Fantastische trip van Rijnmondband naar het Engelse eiland Jersey 'MARlsEE; GEBIT STUK? tand 'n H00RT0ESTEL Leg dan eens Uw oor te luisteren bij DIJKSHOORN ^DIJKSHOORN. Beter horen... a\ I 010-7111711 Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1978 Inspectie van de Rijnmondband, tl0kn"nöd»B7*~Bot nu lij fOflCKEnS P08TEB3 T-SHWTS naSOHBEM M. J. van Dongen, 30 jaar en A. L. H. Elskamp, 25 jaar; C. E. Groenewegen, 21 jaar en M. H. J. Bezemer, 22 jaar; C. F. H. Hazenbosch, 43 jaar en E. W. Eenkhoorn, 38 jaar; S. Kamstra, 19 jaar en H. Wassenaar, 20 jaar; C. J. M. Schaeffer, 22 jaar en W. M. van Slob be, 21 jaar. GEHUWD C. A. Verker, 31 jaar en M. J. ThonOs, 23 jaar; S. P. Beukers, 22 jaar en B. H. E. Schlebach, 21 jaar; R. E. Schultz, 23 jaar en M. E. Huigen, 19 jaar; H. de Ronde, 60 jaar en N. J. T. Buurman, 38 jaar; R. T. J. Wheatley, 30 jaar en W. Tuit, 22 jaar; H. Stolk, 24 jaar en J. E. van Troost, 28 jaar; P. M. van der Krift, 32 jaar en J. Jansen, 35 jaar; C. G. Kleijkamp, 21 jaar en Y. C. Clarijs, 20 jaar; W. A. J. Herfst, 21 jaar en S. A. van der Laan, 19 jaar; F. Loenen, 24 jaar en E. Kruijsifix, 21 jaar; K. C. den Boogert, 23 jaar en E. C. M. M. van Poppelen, 22 jaar; C. F. J. Kats, 22 jaar en H. Berns, 19 jaar; G. Grootendorst, 31 jaar en F. A. van Ark, 27 jaar; W. Wuijster, 28 jaar en M. H. Hellemons, 21 jaar; M. van Ry, 22 jaar en I. A. Voorwald, 19 jaar; H. Meijer, 21 jaar en L. J. de Groot, 20 jaar. OVERLEDEN J. Verkerk, vr., geh. met N. van Ark, 55 jaar; B. Osman, man, "39 jaar;-J. A. Govaart, man, 74 jaar; J. van Unnik, man, 66 jaar; A. van der Waal, vr., geh. gew. met T. Pauw, 88 jaar; J. van den Berg, man, 88 jaar; N. Bos, man, 77 jaar; S. K. van den Berg, man, 53 jaar; W. Ippel, man, 71 jaar; B. P. H. Janse, man, 78 jaar; W. Netten, man, 73 jaar; A. Witsel, man, 65 jaar; J. A. Rensman, man, 68 jaar; A. Pinto, man, 19 jaar; J. Steenbergen, man, 63 jaar; H. Kroes, vr., 76 jaar; A. Valstar, vr., geh. met H. Admiraal, 62 jaar; P. Groenendaal, man, 80 jaar; B. C. Ha- gendijk, vr., geh. met A. Pijl, 95 jaar; P. P. Verheugen, man, 65 jaar; A. Krommenhoek, vr., 96 jaar; L. J. M. Blok, vr., 68 jaar; J. C. Stip, vr., geh. met J. van Rossen, 79 jaar; T. M. Bruggeman, man, 64 jaar; A. Pronk, man, 75 jaar; J. F. M. Sondermeijer, man, 53 jaar; H. J. Vermeulen, man, 85 jaar; J. Vissers, man, 91 jaar; C. P. Ramberg, man, 81 jaar; M. J. Wenink, vr., 77 jaar; F. Engelage, man, 69 jaar; M. van Krogten, vr., 62 jaar; W. H. van Ekris, man, 61 jaar; T. Waasdorp, vr., 73 jaar; W. Goettsch, man, 83 jaar; W. C. G. van Winden, man, 72 jaar; W. de Jong, man, 72 jaar; C. Hoorweg, man, 73 jaar; W. Hoogstad, man, 89 jaar. Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur en na tel. afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 De kersverse Nederlandse kampioenen tijdens de marswedstrijden in het Zuid limburgse Kerkrade, de overbekende~Rijnmondband uit Schiedam, heeft afgelo pen week een fantastische reis gemaakt naar het Engelse eiland Jersey. Afgelcpen vrijdag keerde men in Schiedam terug na op vrijdag 4 augustus te zijn vertrokken met twee bussen. Via de draadvleugeiboot vanuit het Franse St. Malo kwamen de Rijnmondband leden in Jersey aan. GEBOREN Filiz, d.v. Bilici-Gören Ronald Dj z.v. De Mik-Cornegge Mark P. 5., z.v. Sie-Beijer Suzanne, d.v. Van der Jagt-Schrrek Glesni A. M., d.v. De Leede-Holier- hoek Filiz, d.v. Kocak-Kilinc Humeyra, d.v. Tolunay-Alkan Remco, z.v. Moree-De Jong Wouter, z.v. Defize-Salters Nicoline H., d.v. Horsten-Postma Frederik J„ z.v. Van der Windt-Matt- hijssen Jasper J., z.v. Verleng-Raymakers Charlotte J. M., d.v. Maas-Hoogwijk Cindy Yvonne, d.v. Van Honk-Greven Isabel, d.v. Hesselberth-Korevaar Cansel, d.v. Dural-Koparir Cheryl C., d.v. Williams-Abendanon Linda, d.v. Van PufKalden Simone, d.v. Van Leeuwen-Kloppers Aroen, z.v. Mughal-Hill Ali, z.v. El Aissaiti-El Aissati Michel, z.v. Knöps-Tomaello Mariska, d.v. Nels-Van der Gaag Saskia, d.v. Van Bochove-Valk Johannes H., z.v. De Vette-Velthuizen Jorina M., d.v. Jongste-Jansson Eveline J., d.v. Groene wegen-Van Wijngen Sonja K., d.v. Koremans-De Kooter Jasper, z.v. Van Dieten-Redeke Dirk J., z.v. Van Daalen-Wakker Sander C., z.v. Collignon-Schouten Sandra, d.v. Olsthoorn-Meijdam Brian, z.v. Lenos-Schouten Eduard M., z.v. Bombeke-Bijl Aafke S., d.v. Van Hemert-Van Buu- ren Dogan, z.v. Kocyatagi-Kurtsatar Tijn E., z.v. Van Tuijl-Looij Izhar M., z.v. Van Ekelenburg-Zwaan Brigitte, d.v. Stolk-Blanck Niels, z.v. Bakker-Nijs Barbara Johanna, d.v. Ton Houtbra- ken en Carien Vester Mark, z.v. Schepen-Mulders Kim R., d.v. Van Biezen-Buurman Hümerya, d.v. Gültekin-Koc Dennis M., z.v. Snelleman-Van der Lingen Bojana, d.v. Stojkovió-Uóukalo Egbert H., z.v. Dijkshoorn-Van Klink Marrigje C., d.v. Gelderblom-Hupse Vera, d.v. Van Katwijk-Van der Sloot. ONDERTROUWD Hier werd inde „Hautlieu School" het ontbijt gebruikt, waarna de leden en de dames ondergebracht werden in de di verse lokalen. Na de lunch trad de Rijnmondband aan voor haar eerste „muzikale konfrontatie" met de bevol king en toeristen, waaronder ook veel Nederlanders. Zeer veel succes oogstte de band met haar muziek en shows. Het diner in „Hotel d,e France", werd een waar feestmaal met acht gangen. De speciaal op naam van de Rijn mondband gedrukte menukaarten ga ven het geheel een apart karakter. Na het diner werd opgetreden in het „Peo ples Park" met de Engelse en de Ko- zakkenshow voor een zeer enthousiast publ iek. In het schitterend aangelegde Howard Davis Park, midden in St. Helier, met veel exotische planten, trad de Rijn mondband zes keer op in de „Bandstand" (muziektent). Uit het uit gebreide repertoire van de band waren drie programma's gemaakt van ca. 20 minuten, waarvan er iedere keer één zittend werd gebracht. Elk programma werd gevolgd door een of twee van de drie shows, die de band in petto heeft, nl. de Engelse; Internationale- en Ko- zakkenshow. Het uniform van de Rijnmondband, geïnspireerd op de British Gds was er de reden van, dat het publiek enthou siast reageerde op deze mini-concerten en shows. Op het programma bevinden zich een aantal Engelse songs. BLOEMEN Het bloemencarnaval Battle of Flowers is ontstaan uit de kroningsfestiviteiten van Edward VII met koningin Alexan dra in 1902. Voor de 28e keer dit jaar gehouden als bloemenfestijn van alle Kanaaleilanden op Victoria Avenue. Langs de route zijn honderden meters tribunes gebouwd met een overdekt gedeelte voor de hoge gasten. Om twee uur startte de Rijnmond band voor haar muzikale optreden van het middelste deel van de route. De beide andere gedeelten worden door: „the Band of the Island of Jersey" en „the Band of the Royal British- Legion, Southern Branch, Guernsey" verzorgd. De officiële plechtigheid begon met de komst van de gouverneur van Jersey, Sir Desmond en Lady Fitzpatrick. De Rijnmondband speelde zes maten van het Engelse volkslied waarna de gou verneur de band inspecteerde, die stram en tot in de puntjes verzorgd aangetreden stond. Deze plechtigheid is met de gehele „Battle of Flowers" volledig door de B.B.C. uitgezonden. Daarna trok de kleurrijke stoet langs de met 60000 mensen bevolkte tribu nes. Tientallen versierde wagens met miljoenen bloemen. Wekenlang is ge werkt aan de praalwagens zelf en ge durende de laatste nacht is de laatste hand gelegd aan de bloemen. Ook tijdens het bewegen van de stoet kreeg de Rijnmondband, die zich als nr. vier vlak voor de Bloemenkoningin in de stoet bevond, steeds weer enthou siaste reakties en zongen de mensen de gespeelde Engelse liedjes mee. In de avond was er nog de „Evening Fete" met Shows van de Rijnmond band. De Engelse en de Kozakkens- how, twee staande ovaties kreeg de Band. De eerste bij het betrede'n van de arena voor de Engelse Show en de tweede aan het slot van de Kozakkens- how, toen de drummajoor Jan Poot uit de handen van de vaste begeleider van het „Jersey Tourism Committee" een fles echte Wodka ontving. Componist Bill Bates meende de Rijn mondband niet met lege handen te kunnen laten vertrekken. Van hem staan twee composities op het pro gramma van de Rijnmondband en woensdagavond was hij aanwezig om de muzikale verrichtingen gade te slaan. Bijzonder ingenomen was Bates met de presentatie, het tempo en vooral ook de bewerking van: Lets go to Jersey en Scotch on the Rocks. Als blijk van waardering kreeg de Rijnmondband uit zijn handen zijn laatste nieuwe compositie genaamd: „Please uncle Andy". Donderdag na de lunch droeg hij officieel in de aula van de Hautlieu School dit nieuwe werk, dat de Rijn mondband mag spelen, over. Hij deed dat door zelf achter de vleugel plaats te nemen en spelend en zingend het werk ten gehore te brengen. Tussen de 13 optredens, die gedurende deze zes dagen gemaakt werden, was er ook nog tijd om een aantal excursies te maken. O-a. naar het Fort Regent, een Optreden van de Schiedamse Rijn mondband in de muziektent op het Engelse eiland Jersey. pretpark voor jong en oud met diverse tentoonstellingen. Een rondrit over het eiland viel ook bijzonder in de smaak, met een bezoek aan de oudste pub van het eiland en een pottenbakkerij bij gorey village. Alle deelnemers kunnen terug zien op een fantastisch geslaagde trip. Bij Dijkshoorn staat 30 volle jaren ervaring tót Uw dienst. Daardoor kunt U rekenen op goed en vakkundig advies. Dijkshoorn geeft Uw gehoor zekerheid. Dat is voor U het belangrijkst. Schiedam SI Lidumastraal 7. Iel 010-26 76 49 Schiedam. Kethel. Hol van Spaland 5. tel. 010-70 Maassluis. Noordvliet 25. lel 01899-1 22 88 Rotterdam. Vierambachtsstraat 73. tel 010-77 25 45

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 14