Chileense kunst in Stedelijk VERKOOP FABRIEKSPARTIJ VLOERBEDEKKING ledereen rekent op mooi weertje voor viering van koninginnedag C.KDK in De 4 Molens ZILVEREN SIERADEN TAPIJT CENTRALE HOLLAND HET NIEUWE STADSBLAD Vervolg van pagina 1 o* of c?' HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 VRIJDAG 28 APRIL 1978 gj*a©®®*OE1 De eeis te jongens reden al een rondje met de door rijwielhandelaar Van Leeuwen m elkaar geknutselde moeilijk te berijden fietsen. de Van Hallstraaö 68. scheepsmaker bij de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij B.V. te Rotterdam. De heer J. van Diejen, geboren op 26 mei 1915 te Rotterdam, wonende op het Bachplein 576, constructeur teken kamer bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij B.V. te Rotterdam. Ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau aan: De heer P. de Koster, geboren op 3 de cember 1914 te Schiedam, wonende in de De Wildestraat 3, magazijnbedien de bij Windmill Holland B.V. te Vlaardingen. De heer H. Zuidgeest, geboren op 26 januari 1923 te Schiedam, wonende in de Van Oldenbarneveltstraat 119, ket tingsmid bij de B.V. Anker- en Ket- tingfabriek „Schiedam" te Schiedam. De heer A. H. Zwanenburg, geboren op 21 september 1918 te Schiedam, wonende aan de Mozartlaan 163, machine-brander bij I.H.C. Gusto B.V. te Schiedam. De heer J. van Deursen, geboren op 26 augustus 1916 te Rotterdam, wonende in de Roëllstraat 26, elektrisch lasser bij I.H.C. Gusto B.V. te Schiedam. De heer J. Stokhof, geboren op 27 juni 1914 te Schiedam, wonende aan de Burgemeester van Haarenlaan 352, be heerder van het elektriciensmagazijn -- op de Technische Dienst bij I.H.C.\/yii K/'N/"v Gusto BV. te Schiedam V lil 6111166 De heer J. van Putten, geboren op 24 Dienst van i.H.C. Gusto B.V. te Schie dam. De heer A. G. Uittenbogaard, geboren op 29 september 1924 te Langerak, wonende in de Willem Pijperstraat 68, koperslager-schetser-aftekenaar-aan- boord bij de afdeling Eindmontage pij pen van I.H.C. Gusto B.V. te Schie dam. De heer M. J. J. Hoenderkamp, gebo ren op 6 april 1914 te Schiedam, wo nende aan de Jozef Oreliosingel 135, werkomscörijver bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij B.V. te Rot terdam. De heer A. V. M. Biemans, geboren op 6 september 1914 te Schiedam, wonen de op de Hogenbanweg 39a, bankwer ker bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij B.V. te Rotterdam. De heer T. H. Terlouw, geboren op 4 februari 1920 te Capelle aan den IJssel, wonende op de Havendijk 170, admi nistratief medewerker bij de Rotter damsche Droogdok Maatschappij B.V. te Rotterdam. De heer E. Hettich, geboren op 21 no vember 1920 te Rotterdam, wonende aan de Van Ostadelaan 30b, medewer ker werkvoorbereiding bij de Rotter damsche Droogdok Maatschappij B.V. te Rotterdam. Hedenavond wordt in het Stedelijk Museum van Schiedam een tentoon stelling geopend van Chileense Kunst die hier te bezichtigen blipt tot 21 mei. De tentoonstelling omvat schilderijen van Julio Moreno. Jimmy Smith Rodri- quez. Cecilia Boisier. Irene Dominguez en Carlos Vasquez en grafiek van Guillermo Nunez, Victor Contreras en Victor Jara. Al deze kunstenaars zijn qit Chili gevlucht na de militaire staatsgreep in september 1973. Zij le ven in verschillende steden van Europa zoals Parijs. Berlijn en ook Amsterdam en Rotterdam. De werken op de ten toonstelling zijn in Europa, in balling schap dus. gemaakt en de meeste heb ben direkt betrekking op de gebeur tenissen in Chili sinds die tijd. Er zijn ook wandkleedjes, regelrecht uit Chili afkomstig, die daar gemaakt worden door vrouwen van wie de man gevan gen. gedood of vermist is. Het is won derbaarlijk te zien hoe deze vrouwen met zulke simpele hulpmiddelen als wat lapjes en wat draadjes wol op zo'n pakkende manier de schrijnende situa ties uit haar dagelijks leven onder het bewind van Pinochet weten uit te beel den. Den tentoonstelling wordt gecom pleteerd door een serie affiches uit de tijd van Allende en door een aantal foto's. ..AGS HET VOLK ONTWAAKT" Op de avond van de opening wordt een film over Chili getoond en wel „Als het volk ontwaakt" een documentaire over het marxistische experiment van Sal- vardor Allende. De toegang tot deze avond en tot de tentoonstelling is gra tis. De tentoonstelling werd georganiseerd in aansluiting op de aktiviteiten van het Chili-comité Schiedam voor de pe riode april/mei. Tot 21 mei 1978 duurt de tentoonstelling. december 1916 te Schiedam, wonende in de Jan van Zutphenstraat 59, ijzer werker op de afdeling eindmontage van I.H.C. Gusto B.V. te Schiedam. De heer D. de Grave, geboren op 27 november 1913 te Aengwirden, wonen de op de Rotterdamsedijk 229d, on derhoudsmonteur van acethyleenin- stallaties op de afdeling Technische Op zondag 30 april wordt in het diens tencentrum „de 4Molens" het laatste „Vrij Entree" van het seizoen gehou den van 14.00 tot 17.00 uur. In afwij king van het gebruikelijke programma zal het dit keer een dansmiddag zijn op disco-muziek. Tevens is er een dansde- monstratie. Ook de gebruikelijke ruil beurs van postzegels, munten enz. is de laatste van het seizoen. U kunt nu in twee dagen hon derden guldens verdienen. De tapijtcentrale Holland komt twee dagen naar Vlaardingen. Met medeneming van een ko lossale partij vloerbedekking, zo uit de fabrieken naar het publiek. Met vijf jaar fabrieks garantie tegen weggeefprij- zen. Enige tips om voordeel te be halen zijn: collectie nylonte gels 40x40 zelfklevend. 0.98 cent in dozen van 50 stuks. Tapijttegels in zes kleuren, los te leggen, per stuk 4, keuken- en badkamertapijt 49,— twee meter breed. Breed nylontapijt, per m2 7,44. Huiskamer nylontapijt. 400 cm. breed, 29,75 per strekkende meter. Schitteren de Engelse bloemtapijten vanaf 73,per strekkende meter, 400 cm. breed. 100% wollen berber, 400 cm. breed, vanaf 99,per meter. Huiska- merbreed tapijt in 400 cm., vanaf 39,49,59,69, en 79,Als speciale aanbie ding een wollen berbertapijt, 400 cm. breed, 69,per strekkende meter, er kan gelegd worden er kan besteld worden op af roep betaling bij ontvangst tapijt De koffie staat klaar voor u. Bij aankoop van 1000,of meer een kado. Deze eenmalige verkoop wordt gehouden in de stads gehoorzaal DE HARMONIE Schiedamseweg 51a, Vlaar dingen en wel vrijdag 28 april 's avonds van 17.00 tot 21.00 uur. En zaterdag 29 april van 10.00 tot 17.00 uur. Utrecht OOK ALS SET COLLIER190.- RING49.50 ARMBAND191.- JUWELIER BROERSVEST 87-93 TELEFOON 26.79.37 SCHIEDAM Iedereen rekent zo'n beetje op mooi weertje voor de viering van tie naderende Ko ninginnedag. Voor ongetwijfeld velen die van de verschuiving naar de le mei ge bruik maken er een lang weekeinde van te maken in het bos of aan het strand maar ook voor de thuisblijvers. Hieronder de organisatoren van activiteiten. De voormalige Oranjevereniging en de besturen van buurt/wijkvereniging die heel wat werk moesten verzetten alvorens de voorbereidingen van de programma's rond waren. Hel resultaat hiervan is een totaal programma dat weinig afwijkt van dat in voorgaande jaren. Silvia en Ariejan van Dam voor hun bloemtiek waar op Koninginnedag bezoekers van de braderie mee kunnen doen aan een bloemschikwedstrijd. viering van Koninginnedag maandag a.s. staat de braderie in de Groenelaan, georganiseerd door de winkeliers vereniging „Schiedam-Zuid". Buiten het vastgestelde programma van de hieraan verbonden activiteiten komen hier enkele attracties door winkeliers op touw gezet. FORMULEFIETS Rijwielhandelaar Van Leeuwen con strueerde twee fietsen, speciaal formu le I, die overal voor kunnen dienen met uitzondering het berijden hiervan. Toch worden ze maandag gebruikt voor een wedstrijd tijdens de dan te houden wielerwedstrijd voor de jeugd. Het belooft een spektakelstukje te gaan worden maar daar is het Van Leeuwen dan ook om te doen. BLOEMSCHIKKEN De Bloemtiek „Floriejan" van Silvia en Ariejan Van Dam in de Groenelaan/hoek Wilhelminaplein zorgt maandag voor een meer artistie ke attractie. In kleine groepjes kunnen bezoekers van de braderie aan de kraam bloemstukjes maken waarvoor het benodigd materiaal gratis beschik baar wordt gesteld. Ze worden in de zaak gejureerd en de beste drie bezor gen hun makers een prijsje. Alle schik- kers(sters) die meedoen krijgen boven dien een troostprijs die natuurlijk uit bloemen bestaat. Hier stam de karretjes die maandag tijdens de wielerwedstrijd voor veel leut gaan zorgen als voor een race worden gebruikt. In het verleden heeft Schiedam heel wal festiviteiten gekend waaronder kwetsbare in het geval het weer niet meezat. Ook tijdens de regeerperiode van koningin Wilhelmina met de vie ring van haar verjaardag op 31 augus tus. Toen kwam het ook voor dat "het die dag bakken van de hemel regende. Alleen was het er niet zo koud bij als nu in het voorjaar wanneer de lente zich van haar slechtste zijde Iaat ken nen. Frappant is het. dat na een lange pe riode van kil weer op Koninginnedag het oranjezonnetje zich laat zien en daar moeten we ook nu maar weer zo half en half op rekenen. OUD MATHENESSE De Stichting „Centrum Oud Mathe- nesse" omvat ook een beetje ons ooste lijke stadsdeel. Ook hier is een fees tprogramma af te werken. Wat uiter aard niet is opgenomen in het plaatse lijke. Het feest wordt hier om 10 uur geopend met een rondgang van een drumband. Een uur later begint hier een kermis rond het centrum „De Put" met tal van attracties. In de middagu ren is hier pannekoeken eten, zaklopen voor de kleintjes, bliklopen voor de groten en koekhappen. Daarna een stepwedstrijd en een bal Ion wed strijd. Om 12 uur gaat het centrum „De Put" open voor de kinderen die de voorstel ling van een goochelaar willen bijwo nen. De dag wordt besloten met een groot Oranjebal. BRADERIE Los van, maar toch verweven met de Kantoor: Broersvest 125, Schiedam TH. 26.73.68 en 26.39.39 Verschijnt elke woensdag en vrijdag huis-aan-huis in geheel Schiedam en Rotterdam Oud-Mathenesse. Oplage 36.500exemplaren. Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen. Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post cn Groot Rijswijk vormen samen: Randstad Edities Del Hand. Bureauleider: J. J. Warbie Advertentie-acquisitie: J. Groeneveld, tel. 26.39.39 - 26.73.68 of 26.12.70 (na 6 uur). Advertenties tot dinsdag en donderdag f7.00 resp. voor de woensdag en vrijdagedilie. Broersvest 125, Schiedam. Hoofdredakteur: P. J. Hovineh, tel. 015—12.43.31. Eindiedaktie: Ruud van Houwe- lingen. tel. 34.42.81 Rcdakiiekopy inleveren tot maandag en woensdagavond - resp. voor woensdag en VTÏjdagedilic. Broersvest 125. Schiedam. Bezorgklachten telefoon 26.44.26

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 3