Het Nieuwe Schoolhoofd Feenstra bij afscheid: -mm Pannekoekfeest bij sluiting schooljaar MOLENAAR'S EJ wiiM Splitsing bij D'66 LET OP! JEWELHOUSE KOMT Inwoners-aantal Schiedam daalt opnieuw fors Katten in Margriet-hal Vst&ó PENNING-MONZA M. Klinkum, huisarts T.V. DEFEKT? RADIO ABA Ba KOSTER 70.77.77 Autobedrijf ERTAN AUTOMATERIALEN !1fS3® GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Politie rapport WOENSDAG 5 JULI 1978 Stadsblad Verschijnt huis aan huis op woensdag en vrijdag in SCHIEDAM, KETHEL en OUD MATHENESSE (Rotterdam) Correspondentie Postbus 257 Schiedam Kantoor Broersvest 125 Schiedam telefoon 010-267368 en 263939 lnzendtermi,n advertenties dinsdaq en donderdag tot 5 00 uur s-avonds - Centrale administratie en redaktie Randstad-Edities Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft tel 015-124331 Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex Oplage 36.500 "Ik heb een fijne tijd gehad" Donderdagmiddag heeft het hoofd van de Prof. R. Casimirschool tijdens een drukbezochte afscheidsreceptie in het Stadskantoor ter gelegenheid van zijn pen sioengerechtigde leeftijd ervaren, dat al zijn werk niet voor niets is geweest. Een paar dagen daarna praat ik met hem, de heer H. F. Feenstra in zijn woonhuis op het Bachplein. Waar zijn vrouw een ideale gastvrouw is met vers gezette koffie plus „iets" erbij! Praten dus over zijn afgesloten loopbaan. Neen, een geboren Schiedammer is hij niet. Zijn wieg stond op het oude Delfshaven. Een liefde die nooit ge doofd is. Op zijn vijfde jaar verhuisde de familie naar Spangen (ook Rotter dam) waar echter nog geen school was". Dat betekende dus wel elke dag lopen naar school op Delfshaven. Om precies te zijn in de Duysstraat, zijstraat van de Nieuwe Binnenweg. Later heeft hij daar nog als leerkracht gewerkt op een avondschool daar vlak tegenover. Maar toen was hij al bij het buitengewoon lager onderwijs. „Het was geen beste tijd", zegt de heer Feenstra. „Ik kwam in 1933 van de kweekschool en ben toen vijf jaar wer keloos geweest. Een kwekeling met acte, die boeken kafte, punten moest slijpen, het maga zijn opruimen! Van deze tijdelijke baan in de andere rollen en tien maanden werken bij het Bureau voor Statistiek in Rotterdam, dat later verhuisde naar Den Haag. ONDERWDZERS EEN KWARTJE De tijd van de „wilde" bussendienst, waarvan de werkeloze onderwijzers druk gebruik van maakten: een kwart je per rit! Ik wist precies hoeveel wer keloze onderwijzers geregistreerd stonden", zegt de heer Feenstra met een vage glimlach. „Wonderlijk: in de bezettingstijd in 1941 kreeg ik een vaste benoeming aan een school in Rotterdam-Zuid, aan de Zinkerweg. Het was helaas een aflopende school, zodat ik als jongste na een jaar alweer op de keien stond. Een sollicitatie ging naar Pernis. Die beantwoord werd met een benoeming. Rotterdam-West is geen afstand, beoordeelde men daar. Maar men ver gat wel dat de Maas er tussendoor stroomde", zegt de heer Feenstra lako- niek. Elke dag vanaf het Hoofd te Schiedam overvaren per bootje naar Pernis. SCHAT VAN EEN KLEUTERJUF Elke dag precies op tijd zijn, want het bootje wachtte geen minuut. Het zat altijd vol met onderwijzers. Plus een- Dam 26 - Schiedam-C Tel. 262001-266817 schat van een kleuterjuf waar de jonge Henk Feenstra op slag zijn hart aan verloor. Na diverse lunchpauzes werden ze het gloeiend eens en hoe gaat het dan in het leven? Gewoon samen de trappen van het stadhuis op en twee dochters krijgen. De oudste heeft inmiddels een baan bij het onderwijs en de jongste studeert nog. Waar koos de heer Feen stra destijds het buitengewoon lager onderwijs? Het antwoord is nogal eenvoudig. In zijn werkelozentijd had hij zich daarin al verdiept en toen er dan ook een plaats vrijkwam op de Prof. R. Casi mirschool in Schiedam greep hij zijn kans en volgde toen de inmiddels over leden hoofd van deze school, de heer J. Penning op. De juiste man op de juiste plaats, dat is bij zijn afscheid wel gebleken. En dat bracht vooral wethouder Herman Posthoorn naar voren. DEBIELENSCHOOL NAAR WOORD „Heel vroeger sprak men altijd over de debielenschool", vertelt mijn gastheer. „Dat woord stuit me tegen de borst. Nu spreekt men over de school voor moeilijk lerende kinderen (MLK) waarvan er eerst drie in Schiedam wa ren. De christelijke, de katholieke en de openbare. Drie gebouwen naast el kaar. Iets unieks destijds in Nederland in 1955. De christelijke en de katholie ke (eens de mr. dr. van den Berg en de St. Petrus Canisiusschool) en de open bare Prof. R. Casimirschool. In de oude christelijke school is nu de VBO-school (Voortgezet Buitengewoon Onderwijs) gevestigd, die straks in augustus een zelfstandige VBO-school wordt voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Een openbare regionale school. Maar dat is allang bekend. „Niet altijd komt een kind op zijn zes de jaar direct bij ons op school", zegt de heer Feenstra spijtig. „Jammer voor het kind, waarvan eerst teveel gevergd wordt op een andere school waar het niet meekan. Ik begrijp best dat de ouders het eerst nog willen proberen. Maar gelukkig verandert dat. We kunnen heel veel "nor hun doen. Bij mijn afscheid is wel geljleken dat onze kinderen vaak goed terecht gekomen zijn. Dat ik dus niet voor niets gewerkt heb. Daarom is het altijd zo plezierig kinderen van je school op latere leeftijd nogeens te ontmoeten. Je hebt altijd zoveel zorg over hun gehad". Wat of hij nu gaat doen met zijn vrije tijd? Eerst heel veel lezen. „Bijlezen", zegt hij met een lach. „Want ik heb een enorme achterstand. Dan wat knutselen, dat doe ik ook graag". En hoe, daar is hij een kei in, vertellen vrouw en jongste dochter enthousiast. Hij heeft gewoon twee rechterhanden. Kan een man groter compliment krij gen? ïn dit geval van een gewezen kleuteronderwijzeres...? Ik dacht van niet! Afwezig van 13 juli t/m 5 augustus a.s. Voor dringende gevallen neemt waar: Tijdens het weekend: Boodschappendienst, telefoon: 206611 Buiten het weekend: Dr. G. W. Kentie, Weide 2, Schiedam-Kethel, telefoon: 710219 Kleuters van de Julianaschool aan de Oostsingel 9 kregen gistermiddag een pan- nekoekenmaaltijd aangeboden omdat ze na de grote vakantie naar de grote schoolgaan. Vanwege de regen had dit festijn in de school plaats inplaats van op de speelplaats. Maar de pannekoeken, bij stapels gebakken, smaakten er niet minder om. De gecombineerde Schiedams/Vlaar- dingse afdeling van DY>6 wordt ge splitst in een afdeling Schiedam en een afdeling Vlaardingen. De reden hiertoe is dat zowel in Schiedam ais in Vlaar dingen I)ifi6 twee gemeenteraadszetels heeft behaald en er voor beide steden aparte sektie's van aktieve leden nodig zijn om de fraktie van advies te dienen. De gecombineerde afdeling Schiedam en Vlaardingen is gisteravond voor het laatst bijeen geweest in zaal „Irene" aan de Lange Haven waar tot een defi nitieve splitsing werd besloten. De avond stond verder in het teken van bestuursverkiezingen. Aangezien ge meenteraadsleden bij D'66 geen be stuursleden mogen zijn, stelden de ge kozen Schiedamse gemeente raadsleden Anne Marijke, Peter Hans Steen en Rob Hijmans hun bestuurs- funktie ter beschikking. Hetzelfde was het geval met het bestuurslid Ben Warmenhoven die in september ge meenteraadslid van D'66 in Vlaardin gen wordt. Twee andere bestuursleden, Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778 of 01899-15874 ook voor uw verlichting namelijk Jaap Brouwer en Jean Sporck stelden hun bestuursfunktie om per soonlijke reden ter beschikking. De afzonderlijke besturen van de afde lingen Schiedam en Vlaardingen zien er nu als volgt uit: Voor Schiedam: voorzitter Adri Reijn- hout; secretaris Trudy van den Akker; penningmeester Wim Buth; lid Henk Bonzet; lid Maarten Peterhans. Voor Vlaardingen: voorzitter Bram den Engelsen; secretaris Rieneke Lugt; penningmeester Wim Sluimer; lid Jan Keppler; lid Ien Blitz. Schiedam nadert met rasse schreden de 75.000 inwoners en dat is wat an ders als de 85.000 inwoners, waarvan het gemeentebestuur van deze stad zo'n tien jaar geleden vanuit ging. Op 31 mei waren er 75569 Schiedam mers en dat was opnieuw 48 minder dan een maand eerder. Op 31 decem ber van het vorig jaar waren er overi gens nog 75999 inwoners van Schie dam. De reden van deze daling van het inwonersaantal van Schiedam is te wij ten aan het ontbreken van goede huis vesting in Schiedam. Met name eenge zinswoningen zijn in Schiedam vrijwel niet te krijgen en dat is dan ook de re den dat erg veel Schiedammers een an dere randgemeente van Rotterdam als woonplaats kiezen waar dit soort koop- en huurwoningen wel aanwezig is. Interesse RENAULT Schiedam krijgt op zaterdag 16 en zondag 17 september weer een grote internationale kattententoonstelling in de sporthal Margriet. Het gemeentebe stuur van Schiedam heeft inmiddels al besloten voor deze kattententoonstel ling een zilveren medaille ter beschik king te stellen. ÏEKPARTU De Schiedamse politie heeft gistermor gen de 34-jarige uit Italië afkomstige G.F. voor de officier van justitie in Rotterdam geleid. Daar is de man in verzekerde bewaring gesteld. De man heeft inmiddels een volledige beken tenis afgelegd inzake een steekpartij in de Van Hogendorpstraat in Schiedam op 19 december van het vorig jaar. De man kwam daar om verhaal te ha len bij zijn ex-vrouw, de 25-jarige G.V.V. van O. Toen hem de toegang werd geweigerd forceerde hij de deur en stormde op zijn ex-echtgenote af die diverse malen werd gestoken. Een in het pand aanwezige medebewoner, de 27-jarige G.G., kwam tussen beiden, maar werd ook door de razende Ita liaan gestoken. Vervolgens wist de man de deur uit te komen om via Antwer pen naar West Duitsland te gaan, waar hij zich vestigde in München. Daar werd hij enige maanden geleden gesignaleerd en op verzoek van Inter pol en de Schiedamse politie, aange houden. Op 30 juni van dit jaar is hij uitgeleverd, waar hij vervolgens op het hoofdbureau van politie een volledige bekentenis aflegde. Het vrouwelijke slachtoffer moest na de steekpartij, levensgevaarlijk gewond naar het Rotterdamse Dijkzigtzieken- huis worden overgebracht. Later is zij voor verder herstel naar elders overge bracht. waar zij nog steeds verblijft. De man, die ook het slachtoffer werd van de steekpartij, is inmiddels volledig hersteld. VLOERBEDEKKING NEN VERDWE- Bij de politie is aangifte gedaan door Standaarts Vloerenbedrijf uit Rotter dam van vermissing van zes rollen ta pijt, vijf bussen kit om de vloerbedek king vast te plakken en een steekwagen van uiteen nieuw bouwpand aan de 's - Gravelandseweg. De hele zaak werd weggenomen in de periode tussen 30-6 en 3-7. Totale waarde van het vermiste 6.000,—. WERPHENGEL WEG De 60-jarige bankwerker A.G. heeft bij de politie aangifte gedaan van de ver missing van een werphengel en molen uit een kelder van zijn woning aan het Bart Verahllenplein in Schiedam. De totale waarde van het vermiste is 50,en het visgerei werd weggeno men in de avond van de derde juli. INGEBROKEN Het levensmiddelenbedrijf CODI aan de Kethelstraat heeft in de nacht van maandag op dinsdag inbrekers binnen gehad. Men nam uit de kassa 500, aan geld en 25,aan losse centen mee. Verder werden er nog 80 koffie- munten meegenomen. De braakschade bedraagt 70, voor betrouwbare Bovag occasions met 12 mnd. garantie V. DEVENTERSTRAAT 17 TEL. 731144 Koopavond geopend

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1