Uw stem is van invloed op 31 mei! I Nphondje is pas werkelijk net als hij de gootgebruikt «1? m CÜL. toilet Openbare commissie vergaderingen Sluiting wegens verkiezingen Goedkeuring voor Bestemmingsplan Sporthal Margriet e.o. Wijziging van het stembiljet I Herinrichting van straten in Schiedam-West AANLEG C.A.I. IN NOORD EN ZUID Rode Kruis collecte ■f Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam Verzorging: Voorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1, telefoon 26.05.00, toestel 340. v 55 GRAAF FLORISSTRAAT HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - WOENSDAG 24 MEI 1978 WOENSDAG 24 MEI 1978 y f' Vs fi f V' V' V' f 1 Voor de tweede maal dit jaar dient u, op woensdag 31 mei a.s, naar de stembus te trekken. Dit maal voor de verkiezing van de leden van onze eigen Gemeenteraad en tevens van de leden van de Raad van Rijnmond. Wederom wil ik u opwekken om toch vooral ge bruik te gaan maken van uw democratische recht om te bepalen wie in de komende vier jaar het hoogste bestuur zullen gaan vor men van uw gemeenteraad en, op wat meer afstand, van üw Rijn- mondraad. Als ingezetene van onze stad maakt u automatisch deel uit van de gemeente Schiedam. En met die gemeente hebt u veelvuldig te ma ken. Of het nu gaat om het maken van uw straat tot woonerf of in groter verband het vaststellen van een bestemmingsplan; het tref fen van voorzieningen aan de school van uw kinderen, het verle nen van subsidies voor manifestaties in uw stad, het aanleggen van een sportveld of het bouwen van woningen - het zijn zaken waar u bij betrokken bent! De beslissing over al deze zaken berust bij het hoofd van de gemeente, de raad. Daarom is het voor u van belang om stem te hebben in de samen stelling van de raad. De weg die gegaan moet worden om tot be slissingen te komen kan verschillen naar gelang de politieke voor keur. Door het invullen van het stembiljet kunt u echter aangeven welke politieke weg üw voorkeur heeft. Zo is uw stem van invloed op het gebeuren in de gemeente. Maak gebruik van de mogelijkheid en laat uw voorkeur blijken. Neem de moeite om op 31 mei a.s. naar de stembus te komen! drs. A. J. Lems burgemeester "CCcc< Het deel van Schiedam-West waarin gele gen zijn de Hobbemastraat, Jacob Maris- straat, Jozef Israëlsstraat, Vlaardinger dijk (nummers 279 t/m 361, Jan Vermeer- straat, Van Rnysdaellaan, Mesdaglaan (nummers 14 t/m 29), Paulns Potterstraat, Van Ostadelaan en een deel van de Jan Steenstraat, is aan de beurt voor vernieu wing van de bestrating. Zoals gebruikelijk gaat dit gepaard aan een herindeling van de straten ter verbetering van de leefom geving. De bewoners van genoemde straten hebben een eerste Informatiekrant ontvangen waarin ze op de hoogte zijn gesteld van de plannen van de gemeente. De gebruikelijke overlegprocedure met de bewoners, zal gaan starten. Op de bewoners wordt een beroep gedaan om zich op te geven voor werkgroepen, die samen met de Bewo nersvereniging Schiedam-West en de dienst Gemeentewerken die verdere plannen zal gaan uitwerken voor de straten. De eerste werkbespreking zal plaatsvin den op woensdagavond 24 mei; daarna zul len vragenlijsten worden verspreid en een informatieavond gehouden. De bewoners krijgen zo de gelegenheid vragen te stellen, bezwaren te maken en suggesties te doen. Uitgangspunt bij het opzetten van de plan nen, zo wordt in de Informatiekrant ge steld, is een evenwichtige spreiding van de auto's in het gebied. In smalle straten zal meer ruimte vrij gemaakt moeten worden om te spelen en ook om de fietsen te stal len; in brede straten moeten meer auto's ge parkeerd worden. In de bestaande situatie is de gemiddelde parkeerbezetting in het gehele gebied 290 auto's; aan de bewoners wordt de keus gelaten dit aantal te vergro ten tot minimaal 330 en maximaal 380 par keerplaatsen. Voor de Graaf Florisstraat is het defini tieve ontwerp voor de her-inrichting gereed en aan de bewoners bekend gemaakt. Dit ontwerp is opgezet aan de hand van gege vens verkregen bij een enquete, de reacties tijdens de informatieavond op 30 januari jj. en de gegevens van de werkgroep. In de straat komen 40 parkeerplaatsen en er worden twaalf nieuwe bomen geplant van verschillende soort. Er is een mogelijk heid om langs de gevel een smal plant- strookje aan te leggen. Dit groen zal echter door de bewoners zelf moeten worden ge kocht, geplant en onderhouden, waarbij de Plantsoenendienst bereid is adviezen te ge ven. Bij de aanleg van de Centrale Antenne In richting (CAI) in Schiedam zijn bij de abonnees in Wijk 11 (dat is de zg. Slacht- huisbuurt, begrensd door Vlaardingerdijk en Bur.W. van Haarenlaan) de toestellen ingeregeld. Dat wil zeggen dat de ontvan gers gereed gemaakt zijn voor de ont vangst van televisiebeelden en FM-radio. In de G roe noordse wijk 4 (begrensd door Laan van Bolnes, Eduard van Beinumlaan, Jozef Oreliosingel en Zoomweg) en Wijk 3 (begrensd door Jozef Oreliosingel, Eduard van Beinumlaan, Mozartlaan, Borodinlaan en Zoomweg) zullen de toestellen vóór 31 mei 1978 ingesteld zijn. Bij latere aanmelding voor de aansluiting van een pand op de C.A.I. kunnen de Technische Bedrijven 100,in rekening hrengen. Op grond van artikel 19 lid lb van de C.A.I.-verordening is door de Techni sche Bedrijven bepaald, dat bewoners uit de genoemde wijken 11, 4 en 3 die zich na 1 .juni 1978, opgeven als abonnee, een entree geld van 100, in rekening wordt gebracht In Schiedam-Zuid, in Wijk 17 (begrensd door Westerhaven, Groenelaan, Buitenha venweg en Nieuwe Haven) en Wijk 16 (be grensd door Westerhaven, Nieuwe Maas straat, Lekstraat en Groenelaan) is men vo rige week overgegaan tot inregeling van de toestellen. Het Nederlandse Rode Kruis start op maandag 22 mei a.s. de jaarlijkse campagne met een huis-aan-huis col lecte en ter afsluiting daarvan de straatcollecte op zaterdag 3 juni. Het lijkt mij nauwelijks nodig u er op te wijzen dat het Rode Kruis bij de al gemene hulpverlening in ons land een onmisbare rol speelt. Niet minder dan zestig taken vim zeer uiteenlo pende aard heeft het Rode Kruis op zich genomen, waarvan ik slechts in herinnering wil brengen de bloed transfusiedienst en de trombose- dienst' de hulpverlening bij rampen, ook in het buitenland, het welfare- werk voor zieken, het bieden van va kantieweken in een van de tehuizen of op de Henri Dunant, de hulppos ten langs de wegen en niet te verge ten de lectuurvoorziening. Wel lijkt het mij dienstig u er, hope lijk ten overvloede, op te wijzen dat vele taken door het Rode Kruis slechts uitgevoerd kunnen worden met üw medewerking, namelijk door uw gift bij de komende collecten in onze stad. Daarom zou ik u willen op wekken: geef en geef royaal.' Moge lijk wilt u overwegen om lid te wor den van de plaatselijke afdeling. Het feit dat de Schiedamse afdeling reeds 110 jaar lang actief is in het Neder landse Rode Kruis moge een extra in spiratie voor u zijn. drs. A. J. Lems burgemeester In de Kethelse Wijk 32 (begrensd door Zwa luwlaan, Mozartlaan en Dorpsstraat) zal men op 24 mei 1978 overgaan tot inregeling van de toestellen, waarbij de ontvanqers gereed gemaakt worden voor de ontvangst van TV-beelden en FM-radio. In de wijken 1 en 2 (Woudhoek), 30 (Tuin dorp en Hargplein) en 31 (Kethel-Oost) zijn inmiddels de informatieboekjes van de Technische Bedrijven met de aanmeldings- kaarten waarmee men zich kan opgeven als abonnee, huis aan huis verspreid. Wijk 1 wordt begrensd door Heijermansplein, Hermuspad, Faassenplein en Van Dalsum- laan; Wijk 2 wordt begrensd door Borodin laan, Van Dalsumlaan, Bouwmeesterweg, Hoppersingel en De la Marplein; Wijk 30 wordt begrensd door Pr. Beatrixlaan, Schiedamseweg, Zwaluwlaan en Molensin gel; Wijk 31 wordt begrensd door Duiven- pad, Poldervaart, Kerklaan, Dorpsstraat en Schiedamseweg. Wie om de een of andere reden nadere in formatie wenst of een extra aanmeldings- kaart wil ontvangen, kan zich wenden tot de Technische Bedrijven, afdeling C.A.I. telefoon 264980, de toestellen 120, 183 en 193. De Commissie voor Vorming en Recreatie heeft de openbare vergadering, die vastge steld was voor donderdag 25 mei, verscho ven naar dinsdag 6 juni. De Welstandscommissie houdt de openbare vergadering op vrijdagmiddag 16.00 in de vergaderkamer op de 13e etage van het Stadskantoor, waarvan het openbare ge deelte omstreeks 16.00- uur begint De Commissie voor de Ruimtelijke Orde ning zal volgens het schema in het open baar vergaderen op maandag 29 mei om 20.00 uur in de recreatiezaal van het Stads kantoor. In verband met de verkiezingen van de le den van de Gemeenteraad en van de Raad van Rijnmond zullen op woensdag 31 mei a.s. de volgende gemeentelijke bureaus voor het publiek gesloten zijn: de gemeente-secretarie van het bureau van de kassier, gevestigd in het Stads kantoor; het Bureau Huisvesting, gevestigd in het kantoorgebouw 's-Graveland, aan de 's-Gravelandseweg 567 van de secretarie-afdeling Burgerzaken, gevestigd aan de Overschiesestraat 2 hoek Broersvest, is het bureau Bevol king gesloten. Het bureau Burgerlijke Stand is echter geopend van 8.30 tot 16.00 uur en het bureau Verkiezingen van 8.00 tot 19.00 uur. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben bij hun besluit van 21 maart 1978 goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van Schiedam van 15 au gustus 1977 tot vaststelling van het Bestem mingsplan Sporthal Margriet en omgeving. Het goedkeuringsbesluit ligt met het be stemmingsplan tot 22 juni 1978 voor een ie der ter inzage op de gemeentesecretarie af deling Openbare Werken in het Stadskan toor 5e etage en in de leeszaal van de Open bare Bibliotheek aan de Lange Haven 131. Tegen het bestemmingsplan zijn noch bij de gemeenteraad noch bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bezwaren inge diend, zodat alleen de gemeenteraad en de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening voor 22 juni beroep kunnen instellen bij de Kroon. Voor de stemming op woensdag 31 mei a.s. ter verkiezing van de leden van de ge meenteraad van Schiedam is een kleine wijziging op het stembiljet aangebracht. Dit is gedaan om de biljetten zo klein mogelijk te houden, zodat ze makkelijker te hanteren zijn. Volgens het oude systeem worden de na men van de kandidaten van één partij op de lijst op het stembiljet onder elkaar ge plaatst Nu zijn er twee partijen, met name de P.v.d.A en het C.D.A., die lijsten met veertig kandidaten hebben, terwijl de lijs ten van de overige negen partijen merkelijk korter zijn. Om nu ruimte op het stembiljet te sparen zijn de lange lijsten van P.v.d.A en C.D.A. over twee kolommen geplaatst. Dit systeem wordt ook gevolgd op het stembiljet voor de verkiezing van de Rijnmondraadsleden. De kolom met de vervolglijst wordt op het biljet wel duidelijk aangegeven, maar het is toch wel juist dat u deze gang van zaken van tevoren weet.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 14