VIZIER t op. Vernieuwde Slijterij en wijnandel/„Oranje ZAKEN- (S) VIZIER Y Hoofdprijs Uffel-droom reis prijsvraag viel in Gouda Modehuis Sinke vestigt zich in Spaland Rijke horeca historie H. J. van Uffelen: 'bon vovaoe' NU BIJ ZAKEN- Onze krant W/ mikt vandaag electronics 010-26 97 67 Onze krant mikt vandaag op: OEALLE«gTE|lE SUPER SC"pe,nhardt F;eevdDra;v^u«cbere^ singel 167 schiedam Hoogstraat 163 - Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 17 - VRIJDAG 21 JULI 1978 De „drie in één" van de Slijterij en Wijnhandel waarin ook in het interieur de mo derne stijl, maar ook het verleden zijn verenigd. Meteen „Open Huis" presenteerde Jan van Harmeien zijn talrijke relaties zijn geheel verbouwde zaak in de Oran jestraat 10-12, Slijterij en Wijnhandel „Oranje". Goed zeventwintig jaar gele den bracht hij hier de naam „Van Harmeien" in de binnenstad door zich in een van de drie bestaande winkel pandjes in de Oranjestraat te vestigen als slijter van alcoholische drankjes in de meest brede zin des woords. De jongens van Van Harmeien traden allemaal in het voetspoor van hun moeder, de laatste eigenares van het bij de oude Schiedammers zo goed beken de Café „Sport" op de Schiedamweg, hoek Laan van Spieringshoek, eens de grens tussen Schiedam en het vroegere Kethelen Spaland. De onteigening van het pandje met daarachter een speel tuin heeft destijds heel wat voeten in de aarde gehad. De noodzaak van een stadsuitbreiding preveleerde echter boven de bestaande wensen het café te behouden met daarbij de zo riante Laan van Spieringshoek met sportvel den en een ijsbaan. Begonnen zijn broers horecabedrijven, Jan van Harmeien zocht het in de de tailhandel en maakte in zijn zaak „Oranje" de grote ontwikkeling mee van de wijn die niet alleen ingang vond bij de ouderen doch meer en meer de volksdrank is gaan worden voor de jeugd die er het genot hiervan te drin ken een sfeertje bij kaarslicht heeft le ren kennen en waarderen. Het werd dan ook spoedig Slijterij en Wijnhan del bij Jan van Harmeien met als enig nadeel dat mogelijkheid tot expansie vooralsnog ontbrak. Eerst toen de twee overige pandjes leeg kwamen te staan kwam de kans hiervoor. Het werd toen in feite een „drie in een" zaak, volgepropt met alle soorten drank waar regelmatig merken aan wijnen en gedistilleerd bijkwamen; OUD BD NIEUW Samen met zijn echtgenote is Jan van Harmeien begonnen met het maken van plannen om van de drie pandjes één geheel te maken. ?et moest iets worden, aangepast aan de moderne hiervoor gestelde eisen waarvan het echtpaar in het buitenland voorbeel den heeft gezien. Een „instuif' voor liefhebbers van culinair drankgenot met assortimenten die men in dit soort zaken maar weinig aantreft. Het aan nemersbedrijf J. v.d. Tempel B.V. moest de plannen realiseren. De archi tectuur kwam voor rekening van het bedrijf, gedeeld met de echtgenote van Jan van Harmeien. Om een aanpassing te verkrijgen met de nieuwbouw in de Oranjestraat, hoek Nieuwe Haven waarvoor IJsselsteen is gebruikt, is voor de voorgevel en de binnenbouw van de vernieuwde zaak Binnenkort opent modehuis Sinke haar deuren van de vierde vestiging, ditmaal in het Schiedamse nieuwe win kelcentrum Hof van Spaland. Na win kels in Delft (twee) en Rotterdam Zuidplein is dit dus de vierde vestiging van de firma, die weet, dat zij al veel klanten uit Kethel in Delft mocht ver welkomen. Reden om te besluiten een winkel in Spaland te beginnen en die gaat op 10 augustus feestelijk open.lljs en vooral weder dienende komt de sleutel van de dezelfde steensoort gebruikt. De stenen zijn afkomstig van de in de Kreupelstraat gesloopte panden. Men beschikt nu, met de opslagruimte mee gerekend, over 360 m2. Met het aan brengen van een klakestone vloer kan de bezoeker zich in een kelder wanen met aan de wanden rekken vol dran ken. Dit accentueerd vooral de wijn sectie waar in het halfdter de wijnsoor ten liggen opgeslagen. Kleine diepstra- lers maken het mogelijk voor het ma ken van een keuze, de etiketten te le zen. Het gedistilleerd, met alle in Europa voorkomende merken en soorten heeft een eigen afdeling. Hetzelfde geldt voor de frisdranken, te kust en te keur voorhanden. Bij de presentatie aan ge heel Schiedam kreeg het echtpaar Van Harmeien een enorme belangstelling en uiteraard naast gelukwensen met de aanwinst de nodige bloemwerken aan geboden. zaak vanuit het moederbedrijf in Delft, via een snelle auto naar Zestienhoven en vervolgens per vliegtuig en parachu tisten uit de lucht vallen. En daarmee is de opening, die zal worden verricht door drs. de Lange, algemeen direk- teur van de inkoopcombinatie Neder land, een feit. Van drie tot negen uur 's avonds zal er een (door)-lopende mo deshow worden gegeven in de zaak. De leiding van de vierde winkel van mode speciaalzaak Sinke is in handen van Jan Sinke jr. en mevrouw M. F. van der Burg. uw adviseurs onlwerpers installateurs in alarminstallaties en beveiliging voor bedrijven - winkels particuliere woningen auto's en dergelijke. Het nieuwe exterieur van Slijterij en Wijnhandel „Oranje", aangepast aan de belendende nieuwbouw waarin het verleden is terug te vin den. De winnaars van de Uffel droomreis prijsvraag. De Uffel Droomreis-Prijsvraag is een groot sukses geworden. Veel inzendin gen kwamen binnen en de jury, be staande uit medewerkers van het re- klame bureau hebben na lang wikken en wegen de prijswinnaars aangewe zen. Op woensdag 5 juli zijn in het filiaal te Gouda, Wijdstraat 35/37 op feestelijke wijze de drie hoofdprijzen uitgereikt Het was de bedrijfsleider uit de Goudse vestiging de heer C. van Dijk die het gezelschap welkom heette. De heer H. J. van Uffelen zelve was naar de Pijpenstad gekomen om de prijzen te overhandigen. Hij gewaagde van f)pt grote succes van deze prijs vraag en wenste de winnaars een „bon voyage". Eerste prijs; een geheel verzorgde 14- daagse reis voor 2 personen naar Beni- dorm: mevrouw Bezee, Bosweg 24, Gouda. Tweede prijs: een 8-daagse vliegvakan tievoor 2 personen naar Marbella: me vrouw P. C. de Rooy, Cronenstein- straat 31, Overschie. Derde prijs: een weekend-vliegtrip naar Parijs voor 2 personen: mevrouw A. Smeele-van Leeuwen, Roëlstraat 6, Delft. Ook de medewerkers van Van Uffelen, modehuizen hadden deelgenomen aan' Mevrouw Bezee uit Gouda ontvangt uit handen van de heer H. J. van Uffelen de hoofdprijs en een bloe metje. een prijsvraag betrekking hebbend op het bedrijf. Hier eveneens een drietal prijswinnaars. HAKKERT

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 17