'XmJ' Nationale Molendag ook in Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - WOENSDAG 17 MEI 1978 iiwyiiilwpw»wwpM«Wwi>M«)i|m'pi«i^iiii|iwii)ptop»^ ft Kantoor: Broersvest 125, Schiedam Tel. 26.73.68 en 26.39.39 Verschijnt elke woensdag en vrijdag, huis-aan-huis in geheel Schiedam en Rotterdam Oud-Mathenesse. Oplage 36.500 exemplaren Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen samen: Randstad Edities Delfland. Bureauleider: J. J Varbie Advertentie-acquisitie: J. Groeneveld, tel. 26.39.39 - 26.73.68 of 26.12.70 (na 6 uur). Advertenties tot dinsdag en donderdag f7.00 resp. voor de woensdag en vrijdageditie. Broersvest 125, Schiedam. Hoofdredakteur: P. J. Hovingh, tel. 015—12.43.31. Eindredaktie: Ruud van Hou we lingen, tel. 34.42.81 Redaktiekopy inleveren tot maandag en woensdagavond - resp. voor woensdag en vrijdageditie. Broersvest 125, Schiedam. Bezorgklachten telefoon 26.44.26 De molen de „Drie Korenbloemen" vierde het molenfeest vleugellam mee, daar de wieken vernieuwd moeten worden. volop de gelegenheid en menigeen maakte hiervan gebruik. De gele genheid bestond om in de molen vers gebakken poffertjes te eten met de wetenschap dat de hiervoor ge bruikte bloem was gemalen door molenaar Batenburg. Ook nu weer was een bakwedstrijd voor amateur huisbakkers(sters). Niet al te veel gegadigden om in aanmerking te komen voor de prij zen, welke bestonden uit hoeveelhe den volkoren tarwemeel. Wel was de kwaliteit van de verschillende baksels goed en beter dan de eerste gehouden wedstrijd. In de Noord- malen werden die dag regelmatig dia's vertoond met toelichting en konden puzzelaars inschrijven voor een molenpuzzeltocht. Poffertjes eten In molen „De Vrijheid", gebakken met hier ge malen graan. Het ffise windje van zaterdag j.l. maakte dat de nationale molendag ook in Schiedam lustig wentelende molenwieken te zien gaf. Opnieuw de stedelijke monumenten, date rende uit het grauwe verleden meer aandacht dan gewoonlijk. Een feit is, dat menig geboren Schiedammer nog nimmer een moleninterieur heeft gezien. In de nog actieve graanmolen „De Vrijheid" kreeg men hiervoor nu

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 16