MOLENAAR'S JEWEL HOUSE MOLENAAR'S JEWEL HOUSE Vrouwenkoor nen- en buitenland en bij verschillende Tewaterlating en kiellegging bij scheepswerf „De Hoop" MAK Mag de waarheid over "groei-brillant" en "beleggings-brillant" nu eindelijk eens gezegd worden? gaat weer zingen S.G. extra open in de avonduren HET NIEUWE STADSBLAD BONTMANTEL KOPEN? Broadway vertelt iets over bont! Bonthandel BROADWAY Wist U, dat slechts weinig "groei-brillant" systemen echt "kloppen"? Wist U, dat "beleggings - brillant" eigenlijk geen goede „belegging" is? gaat wat aan consumenten voorlichting doen Voor een ieder die geïnteresseerd is, en deze waarheid wel eens lezen wil, ligt een kosteloos en vrijblijvend informatie bulletin klaar Even een briefkaartje naar Sorry hoor, beste collega-juweliers maar de waarheid over deze materie moet toch eens gezegd worden! TELESCOOP SCHEPNET Leuk visje HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3- WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1978 Gespecialiseerd in nerts bont soorten. Practisch onverslijtbaar, iedere vakman zal dit bevestigen. Nerts - witpoten - kort vanaf 1395,- Nerts - nourkolem - 3/4 vanaf 1675,- Chevrette - nieuw model - 3/4 895,- Nerts hoeden, pastel, bruin, grijs, keuze uit 20 modellen 265,- Nerts, Persianer, Nutria, Bisam, Skunk, Blauwvos Modej: kort - 3/4 - lang I fantastisch laag in prijs Vrij te zien: iedere middag 2-6 uur - koopavond. Zeer vakkundige toelichting, zodat u weet wat u koopt. Betaling in het seizoen. ZOMERPRIJZEN Vlaardingen Waalstraat 36 t/o stadhuis, telefoon 346227 Postbus 378, 3100 AJ Schiedam is voldoende om dit bulletin per post in huis te krijgen Schiedam: Broersvest 19 Tel. 732933, 2 lijnen Capelle a/d IJssel: Koperwiek 99 - Tel. 503583 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen samen: Randstad Edities Delfland. Bureauleider: J. J. Warbie Advertentie-acquisitie: J. Groeneveld, tel. 26.39.39- 26.73.68 of 26.12.70 (na 6 uur). Advertenties tot dinsdag en donderdag 17.00 resp. voor de woensdag en vrijdageditie. Broersvest 125, Schiedam. Hoofdredakteur: P. J. Hovingh, tel. 015—12.43.31. Eindredaktie: Ruud van Houwe- lingen, tel. 34.42.81 Redaktiekopy inleveren tot maandag en woensdagavond - resp. voor woensdag en vrijdageditie. Broersvest 125, Schiedam. Bezorgklachten telefoon 26 44 26 Morgenavond, donderdag 24 augustus is het kantoor van de Schiedamse Ge meenschap extra geopend van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 26 augus tus van 10.00 tot 16.00 uur aan de Overschiesestraat 1. Men doet dit speciaal voor de inschrij ving van verschillende cursussen V. en O. en voor de theaterabonnementen. Het wachten wordt verkort met het aanbieden van een kopje thee of koffie. En bent u de speciale editie van ons blad betreffende de eursussen en thea terprogramma kwijt? Even een tele foontje 268043 en u krijgt het pro gramma nog thuis gestuurd. omroepen. Dirigente Ria Birgmeijer verwacht 'nieuwe leden graag op de repetitie avond in het gebouw van de Ned. Pro testantenbond aart de Westvest 92. Of u kunt zich tevoren in verbinding stel len met de voorzitter van dit koor, me vrouw E. Meskes-Rosman, B.K.-laan 201b, telefoon 26.64.46 of met me vrouw M. Sonneveld-Treurniet, Jan Steenstraat 18, tel. 267366. Na de vakantie gaat het Schiedams Vrouwenkoor weer aan de slag. Het koor bestaat 33 jaar en heeft zich in die tijd naam en faam verworven in bin- norm. 12.50 nu Kantoor: Broersvest 125, Schiedam Tel. 26.73.68 en 26.39.39 Verschijnt elke woensdag en vrijdag huis-aan-huis in geheel Schiedam en Rotterdam Oud-Mathenesse. Oplage 36.500 exemplaren. De nieuwe boot in het nieuwe dok. De 11-jarige Petra de Lange was vrij dagmiddag de jeugdige hoofdpersoon tijdens een te waterlating bij scheeps werf „De Hoop" binnen de gemeente Schiedam op de grens met Overschie en vlakbij Vlaardingen. Petra mocht een boeket aanbieden aan de doopster van een schip en in een tijd dat alleen maar sombere geluiden van scheeps werven komen, is dit iets dat het ver melden meer dan waard is. De fraaie bloemen waren voor de doopster van het m.s. „Cassava", me vrouw E. D. van der Werf-Luyf, die hierop kort en bondig zei: Ik doop u „Cassava" en ik wens u een goede vaart. Ik hoop dat u bij zult dragen tot de welvaart en het welzijn van Guinee Bissau". Terwijl de traditionele fles champagne kapotsloeg tegen de boek, loeiden de sirenes en hief het personeel een ent housiast „Lang leve de scheepswerf „De Hoop" aan. AFRIKAANSE REPUBLIEK Namens de regering van Guinee Bissau nam de zaakgelastigde, de heer R. O. van der Werf, het schip officieel in ontvangst en had de werfvlag plaats gemaakt voor de rederijvlag. De heer Van der Werf dankte directie en personeel van deze scheepswerf, nu nog bestaande uit 54 man, voor de ideale samenwerking waardoor het mogelijk is gemaakt precies op tijd dit schip af te kunnen leveren. DRIE MILJOEN Aan de bouw van dit schip, kosten on geveer drie miljoen gulden, bekostigd uit de Nederlandse ontwikkelingsgel den, heeft men ongeveer een jaar ge werkt. De bedoeling is meer vakmen sen op allerlei gebied in de scheeps bouw aan te trekken, want men be- normaal 5,- nu 4 stuks Nadta de 11 -jarige Petra de Lange bloemen aanbood aan de doopster van de Cas- saea, sprak mevrouw E. D. v.d. Werf-Luyf de gedenkwaardige woorden: „Ik doop u Cassaca". Hierna volgde de handdruk op de goede afloop. voor uw aquarium. Barbus Semi-' fasciatus, Daar gaat weer een nieuw scheepsbouwnummcr voor de „Baroma" officieel van starten wordt dus op zijn plaats gebracht bij de werf De Hoop. Een mooie boot, die Cassaca daar langs de Schiekade 36, bij scheepswerf De Hoop.. schikt over een goed gevulde orderpor tefeuille. Tot nu toe heeft men 154 nieuwe binnenvaarttrawlers af kunnen leveren. De toekomst voor deze (mini)scheeps- werf ziet er rooskleurig uit, ook wat di verse reparaties betreft. Gistermorgen is de „Cassaca" op eigen kracht naar de republiek Guinee Bis sau vertrokken, een afstand van 2200 zeemijlen. De bedoeling is een regel matige dienstregeling te onderhouden tussen de eilanden aldaar. Na deze officiële plechtigheid volgde nog een tweede, namelijk de kielleg ging van het motortankschip „Baroma", dat wordt gebouwd in op dracht van Van Woerden, bunkerbe drijf in Rotterdam. Deze kiellegging geschiedde door Schiedams burge meester Arie Lems. De nieuwe bunkerboot zal worden in gezet bij het bunkerfiliaal Druten, ter vervanging van de aldaar varende en sterk verouderde tanklichter. De „Baroma 1zal moeten inspelen op een snellere, veiliger en efficiënter ma nier van bunkeren van duw- continu en chemievaart. Het zal niet alleen een Scania 338 diesel bezitten, doch ook een stuurhuis voorop het schip en een nagenoeg totale mechanisering van stuurwerk, pompwerk, slangentrom mels, niveauregeling gasolietanks etc. Het schip zal omstreeks maart 1979 in de vaart komen. Na de bezichtiging van het gloednieu we schip werd een feestdrank geheven in het Novo tel. Om het helemaal Schiedams te houden vrijdagmiddag zorgde de jeugd Rijnmondband (niet helemaal volledig door de vakanties) voor de sfeerrijke muzikale omlijsting. Burgemeester Lems krijgt aanwijzin gen hoe je zo'n nieuw droogdok te wa ter Iaat, lanceert of hoe het maar heten mag. Vecltamtam, dus ook muziek, rond de festiviteiten bij scheepswerf De Hoop.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 3