SCHOOLKOOR UIT ESSLINGEN KOMT NAAR SCHIEDAM Lagelandencabaret in In de Teerstoof Bebinella Bulletin REGENJAS tlifiMMBËl ZAKEN- VIZIER Van Hoogdalen Weer 128 verhuisd! Gratis een bloemetje in huis 19,50 electronics da^okvoor Heogstraat 138-144 - Schiedam 010-26 97 67 L m Ome krant mikt vandaag op: singel 167 schiedam Wm Houten autopetje j 9,95 als*t om kinderen gaat... HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 29 VRIJDAG 28 APRIL 1978 m Q Op een orginele manier opende drogi sterij en parfumerie Van Hoogdalen een tweede zaak in de Mgr. Nolens- laan. Burgemeester drs. A. J. Lems, forceerde de toegang door dwars door de deur naar buiten te stappen en maakte hiermee ruimte voor de eerste reeds wachtende klanten. De drogiste rij en parfumerie beschikt hier over een ruimte van 200 m2 en kan derhalve een uitgebreid assortiment pousseren waaruit de kopers op hun gemak een keuze kunnen doen. Er is een refor mafdeling met een kruidenboekje en verder alles wat nodig is voor de ver zorging van het uiterlijk van de moder ne vrouw. uw adviseurs ontwerpers installateurs in alarminstallaties en beveiliging voor bedrijven - winkels particuliere woningen auto's en dergelijke. Schiedam moest in de maand maart opnieuw afscheid nemen van 128 inwo ners die huisvesting elders verkozen. Daardoor bedroeg het aantal inwoners van Schiedam per 3T maart, 75701 te gen 75829 een maand eerder, Schie dam heeft 37299 mannen en 38402 vrouwen. Zaterdag 29 april komt een groot schoolkoor uit partners tad Esslingen, Schiedam bezoeken, de groep bestaat uit plm. 100 meisjes en 35 jongens. Het betreft hier een uitwisseling tussen het Mörike Gymnasium en de Willem de Zwijgerschool voor MAVO. Tussen deze scholen bestaat al jaren lang een band, die in de ko mende tijd verstevigd wordt. Het koor uit Esslingen, onder leiding van Helmut Gramlich, komt zaterdag aan om plm. 19.00 uur en overnacht in de gymnastiek zalen van de MAVO. De jongelui hebben zelf luchtbedden en slaapzakken mee genomen. Het ontbijt wordt ook genuttigd in de school. Zondagmorgen om 10.30 uur zingt het koor in de Heilige Hartkerk in de Gor- ze het volgende programma: Exultate Deo, Scarlatti; Ich freue mich im Herrn, Bach; Nun singe Lob, Ko raal; Ave Verum, Mozart; Ave Maria, Jacob Arcabelt. Zondagmiddag wordt Rotterdam be zocht. Verder vermeldt het program ma: een bezoek aan de Keukenhof, Amsterdam, Madurodam en Scheve- ningen. Woensdag 3 mei vertrekken de Duitse jongelui weer naar Esslingen. De leer lingen van de derde klassen van de Willem de Zwijgerschool bezoeken in de periode van 22 mei t/m 2 juni in het kader van een werkweek de school Ess lingen om daar aan een talen prakti- cum deel te nemen, te sporten en een gezellige avond door te brengen. In Schiedam is ook een bloemenactie van start gegaan geprogageerd door „Eurofleur". Middenstanders gaan 260 gezinnen bloemen gaan offeren, zonder dat deze hier ook maar iets voor behoeven te doen of te kopen. Hieraan doen: Sigarenmagazijn van Houselt, St. Liduinastraat 11a: Slagerij Gerrit Hoorman, Fabristraat 99; Gebr. De Veld, radio en televisie, St. Lidui nastraat 78a en C. G. Veringmeier In terieurverzorging B.V. in de St. Lidui nastraat. Aan vijf gezinnen zullen elke week boeketten worden aangeboden en zulks gebeurt een jaar lang als een beau-geste en een herinnering aan de deelnemende winkeliers. Te koop wegens omst.: excl. Bar, pr. zaak in cen trum v. Breda met gr. wo ning, best. uit gr. woonk., 3 slaapk. k.k.douche etc. Al leen overname inventaris f 20.000,—. Tel. 010- 708775. Te koop; hoog model kinderwagen, blauw m. wit, Koelstra, 40,ledikantje f 30,jonge konijntjes. Tel. 260596. Te koop: kajuitzeilboot (WIBO), afm. 6.70x2.20x80 m.„i.z.g.st., incl. gas, water, licht, zomertent en 5.5 pk. Johnson b.b.m. Vraagprijs 8.500,—. Tel. 010-731349. In de Gevulde Stier, de zaak die bij uitstek geschikt is voor uw zakenlunch of di ner. Reserveren mogelijk. Tel. 268220. Appelmarkt 2A, Schiedam t/o Stedelijk Museum. Ook zondag ge opend vanaf 4 uur. Op vrijdagavond 5 en zaterdagavond 6 mei, beide avonden om negen uur, tre den in Zoldertheater „In de Teerstoof" de winnaars op van het jaarlijkse caba retfestival „Camaretten": Het Lage landencabaret. VLEKKELOZE SAMENWERKING Op het cabaretconcours dat jaarlijks in de Aula van de Delftse Technische Ho geschool wordt gehouden, won „Het Lagelandencabaret", samen met de groep „3 maal bellen" verdiend de eer ste prijs. Het Lagenlandencabaret heeft deze bekroning voornamelijk te danken aan de vlekkeloze samenwer king tussen gitarist en zanger Chris Houtman en voordrager, parodist, ko miek, typeur, etc.; Aernoud Witteveen (in het dagelijks leven kunsthandelaar, 's avonds verkoper van kleinkunst!). Dit duo houdt het in hun optreden bij de vorm van aanbrenger/uitwerker. De aanbrenger is Chris Houtman, die zich opvallend goed ten bate van zijn part ner Aernoud weet weg te cijferen. ZEER ORIGINEEL Het programma bevat geen schakeling van losse stukjes, r >tm gvvn aaneen- stukjes, maar een, op zeer originele wijze in elkaar grij pend geheel. Er zijn nummers bij om te huilen van de lach' maar ook blijkt dat dit duo wat te zeggen heeft. En ditmaal geen onderwerpen als de Derde We reld' de verstedelijking, de minister president en de gastarbeiders. Nee' het harde cabaret van de jaren '70 gaat steeds meer plaats maken voor een wat lieflijker vorm. Op een quasi onbe- hol.men, wat schutterige manier, bren gen Chris en Aernoud o.a. een klagen de vader over zijn kind, een schitteren de buikspreekact en een absurde persi flage op het scheppingsverhaal. Dit vond de jury één van de hoogtepunten van het programma.êSLl PERSOONLIJ KHEIDSPRUS Als je samen met je maatje een pro gramma brengt, moet je, vooral als ui twerker, een stevige theaterpersoon lijkheid zijn. Het is daarom niet ver wonderlijk dat Aernoud in Delft de persoonlijkheidsprijs heeft verworven. Hoewel, kun je het persoonlijkheid noemen? Er zijn honderden mensen met persoonlijkheid die op de planken nergens blijven. Het is die bijna onde finieerbare combinatie van sterke aan wezigheid, beweeglijkheid en stemo- vertuiging, die het ware theaterbloed uitmaakt. Tussen haakjes: dames, let eens op zijn ogen... Reserveringen van maandag tot en met vrijdag via het VVV-Schiedam, tel. 266000; vrijdagavond en zaterdag van af 13.00 uur via het theater, tel. 269455. De toegangsprijzen zijn 9' en voor CJP/Pas 65 7,50. Lekkere glimmende snoepkleuren voor dit plasty jasje met capuchon. Nu tijdelijk voor ook te koop voor Te koop: Fiat 124 Spec. T.; kinderskelter. Tel. 730858. Aanbieding vliegrei zen, vertrek 22 en 29 mei 1978 Lloret de Mar, appt. met 85% korting. Reisbu reau De Beer, Appelmarkt 6B, Schiedam. GEBOREN K. van Bilsen, d.v. van Bilsen-Wijn- gaarde. N. Beerends, d.v. Beerends-Peeters J. Pothof, z.v. Pothof-Vrauwdeunt. M. van der Knaap, d.v. van der Knaap- Beukers. M. van Eijk, z.v. van IJijk-Prein. S. Pappers, z.v. Pappers-Spithoven. M. van Wagtendonk, z.v. Wagtendonk-van Put. H. Ankarali, d.v. Ankarali-Fatma. F. van Oorschot, z.v. Oorschot-Schaap. F. Erten, z.v. Erten-Tavasli. M. Bakker, d.v. Bakker-Heijst. S. Krabbendam, d.v. Krabbendam- Schaap. C. van Wingerden, d.v. Wingerden- Paauw. M. op 't Ende. z.v. op 't Ende-van der Windt. I. Opschoor, d.v. Opschoor-Poelman. H. Cicek, d.v. Cicek-Cicek. J. Vermaas, z.v. Vermaas-Visser. P. Lobé, z.v. Lobé-Polderman de Jong. E. Schafer, z.v. Schafer-Overdijk. M. Slee, d.v. Slee-Scholte. N. Hollander, d.v. Hollander-Tuin man. ONDERTROUWD L. H. Kooij, 22 jr. en P. J. Baanvinger, 18 jr.; F. J. W. van der Lande, 23 jr. en M. B. Maters, 20 jr.; J. Lima dos Santos, 39 jr. en P. J. J. Muis, 52 jr.; M. B. van Loopik, 25 jr. en M. M. Jaspers, 20 jr.; F. G. van Persie, 24 jr. en K. W. M. Le pair, 17 jr.; P. Schippers, 27 jr. en G. G. van Noordennen, 23 jr.; J. P. M. Scholte, 34 jr. en M. W. Pedersen, 28 jr.; H. Stolk, 24 jr. en J. E. van Troost, 28 jr.; A. H. Verschoor, 25 jr. en C. A. Stuy, 22 jr. GEHUWD C. Snijders, 23 jr. en P. van Grootveld, 20 jr.; J. W. Lenos, 33 jr. en C. L. Schouten, 28 jr.; H. A. Korpershoek, 27 jr. en E. Mol, 23 jr.; P. C. M. Heij- dra, 24 jr. en M. Roelofs, 22 jr.; G. C. Eijsbergen, 27 jr. en C. van Herk, 21 jr.; P. A. M. van Leeuwen, 29 jr. en C. C. S. Winkes, 25 jr.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 29