.s. deel te nemen aan de in Amsterdam te houden Dam parade, georganiseerd door het Initia tief Comité Amsterdam. Bij de keuze van showkorpsen is men zeer selektief tewerk gegaan en er ko men in totaal twaalf muziekkorpsen of drumbands hiervoor naar Amsterdam. De opticiëns van Dollond hebben 'n ervaring en vakkennis die erzijn mag. Dankzij gedegen opleiding en de mogelijkheid tot aanvullende studie in het buitenland. Logisch, want alleen Dollond heeft de verzamelde kennis van 400 bedrijven in Europa Uw ogen zijn daarom in veilige handen! Zo is dat bij Dollond. Het werken aan de weegtafel in het ge bouw van het ijkwezen. De grote litermaten te gebruiken in de drankindustrie staan bloot aan een pe riodieke contröle.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 3