TEGELMART If EGEIM1XIIIV Vakantie activiteiten jeugdhaven Nieuwland Toneel bij Stichting Samenlevinsgsopbouw STEENSTRIPS MATERIALEN DEZE WEEK IN SCHIEDAM Voor steengoed werk Dus naar de Tegelmart..... Voor steengoed klussen VRUdAG,~ KOOP AVQNP. VLAARDINGEN Landstraat 81, Vlaardingen Als u gaat tegelen in uw badkamer, keuken, w.c. enz., dan moet u eens in de nieuwe Tegel mart komen kijken. U vindt er c,en keur van zelfs de meest linkshandige klusser zal met ple zier te werk gaan. En... komt u er zelf niet meer uitschiet Ary u graag te hulp. Onze zaag is aangesloten op warm water. Een gratis zaagser- vice voor onze klanten. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 19 VRIJDAG 16 JUNI 1978 VISSERIJ MUSEUM LANDSTRAAT POST WESTHAVENKADE groot maar als er gaan komen er steeds andere jongens iü terug. Jan Sportief kreeg er de lucht van dat in de Gorzen, onder protectie van pastoor Donker van de H. Hartkerk zo'n clubje draait onder de naam „Voetbalvereniging Schiedam-Zuid". Gespeeld wordt aan de Maasboulevard waar de gemeente een stel doelen heeft geplaatst voor mensen die hier in hun vrije uurtjes een balletje willen trap pen. Ook de jeugd van buitenlandse werknemers is hier voor dit doel regel matig aan te treffen. Een van de doelen is weggehaald want, ondanks dat ze gemaakt zijn van buisijzer, hebben vandalen toch kans gezien dit doel te vernielen. Verwacht wordt dat het bin nenkort weer gerepareerd dienst kan doen. Pastoor Donker heeft voor de club een sponsor weten te vinden die de jongens in een nieuw voetbaltenue heeft gestoken. Hierin is de eerste wed strijd gespeeld tegen de Football Club Leibnizstraat uit Schiedam-Oost waar voor Pastoor Donker de aftrap ver richtte. Speelmogelijkheden zijn er voldoende want er zijn genoeg tegen standers buiten de F.C.L. Jeugdhaven Nieuwland heeft zo'n elftal evenals het Centrum Dukdalf en verder het Dal tonflat, de Vlaardingerdijk, de Aleida- straat enz. De chib „Schiedam-Zuid'' overweegt een avondcompetitie samen te stellen en we horen wel als het zover isWat de F.C.L. betreft; hier hoopt men zo half en half eveneens op een sponsoring. Wie het voorbeeld van pastoor Donker wil volgens, kan zich wenden tot G. L. van Dijk, Leibnizstraat 8b, tel. 372855. JAN SPORTIEF CRICKETCOMPETITIE SCHAKEN Uitslagen 5e en 6e ronde van het toer nooi om het schaakkampioenschap van Schiedam: Hoofdklasse: v.d. Doolv. Kleef, 0-1; ReitsemaRiksen, 1-0; Smits-Groene- weg, 1-0; v. ZessenHeusdens, V2-V2; v. Kleefv. Zessen, 1-0; Groeneweg v.d. Dool, V2-V2] ReitsemaSmits, af- gebr. Van Kleef gaat momenteel met 5 punten aan de leiding gevolgd door Reitsema en Smits, ieder met 3,5 punt. Derde is v. Dool met 3 punten. Ie Klasse: v. TienenVrijland, 0-1; v.d. AkkerEmor, 1 -0; Roggeveen Meier, 1-0; Vrijlandv.d. Akker, Vi- V2; Troost-Meier, 0-1; EmorRogge veen, 1-0. Stand aan de kop: 1. v.d. Akker, 4 punten; 2. gedeeld, Emor, Roggeveen en Vrijland, ieder met 3,5 punt. Het z.g. straatvoetbal bestaat ook he den ten dagen nog en komt weinig in het sportnieuws. Toch zijn er in Schie dam verschillende voetbalclubs die in feite uit dit straatvoetbal zijn ontstaan en uitgroeiden tot respectabele verenigingen. De elftallen, samenge steld uit jongens uit één straat, benutten elk stukje grsveld wat er maar te vinden was om gedurende de zomeravonden wedstrij den te spelen met andere straatclubjes. Invitatiewedstrijden waarbij het er soms vinnig aan toe ging in een streven de eer van de woonstraat hoog te hou den. Lid van zo'n buurtclub zijn veelal jongens die nog leerplichtig zijn en niet instaat het lidmaatschap van een jeugdsociëteit of sportvereniging te be talen. Het ledenverloop is dan ook Jeugdhaven Nieuwland heeft voor de komende vakantie een reeks aktivitei- ten op het programma staan. Het doorgaan hiervan b deels afhankelijk van het aantal ouders of jong volwasse nen die zich hiervoor kunnen opgeven bij het clubgebouw in de Albardastraat 69, tel. 704671. Als eerste onderdeel van het program ma op dinsdag 27 juni zwemmen in Bad Groenoord van 19.00-21.00 uur voor jongens en meisjes van 10 t/m 12 jaar. Kosten twee gulden, houders van een abonnement hebben uiteraard gratis toegang. Woensdag 5 juli: een middagje Plaswijck (Hillegersberg) voor kinderen van 4 t/m 7 jaar. De reis gaat per trein of tram. Kosten vijf gul den. Dinsdag 11 juli: een strandwandeling voor kinderen van 8 t/m 12 jaar in Hoek van Holland. Vertrek clubhuis 18.00 uur, treinkosten vier gulden. Woensdag 12 juli: een fietstocht voor iedereen die behoorlijk en veilig kan fietsen. Vertrek clubhuis 14.00 uur. Weer thuis om 17.00 uur. Kosten één gulden. Woensdag 19 juli: wederom naar het strand maar nu voor alle leeftijden. Vertrek clubhuis om 10 uur, weer thuis om ca. 16.00 uur. Kosten voor de trein, vijf gulden. Dinsdag 25 juli: voor alle leeftijden een dag naar de speeltuin „Drievliet". Kosten trein en tram vijf gulden. Ver trek clubhuis, 10 uur, weer thuis om 16.00 uur. Donderdag 27 juli: dagfietstocht voor de jeugd van 10 t/m 15 jaar. Vertrek 10 uur, weer thuis 16.00 uur. Kosten één gulden. Gelegen Tergelegenheid van de af sluiting van het clubhuisseizoen orga niseren de Schiedamse clubhuizen een toneelvoorstelling voor kinderen van 4- 12 jaar. De theatergroep „Pssstt" zal op 21 juni a.s. het stuk Piccolo en de Zwartmaker brengen. Daarin wordt op een begrijpelijke en leuke wijze de milieuvervuiling aange pakt. De hoofdpersoon krijgt het aan de stok met die Zwartmaker die hij uiteindelijk een halt weet toe te roepen. Het stuk wordt gespeeld in het Wijk centrum Nieuwland Dr. Witbautplein nr. 129 en begint om 14.00 uur. Kaarten f 2,50 zijn verkrijgbaar in de clubhuizen, aan de zaal, en bij de S.S.S.N, Bachplein (Kruisgebouw). Om ongeveer 16.00 uur is de voorsfef- ling afgelopen. Programma cricketcompetitie, zater dag a.s.: Excelsior, Jeugd C. V.O.C.2. Voor de Inter-Regionale competitie spelen zaterdag drie elftal len van de Rotterdamse cricketbond tegen teams van de Zuidelijke Bond op het terrein van V.O.C. Hiervoor zijn ook jeugdspelers van Excelsior geselec teerd. Voor het A-team: de gebr. R. en M. Spruit Bleeker, F. Gijtenbeek, N. Kleinheerenbrink en L. Kornet als re serve. Voor het B.-team: R. Koever mans, E. v.d. Hoeven en T. de Leede. Voor het C-team: C. Spruit Bleeker en M. Metaal. Programma, zondag: As- vion 2-HDS 2 (11.00). Zaterdag: Asvion Zami—VOC (13.30). Hermes DVS 1— Bloemendaal (11.00). Veteranencric- ket, zaterdag: ExcelsiorS.G.S. (12.00). HONKBAL Zaterdag: S.K.Kethel/Groenoord N.S. Gouda 2 (10.00); Schiedam pup.Zwijndrecht pup. (10.00). Zon dag: Schiedam 1Metimpo Twins (14.30); Schiedam 2Neptunis 2 (10.00). SOFTBAL Zondag: Schiedam 1HSC Nuenen (11.00); Schiedam 4M. Twins (13.00); maandag Schiedam 2St. Lodewijk 1 (19.30) Het elftal van de F.C.L. uit Schiedam-Oost dat ook lonkt naar een sponsor, waar voor pastoor Donker voor de jongens uitzijn wijk wist te zorgen. De ingelaste winterse dagen zijn hopelijk weer voorbij' geachte sportvrienden, dus kunnen de actieve en passieve zomersporters in het komende weekeinde weer aan hun trekken komen. Het in een nieuwe uitfit gestoken straatvoetbalteam van de V.V. Schiedam-Zuid. Zelfs de supportersvlag ontbreekt niet. STRAATVOETBAL 2e klasse: BuunkKoot, 1-0; KinnegenDijkhuizen, 1-0; v. Erkv. Vuuren, 0-1; v.d. LindenCorber, 0-1 Dijkhuizenv. Erk, 1-0; Buunk Kinnegen, 1-0; v. Vuurenv.d. Lingen, 1-0; CorbetKoot, afgebr. Hier gaat Buunk met 5.5 punt op kop met op de tweede plaats Dijkhuizen en v. Vuuren, ieder met 4 punten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 19