Staking heeft geen gevolgen Van uur tot uur van lammergier in dierenpark ioopt slecht af Unieke geboorte Optreden Bob Dylan wordt hoogtepunt Gerry Rafferty. Het lam leggen van het openbaar vervoer vrij dag a.s. zal nauwelijks of geen gevolgen heb ben voor het bezoek aan het stadion tijdens het optreden van Bob Dylan. De organisato ren verwachten dat het publiek nu alleen meer gebruik gaat maken van de trein omdat dit het enige aangewezen openbaar vervoer nog is op deze dag. Vanaf half twee in de middag tot vier uur rijden er ieder kwartier treinen vanaf het Centraal Sta tion naar het stadion. Vanuit de zuidelijke richting zijn de bezoe kers aangewezen op de speciale treinen die vanuit Dordrecht en rijden ieder half uur. Ook is het mogelijk om van de gewone treind iensten gebruik te ma ken; men moet dan een trein nemen die stopt op station Zuid, waar na het nog ongeveer een kwartier lopen is naar het stadion. Van de 50.000 kaarten waren er in de voorver koop dinsdag al zo'n 49.000 verkocht. Het ziet er dus niet naar uit dat de staking bij het openbaar vervoer ge volgen zal hebben voor het bezoek aan het sta dion. Verwacht werd dat het stadion in de loop van de donderdag geheel was uitver kocht: in het begin van de week waren er al leen nog op enkele ver koopadressen kaarten verkrijgbaar. Battlefield Band. Alan Stivell. Wannes v.d. Velde trad eerder deze week op. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 29 VRIJDAG 23 JUNI 1978 Rotterdam Folk '78 op weg naar een traditie Zij hebben een vleugellengte van bijna 3 meter en bewonen woeste bergachti ge gebieden, waar zij in hoofdzaak van dode dieren leven. Dierenparkdirecteur J. W. Louwman heeft de moed echter niet verloren. „Als vrijwel enige dierentuinen hebben wij twee broedparen van de Lammer gieren. Vorig jaar hadden wij twee jon gens, maar die stierven reeds binnen één week. Ik hoop dan ook dat het vol gend voorjaar beter zal gaan en mis schien zelfs twee groot komen". De heer Louwman heeft het Wereld Natuurfonds inmiddels op de hoogte gesteld van het overlijden van de zo zeldzame Lammergier. Vrijdag 23 juni grote hal 12.45 uur Na Fili (Stadion Feijenoord 's avonds Bob Dylan - einde 22.30 uur) grote hal 23.30 uur 24.15 uur 01.15 02.15 uur 02.45 uur 03.30 uur Bushwackers Waso Kwartet New Celeste Günter Gall Steve Ashley Band einde grote zaal 24.15 uur Bob Davenport 01.15 uur Brenda Wootton 02.00 uur Alex Atterson 02.10 uur Tannahill Weavers 03.10 uur einde Footsbarn Theatre Eduard Flipse 24.15 uur kleine zaaL zaal 24.15-04.00 Folk Club Rotterdam Folk '78 is opnieuw op weg om een groot succes te wor den. Dinsdag j.l ging het festival al direct van start met een bijzonder evenement in de kleine zaal van De Doelen, een opvoering van de fol- kopera „Transport", uitgevoerd door dertig man van de Norwich Folk Association Voor deze eerste dag bestond al bijzonder veel be langstelling; terwijl het Belgische programma van woensdagavond^ met o.a. Wannens van der Velde met zijn groep en het Kliekske uitverkocht was. Hoogtepunt van Rotterdam Folk '78 is echter vrij dagavond het optreden van Bob Dylan in het Feyenoord Stadion, waar zo'n slordige 50.000 bezoekers worden verwacht. De vrijdag begint met een koffie concert door de al eerder opgetre den groep Na-Fili. De vrijdagavond is meteen de slotavond, die begint met een concert door niemand min der dan Bob Dylan in het Feye noord Stadion. Daarmee treedt Bob Dylan voor het eerst in Neder land op en zijn concert is het enige in de Benelux. Daarna wordt het festival afgeslo ten met een groot doorlopend feest in de grote zaal en de hal van de Doelen, waar tot diep in de nacht wordt opgetreden door de Australi sche groep The Bushwackers Band, die speciaal voor dit festival uit Australië overkomt, de Tanna- Twee maanden geleden werd er In Die renpark Wassenaar een lammergier geboren. Een dezer dagen is deze zeld zame vogel helaas gestorven. Volgens het International Zoo Yearbook is dit dier slechts in twee dierentuinen eerder gefokt De teleurstelling voor het Dierenpark Wassenaar is des te groter, omdat het op uitdrukkelijk verzoek van het We reld Natuurfonds toegezegd had, te pogen het dier in de Oostenrijkse Al pen uit te zetten, met medewerking van plaatselijke biologen. Behalve in Oost Afrika en de Hi malaya, komen hooguit enkele tiental len Lammergieren nog in Europa voor. hill Weavers uit Schotland, die mo menteel aardig aan de weg timme ren, New Celeste, eveneens uit Schotland en Bob Davenport and The Rakes, die met zijn begeleiden de violisten aardig te vergelijken is met de groep Swan Arcade die vorig jaar optrad. Ook de nog nieu we Engelse folk-rockgroep Telep hone Bill and the Smooth Opera tors zullen op die avond te horen zijn: een groep die eerder op Cam bridge optrad en er daar erg uit sprong door de humoristische aan pak. Gedurende het gehele festival zal er in de Eduard Flipse zaal een folk club zijn ingericht. Alex Atter son, bekend van het festival van vorig jaar, zal daar gastheer zijn en er zullen diverse groepen optre den. De club is voornamelijk be doeld om artiesten en publiek wat dichter bij elkaar te brengen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 29