RIEN POORTVLIETS' „HET BRIESCHEND PAARD" Denk aan de Welzijnsmarkt Huisvrobwli/ke oyerpe/fiz/Kjefi Gezondheidscen trum draait uitstekend de Kapitaalrente-rekening. Rente: hoog. Opzegtermijn: geen. Hl KA POORTVLIET Het brieschend paard Boekhandel J. S. van Leeuwen b.v. DOOR DE VANGRAIL Van de leestafel: De Kapitaalrente-rekening Bank Mees Hope nv De unieke vondst van Mees Hope: Zojuist verschenen en volop leverbaar brieschend paard jpt Huishoudelijke Voorlichting Korte Dam 5, tel. 264781, formaat 31X33 cm, 248 pagina's, alle in kleur prijs 69,50 BEL NU 268152 en reserveer uw exemplaar bij: een profijtelijke, individuele spaarvorm. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 7 - WOENSDAG 24 MEI 1978 Broersvest 44 - Schiedam - Tel. 268152 Vlak bij de ingang van de Benelux- tunnel is vrijdag een truck met op legger gekanteld en door de van grail geslagen. De chauffeur moest plotseling rem men toen een voor hem' rijdende personenwagen met aanhanger we gens een defekte koppeling begon te slingeren. Door het stugge remmen begon de vrachtwagencombinatie te scharen met het bovengenoemde resultaat. De chauffeur is met een hersen schudding in het ziekenhuis opge nomen. De foto's tonen de gekan telde combinatie. Ter gelegenheid van het honderjarig bestaan van de Koninklijke stallen schonk de schrijver-tekenaar Rien Poortvliet Prins Berhard het eerste exemplaar van zijn nieuwe prentenboek". Hij gaf het als titel mee: „Het brieschend paard", hiervoor geïnspireerd door vers 9 van psalm 33 met een gelijke aanhef. Alles wat deze, in het toenmalige Ket- hel en Spaland geboren kunstenaar, tekent en schrijft staat in relatie tot de natuur en zijn prentenboek is hiervan het treffende bewijs. Het meest aan trekkelijk van dit 248 pagin's in for maat 31 x 33 cm in kleur uitgevoerde lees-en kijkboek is de onbevangen door Poortvliet geschreven tekst. Een ge deeltelijke autobiografie uit zijn jeugd jaren, waarin hij kennis maakte met het paard. Een beeldverhaal wordt het verder over zijn ervaringen opgedaan bij het na vorsen van de betekenis van het paard, in de samenleving, jaren terug en op dit moment. Hij dringt zelfs door in het intieme leven van deze edele viervoe ters waaraan hij z'n hart heeft verpand. Het onderscheid tussen luxe- en werk paarden weet Poortvliet treffend weer te geven in de relatie met de mens. Aangetoond in dit prentenboek wordt ook welke mensentypen met paarden hebben omgegaan en dit nog steeds doen. Poortvliet duikt hiervoor in het verleden van ons vorstenhuis en toont alles wat zich achter de schermen af speelt ter voorbereiding van de jaar lijkse Prinsjesdag. Kostelijke prenten bevat het boekwerk met afbeeldingen van agrariërs en marktkooplieden terwijl Poortvliet vrijwel alle voorkomende paardenras sen, van groot tot klein, op een onna volgbare wijze heeft weten uit te beel den. Het prentenboek: „Het brieschend paard" is als een hommage aan het paard een prentenboek dat men leest en herleest en waarop jong en oud on getwijfeld niet uitgekeken zal raken. De speelse, vaak humoristische en puntige teksten van Rien Poortvliet geeft hiervoor bovendien alle aanlei ding. Denkt u aan de Welzijnsmarkt die a.s. zaterdag 27 mei gehouden zal worden in de Lange Kerkstraat! Hieronder volgt een lijst met kur- sussen: Naaien: 8 lessen voor 35,— op maandag avond, maandagmiddag, dinsda- gaond, woensdagmorgen en -avond, donderdagmiddag en -avond. Koken: 8 lessen voor 45,op maandag avond in de Huishoudschool „De Hoeksteen". Bloemschikken: 8 lessen voor 45,op maandag middag en maandagavond. Kreatief handwerken: 8 lessen voor 45,op dinsdag morgen en dinsdagavond. Stoelen bekleden: 8 lessen voor 65,(max. 6 kur- sisten) op woensdagavond Gast en gastvrouw: 4 lessen voor 22,50 en ingred.geld 7,50 op maandagavond en don derdagmiddag. Wandkleden: 8 lessen voor 45,op maandag avond en woensdagmorgen. Gymnastiek: 8 lessen voor 30,op maandag avond en donderdagmorgen. Poppen maken: 8 lessen voor 45,op dinsdag avond in het Kruisgebouw op het Bachplein. Uiterlijke verzorging: 5 lessen voor 27,50 en prepara- tengeld 7,50 op woensdagmorgen en/of dinsdagmiddag. Afslanken: 12 lessen voor 65,op woens dagmorgen en woensdagavond. Macramé: 4 klessen voor 22,50 op dinsdag avond in het Kruisgebouw op het Bachplein. Naaien in Groenoord: 8 lessen voor 45,op dinsdag middag en woensdagavond. Modebewust: 8 lessen voor 45,;op woensdag middag en woensdagavond. U kunt ons bellen onder nr. 264781. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur op Korte Dam 5. Tussen half 6 en half 7 kunt u ons bereiken onder nr. 263633. Tot ziens! Als je eenmaal gewend bent weetje niet anders, zei een patiënt van „Eén van de Drie" vrijdagmorgen. Die drie zijn: de huisartsen Goei, Franke en Stolker van het Gezond heidscentrum in De Warande, 't Is nog voordelig ook, merkte de man op: drie in één pand. De andere pa tiënten hadden er een lachje voor, maar hielden stijf hun mond dicht. Dan moet je alleen maar even zuch ten en kijk je uit verveling naar het grote vierkante aquarium in de ge zellige wachtkamer. De vissen, die bekijken het allemaal béter. De ,,zenuwpiïlen" haal je er zó uit. Die zwemmen rusteloos rond. De ande ren hangen" roerloos aan de op pervlakte. Zo op het oog volkomen apatisch. Maar gééf ze de ruimte! Die maken zich nergens druk over. Die laten alle stormen maar over zich heengaan. Die bekijken het le ven van de zónnige kant. Eigenlijk zou je dus een vis moeten zijn! Maar geïnformeerd bij de huisartsen hoe of het hier allemaal draait in dit moderne Gezondheidscentrum sinds een paar maanden, hoor je één grote lofzang. De patiënten hebben even moeten wennen, maar het allergrootste voordeel is wel dat men niet zolang meer behoeft te wachten. En dat is verschrikkelijk belangrijk, in een wereld vol haast! MIEKE Hoge rente! Deze is gelijk aan het maandelijks berekende rendement van 3 langlopende staatsleningen; dus zeer hoog. De rente kan derhalve elke maand variëren. Voor de maand juni bedraagt hij 7V4% op jaarbasis. Geen opzegtermijn! Op elk gewenst moment kunt u elk gewenst bedrag opnemen, waarover terstond 3% rentekorting wordt ingehouden. Voor wie? De kapitaalrente rekening is een hoogst individuele spaarvorm. Door de wijze waarop u de Kapitaalrente-rekening gebruikt, bepaalt u zelf het uiteindelijke rendement. Ideaal voor mensen die verwach ten hun geld voor langere tijd te kunnen uitzetten, maar het toch te allen tijde beschikbaar willen houden "voor het geval dat Voor inlichtingen of voor het aanvragen van onze uitgebreide folder kunt u telefonisch contact met ons opnemen. Wilt u langs komen dan bent u vanzelfsprekend van harte welkom. voorjuni 1978 Schiedam, Nieuwe Haven 133/hoek B.K.laan, tel. 010-34 02 22. Vlaardingen, Schiedamseweg 53, tel. 010-34 02 22.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 7