MOLENAAR'S Arbeidsonrust bij Windmill LEVERBAARBETAALBAAR EN HERKENBAAR Geitenkeuring in Kethel Honger naar kennis over natuur neemt meer en meer toe LET OP! JEWELHOUSE KOMT Gouden Wijnkollektie '78: T.V. DEFEKT? RADIO ABA De Brintabrosters komen naar Schiedam GROENELAAN 95 lm Bij het Vlaardingse bedrijf Windmill b.v., de voortzetting van de ENCK, een bedrijf dat chemische produkten ver vaardigt, is gisteren nog al wat arbei dersonrust ontstaan door het weglopen van de NVV delegatie in de onderne mingsraad van dit bedrijf. Volgens een NVV-ondernemingsraad- slid zijn de moeilijkheden tussen di- rektie en ondernemingsraad niet van vandaag of gisteren. De CAO onder handelingen waren eerst oorzaak van veel ongenoegen over en weer, maar nu is er iets bijgekomen dat wij bepaald niet nemen", aldus dit NVV-Windmill ondernemingsraadslid. „Het bedrijf is namelijk aan het bezuinigen op het so ciale vlak. Zo heeft men b.v. na de ontslagname van de tweede verpleeg ster verbonden aan de medische dienst een verpleegster aangetrokken voor tenland op de wereldmarkt het hoofd te kunnen bieden. De elektronica speelt hierbij een belangrijke rol. Een comSuter, aangesloten op het eigen weerstation, reageert op weersomstan digheden en regels het klimaat in de reeks proefwarenhuizen, de beregening van de gewassen en de bemesting hier van. Elk gewenst klimaat is daarnaast in andere kassen te creëren en dit alles komt de tuinders uiteraard tengoede. Voor de leden zijn dergelijke trips na tuurlijk bijzonder leerzaam en het ligt in de bedoeling er meer te gaan houden want de natuur en alles wat hierin leeft en groeit heeft nog facetten genoeg om door de ogen van een leekt bekeken te worden halve dagen. Dat scheelt 20.000, per jaar" aldus dit ondernemingsraad slid, maar wel wil men uitbreiding van de direktie en dat kost dacht ik wel meer dan 20.000,per jaar". Bij Windmill Holland b.v., waar 700 mensen werken waren aanvankelijk twee bedrijfsverpleegsters in dienst. Het ongenoegen bij Windmill kwam gsiteren naar buiten toen leden van de NVV-ffaktie in de ondernemingsraad pamfletten uitdeelden voor de poort van het bedrijf aan de overige person eelsleden. Volgens het NVV-onderne- mingsraadslid blijft het daar niet bij. „Wij zijn direkt na de mededeling van de direktie kwaad uit de onderne mingsraad weggelopen. Gisteren heeft de hele fraktie zijn ontslag ingediend. De direktie moet niet denken dat ze al les maar kan uithalen", aldus dit NW- ondememingsraadslid van Windmill. Wij helpen direkt!!! Specialisten op CAI-gebied Tel. 26.07.78 of 01899-15874 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 VRIJDAG 16 JUNI 1978 De Gouden Wijnkollektie 1978 is be kend. Zeer vroegtijdig waren de Neder landse Wijnproevers. ..Les Vinitiers de la Tass'armée", dit jaar gereed met het doorproeven van de tientallen door de importeurs ingezonden wijnen. Als voorwaarde bij deelname aan dit concours was gesteld, dat de wijnen betaalbaar (publieksprijs tussen 6 en 15 gulden) en volop leverbaar dienden te zijn. Het is de bedoeling dat de slijters-wijn handelaren tijdens de Nationale SI ij ters -m a nifest a tieOktober Wijnmaand" aan de Gouden Wijnkol lektie speciale aandacht zullen schen ken. Voor de consument zullen deze wijnen herkenbaar zijn aan een Gou den Wijn-zegel, voorzien van het vignet der Vinitiers, op de fles. De Gouden Wijnkollektie werd voor het eerst gepresenteerd in 1971, in het Concertgebouw te Haarlem. De kol- lektie werd geboren uit de behoefte om uit een overvloed van wijnen, door de handel aangeboden, enigszins een overzicht te krijgen van welke wijnen goed-beter-best waren tegen de achter grond van hun herkomst, jaar en prijs. De Vinitiers, een broederschap van over het gehele land verspreide slijters wijnhandelaren, ontwikkelde daarvoor een uniek proefsysteem, dat iedere kommerciële beïnvloeding van bui tenaf uitsluit. In diverse plaatsen werden door de Vi nitiers proeverijen gehouden, waarna tenslotte van elke soort wijn drie wij nen overbleven. Tijdens een centrale, finale proeverij eind mei, werden daar uit de beste wijnen geselekteerd, die met elkaar (13 stuks) de Gouden Wijn kollektie 1978 vormen. De jaarlijkse verkiezing van de Gouden Wijnkollektie toont duidelijk aan, dat het publiek er van op aan kan bij de slijter-wijnhandelaar aan het juiste adres te zijn als het gaat om het kopen van een goede en betaalbare wijn. De Gouden Wijnkollektie 1978 bestaat uit 13 wijnen en wel: -Macon blanc: 1976 Cellier du Moulin Teyroud. imp. Van Heyst. -Bordeaux blanc sec: 1976 Chateau la Croix du Moulin, Entre deux Mers sec, imp. Van Heyst. -Elzas Riesling: 1976 Hugel, imp. Jaco bus Boelen. -Muscadet: 1976 Rabier (tirage sur lie), imp. Van Gastel Hoekstra. -Sancerre: 1976 Clos du Grot de la Roue, imp. Reuchlin. -Beaujolais Villages: 1976 Pasquier Desvignes, imp. Wijnkopersgilde. -Bourgogne rouge: 1976 Palais des Dues Schroder, imp. Finjé/Carp. -Macon rouge: 1976 Groupement Lugny, imp. H. Remmen. -Haut Médoc: 1975 Chateau Bonneau, imp. H. Remmen. -Saint Emilion: 1975 Chateau Capet Pailhas, imp. Jacobus Boelen. -Cotes des Bourg: 1976 Chüteau Gra- vereau, imp. G. van Bilsen. -ChSteauneuf du Pape: 1976 Cellier du Moulin Teyroud, imp. Van Heyst. Chianti: 1971 Fattoria Casenuove Classico, imp. Ognibeni. Schiedam kan weer bogen op een nieu we rock roll-groep de „Brin- tabrotsers", enkele weken geformeerd met hierin bekende musici. Zaterdagavond zal de groep zich vanaf 21.00 uur presenteren in de Jeugdso- ciëteit ,,De Goudsbloem" voor een ge hoor dat hierbij gratis aanwezig zal zijn. De groep bestaat uit: Wim Kerkhof, piano; Kees van Krugten, slagwerk; Appie Mol en Fred van Willegen, solo gitaar en Theo Suyker als bas-gitarist. De KMTP, afdeling Schiedam wil ook de gezichtshorizon van haar leden ver wijden aangaande de commerciële kant van het kweken van bloemen en de teelt van groenten en fruit. Vooral daar de tuinbouw een van de hoekpij- lers is van onze export. Vandaar dat o.m. een bezoek is gebracht aan de Coöperatieve Centrale Westlandse Snijbloemenveiling in Naaldwijk met daarna een excursie naar de Landelijke Proeftuin, eveneens in Naaldwijk. De verenigde 3000 Westlandse tuinders betalen met elkaar de helft van de kos ten van dit 4 hectaren groot proefpro- jekt. Hier worden proeven genomen van velerlei aard met als doel om kwa liteitsproducten aan de markt te kun nen brengen en hiermee de steeds groeiende concurrentie uit het bui- Ingewikkelde elektronisch bediende apparatuuren zorgen voor bemesting en een juiste waterdosering. afdeling Schiedam in de Landelijke Proeftuin in Naaldwijk. De regionale Geitenfokkersvereniging „Ons Genoegen" houdt op zaterdag 24 juni haar jaarlijkse keuringsdag voor jonge en oude dieren. Zogenaamde huisgeiten en Toggen- burgers komen voor de keurmeesters die al om half negen met de keuring beginnen op een terrein vooraan op de Schiekade, richting Delft even buiten de enclave „De Kandelaar". Tussen de vijftig en zestig geiten, waaronder goede melkgeefsters nemen aan de keuring deel. Vooral de dwer grassen zijn de laatste jaren bijzonder in trek als speelmakkers voor kinde ren. Ook de bok „Koop" zal trots rondstappen tussen al zijn haremvrou wen. Ook nu weer is aan de keuring een wedstrijd verbonden voor de jeugd in het voorbrengen van goed verzorgde en voor deze gelegenheid getoiletteérde geiten die ze thuis vaak moeten verzor gen. Ook tijdens de komende geitenkeuring in Kethel-Noord krijgen de kinderen nu wedstrijd in het voorbrengen van hun dieren. Een fraaie Toggenburger zoals er weer de nodigen te zien zijn tijdens de keuring van de Geitenvereniging „Ons Genoegen". Natuur en millieu zijn onderwerpen geworden van veel geschrijf en gesprekken nu het besef aanwezig is, dat wij mensen alleen kunnen leven in gebieden waar de natuur zich in al z'n facetten kan handhaven. De natuur met alles wat hierin leeft, groeit en bloeit heeft voor het mensdom vrijwel geen geheimen meer. Bij de boek handel verschijnen steeds meer educatieve boekwerken en geschriften over alles wat met de natuur in óigen leefomgeving maar ook elders in de wereld iets uit staande heeft. NATUURGERICHT Ook de natuurgerichte vereniginéen ervaren een toenemende honger naar kennis over deze natuur wat is uit te drukken met het toenemen van het le dental. De Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde is een van die educatieve verenigingen. De afde ling Schiedam zag het aantal leden met sprongen omhoog gaan en het einde van de aanwas is nog niet in zicht. Tot 1 september loopt hier een landelijke ledenwerfactie met een sterke reductie op het eerste jaarabonnement. Een nieuw lid dat zich nu opgeeft betaald een evenredig gedeelte van 42,60 voor de komende maanden tot einde december minus de welkomstpremie groot 7,50. Maandelijks krijgt ieder lid van deze KMTP het geïllustreerde maandblad „Groei en Bloei" in de brievenbus boordenvol informatie over bloemen, planten, heesters en bomen. Voorlichting over het aanleggen van tuintjes, balkonversieringen enz. enz. MEER INTERESSE Een warenhufc vol allerlei van oorsprong tropische planten waarover een functio naris van de proeftuin alles weet te vertellen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 22