C.KDK Schiedamse aktiegroep voor de WAO Weet je nog wel Fotojournalist Chris Breur (62): „wat een krantezifters waren dat vroeger toch" „Singers" in het museum' tableaux226,75 HET NIEUWE STADSBLAD Riet Taverne opnieuw fraktievoorzitter van het CDA Kinderen uit Nieuwland naar Plaswijck Afscheidsfeest op Bemardusschool ZWEMVIERDAAGSE SP0RTF0NDSEBAD TEGEL AAA _,r TEGEL IN EIKEN LIJST Broersvest 87 - 93 Telefoon 267937 Schiedam Dokter W. F. Scheepe is afwezig van 3 juli tot 24 juli OPEN DAG BIJ VIJFSLUIZEN Mb, N.tuwt Au^bLAu - hagina 3 - VRIJDAG 30 JUNI1978 Soms lopen de tranen over onze wangen en gieren we van de lach. We: oud-foto journalist Chris Breur (62), zijn vrouw Jo en het hoofd van de bezigheidstherapie en recreatie, de heer J. H. Nolman van het verpleeghuis „Driemaasstede", waar Chris Breur sinds maart woont. gekomen". Ik knikte benepen, hn toen zag hij blijkbaar mijn verwarring, gaf me een bemoedigend schouderklopje en zei vriendelijk: „Je rooit het best meid. Ik bekijk het wel voor je". GEZEGEND STENO Chris Breur, de grote vechtjas, die het na alle tegenslag in de „Driemaastede" weer ziet zitten. Vorige week heeft u daar iets van kun nen lezen. Reden genoeg om met hem herinneringen op te halen. Want als ik met hem praat vallen de jaren zomaar weg en herinner ik me als de dag van gisteren mijn allereerste modeshow van Bervoets in Cornerhouse. Om precies te zijn: op 20 maart 1953. Want een dag daarna was ik jarig! Een fascine rende wereld ging in die zaal plots klaps voor me open. Ik keek bewonde rend rond en toen kwam er iemand naar me toe met een camera om zijn hals. „Ik ben Chris Breur" stelde hij zich voor. Julie fotograaf en hoeveel „plaatjes" moet u hebben morgen? Een beetje hulpeloos keek ik hem aan, op mijn schoot een gloednieuw Uo- knootje. Een „plaatje" is zeker een fo to, schoot het plots door me heen en heel benepen zei ik: „één". Het was tenslotte een zeer zuinige bedoening bij de Nieuwe Schiedamsche Courant toen op de Dam. „Ben je nou helemaal gek?" schoot Chris uit zijn slof. „Voor één foto ben ik vanavond niet „Gezegend steno", dacht ik opeens blij en ik pende me een rotje. Om heel Iaat in de avond het hoofd moedeloos te steunen, want het werd een eindeloos verhaal en ik maar schrappen plus al les keurig uitschrijven, want de schrijf machine had ik in de hongerwinter aan huisarts Jan van Buren verkocht. De andere morgen liet Chris Breur me op de redaktie wel zes foto's zien. „Maak er maar onderschriften bij" zei redak- teur Kees Hazelzet. Wéér die verwar ring. Maar Chris gaf me een knipoogje. Staat er allemaal achterop, fluisterde hij, en dat is hij altijd blijven doen. Ja, bij hem zat het altijd goed en we zijn menig keer samen op pad geweest. Wat heeft hij me altijd geholpen het juiste duwtje gegeven als ik aan mezelf twijfelde, en dat gebeurde nogal eens. Tenslotte ben ik pardoes de praktijk ingegooid en bestond er ook nog zoiets als het A.N.P. dat doorgebeld moest worden. Och arme, al die feestelijke ontbijten op zondagmorgen. Al die toespraken. Een oog op mijn horloge, want ik was ook nog huisvrouw en moeder en ik had gezegd dat ik maar een uurtje weg zou blijven! Het liep altijd uit, dat zou ik later wel ondervinden. TEUT Weet je nog hoe je eens bijna teut was met dat communiefeessie in het woon wagenkamp omdat je niet overal voor een bessie durfde te bedanken, lacht Chris. Weet je nog hoe hobbelig die weg er naar was en hoe of deken Reijnen toen sputterde omdat hij geen kans kreeg zijn rozenkrans te bidden? Weetje mijn aprilmop nog metdie foto van allemaal auto's op het toekomstige parkeerterrein: de Koemarkt? Dwaze herinneringen die opeens weer tot léven komen. Weet je nog hoe we eens een keer lang moesten wachten in een wachtkamer „Huize Frankeland" en jij toen uit balorigheid al die jassen, mantels en hoeden verwisseld hebt? Weet je nog dat ik daar ook weieens een doos maaien neergezet heb en de strontvliegen om je oren vlogen? Weet je nog hoe we samen achter het doel van U.V.G. gestaan hebben en je oudste dochter toen als keeper fun geerde met watten in haar handschoe nen omdat de bal zo hard was? En wij maar juichen als zij moest „vissen"? Er komt schrier geen eind aan al die vra gen! Er dansen pretlichtjes in zijn ogen. ,,Ik heb altijd moeten knokken voor mijn centen, zegt hij bedachtzaam. Al- lemensen wat een „krantenzifters" wa ren het allemaal, en maar leuren met je foto's. Wat dat betreft is er heel wat veranderd in het krantewereldje. Je zou eigenlijk zeggen: ik heb net de rotste tijd gehad. Maar ik had 'm toch voor geen goud gemist. Want ik heb wat stunts uitgehaald en ik was voor nie mand bang. VECHTJAS Chris Breur, leerling indertijd geweest van een man bekend in het „plaatjesvak": Leo Thuren. Chris Breur, die in 1975 een gouden onder scheiding kreeg omdat hij 40 jaar in het vak zat. Je ziet niet meer dat hij in een invalidewagen zit. Je ziet zijn hul peloosheid niet. Je hoort van zijn vrouw Jo, hoe of hij onbewust als een enorme vechtjas gevochten heeft voor het leven, toen niemand zijn vrouw hoop meer gaf. Maar Chris Breur kwam terug. Ook in de stad, waar hij zolang ge woond en gewerkt heeft, om zich te schikken in zijn lot nu hier in de „Driemaasstede". Soms opstandig, soms een beetje moedeloos, maar elke dag is zijn vrouw Jo op bezoek. Jo, die alle papieren behaalde jaren geleden toen Chris tijdelijk uitgeschakeld werd. Jo, die eigenlijk een uitstekende cou peuse was, maar alle papieren behaal de nodig voor hun eigen zaak later „Het Poedelparadijs". Drie jaar gele den verhuisden ze naar België. Ze ken den de omgeving van Grobbendonk goed en Chris werd er helemaal opge nomen in het verenigingsleven. Hij werd bestuurslid van een klein vee vereniging. Vandaar dat „Driemaas stede" nu ook over een hoenderpark beschikt. UITSTEKENDE OPVANG Hoe vind je het hier, Chris, vraag ik tot besluit. Hij heeft er meteen zijn ant woord op. Je weet dat vroeger geen kraan voor mij te hoog was, zegt hij be dachtzaam. Al was die 78 meter, ik kroop erin. Soms denk ik: het is nü wel genoeg. Maar ze hebben me hier uit stekend opgevangen. We hebben hier een geweldige chef-kok. Noteer zijn naam maar even, zegt hij net als vroe ger, en ik geef die graag weer: F. Finke. Ik hoop dat de winnaar gisteravond van de bingo gelukkig zal worden met de hoofdprijs die ik hiervoor beschik baar gesteld heb: een koperen kooi met een kanariepiet erin, zegt hij. Dat is Chris Breur ook ten voeten uit, ik hoop dat hij veel bezoek krijgt van mensen die hij hier meegemaakt heeft, en van mensen waarvan hij weieens „een plaatje" geschoten heeft. Een plaatje met onderschrift achterop de foto! On danks zijn handicap is Chris Breur een geldkkig mens met een enorm gevoel voor humor. En dat houdt hem figuur lijk op de been. Kantoor: Broersvest 125, Schiedam Tel. 26.73.68 en 26.39.39 Verschijnt elke woensdag erj vrijdag huis-aan-huis in geheel Schiedam en Rotterdam Oud-Mathenesse. Oplage 36.500exemplaren. Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen samen: Randstad Edities Delfland. Bureauleider: J. J. Warbie Advertentie-acquisitie: J. Groeneveld, tel. 26.39.39- 26.73.68 of 26.12.70(na 6 uur). Advertenties tot dinsdag en donderdag 17.00 resp. voor de woensdag en vrijdageditie. Broersvest 125, Schiedam. Hoofdredakteur: P. J. Hovineh tel.015—12.43.31. Eindredaktie: Ruud van Hou we lingen, tel. 34.42.81. Redaktiekopy inleveren tot maandag en woensdagavond - resp. voor woensdag en vrijdageditie. Broersvest 125, Schiedam. Bezorgklachten telefoon 26.44.2fi Hef beroemde koor uit Wales: „The Elizabehtan Madrigal Singers" geven op woensdagavond 5 juli a.s. een con cert in de aula van het stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat 112. Het koor werd in 1950 opgericht en be stond toen uit een ensemble van tien zangers. In de laatste jaren heeft de eroep zich uitgebreid en bestaat nu uit Riet Taverne opnieuw fraktievoorzitter van het CDA! 23 leden. Het heeft geen beperkt reper toire maar zingt werken van de 15e tot de 20e eeuw. Het koor heeft tournee's gemaakt door Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland, Italië, Frankrijk, Engeland, Zweden, Noorwegen, IJsland, Amerika en Ru sland. Bovendien geeft het koor regel matig recitals voor de BBC radio en te levisie. Toegangsprijs leden van de vereniging „Vrienden van het Stedelijk Museum" (die dit concert organiseert) betalen 3,toegangsprijs niet-leden betalen 5,en CJP en 65 plussers 3, De CDA fraktie in de gemeenteraad heeft voor de nieuwe raadsperiode die duurt van september 1978 septem ber 1982, de huidige fraktievoorzitter Riet Taverne opnieuw aangewezen als fraktievoorzitter van deze partij. Siem Rosman, die momenteel als tweede fraktievoorzitter fungeert zal deze funktie ook in de nieuwe raadsperiode bekleden. Als ffaktiesecretaris werd het gemeenteraadslid Piet Roosen aan gewezen, terwijl Piet Poot als fraktie- pennfngmeester zal gaan fungeren. Tijdens de fraktievergadering werd ook de onderhandelingsdelegatie aan gewezen voor de wethoudersonderhan delingen. Deze delegatie, die moet gaan praten over het deelnemen aan het nieuwe college van burgemeester en wethouders, bestaat uit Riet Taver ne, Siem Rosman en Piet Poot. Kinderen van Jeugdhaven/Nieuwland maken woensdagmiddag 5 juli a.s. per trein en tram naar Plaswijkck. Het be treft hier kinderen in de leeftijd van 4 tot 7 jaar. Kosten: 5,per kind. v.a. Juwelier SINDS 1895 Donderdagavond 6 juli a.s. nemen de zesde klassertjes van de St. Bemardus school afscheid, hetgeen met een heel leuk programma gebeurt. De kinderen zullen een musical bren gen met de veelzeggende titel: „Een speeltuin..? 't Einde". Aanvang: half acht. Maandagavond 3 juli start in het Sportfondsenbad aan de BK-laan de jaarlijkse zwemavondvierdaagse. Tot gisteren waren er ruim 500 inschrijvin gen binnengekomen, maar de ver wachting is dat aan deze zwemavond vierdaagse ruim 1000 personen zullen deelnemen. De eerste deelnemers gaan maandagavond om 18.30 uur te water. Donderdag 6 juli wordt in gebouw „Irene" een bijeenkomst gehouden van een Schiedamse afdeling van een lan delijke aktiegroep die strijdt tegen een mogelijke verlaging van de WAO uit kering van het kabinet Van Agt. De avond begint om 20.00 uur. Kontakt- personen van de Schiedamse groep zijn: J. Droog, Morsestraat 32C; M. Onnink, Morsestraat 32B; T. op 't En- de, Broersvest 66C, tel. 269894. Waarnemers: Dokter J. van Hasselt Dokter R. van der Veer Schiedamseweg 69 Tel.: 705282 Visite-aanvraag voor 9.30 uur via tel. 705282. Weekend uitsluitend via boodschappendienst tel. 206611. Morgen, zaterdag 1 juli, staat geheel in het teken van de „Open Dag" op de volkstuin „Vijfsluizen" waar van alles te beleven valt. Er is o.a. een fietspuzzeltocht, een kruiwagenrace met hindernis, een rommelmarkt, een bloemschikdemon stratie en als klapstuk van deze dag: een kabelbaan over de Poldervaart. Verder vindt u hier een oliebollen- kraam (het weer leent er zich uitste kend toe). Men kan spijkers slaan (zonder koppen figuurlijk), sjoelen enz. Maar er is ook een demonstratie van spinnen en klompen maken. Aanvang: tien uur. Iedereen van harte welkom.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 3