Algehele fusie Rabo banken Schiedam/Vlaardingen C. KOK ONDERZOEK CONSUMENTEN BOND ONDERSTEUNT HET BELEID VAN OPENBAAR STREEKVERVOERBEDRIJVEN m m m SHORTY'S GEBIT STUK? ELDOS OP JEUGDKAMP NAAR HEEZE Binnenstad dicht voor auto's bij wielerronde HET NIEUWE STADSBLAD Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER ZILVER Vanaf 20,— GOUD Vanaf 98,— Juwelier SINDS 1895 P.v. Santbrink, arts afwezig tot 21 augustus HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1978 De beheersen lieges van de Rabobanken te Schiedam en Vlaardingen hebben overeenstemming bereikt over een volledig samengaan van de twee banken. Na de zomervakantie zullen de ledenvergaderingen van de betrokken banken zich over de fusievoorstellen buigen. Als streefdatum voor de fusie is 1 december gesteld. Het samengaan van beide Rabobanken zal niet tot ontslagen leiden. Voor ingewijden komt de fusie niet ge heel onverwacht. Reeds jaren werken de direkties van beide banken nauw samen bij het ontwikkelen van hun bancaire aktiviteiten. Beide banken hebben in de afgelopen 3 4 jaar zo'n stormachtige ontwikke ling doorgemaakt, dat hun balanstota len meer dan verdubbeld zijn. Deze snelle ontwikkeling bracht evenwel zijn specifieke problemen met zich mee, hetgeen de tendens naar schaalvergro ting in de hond heeft gewerkt. Door de sterke groei van het relatiebestand, nam de behoefte aan verdergaande specialisatie toe. De fusie zal het derhalve mogelijk ma ken, de continuïteit beter te waarbor gen en verdere specialisatie door te voeren en aldus het dienstbetoon te op timaliseren. Daarenboven zullen de doorgroeimo gelijkheden voor het personeel er door worden verruimd. Voorts zal de fusie voor middellange termijn een passende oplossing geven aan het bestaande te kort aan kantoorruimte van de bank Vlaardingen. De beheerstechnische afdelingen van de gefusioneerde bank zullen gesi tueerd worden in het te verbouwen hoofdkantoor van de bank Schiedam aan de Zwaluwenlaan. De commerciële afdelingen van de nieuwe bank zullen gehuisvest worden in het hoofdkantoor aan het Veerplein van de bank Vlaardingen. Na realisatie van de fusie zullen de bestaande hoofdkantoren hun huidige diensten pakket blijven voeren. De nieuwe combinatie zal na goedkeu ring van de fusievoorstellen eind dit jaar een balanstotaal hebben van ca. 140 miljoen. Het personeelsbestand zal 70 personeelsleden bedragen, ver deeld over 9 vestigingen. De direktie van de bank zal gevoerd worden door de heer P. F. A. Pouwer, algemeen di- rekteur en de heer J. C. Sturkenboom, direkteur. m Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur en na tel. afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 Broersvest 87-93, Telefoon 267937, Schiedam ONTWORPEN LANDSCHAPPEN „Ontworpen landschappen" is de titelvaneen expositie die morgen in Schiedams Stedelijke Museum op de Hoogstraat wordt geopend. „Ontworpen land schappen" is een expositie die foto's als onderwerp heeft. Een meervoudige dia projektie, zegtsamensteller Ger Dekkers er zelf van. „Freme de Jean" het vakantiekamp van Eldos in het Brabantse Heeze. Morgen 5 augustus gaan maar liefst 102 leden van de jeugdvereniging „Eldos", de zijn domicilie heeft op het adres Schaepmansingel 1 in Schiedam, op vakantiekamp naar de Noordbra bantse plaats Heeze. Voor het vervoer zijn diverse personenauto's en één gro te bus „ingehuurd". Hjd van vertrek 12 uur vm. Een vrachtauto zorgt ervoor dat de 60 fietsen en 10 kisten met kampmate riaal op de plaats van bestemming ko men. Het zomerkamp, ongetwijfeld het hoogtepunt van het verenigingsjaar, heeft een intensieve voorbereiding ge had door een speciale kampcommissie, zodat het bij voorbaat al voor 80% ge slaagd zal zijn. Alleen de weergoden moeten nog zorgen voor mooi zomer weer, zodat alle buitenactiviteiten niet in het water kunnen vallen. Voor de 82 kinderen van 6 tot 16 jaar is er weer een kampvuuravond, er is een sport- en kermisdag georganiseerd, waar menige sportieve prestatie gele verd zal gaan worden. Ook is er voor de kinderen die hun fiets mee mochten nemen, een fietsenrally van 42 km. De leiding (allen vrijwilligers) bestaat uit 17 personen die de 10 groepen van ELDOS begeleiden. Het eten wordt verzorgd door 3 ervaren mensen die de kookstaf vormen. De kampeerboerderij waar ELDOS van 5 tot 12 augustus bivakkeert heeft een groot dagverblijf, (recreatiezaal) en boven zijn 3 slaapzalen. Een groot speelveld voor de boerderij in een bos rijke omgeving. Nog een nachtje slapen en de kampgangers zullen dan in hun nieuwe ELDOS-SH1RT, om 12 uur uitgezwaaid worden door ouders en fa milieleden. Na het kamp hebben de kinderen en ook de leiding 3 weken de tijd om uit te rusten, want in septem ber beginnen de groepsactiviteiten weer in het clubhuis. Een keer per week op een avond of voor de kleintjes op zaterdagmorgen, kunnen de kinde ren handarbeiden, een spel doen, crea tief bezig zijn, enz. Het ligt in de be doeling om in september een nieuwe groep te starten voor 5- en 6-jarigen. In verband met de (wieier) Ronde van Schiedam op woensdag 9 augustus a.s. zal de Broersvest op die dag na 17.00 uur voor het doorgaande verkeer afge sloten zijn. De bewoners van de Broersvest wordt verzocht de auto's op die avond ergens anders te willen par- Het parcours van de wielerronde loopt over de Broersvest en 's -Gravelandse- weg, van het kruispunt met het Heren pad tot het kruispunt met de Burg. Honnerlage Gretelaan/Delflandseweg. Aan het eind van de zestiger jaren be gonnen de foto's van Ger Dekkers de aandacht te trekken. Hij keek naar landschappen en legde fotografisch vast wat hij zag. Een schijnbaar een voudig proces: kijken en registreren, zonder enige manipulatie ten aanzien van de gekozen onderwerpen. Alle fo to's worden afgedrukt zoals ze zijn ge nomen. Dekkers kijkt rustig en objektief be schouwend. Wie meer van zijn foto's ziet begrijpt dat er geduld en volhar ding, loop- en zoekwerk, wachten op het goede moment bij te pas komt. Die moeite zou geen zin hebben zonder een uitgangspunt, zonder een vooropge steld keuze-principe. Dekkers kijkt bij voorkeur naar het Hollandse land schap, dat wil zeggen naar misschien het meest kunstmatige landschap ter wereld. Een door de mens gemaakt en blijvend door de mens beheerst land schap, een streng geordende natuur, die toch ook steeds door onverwachte, verrassende, maar tenslotte funktio- neel begrijpelijke menselijke ingrepen wordt verstoord. Eerst viel het kiezend kijken van Dek kers binnen een ruime, veel omvatten de, maar toch duidelijk bepaalde the matiek. Hij zocht in het landschap naar door de mens willekeurig of on willekeurig aangebrachte toevoegingen en veranderingen. Er konden daarbij twee groepen worden onderscheiden: landschappelijke situaties die herin nerden aan de kunstingrepen, die on der termen als land-art" en „earth works" zijn samen te vatten: dijken, voren, vluchtheuvels, hekken, heggen, palen, kuilen en „bergen", en daar naast objekten in het landschap met een bijna surrealistische of super-reali stische werking: auto's onder hoezen, vlaggen, vogelverschrikkers, verkeers borden, buizen, oude autobanden en met plastic afgedekte, ingekuilde aar dappelen of bieten. Al snel werd hierbij naar het „moment van het vele", naar een verbindend mo tiefvan herhaling Er werden series van ■vier met hetzelfde thema geformeerd. Misschien vanuit het zien van dit ver band ontstond de behoefte aan een meer samenhangende programmering binnen iedere serie: het benaderen en omsingelen van een thema, er naar toe, er van weg of er langs lopen en het daarbij geziene in fasen per afstands- of tijdseenheid vastleggen. Het resul taat is steeds verrassend en het gaat daarbij om een wisselwerking tussen realiteit en abstraktie, een balans tus sen het alledaagse en het andere. Geleidelijk werd de themakeuze door Dekkers meer gekoncentreerd, kies keurig toegespitst op een hoogst een voudig gegeven, stil, streng en precies gedoseerd. De landschappelijkheid nam toe, weersomstandigheden, de stand van het gewas, de tijd van de dag en van het jaar, soms ook het kontrast zomer-winter bij éénzelfde thema, wer den bepalend voor de sfeer van helder heid, ruimte, rechtlijnigheid, van orde en organisatie ook. Twee goals leiden tot een wisselende kompositie van rechthoeken, palen of bomen vallen achter elkaar weg,, een sloot loopt in het beeldvlak kaarsrecht, vertikaal tot aan de einder, voren waaieren systematisch wijd uit, een weg slingert over een dijk en steeds worden dezelfde situaties anders om dat ze vanuit een ander punt worden gezien. Men ziet wat ieder zien kan, maar zo getimed dat meer te zien komt dan men meende te kunnen zien. Juist het zo minimale nederlandse polder landschap blijkt op die wijze vervuld van een zeer eigen, boeiend samenspel van lijn en vlak, van vorm en ruimte, van punt en kontrapunt, terwijl een koel beheerste kleur: blauw en groen, aardkleuren, wit en zwart daarbij sfeerbepalend is. Series van zeven beelden tonen de ontwikkeling van Ger Dekker\, aan. Vertikaal verschuift er niets meer, steeds wordt eenzelfde relatie tot een horizon gekozen, die op dezelfde hoog te in het beeldvlak wordt gefixeerd, ho rizontaal gaat de kamera rond en recht door het landschap. Kantoor: Broersvest 125, Schiedam Tel. 26.73.68 en 26.39.39 Verschijnt elke woensdag en vrijdag huis-aan-huis in geheel Schiedam en Rotterdam Oud-Mathenesse. Oplage 36.500exemplaren. Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, Maaskoerier, Wextland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen samen: Randstad Edities Delfland. Bureauleider: J. J, Warbie Advertentie-acquisitie: J. Groeneveld, tel. 26.39.39 - 26.73.68 of 26.l2.70(na 6 uur). Advertenties tot dinsdag en donderdag 17.00 resp. voor de woensdag en vrijdageditie. Broersvest 125, Schiedam. Hoofdredakteur: P. J. Hovingh. lel. 01512.43.31 Eindredaktie: Ruud van Houwc- lingen, tel. 34.42.81 Redaktiekopy inleveren tot maandag en woensdagavond - resp. voor woensdag en vrijdageditic. Broersvest 125, Schiedam. Bezorgklai-nten telefoon 26.44.26 waarnemers spoedgevallen: G.Pet, Tuinlaan 38 C. Korte kaas, Marconistraat 93 A.KIomp, Juliana van Stolbergstraat 3 Bezoeken aan huis Boodschappendienst telefoon 206611. Vooruitlopend op het definitieve rap port, publiceert de Consumentenbond in haar blad de resultaten van een on derzoek naar het streekvervoer. De streekvervoerbedrijven, verenigd in de ESD en de KNVTO, zijn verheugd met de belangstelling die de Consumenten bond toont en zien in het artikel in grote lijnen een ondersteuning van hun beleid, dat gericht is op een verbetering van de kwaliteit en de dienstverlening. De in de zojuist verschenen Consu mentengids beschreven onregelmatige vertrektijden zijn er voor de bedrijven al veel eerder aanleiding toe geweest aan te dringen op vrije busbanen,'op stelstroken en verkeerslichtenbeïnvloe ding, waardoor de verkeersknelpunten die de grootste veroorzakers van on zekere vertrektijden zijn geen in vloed op de regelmaat en op de reiss- nelheid hebben. Ook plotseling afrem men en optrekken zoals dat in druk verkeer plaatsvindt zal dan veel minder voorkomen." Het erschil in veiligheid zoals dat volf ;ns normen van de Consumenten- bo' d wordt gesignaleerd, is voor de st' cekvervoerbedrijven niet duidelijk, o adat alle bussen twee maal per jaar gekeurd worden aan de hand van over heidsvoorschriften. Overigens zal de komende jaren een verdergaande stan daardisatie plaatsvinden met materieel dat aan nog zwaardere eisen voldoet. De vervoerbedrijven wijzen center vooral op de aktieve veiligheid van het busvervoer, die vooral in de vorm van een vakbekwame beroepschauffeur in de bus aanwezig is. Daardoor is de bus veiliger dan het overige verkeer. De gesignaleerde verschillen in kom fort zijn voor de bedrijven een volsla gen raadsel, tenzij geen rekening is ge houden met bussen van verschillende typen en bouwjaren of incidenteel in gezet materieel (bijvoorbeeld toer- wagens). Anders zijn de verschillen nauwelijks verklaarbaar, omdat bij voorbeeld de NAO („beter dan gemiddeld") en de VAD/Flevodienst („slechter dan gemiddeld") goeddeels met dezelfde bussen rijden. Ook de streekvervoerbedrijven willen de wachtende passagiers bij haltes zo veel mogelijk beschutting bieden. Daa rom bestaat er een plan om de komen de jaren bijna alle haltes van een abri (wachtgelegenheid) te voorzien. Het geld daarvoor moet echter door de overheid ter beschikking worden ge steld. Dat geldt ook voor stallingsmo gelijkheden voor fietsen. Ook aan de benadering van passagiers door chauffeurs wordt door de bedrij ven in overleg met het personeel steeds meer aandacht besteed. En tenslotte merken de openbaar streekvervoerbedrijven op, dat het niet alleen de bedoeling is in 1981 één ta riefsysteem voor het streekvervoer te hanteren zoals de Consumentenbond wil, maar dat dit dan ook geldt voor het stadsvervoer.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 3