Oude bekenden ontmoeten elkaar op reünie Kon. Wilhelmina BIJEENKOMST WERD DAVEREND SUCCES Het Nieuwe John Kroes Verhuur van personen-en bedrijfswagens T.V. DEFEKT? RADIO ABA Dat is vakwerk voor electronics 010-26 97 67 Leolux bankstellen ^«Msenba^V ,^pu iten Vervolg op pagina 8 singel 167 schiedam O Hiilsta slaapkamers Hülsta woonwanden Broersvest 64-66, Schiedam Tel. 010-267920 voor Vlaardingen: Easy Rent Dr. Wiardi Beckmansingel 8 tel. 010-352850 damse Erasmusschool in 1926. Aan het eind van het schooljaar werd een reisje gemaakt naar Zaandam waar het hoofddoel een plaatselijke koekfabriek J&mmer dat Adriaantje van der Most er woensdagavond tijdens de reünie van oud-leerlingen op de feestende Kon. Wilhelminaschool in de Zalmstraat ter gele genheid van het 55-jarig bestaan er niet was. Er circuleerde ineens een grote foto waarop haar klas staat afgebeeld toen zij als 12-jarig meisje de eerste prijs van een opstelwedstrijd won en de gehele klas op excursie ging naar Hille's koek- en be schuitfabriek in Zaandam. Een belevenis in die dagen en als herinnering hieraan kreeg iedere deelnemer toen die foto aangeboden. Het was woensdagavond in de rij staan om binnen te komen. Doodgewoon omdat iedereen eerst zijn handteke ning moest zetten in het speciale al bum. Toen waren in „no-time" de lokalen gevuld en hoorde je overal herken- ningskreten. Zoals bij Herman Zwep uit Spijkenisse, die schoolvriend Mari- nus Bas uit de jaren 1939-1945 ontmoette. In de schoolbank ontspon zich een vrolijk gesprék met telkens weer: „Zeg weet je nog?" Mijndert Heijboer (43) heeft in de tijd dat de Kon. Wilhelminaschool door de Duitsers was bezet, school gegaan op de St. Jozefschool in de Nassaulaan. Hoofd van de Kon. Wilhelminaschool was toen de heer Kloosterman, weet hij zich nog te herinneren. Na de oorlog is hij dominee geworden, maar is nu toch weer bij het onderwijs. Helaas heeft men zijn adres niet na kunnen trekken, want de brieven kwamen terug en me nig oud-leerling had zo graag een praatje met hem gemaakt. „Ik weet nog", vertelt Mijndert Heij boer, dat we met een paar jongens al tijd deze Kloosterman tegemoet liepen, wie hem het eerst ontdekte op zijn da mesfiets, mocht de rit hierop naar school maken. Een belevenis, die je niet vergeet. De kleine Magda Kleiberg van 1914 (gehuwd met Coert Hendrik Schwa- qermann) zegt: „Van mijn generatie zijn er al heel wat overleden. De derde generatie van ons is al de Kon. Wilhel minaschool, de kleinkinderen. Het fijnste van deze school heb ik altijd ge vonden dat we hier zoveel vrijheid had den. Als we naar het toilet moesten, behoefden we nooit onze vinger op te steken. Je liep gewoon rustig uit de bank, maar bij het bidden was het doodstil. Ik heb het altijd de fijnste school van de Gorzen gevonden. En dan met een olijke lach: weet je hoe ik mijn man heb leren kennen? Onder de preekstoel van de Bethelkerk"! Leen van Kampen (48) heeft vele oud klasgenoten ontdekt. Na een gezellig praatje wordt een groepje geformeerd en hanteert hij vaardig de camera. Maarten v.d. Sloot (57) komt er nog snel even bij. Als deze foto lukt, heeft men er een kostelijke herinnering aan. De oude knarrenploeg van de Kon. Wilhelminaschool, zegt Leen tevreden. MUZIKALE OMLIJSTING „Breng eens een zonnetje onder de mensen", spelen de jongens van de po pulaire band „The Dynamite Strings". De jongere generatie van de Kon. Wil helmina maakte er een dansje bij. Dan komt er een foto van de heer C. Zwei- Weet je nog wel oudje. stra uit Vlaardingen. Tinus Zweistra, die tweemaal in de zevende klas op de ze school gezeten heeft omdat hij 5 jaar was toen hij naar school ging. Dat kon vroeger allemaal. Later ben ik naar de ambachtsschool gegaan en dan glijden zijn blikken weer over die foto. „Ik heb 'm trouw bewaard en WIJ HELPEN DIREKTÜ! Specialisten op antennegebied Nederland en Buitenland Tel. 260778 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Buitenhavenweg 160, Schiedam Telefoon 261046 Vraag vrijblijvend prijsopgave. vertelt hij. Het heette toen „Bethel". De kerk is daar later naar genoemd. De zondagsschool wordt op het ogen blik geleid door mevrouw M. Korpo raal, die deze taak overnam van man Tinus. Het draait allemaal prima en na de grote vakantie gaat men weer ent housiast verder. FEEST GEHELE WEEK De viering van het 55-jarig bestaan zou maandag ingezet worden met een zes kamp, maar door het slechte weer is die komen te vervallen, elke klas had zijn éigen songfestival. Iedere klas had ook zijn eigen pro gramma, zoals een klompendans van de eerste klassertjes, een toneelstuk bij de tweedeklassers, een speciaal fees tlied bij de derdeklassers, een boeren dans bij de vierdeklassers en de vijfde en zesdeklassers voerden een musical op met als titel: „Het dolle dwaze songfestival". Gisteravond werd dit herhaald in een uitverkochte zaal „Irene". Deze musical werd geschreven door de voorzitter van het oudercomité Henk van Santen. Zijn vrouw beheert de schoolgelden en hij was destijds leerling op de school toen nog in de Lekstraat gevestigd. Als de heer A. Speijer(ól) sinds 16 jaar hoofd van deze school, even vrij is, de vraag hoe hij zich nu voelt in deze fees- tweek. „Ik voel me op het ogenblik eigenlijk een beetje opgelaten. Maar ik ben aan andere kant verschrikkelijk blij dat al les prima verlopen is tot dusver. Over de reünie was hij heel erg tevreden met die massale opkomst". Dan voegt oud collega de heer M. W. van Herwijnen zich bij hem. Hij is hier zes jaar hoofd van deze school geweest en werd toen hoofd van de Mastenbroekschool. Ik ben al 68 jaar, zegt hij met een lach, maar nog altijd erg aktief. Zo ben ik o.a. (adviserend) schoolbestuurslid van de Ver. voor Christelijk onderwijs in Schiedam. En er werden weer heel wat oude en sterke verhalen opgehaald. vanavond meegenomen om hem aan anderen te laten zien, zegt hij met een lachen. Een beetje achteraf overziet de heer G. J. Zwep alle drukte om hem heen. Het blijkt dat hij hier vele jaren de zon dagsschool geleid heeft. Vroeger was die gevestigd in het pand waar nu was serij „De Glans" is in de Steenstraat, uw adviseurs ontwerpers installateurs in alarminstallaties en beveiliging voor bedrijven - winkels particuliere woningen auto's en dergelijke. VRIJDAG 30 JUNI 1978 Stadsblad Verschijnt huis aan huis op woensdag en vrijdag in SCHIEDAM, KETHEL en OUD MATHENESSE (Rotterdam) Correspondentie Postbus 257 Schiedam Kantoor Broersvest 125 Schiedam telefoon 010-267368 en 263939 - lnzendtermi,n advertenties dinsdag en donderdag tot 5 00 uur s-avonds - Centrale administratie en redaktie Randstad-Edities Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft tel 015-124331' Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex. Oplage 36.500

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1