Dierenbescherming houdt jaarvergadering Wat zeggen uw sterren? Wipp-in in de Kreek Foto 's nabestellen MENU VAN DE WEEK Kontaktavond oud-strijders ^Uit de I^ind§tadkguken HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 VRIJDAG 28 APRIL 1978 Dinsdag 2 mei wordt in de grote zaal van gebouw „Irene" de jaarvergadering plaats van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Schiedam. Na de sluiting zullen een tweetal films worden vertoond, nl. „Herten in het bos", een fraaie documentaire over het leven van h er ten en de film „Geheimen van de dierentuin". In het jaarverslag staat vermeld dat het voor „Hargahoeve" een bijzonder druk jaar geweest is. Het aantal zwerfdieren was groter dan in 1976, nl. 208 zwerfhon den, waarvan er 105 werden teruggehaald door hun eigenaar. Verder zijn er 426 honden door hun eigenaar aan het dierentehuis aangeboden om de meest uiteen lopende redenen. Men ging het dier in 16 gevallen echt missen en kwam geheel overstuur hun der weer terughalen. Voor de katten bedroeg dit aantal 383 en werden er 8 teruggehaald door de eigen- IN VELE GEVALLEN SFLTT Om het overschot aan katten in te per ken is de vereniging doorgegaan met het gratis aannemen van de zgn. „een- dagsnestjes". Hiervan hebben 129 mensen gebruik gemaakt, hetgeen re sulteerde in een aantal van 469 katten, die hierdoor voor een zwerversbestaan werden behoed, wordt hier vermeld., In het verslagjaar zijn er 415 honden en 198 katten in pension, maar moest men helaas nog vele mensen teleurstel len. Het beheerdersechtpaar is het afgelo pen jaar bijgestaan door de heren J. van Oossanen, P. Remmelink en R. Bakker. Dank brengt de penningmee ster de heer C. Spermon aan de heer J. van Gameren (ome Jo) die geheel be langeloos „Hargahoeve" een fleurig aanzien gegeven heeft. Naast het vaste personeel zijn er in het afgelopen jaar jongens en meisjes ge weest die middels scholen stage hebben gelopen in dit dierentehuis. En gedu rende drukke perioden kon men over vrijwilligers beschikken. Jammer dat er ook dit jaar weer veel vernielingen zijn aangebracht, zelfs de ambulance moest het ontgelden. Tota le schade ongeveer 2500, In het afgelopen jaar zijn alle buiten kennels voorzien van een houten vlon der, kosten 6500, Wat u ook moet weten: er zijn vorig jaar naast honden en katten ook ande re dieren zoals altijd verzorgd. Het be treft hier vogels, hamsters, marmotten en konijnen. Tot slot: het gironummer van deze ak- tieve vereniging voor het belang van de dieren in Schiedam is: 216407. Vanwe ge al die kosten, ziet ui! Er is op dinsdag en donderdag in ge bouw „De Kreek" aan de Lange Haven 92 van alles te doen. Er is dan van drie tot vijf uur een inloopmiddag, vaazbij een ieder van harte welkom is. Zowel jong als oud. Je kan dan tafeltennissen, biljarten, pijltje werpen en er is een strip-o-theek. Er zijn ook diverse gezelschapsspellet jes, zoals master-mind, scrabble, wie vangt de muis enz. De bar is open en de kosten van de li monade bedraagt slechts drie kwartjes, en verder zijn er nog veel meer lekkere dingen te koop. Een foto gezien in dit blad die u best zou willen hebben? Voor 7,50 kan die foto de uwe wor den. Tenminste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen foto- redaktie, wat in 9 van de tien gevallen opgaat. Voor het nabe stellen van die foto's op formaat 18X24 knipt u de bewuste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de FOTODIENST RANDSTAD EDITIES, Koommarkt 34, te Delft. Voor uw en ons gemak ontvangen wij hierbij gaarne een betaalcheque of giro-betaalkaart, volledig ingevuld en van uw handtekening voorzien. Telefonische verzoeken voor na bestellingen kunnen niet in be handeling worden genomen, ter wijl de op deze manier verkre gen foto's niet voor publikatie mogen worden gebruikt. Na ont vangst van de foto (en uw kran teknipsel) kunt u (als u geen cheque heeft bijgesloten) het ver schuldigde bedrag, 7,50 per afdruk dus, gireren op nr. 2395347, t.n.v. Randstad Foto dienst, Delft. De broodconsumptie in Nederland loopt al heel wat jaren terug. Dat is een ontwikkeling, waar de voedingsdes-, kundigen niet zo gelukkig mee zijn, omdat brood vooral bruin-, volko ren- en roggebrood essentiële voe dingsstoffen bevat. Bovendien is er sprake van een verschuiving van de consumptiegewoonten in de richting van allerlei snacks, waarvan de voe dingswaarde onderwerp van discussie is. Waar het teruglopend broodver- bruik aan te wijten is, is nog niet pre cies bekend. Maar de veronderstelling ligt voor de hand, dat zaken als kwali teit, smaak en keuzemogelijkheden, hiermee te maken hebben. De snelle opkomst van de „warme bakker", wijst ook wel in die richting. In elk geval is het van belang dagelijks twee goede broodmaaltijden te gebruiken, waarbij de volkorenprodukten de voorkeur verdienen 'boven wit "brood, öïïïdat de verhouding tussen de essentiële voe dingsstoffen en de calorische waarde hiervan gunstigers is en zij bovendien meer ruwe vezel bevatten, die voor de spijsvertering van belang is. Zondag: kippesoep, kalfslapje bonne femme, rijst, fruitsalade met sour cream. Maandag: andijvie, aardappelpuree, gebakken kaasplak, pruimencompote met vanillevla. Dinsdag: gehakt, bloemkool met kaas saus, aardappelen, kwark met rozijnen en noten. Woensdag: gebakken schol, sla van ra dijs, andijvie, komkommer, aardap pelpuree, karnemelksepap met stroop. Donderdag: grapefruit, «apucijners, picallilly, gebakken spekjes, gebakken uien, aardappelen. Vrijdag: tomatensoep, aardappelen uit de Balkan, gemengde sla. Zaterdag: vleesfondue met diverse sausjes, koffie. AARDAPPELEN UIT DE BALKAN 750 gr. aardappelen, zout, 4 eieren; saus: 150 gr. kwark, 1 dl. yoghurt, zout, peper, aromazout, 1 theelepel mosterd, 1 Vi eetlepel tomatenketchup. li K citroensap, uitje, peterselie. Kook de geschilde aardappelen met water en zout in 20 min. gaar. Kook de eieren hard. Roer voor de saus de kwark glad met de yoghurt, zout en de kruiderij. Roer de mosterd, de toma tenketchup met iets citroensap, het ge raspte uitje en de fijngehakter peterse lie door dit kwark-yoghurtmengsel. Schenk deze saus over de hardgekook te eieren en geef er de gekookte aar dappelen en een gemengde sla bij. MIXED PICKLES 1 potje Bulgaarse yoghurt, 1 eetlepel tomatenketchup, 4 eetlepels uitgelekte mixed pickles, zout, peper, gember poeder, aromazout, paprikapoeder. Roer de Bulgaarse yoghurt glad met de tomatenketchup en riieng de mixed pickles hierdoor. Maak de saus op smaak met zout en de kruiderij. DUIVELSE SAUS 250 gr. kwark, sauce diable. Meng door de kwark enkele kant-en-klare „sauce diable" uit een flesje. MOSTERDSAUS 2 eetlepels mosterd, zout, peper, peter selie, 40 gr. oude kaas, 1 'A dl. magere yoghurt, cognac. Roer de mosjerd, zout, peper, gehakte peterselie en geraspte kaas dooreen. Meng alles door de yoghurt en roer er tenslotte een scheutje cognac, door. Dinsdag 2 mei hebben de leden van de Oud-Strijders afdeling Schiedam hun kontaktavond in ,,'t Paxhuis" aan de Schie 11. Aanvang: acht uur. RAM (21 maart20 april) Maak er een prettige week van door te proberen aan te voelen wat er in uw omgeving omgaat. U kunt heel veel goeds berei ken hiermee, juist omdat uw heldere inzicht mee kan helpen de doorslag te geven die nu nodig is. Houdt u verre van stunts op financieel gebied en ga ook geen verplichtingen aan waar van u niet ten volle de omvang kent. U heeft zoiets nog eens bij de hand gehad en dat bracht u heel wat onnodige span ning. Op gevoelsgebied rust, maar met kans op enig misver stand. STIER (21 april20 mei) Drukke week met niet onplezierige werkzaamheden. U brengt hier en daar orde in gecompliceerde toestanden en oogst een niet onaardig succes met de oplossing van een moeilijkheid. Omgang met derden wordt steeds soepeler; ook nu beleeft u veel genoegen aan dat feit. Doordat u zich min der laat opslokken door uw werkzaamheden, houdt u aan dacht en tijd over voor wie u omringen. U regelt met succes enkele financiële aangelegenheden en ook die omstandigheid geeft u meer innerlijke rust. TWEELINGEN (21 mei—20 juni) iln deze periode kunt u eindelijk een paar plannen van de (grond krijgen die al een poosje op een zacht pitje staan. U (heeft kans juist die mensen te ontmoeten die u nu kunnen adviseren. Doe dan niet al te aarzelend, maar kom uit voor uw opinie en vooral ook voor de dingen die u niet helemaal lekker zitten. U heeft kans op begrip en degelijke hulp. Op 'gevoelsgebied geldt in zekere zin hetzelfde. Vooral wanneer u te maken heeft met een Watermantype. Oppassen voor! scherpe voorwerpen. KREEFT (21 juni—20 juli) Laat u deze week niet ondersteboven praten door een onder nemend figuur die in staat is eigenlijk te profiteren van wat u al voor elkaar heeft gekregen. U weet drommels goed waar u op aanstuurt en heeft bepaald geen advies nodig van een bij loper! Wees tactvol en voorzichtig in verband met die situatiel die rondom een Steenboktype is ontstaan. Hier liggen voe-j tangels en klemmen. Wacht dus met handelen tot alle feiten! duidelijk aan het licht zijn gekomen en houdt rekening metl het feit dat Steenbokken in zichzelf gekeerde mensen kunnen' zijn. I LEEUW (21 juli20 augustus) Kans op een drukke maar gezellige week, wees niet al te kri tisch, maar geniet van de goede stemmingen. Bedenk, dat een karakter zich niet laat veranderen, maar leer om te gaan met de persoon in kwestie zoals hij (zij) nu eenmaal gescha pen is. Een onverwacht bezoek van een oude bekende kan verhelderend werken. U hoort feiten die u tot nu toe onbe kend waren. Deze kunnen ook uw houding en opinie doen veranderen. Laat u niet van de wijs brengen door de wonder lijke gezegden van een ouder iemand. Hoge leeftijd brengt niet altijd hoge wijsheid mee! MAAGD (21 augustus20 september) Over het algemeen een prettige week. U heeft kans goed re sultaat te boeken met ideeën en werkzaamheden die u al een poos geleden heeft uitgevoerd en die tot nog toe niet bijzon der leken. Op gevoelsgebied kans op enige deining omdat u neiging heeft uw zin door te zetten en uw wil op te leggen. Dat kan onprettig uitpakken, ook al zijn uw plannen in dit geval juist goed bedoeld en heel verstandig. Ze worden echter vermoedelijk niet als zodanig opgevat. Kalm aan met voedsel en op tijd erin! ifel WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Kans op een rustige week. Wat u onder handen heeft moet nog gestalte krijgen en u heeft momenteel weinig nieuwe ideeën die u zelf echt goed vindt. Het kan misschien geen kwaad dat u eens zoveel mogelijk ontspanning zoekt en alle piekerijen uit uw hoofd tracht te zetten. Ergens heeft u een gloeiend puntje zitten dat erop wacht te worden aangeblazen. Stuur daarop af! Niet kibbelen met huisgenoten die het juist zo goed met u menen en u willen helpen! SCHORPIOEN (21 oktober20 november) LI heeft de laatste tijd iets van een ouderwets stoomtreintje dat een helling opgaat. Die konden ook zo tjoeketjoeke vol houden en nu en dan hevig fluiten! Welnu: die kwamen dan ook waar ze wezen wilden en u hoeft het zich dus niet aan te trekken. Schorpioenen laten zich als regel niet zo best tegen houden. U heeft dan ook kans deze week een paar leuke re sultaten te zien van uw ijver en er ook wat voordeel aan te hebben. Heb geduld met de handelingen van een Stiertype die u soms niet helemaal duidelijk zijn. Vergeet niet dat u eigen aanleg zo totaal verschillend is dat een goed begrip soms heel moeilijk is! Laat uw afkeuring niet merken, dat geeft brokken! BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Over het algemeen geen onprettige week. Eén plan kon we ieens stranden omdat er van alles tegenzit, maar uw andere ideeën maken een goede kans. U heeft succes met een soort uitvindinkje dat veel tijd kan besparen. Vier dat maar in in- I tieme kring, want u weet: sommige mensen kunnen nooit goed hun jalouzie bedwingen. En wat kan het u schelen, als u zelf maar tevreden bent over de resultaten? Kalm aan met de jeugd: niet te kritisch zijn en ze vooral niet plagen in gezel schap! Ij STEENBOK (21 december20 januari) Geen week voor het regelen van grote of belangrijke zaken. Het is ret of er niet echt schot in wil komen en u moet ook maar niets forceren. Nu kunt u nog eens alles goed de revue laten passeren en u kunt uw plannen doorzetten, zodra de fi- I guur waarmee u het liefst werkt weer in het land is. Op ge- I voelsgebied enige spanning mogelijk: u bent soms zo in ge dachten dat u dingen zegt die uw gebrek aan echte aandacht verraden. Dat kan verkeerd uitpakken. Zelfs bij goede vrien den, die u echt wel kennen! WATERMAN (21 januari20 februari) Het is mogelijk dat men deze week uw hulp of advies vraagt. U kunt dan veel goeds bereiken en doet er goed aan iedereen eerst te laten uitspreken en de feiten helemaal tot u te laten doordringen. Een bijna juridische scherpte die een van uw karaktertrekken is, kan u van groot nut zijn. Maar u zult ook de nodige tact en voorzichtigheid moeten opbrengen, want er zijn natuurlijk ook figuren met lange tenen bij betrokken. Kans op een voordeeltje in verband met roerend goed. VISSEN (21 februari20 maart) Deze week kunt u een vriendschap redden met iemand waar u al jaren goed mee omgaat, maar die u door koelheid van u heeft verwijderd. U heeft kort en goed te weinig aandacht be steed aan zijn (haar) moeilijkheden en u heeft nu de kans dat recht te trekken. Ook op zakelijk gebied zult u meer „warmte" moeten geven. Zonder dat gedijt er niets, ook geen handelsrelatie! Oppassen voor kou en overinspanning bij sport.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 37