VIERING „GOUDENNOLET" AFGESLOTEN MET CABARET EN CONCERT DOOR O.B.K. ^%&ÊÊÊÉÈk. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 23 - WOENSDAG 17 MEI 1978 Hoe druk het was tijdens het mu ziek- en cabaretprogramma in de Noletfeesttent. „Je hebt er jarenlang naar uitgekeken, De laatste maand die wou maar steeds niet om, Maar nu is het er dan toch van gekomen, En hopen dat het insloeg als een bom, De liedjes kort de avond lang, Dus niet teveel van ons gezang, We geven graag de anderen een kans, We stonden hier een tijd voor u, Met weer een Noiet Majeure voor u, Straks kunt u nog de vloer op voor een dans, Het is weer voorbij het jubileum, We maken dit helaas niet meer mee, Want de naam Nolet staat dan in het museum En de ambtenaren doen bk-bk-bk met ons mee..." In de buitenlucht was het voor O.B.K. ook goed concerteren t.g.v. het gouden feest van het Noletziekenhuis. Op de wijs van ,,'t Is weer voorbij die mooie zomer", het succeslied van Ge rard Cox zong het eigen cabaretgroepje van het Nolet-ziekenhuis dit lied op de beide feestavonden van het jubilerende Nolet-ziekenhuis. En vooral de laatste vier regels werden herhaald en door het publiek overgenomen. Een uitstekend cabaretgroepje, bestaande uit Mieke Eikenbroek, Matjan van Berkel, Trees Zuidgeest, Annie van Geene en Ron v.d. Kracht. Dat Marjan met een ge scheurde enkelband optrad, och, de specialisten knepen op deze avonden maar een oogje dicht. Dit was tenslotte de viering van een zeldzaam geworden jubileum, want een volgend is er voor de Nolet niet meer bij. In vogelvlucht nam Nolet Majeure 50 jaar Nolet-ziekenhuis op de korrel. Daarbij vooral het werk van de mensen Deze, laten we maar zeggen muzi kale clown hield de stemming er ook goed in tijdens het amusement programma in de Noletfeesttent. van het eerste uur belichtend: de zu sters van de congregatie met die lange naam uit Maastricht, beter bekend als de zusters van „Onder de Bogen". Hun habijten waren niet meer te achterhalen. Vandaar dat Nolet Ma jeure een beroep deed op de zusters Dominicanessen in Schiedam en twee leden van de groep als zodanige zusters op een knielbank met rozenkransen gestalte gaven aan iets wat allang tot het verleden behoort. „Waar zijn de nonnen die hier begon nen? In het oude ziekenhuis van 50 jaar? Ze zijn verdwenen, waar zijn ze henen? Ze komen niet meer terug, het is voorbij..." zong Nolet Majeure droef geestig. Om dan meteen de fusie met het Ge meente Ziekenhuis op de korrel te ne men. Waarna een persoonlijk lied tot dokter Vlootman gericht werd met de volgende inhoud: „Dokter Vlootman, kunt u ons zeggen hoe gaat 't met u? Wij willen even een antwoord van u nü, Zeg ons de waarheid maar, is 't voor el kaar? Dokter Vlootman we zijn zo béng, Al ons werk gedaan in de Nolet, Baart ons zorg, ook al hebben we wel pret. Alles willen we geven, maar hoe léng nog? O, die twijfel, die ongerustmakende twijfel, Nog een blik op het „tuinconcert" van O.B.K. t.g.v. de Nolet. „OVER AND OUT" „Over and Out" werd tot besluit ge speeld. „Over and Out" is het nu ook met de viering van het gouden jubi leum van „De Nolet". Maar het zal de Schiedammers nog lang heugen. Iedereen, jong en oud is hierbij aan zijn trekken gekomen. En nu het boek dicht en straks aan een nieuwe bladzij de begonnen. De 'geschiedenis" is te koop in de boekwinkels. souffleur op de voet. Maar ze kenden uitstekend hun tekst! Alleen maar te hopen dat wanneer de fusie met het Gemeente Ziekenhuis straks rond is, dit cabaretgroepje ge woon dóórgaat. Tenslotte vieren ze in 1980 het eerste lustrum! Waarna iedereen zich op de dansvloer begaf ander de tonen van het orkest „Pesca- io y sus Muchnamos" oftewel Jan de 7isser en zijn kornuiten. Conferencier Cas Oosthoek, die de ge- ïele avond aan elkaar lijmde, een op reden van de muzikale clown Rexis en laarna Ciska Peters, het was allemaal iet aanzien en aanhoren waard. Al met d avonden die succes geoogst hebben lij een dankbaar, overigens hoofdza- celijk „Nolet-publiek". OBK MET SHOWORKEST Alle sombere weersvoorspellingen ten ipijt wat het zaterdagavond gelukkig droog toen het showorkest van OBK, nostalgische muziek in het Julianapark liet horen en de charmante troeven van het showorkest: de majorettes, acte de présence gaven. Enigszins beschut door de bomen maakte dit OBK de omstanders wel warm in de gure wind en presenteerde zijn uiterst verzorgt visitekaartje. Met aan het hoofd dirigent Pieter Prik! Hij liet heel toepasselijk de mars horen „Mars der medici". Gecomponeerd door Wichers in 1938 toen hij langdu rig in het ziekenhuis verbleef. En uit dankbaarheid voor de goede behande ling dit alles in noten omzette. Er bestond veel belangstelling op deze avond en dan vraag je je alleen maar af, net als zovele anderen: waarom wordt dit muziekternpeltje hier zo uniek gelegen in het prachtige Juliana park nooit meer gebruikt? Goed het tempeltje is een beetje klein, maar je kan de formatie net als zater dagavond ervóór opstellen. De „Holland Jubel", een potpourri van vrolijke liedjes verwierf een extra ap plaus. Maar vooral de lange roffel op de drums van de jonge Bennie Bremer. Daar zullen we in de toekomst wel méér van horen. Jammer dat ik de re petitie van OBK al uitgezeten heb! Tussen haakjes secretarissen van mu ziek- en zangverenigingen: bij wie ben ik nog niet geweest? Desgewenst even een belletje (344281) en we komen d'r an: de fotograaf en ik! Zeg ons meteen de waarheid maar, Is het niet voor elkaar? Elke keer denken we weer: Waar moet 't nou toch heen? Dokter Vlootman, help ons, we zijn zo alleen! Maakt u zich niet zoveel zorgen, Want alles komt heus goed, Het kan niet van vandaag op morgen, Iets dat u toch weten moet..." Nolet Majeure was uitstekend op dreef beide avonden. Regels van hun liedjes zullen wel blijven hangen, zoajs de gro te wens „inspraak, maar dat snapt geen mens". Of „vrije tijd, ja die raken we wel kwijt". In de nachtdienst, werd hierop gedoeld. Omdat het personeels bestand net als elders te klein is. En „de mens van dienst te zijn, dat vinden we fijn". De electronicus van de EC, de heer P. Slagmolen volgde Nolet Majeure als Ter afsluiting van het gouden ,»No- iet-feest" mochten de majorettes in het gouden lover rond de feesttent nlpf nnhrpken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 23