Ds. A. Steinhart van de Lutherse kerk: „Als pastor van Burch" meer voor „De Hooge zwakzinnigen doen" de Kapitaalrente-rekening. Rente: hoog. Opzegtermijn: geen. TEGELMART Ontwerpplan Wijkcentrum Schiedam-Noord Eerste paal voor de kleuterschool De Zevensprong w. Modeshow door Turkse vrouwen De Kapitaalrente-rekening Bank Mees Hope nv STEENSTRIPS MATERIALEN De unieke vondst van Mees Hope: wc eb /te/ Zenen /atwei Dus naar de Tegelmart l/eeb kfeengeed//ukken een profijtelijke, individuele spaarvorm. Als u gaat tegelen in uw badkamerkeuken, w.c. enz., dan moet u eens in de nieuwe Tegelmart komen kijken. U vindt er een keur van zelfs de meest linkshandige klusser zal met ple zier te werk gaan. En... komt u er zelf niet meer uit, schiet Ary u graag te hulp. Onze zaag is aangesloten op warm water. Een gratis zaagser- vice voor onze klanten. VLAARDINGEN Landstraat 81, Vlaardingen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 VRIJDAG 2 JUNI 1978 Ds. A. Steinhart. Ds. A. Steinhart, heel bekend in Schie dam en in het bijzonder als predikant van de Evangelisch Lutherse gemeente, gaat na 13 'A jaar Schiedams pastoraat straks een andere taak aanvaarden. Namelijk dat van pastor van het chri stelijk centrum voor geestelijk gehan dicapten Hooge Burch" te Zwammer- dam. Later in het gesprek begrijpen we later waarom of ds. Steinhart deze spe ciale richting gekozen heeft. Het blijkt dat ds. Steinhart in Poeloe Telloaan de Westkust van Sumatra als zoon van een zendingsleraar geboren is. Een jeugd gehad met een gouden randje, zo haalt hij op. Er waren daar geen auto's op het eiland, wel drie fietsen. Die tijd vergeet je nooit meer. Een gedeelte van de lagere school daar doorlopen en toen naar een internaat in Padang. Naar Holland in 1938, waar ik voor het eerst van mijn leven sneeuw en ijs zag. zegt hij met een gulle lach. Een gebeurtenis apart. Gestudeerd werd in Utrecht en Am sterdam-en in 1956 was hij klaar. Zijn opleiding kreeg hij in Oegstgeest. In Haarlem negen maanden gewerkt en toen kontakt gekregen met Nijmegen. Waar hij zijn vrouw leerde kennen en daar trouwde. Aan die tijd bewaren ze fijne herinne ringen. Een kleine Lutherse gemeente meteen open pastorie en als neventaak de orthopedogiek van meisjes in het Rijksmeisjesinternaat. Meisjes van 14, 15, 16 jaar. Soms trieste, soms leuke kinderen. Maar jedeed er wel een brok ervaring op. vertelt ds. Steinhart. Nij megen was zo gemoedelijk, mengt zijn vtouw zich in het gesprek. ..En ik vind het nog altijd heerlijk om plat Nij meegs te praten". Ze hebben drie kinderen. Twee nog thuis en een in de Van de Bergh-stich- ting. Hun oudste zoon, geestelijk ge stoord. Vandaar de link met het werk van de zwakzinnigenzorg, waar ik een taak in de Z-opleiding (opleiding voor zwakzinnigenzorg) heb. ..Als ouders van zo'n kind besef je hoe veel verdriet die mensen hebben omdat je het zelf ook hebt. Hij leeft zijn eigen leven en we doen ons best om hem zo dicht mogelijk te benaderen. Samen hebben we het offer kunnen brengen hem af te staan. In huis is hij zo onru stig en het kan gewoon niet", zegt ds. Steinhart in de pastorie aan de Von dellaan. ALGEHELE INZET ,,Ik heb straks de gelegenheid me hele maal voor de zwakzinnigen van „De Hooge Burch" in te zetten. En na diep beraad zijn we tot de conclusie geko men dat ik dit maar aannemen moest. Het is werk dat mijn gehele hart heeft. Het pastoraat van ds. Steinhart omvat niet alleen Schiedam, doch ook Vlaar- dingen. Maassluis,.een gedeelte van de Zuid-Hollandse eilanden. Voorne en Putten. Huisbezoeken doe ik altijd op de brommer of fiets. Ik ben dus altijd onderweg. Er bestaat in Schiedam een geweldige toewijding en liefde voor de Evangelisch Lutherse- gemeente. De aktiviteiten van de groep kinderkerk is echt goed. We hebben hier echt een ge meente die nog toekomst heeft. Liefde is hetgeen we doorgaven aan anderen. Wij zijn Lutheranen en vinden het de moeite waard om dit allemaal door te geven. Ik blijf erbij dat religie on uitroeibaar is". MET BIJZONDERE OPDRACHT ..Ik weet bewust waar ik voor heb gekozen", zegtds. Steinhart. ,,Een heel nieuw leven breekt straks aan. al laat ik de banden met Schiedam niet los. Ik blijf Luthers predikant met een bijzon dere opdracht en ik blijf ook voorzitter van de zendingsraad. Ik heb prettige kontakten met de oud-katholieken kerk, voel me daar ergens mee ver want. Ik heb ook prettige kontakten met rector De Groot van de k t:olieken kerk, met de mensen van het Jacons Gasthuis. Eigenlijks zou je méér voor het bejaardenwerk moeten doen'" zegt hij met een zucht. ,,Ik heb hier altijd prettig gewerkt. Maar op mijn 50ste jaar durf ik het nog aan iets nieuws te beginnen". I louc rente! De/e is gelijk aan hel maandelijks berekende rendement van 3 langlopende staatsleningen; dus /eer hoog. De rente kan derhalve elke maand variëren. Voor de maand juni bedraagt hij 7'A%öpjaarbasis. Geen opzegtermijn! Op elk gewenst moment kunt u elk gewenst bedrag opnemen, waarover terstond 3% rgntckorting wordt ingehouden. Voor wie De kapitaalrente- rekening is een hoogsi individuele spaarvorm. Door de w ij/e waarop u de K api taal rente-reke n i ng gebru i kt. bepaalt u /'elf het uiteindelijke rendement. Ideaal voor mensen die verwach ten hun geld voor langere tijd te kunnen uitzetten, maar het toch te allen tijde beschikbaar willen houden "voor het geval dat Voor inlichtingen of voor het aanvragen van onze uitgebreide folder kunt u telefonisch contact met ons opnemen. Will u langs komen dan bent u vanzelfsprekend van harte welkom. voorjuni 1978 Schiedam, Nieuwe Haven 133/hoek B.K.Iaan, tel. 010-34 02 22. Vlaardingen. Schiedamscweg 53, tel. 010-34 02 22. VISSERIJ MUSEUM LANDSTRAAT POST WESTHAVENKADE Ter afsluiting van een in Schiedam voor Turkse vrouwen gegeven naaicur sus. gaan de cursisten zaterdagmiddag van 2 tot 5 een door hun zelf verzorgde modeshow brengen in zaal Tivoli aan de Nieuwe Haven 237 in Schiedam. Eigen mannequins presenteren zich in tijdens de naailessen vervaardigde kle ding terwijl de show wordt opgeluisterd met Turkse muziek. De toegang is gra tis voor iedereen die zich tot het vrouw- dom kan rekenen. Mannen zijn die middag taboe. Met als inspirator de werkgroep wij- kontmoetingscentrum Noord zal wor den overgegaan tot de bouw een derge lijk centrum te situeren in het over gangsgebied Kethel-Groenoord, on middellijk ten westen van het winkel centrum „Hof van Spaland". Het Kruisgebouw dat een aantal jaren geleden werd gerealiseerd is in feite een eerste element van het wijk eentrum. Tot de gepresenteerde plannen beho ren een wijkontmoetingscentrum en een bibliotheek. Als directe buren zijn aanwezig: het genoemde kruisgebouw, het winkelcentrum en een PTT-kan- toor in ontwerpstadium. Binnen het complex lopen verschillende openbare routes. Vanuit het winkelcentrum, vanuit de hal van het postkantoor en door de bibliotheek. Al deze routes komen uit op een cen traal plein van waaruit visuele relaties bestaan met de bibliotheek, met de za len, de biljarthoek. - de creativiteits- ruimten en de koffiehoek. In het over gangsgebied van bibliotheek en wij kontmoetingscentrum ligt een ruimte voor tijdschriften en kranten, continu bereikbaar gedurende de openingstij den van het wijkontmoetingscentrum. De volgende hoofdgroepen en functies komen in het wijkcentrum voor: Een grote zaal (tot 250 mensen) voor toneel, muziekuitvoeringen, met een buitenruimte voor eventuele uitvoe ringen in open lucht. Een peuterspeel zaal; een speelruimte voor activiteiten als ballet. Jazz-gymnastiek en tafelten nis. Verder Creativiteitsruimten ver deeld over „schone en "vuile tech- nikene", schilderen, vormgeving aan textiel, pottebakken en houtbewer king. Daarnaast nog ruimten voor ver gaderingen en het uitoefenen van denksport. Voorst is een muziekschool gesitueerd, een koffiebar met zithoek en keuken. Ook komen er informatie balies en een werkruimte voor de op bouwwerker. Onder grote internationale publieke belangstelling verrichtte de gemeente lijke onderwijsconsulent, de heer L. A. Tigge als heimachinist de nodige han delingen voor het slaan van de eerste paal voor de nieuwe kleuterschool „De Zevensprong" in de Fahrcnheitstraat in Schiedam-Oost. Een gebeurtenis voor de wijk waarbij ook de buiten landse gezinnen uit deze omgeving zeer nauw zijn betrokken. Voor de kleuters en tevens voor de leerlingen van de vrijwel aangrenzende openbare „Prof. Dr. P. H. Kohnstamm" basisschool heeft het vier dagen heien nog een prettige conse quentie. Voorde leerlingen van de bas isschool geen lesuren in warme lokalen en ook de kleuters van „Dc Ze vensprong" blijven die dagen niet in hun gammele schooltje van nu. Ze krij gen allemaal activiteiten buiten de deur met veel uurtjes door te brengen' in de vrije natuur. De Kohnstammers gaan o.m. sporten en op excursie ter- wijlde kleuters een voor hen aangepast programma krijgen af te werken. De nieuwe school krijgt naast leslokalen levens een modern ingerichte speel ruimte.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 13