Het Nieuwe Juffrouw Van den Berg bij afscheid van Bezige Bijtjes Historische Vereniging: laat de Laan blijven! Uit de scholen geklapt Klaverjassen in Woudhoek ^stad RADIO ABA PENNING-MONZA T.V. DEFEKT? Be. KOSTER 70.77.77 Autobedrijf ERTAN AUTOMATERIALEN WOENSDAG 12 JULI 1978 Stadsblad Verschijnt huis aan huis op woensdag en vrijdag in SCHIEDAM. KETHEL en OUD MATHENESSE (Rotterdam) Correspondentie Postbus 257 Sch.edam Kantoor Broersvest 125 Schiedam telefoon 010-267368 en 263939 - Inzendtermijn advertenties dinsdag en donderdag tot 5 00 uur s-avonds - Centrale administratie en redaktie Randstad-Edities Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft tel 015-124331 Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex Oplage 36.500 Ik heb nooit moeilijkheden in mijn schoolleven gehad' Haar ogen zijn bijna net zo blauw als de bloemen in haar charmante japon. Ogen die een diepere kleur krijgen als mejuffrouw P. van den Berg, 49 jaar bij het chri stelijk kleuteronderwijs, vertelt over de onvergetelijke afscheidsavond, die haar jl. vrijdagavond is aangeboden in de Magnalla Déikerk. En waarbij eerste en tweedeklassertjes van de Joh. Calvijnschooi en haar eigen kleuters van „De Bezige Bijtjes" een musical opvoerden met als titel: „De zieke 101". Daarop aansluitend een enorm drukbezochte receptie, waarbij het deze juffrouw Van den Berg duidelijk werd, dat haar werk enorm gewaardeerd is. Ik zou eigenlijk niet weten wat of nu het fijnste was. Die musical of die receptie, maar ik was er verschrikkelijk blij mee, is haar spontane reaktie. Praten dus met deze hoofdleidster, die in Vlaardingen geboren is en daar nog steeds woont. Oud-Vlaardingers zullen haar moge lijk nog herinneren uit de tijd dat ze als kleuteronderwijzeres haar intrede deed op de kleuterschool aan de Prins Hen- drikstraaten later aan de Emmastraat. In 1947 kwam zij naar Schiedam. De vereniging voor gereformeerd onder wijs ging een fusie aan en toen werd het de vereniging voor christelijk onder wijs. Juffrouw P. van den Berg voor de kleuterschool „De bezige Bijtjes" waar zij zoveel jaren hoofdkleuterleidster van is geweest. Vrijdag sluiten de deuren van de lagere scholen in onze stad. De Theo Thijssen- school aan het Edlsonplein 1, doet dit met een afscheid van Anneke Claassens, drie jaar de „Turkse juf" is geweestZij wordt opgevolgd door juffrouw De Boer. Leuk te weten dat de aanspreekbaarheid buitenlandse leerlingen plaats heeft door de dames M. Beuman, juffrouw B. de Boer ('s middags) en meester C. v.d. Velde op dinsdagmiddag en vrijdagochtend. Voor de Turkse taai en cultuur kan men terecht bij meester M. Maciten meester A. Tekman op maandag en dinsdag (uiteraard n& de grote vakantie!) Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting Men heeft hier op deze school eigenlijk twee eerste klassen, nl. één met een groep Nederlanders en één met een groep buitenlandse Leerlingen. Reke nen, lezen en taal wordt afzonderlijk gegeven, waarbij men voorkomt dat de éne groep die de Nederlandse taal be ter beheert de andere groep afremt, waarin Turkse en Marokkaanse leer lingen zitten. Op deze manier leren de buitenlandertjes de Nederlandse taal veel sneller. Men houdt rekening dat eens deze kinderen naar hun vaderland terugkeren, vandaar dat ze ook onder- fvijs krijgen in hun eigen taal en cu- tuur. Ieder kind is op zijn verjaardag graag het middelpunt. Vandaar dat hij de gehele klas trakteert Het hoofd van de school vraagt echter wel er rekening mee te houden dat de Mohammadaan- se leerlingen nooit varkensvlees eten. Snoepen is erg onverstandig, maar het wordt nooit verboden op school! De penningmeesteresse van het ouderfonds van deze school mevrouw Lucia van Rutten gaat Schiedam verla ten en komt haar plaatsje dus vrij. Wie wordt haar opvolgster, is de noodkreet in dit schoolblad. Het hoofd van de Kohnstammschool, de heer P. Harms schrijft in dit blad, dat de ouderwacht van hun school uitstekend funktioneert en doet een beroep op samenwerking. Alle inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door mevrouw Brug man, telefoonnummer is 374176. Interesse RENAULT JUIIANASCHOOL Kleuters van de Julianaschool die naar de grote school gaan straks. Dag Danny, Theo, Xandra, Erik, Lennard, Nurettien, Ramona, Marcel's, Kees, Kees, Carlo, Karen, Richard, Renata, Karin, Linda, Patricia's, Roland, Ro bert, Petra, Diane, Daniëlle, Debby, Patrick, John, Edgar, Mikaël, Rudie, Janette. Jullie gaan nu naar de grote school, want je bent niet meer klein. Nu mag je leren lezen, schrijven en re kenen op de grote school enz. Dat schrijven de onderwijzeressen, kleuter leidster A. C. Woensdregt en C. J. Zuidgeest in het schoolblad. En of zij nogeens komen kijken op deze school? BRIEF Eddy Rodenberg, Wim Schuurmans en Gustaaf Pel hebben heel kordaat B. W. van Schiedam een brief geschre ven en gevraagd of er geld beschikbaar is voor de aanschaf van kanteldoelen. Daar is goedgunstig op gereageerd, zo dat men nu een uitstekend voetbalveld op de Singel heeft of krijgt. Donderdag 13 juli heeft hier op school in de taver ne „Het Gouden Kroontje" een brood maaltijd plaats van half 2 tot half 4, waarbij de volgende dranken zullen worden geschonken: champagne la melk, melk la carne, gemeente pils, Bokma aquq, sherroop en siroop l'eau. De gerechten zijn boterhammen al la Kojak, ongezuurd brood, sala- miehe, koeienvla (leverpastei!), verdere vleessoorten en aan de ober kan tjiesch gevraagd worden. Verschillende kin deren schrijven in dit schoolblad over de belevenissen tijdens een schoolreis je. Tot slot wenst het hoofd van de Julia naschool, de heer W. J. van Wijk, alle zesdeklassertjes het allerbeste toe en spreekt hij de hoop uit, dat ook deze leerlingen straks nogeens terugkomen. Haar eerste school was de Dr. de Kuy- perschool aan de Stadhouderslaan. Toen het nieuwe pand aan de De Wil- destraat klaar was verhuisde juffrouw Van den Berg hier naar toe. Of het al heel vroeg bij haar vaststond dat ze later bij het onderwijs zou gaan? Eigenlijk was het de bedoeling dat ik bij het lager onderwijs zou komen, zegt ze met een lach. Maar er waren daar toen in die tijd zoveel gegadigden voor dat ik maar een overstapje genomen heb. Och peinst ze voor zich heen, je komt allemaal absoluut op de plaats in het leven waar je hoort. ERE MEDAILLE IN GOUD Ik heb er dan ook nooit spijt van gehad en mijn werk bij het christelijk onder wijs heb ik altijd vanuit mijn christe lijke overtuiging gedaan. Vandaar dat ik zo gelukkig ben met de gouden ere medaille verbonden in de orde van Oranje-Nassau, die de voorzitter van het christelijk ondrerwijs in Schiedam, mr. H. Snoep me vrijdagmiddag 7 juli heeft opgespeld. Mooier beloning had ik me niet kunnen wensen. Dit wil ik er nog wel even extra bij zeg gen, ik heb altijd leuke kontakten ge had met de basisschool Johan Calvijn van de heer Ben Kegge. Het is zo ver schrikkelijk belangrijk als je in een goede sfeer werkt en ik kan gerust zeg gen dat ik nooit moeilijkheden in mijn schoolleven heb gehad. Ik heb in al die jaren een brok ervaring opgedaan en een enorme mensenken nis. Reakties van kleuters zijn altijd leuk. VRIJWILLIG BESLUIT Geweldig is ook altijd de collegialiteit hier op school geweest, de uitstekende samenwerking met het oudercomité. Ja, het doet me toch wel wat afscheid te nemen na zoveel jaren kleuteronder wijs. Maar ik heb geheel vrijwillig het be sluit genomen eerder weg te gaan dan gepland was. Om de doodeenvoudige reden dat de Mastenbroek-kleuter school en ,,De Bezige Bijtjes" straks één kleuterschool worden en hoofd leidster juffrouw A. Krabbendam van de Mastenbroek-kleuterschool dan wordt. WERKEN OP KERKELIJK GEBIED Wat zijn haar plannen als straks de schooldeur voorgoed achter haar dichtslaat? Lezen, veel lezen, zegt ze met een glim lach. Buitenlandse reizen maken, ben ik een liefhebster van. Handwerken, fotograferen. In het kerkelijk werk ben ik erg geïnte resseerd, maar daar moet Ik nog een keus uit maken. Men heeft me al voor zoveel dingen gevraagd. En met een snelle blik op het verlaten schoolplein, waar op anders hoge kleu terstemmetjes te beluisteren zijn zegt ze peinzend: Ik heb een heerlijke tyd gehad en ik kijk er straks met een dankbaar hart op terug. Thuis ligt de gloednieuwe gouden ko ninklijke onderscheiding.» De Historische Vereniging Schiedam heeft bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aangetekend tegen (veventuele) sloop plannen van de reste rende panden aan de Laan en de Korte Achterweg. In deze resterende panden wonen over het algemeen alleenstaande jongeren die de huizen hebben gekraakt. Dit kraken werd enige jaren geleden door het gemeentebestuur legaal gemaakt met dien verstande dat de jongeren er uit zouden moeten als de gemeente de panden nodig zou hebben voor de sloop. Zij deden doen de toezegging dat er geen aanspraak zou worden ge maakt op vervangende huisvesting. Al de panden aan de Laan en de Korte Achterweg vallen binnen het plan re- vovatie binnenstad. De Historische Vereniging Schiedam hoopt, waarschijnlijk tevergeefs, dat het college van burgemeester en wet houders op de beslissing van sloop te rugkomt. Niet alleen voldoen sommige van deze panden nog steeds aan hun bestemming namelijk wonen, aldus de Historische Vereniging, maar daar naast zijn er nog enkele argumenten tegen de sloop aan te voeren, aldus de ze vereniging in een brief aan het colle ge van burgemeester en wethouders van Schiedam. Kenmerkend voor dit nog oorspronke lijke stukje binnenstad zijn de klein schaligheid en de beslotenheid van de ze straatjes, tot uitdrukking komend in de fraaie, licht gebogen rooilijn, de breedt van rijstraat en trottoirs ter plaatse en de schaal van de huizen. Kortom, een historische gegroeid en daarom zo moeilijk te reconstrueren geheel. Bovendien zal, zolang op ver vangende bouw voorlopig geen kans is, de afstoting van de Lange Achterweg komen te vervallen en zal vanaf deze straat slechts uitzicht geboden kunnen worden op weer een gat; het zoveelste! Verder vreest de Historische Vereni ging dat kaalslag als eerste konse- kwentie het opdringen en het toege ven hieraan van het verkeer tenge- voor betrouwbare Bovag occasions met 12mnd. garantie V. DEVENTERSTRAAT 17 TEL. 731144 Koopavond geopend volge zal hebben (zie ook de „draaikom" op de hoek van de Nieuw- straat en de hoek van de Nieuwstraat en de Korte Achterweg). Op langere termijn zouden' hieruit voortvloeiende verkeersvoorzieningen (het verbreden van straten) het verlies van het oorspronkelijk stratenpatroon tengevolge kunnen hebben, zoals el ders in de stad Brandersbuurt, Ba- gijnhof reeds het geval is. Tenslotte wijst de Historische Vereni ging op de strijdigheid van een en an der met het opgestelde plan „Be schermd stadsgezicht". Bij het voorbe- reidingsoverleg van dit plan tussen de gemeente en Monumentenzorg is over eenstemming bereikt over het feit, dat de grens van het plangebied ten noord en van de panden aan de Laan en de Korte Achterweg zal lopen; de te slo pen panden vallen dus binnen het be schermde gebied. Dam 26 - Schiedam-C Tel. 262001-266817 Wie zin heeft in een gezellig spelletje klaverjas is welkom in het dienstencen trum „De woudhoek", en wel op maandag- en donderdagmorgen in de maand van 17 juli tot en met 14 augus tus van 10 tot 12 uur. U kunt per week inschrijven voor één gulden per per soon. Per week zijn er prijsjes aan ver- gbonden en aan het eind >van de vier weken heeft men kans op een hoofd prijs. (Niet over de totaaltelling, maar over het puntenaantal per week). Heeft u interesse voor de week van 17 juli in het d.c. ,,De Woudhoek", Hei- jermansplein 38, tel. 709555 of bij de heer Van Schie, Schubertplein 203 608361. tel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1