De Havenzangers in Schiedam In principe voor Schiedammers Wehlspony Corrie nam het op tegen 2 Friese hengsten EN WON! MOLENAAR'S m LET OP! JEWELHOUSE KOMT DEZE WEEK IN SCHIEDAM r r jMeijmj Qt •- RONDLEIDERS „de VRIJHEID" I HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA VRIJDAG 23 JUNI 1978 De vijf Arnhemse musici van radio en TV, bekend als „De Havenzangers zijn zaterdagmiddag in Schiedam en te beluisteren in Hakkert s Muziek handel aan de Hoogstraat. Van 2 tot 4 uur speelt het vijftal nummers van hun tweede LP, uitgekomen onder de titel ,,Oh Heideroosje'Bekende en gewilde nummers van „De Havenzangers" zijn ondermeer „Aan het strand stil en verlaten" en „Als de klok van Arnemuiden". Van de eerste LP wer den 60.000 exemplaren verkocht en 15.000 musiccassettes gehonoreer met een gouden plaat. exclusieve en betaalbare Aert v»n Nesstraat 46 Rotterdam t_ tel.: 010-121236 -g Cokn..u,h..r0 J*M Els Zeeuw (17) met haar Wehls- schimmelpony Corrie. Bouwplan voor koopwoningen in Groenoord De in Schiedam gevestigde bouwmaatschappij SSN wil voor eigen rekening een aantal twee-, drie- en vierkamer woningen laten ontwerpen die moet komen op een nog resterend bouwterrein tussen de Mozartlaan en het Bachplein in de wijk Groenoord. Dit resterende bouwterrein komt be schikbaar als het winkelcentrum Hof van Spaland in gebruik zal zijn geno men en de noodwinkels in De Prelude" daar vlak bij zijn ontruimd en verwij derd. Op dit terrein is volgens het gel dende bestemmingsplan Kethel een woongebouw geprojecteerd van zes bouwlagen,"waarvan de onderste twee bestemd zijn voor kantoren en andere bijzondere doeleinden. Bij de bouw plannen dient rekening gehouden te worden met een mogelijke huisvesting van een wijkpost voor politie en brand weer. De SSN heeft het architectenbu reau P.R.O. (Sj. Schramhart) te Den Haag gevraagd een schetsontwerp te vervaardigen. De architect heeft de bijzondere loka- tie van het bouwterrein goed uitgebuit, binnen de mogelijkheden van het gel dende bestemmingsplan. De woningen kunnen beschikken over royale loggia's en zijn voor het merendeel bereikbaar via binnencorridors i.p.v. galerijen. De directeur gemeentewerken heeft het gemeentebestuur meegedeeld het ver antwoord te achten op deze lokatie een architectonisch bijzonder plan te laten ontwikkelen voor woningen, deels in de premiekoopsector en deels in de vrije sector, binnen de grens van de ge meentegarantie. Het gemeentebestuur heeft Intussen de bouwmaatschappij laten weten dat men zich in beginsel met het plan kan verenigen. SSN is bereid op het verlan gen van het college in te gaan dat deze koopwoningen in principe voor Schie dammers bestemd zijn. Het gebeurde allemaal in het nog agra rische gedeelte van Kethel, een voorval waarbij Jan Petit en Els Zeewu nauw betrokken waren, belde wonende aan de Groenweg. In het programma van het schapenscheren t.b.v. de S.I.S. ,,De Ooievaars" was ook opgenomen een ritje door de omgeving in een boeren kar met Jan Petit als koetsier. Hij had hiervoor een tweespan Friese hengsten en wil hiermee de avond van tevoren een proefritje maken. Hij liet het tweespan zien aan een medebewo ner can de Groenweg en hield de wat nerveuze paarden aan hun hoofdstel vast. Vermoedelijk door een verre don derslag begonne de hengsten te stijge- ren en zetten het op een lopen. Ze lie pen hun menner omver, zodat deze on der hun hoeven en de boerenwagen doorging. Het tweespan holde hn de richting van de Kerkweg waar toevallig Els Zeeuw aan een ritje bezig was op haar witte Wehlspony Corrie. Ze probeerde de op hol geslagen paarden tegen te houden, maar die zagen haar niet eens. Aan het einde van de Groeneweg sloegen ze rechts af. Els voorzag ongelukken en bracht Corrie in volle galop om te pro beren het span In te halen. De pony zag er blijjbaar wel iets in het op te nemen tegen de twee Friezen, zo dat Els er in slaagde langszij te komen en daarna te passeren. Op een gegeven moment brak een van de boomriemen wat de Friezen uit elkaar deed wijken. Els liet toen de pony wat langzamer galopperen en bracht hem zo tussen de twee paarden. Van een hiervan greep ze het hoofdstel en dwong hem naar de wegrand. Dit bracht het snuivende tweespan tot staan. Inmiddels werd Jan Petit hulp geboden en naar het zie kenhuis gebracht. Zijn opgelopen ver wondingen vielen mee. Twee hechtingen in een van zijn wenk brauwen en wat schaafwonden hield hij van zijn avontuur over. De nuchtere Els Zeeuw was er niet kapot van wat zij met Corrie had weten te passeren. „Het ging wel even hard" moest ze tocht wel even kwijt. Om te beginnen maar weer de pro gramma's van zomersporten voor zover deze bij ons zijn binnengekomen. CRICKET Zaterdag: Hermes-DVS Vet. A.Rood en Wit Vet. (13.00). Excelsior: Junioren A.HDVS; Junioren B.VOC. Zon dag: AsvionGroen Geel (11.00); ExcelsiorHermes-DVS (11.00); Ex celsior 2Alkmaar. ZWEMMEN Onder leiding van de heer A. Kalkho- ven bereiden pupillen van de Stichting voor het gespecialiseerde jeugd- en vol- wassenenwerk zich voor op de 5 juli a.s. in Zwembad Zuid af te nemen exa mens voor brevetten, zwemmend red den van drenkelingen. Dit gebeurt on der auspiciën van de Schiedamse Red dingsbrigade te beginnen om 's avonds half zeven. Het KNRB-brevet I hopen te verkrijgen: Joke Schoonbrood (17) en Cor Hoogerboord (40). Het brevet II: Ellen Otten (25); John Otten (19); Raymond Otten (10); Cora Kalkhoven (21); Ditte Schoonbrood (19); Yvonne Schoonbrood (22); Pim van Noortwijk (19); Joop Secrève (28); Rein v.d. Meij (26); Jenny Hoogstad (21) en Gerry van Noortwijk, 15 jaar oud. V SPORTRAAD De voor 28 juni a.s. vastgestelde verga dering van de Schiedamse Sportraad is tot een nadere datum uitgesteld. De reden hiervan is dat er thans geen vol doende c.q. belangrijke agendapunten zijn die het bijeenroepen van een ver gadering noodzakelijk maakt. CROSSEN De Motor-Cross-Club Schiedam orga niseert zaterdag a.s. op hetcircuitin de 's Gravenlandsepolder wedstrijden verschillende motorcategorieën. Er wordt gereden in de navolgende klassen: Beginners, Junioren en senio ren 50cc; junioren en senioren 125cc en een gecombineerde klasse voor 250 en 500cc motoren. Op zaterdag 1 juli organiseert de Mo torclub een fancy-fair in het Jeugdcen trum Schiedam-Oost in de Dr. Zamen- hofstraat. Hier worden leuke en bruik bare artikelen verkocht terwijl er voor de jeugd leuke attracties zijn met hier- aan verbonden prijzen. Het begint al lemaal om 10.30 uur. De opbrengst is bestemd voor de jeugdafdeling. GOUDEN MARTINIT Ter gelegenheid van haar gouden be- staansfeest geeft de Schiedamse voet balvereniging Martinit zaterdag a.s. van 15.00 tot 17.00 uur een jubileum receptie in eigen clubgebouw in het Sportpark Thurlede. S.I.S. „DE OOIEVAARS" Ter afsluiting van het seizoen biedt de S.I.S. „De Ooievaars" vrijdag7 juli a.s. de leden en sympatisanten een fees tavond aan te houden in het Clubge bouw „De Toekomst van de Sport vereniging Excelsiro in Thurlede. Het wordt een bingo-dansant muzikaal verzorgd door de Showband de Dynemyt strings en de Drive in Discos how misuc explosion. Op die avond wordt tevens de jaarlijkse sportprijs van de Ooievaars uitgereikt. WILTON FEDENOORD De afdeling Hengelsport van de P.V. Wilton Fijenoord vervolgde de clubse rie langs het Rijn-Schiekanaal met als winnaar J. de Kok met 2825 gram vis; 2. J. Zonneveld, 3500 gram; 3. C. Bres- ser, 3275; 4. K. de Hartog, 3025; 5. Muilwijk, 2750; 6. P. Strijen, 1990; 7. Chr. Zonneveld, 1690; 8. H. Vorsten- bos, 1600; 9. P. Kop, 1450, 10. R. Trooster met 1425 gram vis. Els Zeeuw: „hard ging het, dat wel I maar we kwamen het hollende twee- I span voor". Als lid van de Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Spalandruiters, was ze za terdagavond op de boerderij waar een barbecue werd gehouden, waar de ge beurtenis het gesprek van de avond was. Het meest trots was Els op het feit dat het schimmeltje Corrie in een ren, de twee Friezen had weten te kloppen. Men schrijft ons: „De molen De Vrijheid aan de Noord- vest'is reeds enige jaren in vol bedrijf als bakkersmolen, een begrip in de streek en een toeristische trekpleister. Ook in schoolverband wordt de molen bezocht. Nu hebben wij een aantal per sonen nodig die gelegenheid en tijd hebben op dinsdag en/of donderdag tegen vergoeding 7,50 voor één uur? voor langere tijd 5,per uur) bezoe kers van de molen rond te leiden. Hun taak is deze bezoekers te informe ren over de geschiedenis van de molen De Vrijheid alsmede over het functio neren van deze molen. In voorkomende gevallen zullen zij daartoe worden op geroepen door de VVV. Wanneer u belangstelling hebt voor dit werk kunt u zich voor nadere informa tie in verbinding stellen met de heer J. T. M. Gunneweg op de molen (tel. 260044): zaterdag 24 juni a.s. te 14.00 woensdag 28 juni a.s. te 17.00 uur uur Stichting Molen de Vrijheid

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 8