Meer doen in de slaapkamer Het leggen van cosytred vloerbedekking in een kleine ruimte Volgende week start serie hypotheekvormen Rustig een boek schrijven De "rijs vïp. ds combinatie is/1559"— "ind" BTW, verchroomde overloop en afvoer. boereneïhen meubelen boeren verlichting "de hooischuur" foto 1 V 5. Trek een lijn op het papier langs de wanden, de closetpot etc., waarbij u de passer haaks op de muur houdt en de passerpunt nauwkeurig de omtrek van de vloer laat volgen, (foto 3). Samenstelling: Pieter G den Broeder Gravin Jacobastraat 44 Gouda Tel 01820-19742 Van de Nieuwstafel Op de Nieuwtfestafd van het Bouwcentrum te Rotter dam zi^i momenteel de vol gende nieuwe producten te zien: douche-bad combina tie. bouw- en meubelbeslag, rond buro, suskast en mate- riaaOift. Douche-badcombinatie. Het gaat hier om een de montabele douche-badcom- binatie, die zonder hak- of breekwerk in elk vertrek kan worden geplaatst mits aan-en afvoerleidingen aan wezig zijn. Het hoekbad vraagt een ruimte van 106 cm. uit de hoek en is dank zij de gebogen voorkant nauwelijks een sta-in-de- weg. De combinatie is gemaakt van hittebestendig versterkl glasfiber en verkrijgbaar in verschillende kleuren. Elke handige doe-het-zelver kan dit hoekbad in elkaar zetten waarbij aansluiting op de leidingen in veel gevallen het meest technische onderdeel zal vormen. De importeur is de firma Techmat b.v., Koperweg 16, Den Haag, tel-070-661228. Bouw- en meubelbealag. Roestvast staal heeft door de geaardheid van s het mate riaal een zekere distinctie. In de ontwerpen van de Deen Knud Hoiscber komt dat goed tot uiting. Het re sultaat is een stijlvolle col lectie bouw- en meubelbe slag. Strak, eenvoudig en door hun vorm kennelijk fa milie van elkaar, zijn de ver schillende grendels, grepen, krukken, rozetten enz. De collectie wordt onder de naam d-llne op de markt ge bracht door de imporeur (voor Nederland) Select Form p.vJbs. 289 Tram-- laan, B-1960 Ster re beek, België. Rond bureau. Uit Zweden komt het Wasa- Syma bureau, een combina tie van hout en aluminium. Opmerkelijk is de ronde vorm, dat wil zeggen twee kwartcirkels, die samen een halfcirkelvormig bureau vormen. Het is er, met bij passend meubilair, in zwart, naturel of blauw. De leverancier is Lundia- groep b.v.. Dames Jolinkweg 39, Varsseveld, tel. 08352- 8888. Suskast. Een raampje of een ventila- tieschuif openzetten, al is het maar op een kier, kan betekenen dat met de verse lucstht ook nogal wat lawaai naar binnen komt. De Cli- macou maakt het mogelijk die verse lucht en dat ver keerslawaai van elkaar te scheiden zodat zonder la waai wordt geventileerd. Het principe is heel eejvoudig en berust op dat van de z.g. suskast. De lucht in een sus kast legt een langere weg af tussen met geluidabsorbe- rend materiaal beklede wanden. Het resultaat is dat de gelui den goed worden gdedempt. Bij de Climacoust tot een ni veau dat niet hoger ligt dan dat van het geluid, dat rechtstreeks door het geslo ten venster dringt. De Cli macoust past zonder gaten boren op de Climaclip venti- latieschuif, ook in bestaande situaties. De combinatie le vert een inbraakvrije, tocht vrije, regelbare ventilatie op, die geen insecten doorlaat. De leverancier is Heycop Systemen b.v. Overste den Oudenlaan 2, Utrecht, tel.z030-939841. Materiaallift. De Genie Superilft heeft een teleskopische mast Een slinger bedient last en mast. Is het einde van het eerste deel van de mast bereikt dan neemt deze gewoon het het volgende deel mee omhoog en zo verder met een maxi mum van 7,2 nieter. Het voordeel van deze alu minium lift is dat hij direct voor gebruik gereed staat. Daarnaast maken zijn lichte gewicht en de verrijd baarheid de Genie Superlifit tot een handig stukje mate riaal, dat snel in veel ver schillende situaties is in te zetten. De leverancier is NOVON- bouwprodukten, Citadel 8, Gorinchem, tel. 01830- 3Q702L In deze „Sleutels tot uw eigen huis" mochten wij u uitvoerig de taak van de makelaar in al zijn facetten belichten. Gaven wij u de nieuwe aangepaste subsidie-regelingen door etc. Uit de vele reacties blijkt een duidelijke beohoefte aan goe de voorlichting voor dit soort zaken. Naast de praktische en technische onderwerpen komt nu een punt waar we extra aandacht voor vragen. In samenwerking met een grote, er kende hypotheekbank zullen we u in een aantal afle veringen in leesbaar Nederlands alle facetten en problemen van het nemen van een hypotheek gaan vertellen. De laatste aflevering zal een samenvatting zijn van het voorafgaande. Hoe financier ik mijn huis" zoals de serie gaat heten, mogen we van harte in uw aandacht aanbevelen Op de Huishoudbeurs in Amsterdam is bij Moulinex deze ConvectieOven CT12 te zien, waarin u bijvoor beeld een taart kunt bakken, terwijl u tegelijkertijd in dezelfde oven vlees grilleert. Door een constante stroom van hete lucht worden alle gerechten snel en gelijkmatig rondom verhit halve het bed zelf een opti-Tvan 3x4 m. houdt men dan Het gros van de gezinnen in Nederland bewoont huizen waarin met ruimte moet worden gewoekerd. In zeer veel ge vallen zal het daarom zinvol zijn de slaapkamerruimte zo danig in te richten dat meerdere levensfunkties daarin ge 'ijktijdig mogelijk zijn. Hierbij kan worden gedacht aan een vrolijk gedekoreerde ruimte, waar men zich ook overdag kan terugtrekken om rustig een boek te lezen, een brief te schrijvrn etc. zonder het vaak drukke gedoe in de woonka mer ofwel ongestoord naar teevee kijken of naar muziek te luisteren. HET MEUBEL OP MAAT Gelukkig biedt de huidige meubelindustrie de wo ninginrichter een zodanige hoeveelheid mogelijkheden dat deze zijn klanten prak tisch op maat kan bedienen. Zelfs in het kleinste slaap vertrek is tegenwoordig be- male bergruimte voor kle ding, linnengoed etc. moge lijk. Ook qc boekenkast en het schrijfbureau kunnen daarbij worden ingebouwd evenals radio, pick-up en teevee. Doordat een deel van de meubelindustrie in de laat ste decennia meer en meer aandacht is gaan besteden aan de produktie van veel voudig bruikbare maatpa- nelen, voorzien van kenbare houtsoorten zoals essen, ei ken, mahonie, noten, palis sander etc. ofwel voorzien van speciaal ontwikkelde af- wasbare folieën in velerlei kleur, wordt de moge lijkheid geboden bergwan den en zelfs tweezijdig bruikbare scheidingskas twanden in de slaapruimte te monteren, waarin alle ge noemde gebruikswaarden tot hun recht komen. Met nog enig extra vernuft kunnen zelfs de bedden overdag in de wand worden opgeborgen zodat de nodige plaatsruimte voor bergmo- gelijkheden en bedden 61 cm. van wand gemeten be draagt. Zelfs in een kleine ruimte voor overige wensen nog 300x339 cm ofwel 10.17 cm over Een bijkomstig voordeel is dat bij verhuizing al het ge monteerde meubilair gede monteerd kan worden teneinde elders weer op te bouwen. Bovendien bij aan schaf van een werkelijk goe de kwaliteit is de gebruiks waarde nagenoeg onbeperkt HET MEUBEL OP MAAT VAN ZICHZELF Natuurlijk is de investering van een dergelijke „inrich ting op maat" met in de wand verdwijnende bedden hoger dan voor het kant en klare „op maat van zichzelf gesneden meubel". Echter ook daarmee kan men - mits doordacht toegepast - het slaapvertrek voor meerdere funkties geschikt maken Losse kasteenheden op vaste hoogte kunnen eindeloos gekoppeld worden tot één lange wand. Ook in hoogte wisselende kasteenheden onderbroken door tussen- hangende tafelbladen, al dan niet met spiegel - als schrijftafel en toilettafel bruikbaar - vormen een kunstzinnige mogelijkheid de opbergvraag meer dan voldoende te beantwoorden. Het aantal mogelijke va rianten is ook bij gebruik van meubelen met vaste ma ten veel groter dan het aan tal meubeltypen zelf. Het is daarom raadzaam al tijd een echte woninginrich ter te betrekken bij het kie zen, de aanschaf en - last but bot least - de plaatsing HET EIGENLIJKE BED De mens brengt ongeveer een derde deel van zijn leven bed door. Belangrijk is dan ook het matras, waar hij of zij op ligt. Daarbij moet op de volgende punten wor den gelet: le. de matrasmaat - per per soon minimaal 90x200 cm. 2e. het matrastype - afhan kelijk van het gewicht van de gebruiker, zijn lighou- ding, zijn wijze van slapen (rustig of woelend) en zijn li chamelijke gesteldheid. 3e. het draagvlak onder de matras - dit is op zijn beurt weer afhankelijk van het ge kozen matrastype. In het algemeen echter kun nen verstelbare ligroosters zowel van buigzame houten latten als van metaaldraad gevlochten, zeker worden aanbevolen voor praktisch alle matrastypen. Ongeacht of men deze sterk persoonlijk bepaalde lig- vlakken omlijst met hout metaal of bekleed, ofwel de oude vertrouwde onder grond van de zogenaamde springbak verkiest - de om lijsting blijft dekoratie. Als zodanig is deze decora tie - die men in de wandeling het bed" pleegt te noemen - uitsluitend afhankelijk van de stoffering en de overige inrichting. Rest ons nog te vermelden dat bedden niet natuur lijkerwijze tegen de muur behoeven te staan. Er zijn veel gevallen denkbaar waarin het beter is deze vrij in de ruimte te plaatsen los van de muren. o.a. en een uitgebreide sortering Wilhetmtnakaóe 26 Waddinxveen te).01828-3681 Vloerbedekking in een toilet of badkamer geeft een warm en dekoratief aanzicht. Uit praktisch en hygiënisch oogpunt is vinyl vloerbedekking hiervoor het meest geschikt. De closetpot, het bidet, leidingen van de was tafel etc. blijken bij het leggen wel eens nare obstakels te zijn. Daarom ge ven wij u hieronder enkele handige tips voor het moeiteloos leggen van Co sytred vinyl vloerbedekking, waarbij wij als voorbeeld de toiletruimte heb ben genomen. 1. Rol, alvorens u gaat beginnen, de Cosytred uit in een ruim vertrek, waar u gemakkelijk kunt wer ken. 2. Zorg ervoor dat de vloer van het toilet glad en schoon is. 3. Leg een stuk papier iets groter dan de ruimte - op de grond van het toilet en snijd de omtrek van de vloer uit. Dit uitsnijden dient ruim binnen de omtrek van de vloer te gebeuren, zodat de rand van het papier ca. 2 - 5 cm. van de muur ligt. De omtrek van an dere obstakels (closetpot, leidin gen etc.) dient eveneens ruim uitgesneden te worden, (foto 1). 4. Neem een passer, en stel deze iets groter dan de grootste af stand van het papier tot de muur. Zorg ervoor dat de af stand tussen de benen van de passer niet verandert. Trek voor de zekerheid een cirkel op het papier zodat u steeds de juiste opening van de passer kunt kon- troleren. (in plaats van een pas ser kunt u ook een houtje ne men waarop u de afstand af meet). (foto 2). foto 2 Snijd nauwkeurig het Cosytred uit langs de getrokken lijn. Snijd tevens de omtrek van de andere obstakels uit, waarbij het materiaal van de rand tot de uit sparing moet worden ingesneden om het leggen mogelijk te maken 7. Pak de vloerbedekking op en leg deze in het toilet! (foto 5). U zult zien dat alles precies past. 6. Als u de gehele ruimte hebt af getekend op het papier, haalt u dit uit de ruimte en legt u het op het uitgerolde Cosytred. Zet de passerpunt op de getrokken lijn en teken de juiste maat af op het Cosytred-dessin. (foto 4).

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 33