■BUBBWIIIllliT TEGBBAAART MARbEE In memoriam Jan Kloos Laurenskerk muziek Snijbeugels Widia-wieltjes Plekspanen Metseltroffels Tegeltangen Waterpassen tand EERST WAARBORGSOM BOLTINI MAG IN SCHIEDAM GAAN SPELEN I 010-711171 Ook voor de man uit het vak Mooi gereedschap toch niet duur. rstiokërThodigT1^ VLAARDINGEN VLAARDINGEN landstraat81 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16*- WOENSDAG 21 JUNI 1978 GEBOREN R. van Doesburg, z.v. Van Doesburg- Weber. R. Verheul, z.v. Verheul-Tims. F. de Haan, d.v. De Haan-Deden. M. J. van Lieburg, z.v. Van Lieburg- van der Ven. B. Schippers, z.v. Schippers-Harre- man. I. M. Ketel, z.v. Ketel-Verduijn. R. van Gulik, z.v. Van Gulik-Vreden- bregt. E. Nagelhout, z.v. Nagelhout-Muusse. K. A. van den Boogaart, d.v. Van den Boogaart-van Mil. M. A. van der Beek, z.v. Van der Beek- Sijgers. M. E. Gielis, z.v. Gielis-Proper. A. van der Linden, z.v. van der Linden- Lie verst. S. van Laarhoven, d.v. Van Laarhoven- Visser. ONDERTROUWD T. G. A. van Alphen, 24 jr. en F. H. den Bouwmeester, 20 jr.; K. C. den Boogert, 23 jr. en E. C. M. M. van Poppelen, 22 jr.; C. den Braasem, 22 jr. en A. Gödde, 20 jr.; J. Cardinaal, 23 jr. en M. Leijnen, 20 jr.; H. P. Dop, 25 jr. en Y. van Reeuwiji, 21 jr.; W. I. van Gelderen, 28 jr en M. A. M. van der Hoeven, 21 jr.; R. Grobbe, 22 jr. en B. C. Schaap, 20 jr.; P. J. Houtkamp, 25 jr. en C. M. E. A. Jacobij, 20 jr.; J. Klerks, 20 jr. en B. Flater, 17 jr.; T. W. M. van der Linden, 28 jr. en M. D. Schack, 25 jr.; F. Loenen, 24 jr. en E. Kruijsifix, 21 jr.; B. T. W. van Son, 21 jr. en A. H. van Dijk, 19 jr.; P. J. M. de Vette, 26 jr. en M. H. C. Fransen, 22 jr. GEHUWD P. J. van Gaaien, 21 jr. en H. G. C. Ro- court, 23 jr.; T. van der Linden, 43 jr. en M. B. Bazuijnen, 44 jr.; I. Verhoef, 35 jr. en M. Kole, 35 jr.; C. T. Haleber, 27 jr. en W. F. Kroon, 24 jr.; H. Blan ken, 20 jr. en K. Klappe, 18 jr.; P. J. M. Mulder, 24 jr. en C. M. G. van Kem pen, 22 jr.; H. J. Nieuwenhuis, 28 jr. en M. den Duik, 25 jr.; C. J. Sluijter. 26 jr. en E. van Veen, 24 jr.; W. J. de Wilde, 26 jr. en C. T. Kemmer, 26 jr.; J. C. A. Ronteltap, 26 jr. en A. W. M. Stolk, 23 jr.; H. de Nijs, 22 jr. en R. Zonneveld, 20 jr.; G. T. Berkenpeis, 23 jr. en R. van Pelt, 24 jr.; T. J. H. Hölzken, 21 jr. en M. J. de Vries, 20 jr.; A. T. Geeve, 22 jr. en M. van Brakel, 20 jr. OVERLEDEN D. de Groot, man, geh. met N. Kes, 68 jr.; E. S. A. van Zoelen, vr., geh. gew. met N. van den Brink, 69 jr.; J. C. Vrij dag, man, geh. gew. met W. P. Ten- wolde, 83 jr.; M. A. Lucardie, vr., geh. met F. Pleijsier, 64 jr.; L. E. van Noordennen, vr., geh. met J. 't Hart. 75 jr.; J. I. Bras, vr., geh. gew. met W. J. D. Koens, 94 jr.; A. C. P. Monden, man, geh. gew. met E. M. Verhoogh, 79 jr.; C. Droog, man, geh. met M. Ba ron, 82 jr.; A. C. Hjdeveld, man, geh. met H. J. Poot, 65 jr.; K. Torn, vr., geh. met M. Verhoeff, 84 jr.; C. Visser, vr., geh. gew. met L. van der Hoek, 75 jr.; J. L. van den Bos, vr., geh. met M. Martens, 80 jr.; M. Smit, vr., geh. met J. van Viegen, 46 jr.; C. B. Bal, vr., 83 jr.; N. Koogje, vr., geh. met H. Bree- voort, 78 jr. I STICKERS POSTERS T-SHIRTS recl.BOROgNj Het circus Toni Boltini krijgt van het gemeentebestuur van Schiedam in principe toestemming tot het geven van een aantal voorstellingen binnen de ge meente Schiedam. Het college heeft dat tijdens de laatst gehouden verga dering besloten. Voordat Toni Boltini een speelvergunning krijgt dient er echter eerst een waarborgsom bij de gemeenteontvanger te zijn gestort. Ook ruw gesponnen schapenwol was te koop in het dierenparkje van de heer Maat, gastheer van de S.I.S. „De Ooievaars". De verkoopster demonstreert wat hiervan ai zo van is te breien. SCHAPENSCHEREN Hiertoe in staat gesteld door Aad Maat organiseerde de Schiedamse Invalide Sportvereniging „De Ooievaars" op diens eigen dierenparkje aan de Ker- kweg in Kethel een schapenscheerfeest dat klonk als een klok. Meer dan duizend personen, waar- jnder veel jeugd, woonde dit gebeuren jij. Terwijlde schapen van hun winter- lassen werden ontdaan kon de jeugd óch vermaken met -ponyrijden en kar nemelk drinken, zo uit de karnmolen. Ze zagen een wolspinster, en een klom penmaker aan het werk en namen deel aan het aloude spelletje koekhappen. De ouderen kregen de gelegenheid om de vachten van de geschoren schapen te kopen, alsmede bloemen en fruit, door milde gevers hiervoor geschon ken. Ook eieren van scharrelkippen gingen grif van de hand. Toen de klok 's middags 4 uur sloeg gaf de algemene kassa/ 1.300,aan ontvangsten aan. Voorlopig althans, want er zijn nog en kele schapenvachten over die alsnog een koper zoeken. Hiervoor kan men zich wenden tot voorzitter Cees Kroo- ne, telefonisch te bereiken onder nr. 261341. Twee prijzen van de gehouden loterij zijn nog af te halen. De scha penvacht, gevallen op totnummer 93 en een polshorloge voor de houder van lotnummer 916. De opbrengst van dit geslaagde festijn komt in de kas van de ponyclub van de S.I.S. „De Ooievaars" teneinde het aantal pony's te kunnen aanvullen. - 'v r v. 4?, v,.s Een overzichtje tijdens de scha- pensheerdag met de hieraan ver bonden attracties voor jong en oud. Jong en oud kijkt gespannen toe hoe een schaap van zijn wintervacht wordt ontdaan. Een operatie welke de dieren gelaten ondergaan, ze zijn er aan gewend geraakt. Een zwarte ooi onder de schaar tijdens het schapenscheren. De poten komen uit eerste aan de beurt en dan gaat hef hele bontjasje uit. Op 74-jarige leeftijd is nog onverwacht overleden de heer Jan Kloos in zijn goede jaren een bekend Schiedamse sportfiguur. Meer dan 40 jaar was Jan Kloos secretaris van de r.k. Sport vereniging Excelsior waarvan hij een van de oprichters was. Uit het grote verband van dit Excelsior zijn destijds de r.k.h.c. Spirit, de R.K. Gymnastiek vereniging Excelsior voortgekomen en de inmiddels opgeheven Zwemvereni ging „Start". Op een later tijdstip be hoorde hij ook tot de leden van Excel sior die de eerste aanzet gaven voor de oprichting van de afdeling cricket. Naast het voetbal heeft Jan Kloos ook deze tak van zomersport- zelf beoefend. Zijn inzet voor het sportleven in Schie dam met het accent op de jeugd werd kerkelijk beloond met de Pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifi- ce. De Koningin kende hem hiervoor de Ere-medaille in goud toe verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis vond hedenmiddag plaats op de begraafplaats aan de Laan van Spieringhoek. ALARM Het gemeentebestuur voelt er niets voor om in de schoolgebouwen binnen de gemeente alarminstallaties aan te leggen. Het plan hiertoe is tijdeps het laatste collegeberaad afgewezen. Het plan was ontstaan omdat de schoolge bouwen binnen de gemeente zo vaak doelwit zijn van inbrekers. De schade hierbij aangericht is meestal aanzien lijk. LANDSTRAAT POST WESTHAVENKADE Het schaap is er kaal vanaf gekomen en wordt weggeleid door de assistent van de schapenscheerder. Een ritje op de rug van een Shetland- pony. Geef hem maar een klopje in z'n nek, zegt vader tegen de jeugdige rui ter. Op zaterdagmiddag 24 juni a.s. zal in de Grcte- of Sint Laurenskerk te Rot terdam weer een concert gegeven wor den binnen het kader van de Laurens- kerkmuziek. Uitgevoerd worden 'wer ken van Joh. Seb. Bach en wel: „Derde Brandenburgs Concert" en het Motet „Singet dem Herrn eind neues lied". Uitvoerenden zijn: Nieuw Rotterdams Kamerorkest o.l.v. Tom de Vree en de Laurenscantorij o.l.v. Barend Schuur man. Het concert van a.s. zaterdag is voorlo pig het laatste geweest van deze con certen in de voor-zomer. De Laurens cantorij overweegt de serie voort te zet ten met een nieuwe serie van vijf con certen in de na-zomer. Nadere berich ten zullen nog volgen. De toegang van deze concerten is vrij en de aanvang is bepaald om half vier.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 16