Stichting De Schiédamse Gemeenschap 20 JAAR mim VAN DE VERENIGINGEN Inschrijven kursussen Overschiesestraat 1, Tel. 26.80.43 of 26.60.00 DRUMBANDFESTIVAL SCHIEDAM EENAKTERFESTIVAL SCHIEDAMSE TONEELGROEPEN SCHIEDAMS VROUWENKOOR Orpheus naar Mellrichstadt Koren van Opstandingskerk en Herv. Gemeente Kethel naar Esslingen. RIJNMONDBAND IN TAPTOE AHOY Dit is nog mogelijk voor: Engels voor beginners - Engels 2e, 3e en 4e jaars kursisten Frans voor beginners - Frans 2e en 3e jaars kursisten Duits voor beginners - Duits 2e en 3e jaars kursisten Spaans voor beginners - Spaans 3e jaars kursisten Praktisch taalgebruik - Praktisch taalgebruik vervolg-kursus - Algemene Basis Opleiding Sport Werken met klei voorbeginners en gevorderden Volksdansen Dramatische Expressie en Communicatie Agenda Kooruitvoeringen ROMMELMARKT TT KORPS GUSTO STERTOCHT EMMAPLEIN NON-STOP SHOW-MUZIEK Harpe Davids OBK Jeugdrijnmondband Juliana Rijnmondband Stertocht - Emmaplein HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1978 Op zaterdag 9 september a.s. zal voor de 20e maal het drumbandfes tival in onze stad plaatsvinden. Dit festival wordt al die jaren al georga niseerd door een groep enthousiaste leden van de afdeling muziek van De Schiedamse Gemeenschap. Het is vooral ook juist dankzij die inzet van deze mensen dat dit muzikale festival elk jaar weer kan plaatsvin den. Vanuit alle hoeken van ons land komen de verschillende mu ziekverenigingen naar Schiedam om hier hun prestaties te laten beoorde len door de deskundige jury en zo hun muzikale krachten te meten. Drumbands, tamboer-pijperkorp sen, drumfanfares, majorettes; kor tom een breed scala aan muziek en show is steeds present. Het wed strijd-element zet de verenigingen aan om hun beste beentje voor te zetten: iedereen probeert zo goed mogelijk voor de dag te komen. Men kan uitkomen in verschillende klassen, te weten: jeugd-, normaal-, midden- en topklasse. De verenigin gen zijn verdeeld in zogeheten sec ties, al naar gelang de samenstelling van de musici. Zo is er de sectie B voor de tamboerkorpsen' de sectie C voor de drumbands, enz. In het pro grammaboekje, dit jaar extra dik in verband met het 4e lustrum, kunt u dit allemaal uitgebreid lezen. Voor degenen die het verloop van het fes tival goed willen volgen is het zelfs raadzaam om zo'n programma boekje aan te schaffen. Deze zijn op de dag zelf verkrijgbaar en in de voorverkoop bij de firma Van Krog- ten, Rotterdamsedijk en bij de VW, Overschiesestraat. Ook de verschillende uniformen en kostuums dragen bij tot een kleur rijk geheel. Het repertoir waarmee de verenigingen voor de dag komen is zeer uitéénlopend, zo zijn er na tuurlijk de bekende marsen, eigen werken, maar ook bewerkingen van bijvoorbeeld The Beatles. Zullen de verenigingen die het vorig jaar de wisselbekers hebben gewonnen in staat blijken om ze dit jaar weer te bemachtigen? Wie zal het zeggen, want het blijft elk jaar weer een ver rassing-welke nieuwkomers er mis schien wel sterker blijken te zijn. Het festival is dit jaar flink uitge breid, met majorette-wedstrijden. Ruime aandacht zal worden gege ven aan de bejurering van deze groepen, hetgeen voor het publiek ook leuk is om mee te maken. De shows en figuren worden gemaakt op muziek van de begeleidende drumband, maar er zijn er ook die muziek op cassettebandjes mèe- brengen, zoals bijvoorbeeld de ma jorettes van onze eigen Harpe Da vids, die met de tophit „Night Fe ver" in het strijdperk treden. Dit be loven dus leuke shows te worden. Er staat u nogal wat te wachten op deze 2e zaterdag in september, maar er is nog meer... vanzelf sprekend wordt het hoogtepunt voor de toe schouwers weer het traditionele défi lé, waar vrijwel alle korpsen aan deelnemen. Dit défilé zal ook dit jaar weer door het centrum van de stad gaan, ook al hebben de vereni gingen nogal moeite om niet te strui kelen bij de paaltjes die op de Grote Markt staan. Burgemeester Lems zal-het défilé afnemen. In afwachting van dit gebeuren, zal er tussen 14.30 en 15.00 uur ook op de Grote Markt een grootse show plaatsvinden. Hiervoor komen de le den van de Beatrix Pipe Band uit Hilversum naar Schiedam. Dit is - ook al zien ze daar beslist niet naar uit - toch echt een Nederlands Doe delzakkorps. Wij kunnen u aanra den hier beslist een kijkje te komen nemen, want dit wordt een uniek ge beuren. Het drumbandfestival zelf vindt zoals gewoonlijk plaats in de Plantage. Dit is nu eenmaal in ons centrum het beste terrein voor een dergelijk groot festival. Leden van de muziekvereniging OBK zorgen dit jaar voor de consumptiestand; de opbrengst komt dan ook ten goede aan hun kas. Om 12.00 uur zal worden gestart met de jeugdklasse, supporters voor de Jeugdrijnmondband zullen dus op tijd moeten zijn. Het wordt toch spannend, want mochten ze nu weer het hoogste aantal punten verzame len, dan kan de wisselbeker voor goed meegenomen worden. Verder is vanzelfsprekend het tamboer trompetterkorps van de Gusto weer onder de deelnemers. Drumband Juliana, waarvan de majorettes ook uitkomen in de wedstrijden. OBK, vorig jaar ook een eerste prijs. Drumband Ambrosius en de tam boers van Harpe Davids zijn er dit jaar weer bij. En dan zal ook de Rijnmondband dit jaar deelnemen. Daar ze inmid dels al nationaal kampioen zijn ge worden in Kerkrade, zal de Band deelnemen buiten mededinging, zoals dat heet. Een soort extra-ere rondje dus. Van de supporters verwachten onze eigen verenigingen natuurlijk veel aanmoediging. Bovendien, wie weet wat er na afloop nog te feesten valt, wanneer er weer prijzen wegge sleept worden. Vele oude bekende verenigingen komen naar Schie dam. Ruim 30 bands en majorette- groepen zijn te zien en te horen. Het kan dus een geweldig festival wor den. De organisatoren hopen dat vele Schiedammers een plezierige dag zullen hebben, met mooi weer, want dat is ook belangrijk om het geheel te doen slagen. Tot ziens op 9 september. 20e Drumbandfestival te Schiedam. Na een welverdiende vakantie, ge zien het altijd drukke programma, hervat het Schiedams Vrouwenkoor vrijdag 25 augustus weer de repeti ties. Dit koor heeft onder de zeer be kwame leiding van Ria Borgmeijer reeds vele successen geboekt, zowel in binnen- als buitenland. Dit is vooral te danken aan het grote en thousiasme van de leden en aan de feeling van de dirigente voor het kie- zen van bijzondere muziek; alswel het vermogen haar muzikale inten ties op een prettige manier over te brengen. De liefde voor de zang kunst is zoals bekend bij de vrouwen erg groot. Toch zijn er naar verhouding tot de gemengde en mannenkoren weinig vrouwenkoren in ons land. Schie dam beschikt over één vrouwenkoor en daar mag het gezien de presta ties best trots op zijn. Naast con certen in eigen stad en daarbuiten verzorgt het koor regelmatig radio uitzendingen, voor verschillende omroepen. Het koor bestaat nu al weer 33 jaar. Naast een grote kern, waaronder le den die vanaf de oprichting al lid zijn, is er ook een toeloop van jonge vrouwen en meisjes. Wil het koor het artistieke nivo dat bereikt is handhaven dan moet het kunnen be schikken over nog meer jonge stem men. Drempelvrees, misschien om dat u denkt „dat is toch niets voor mij" of „vast veel te moeilijk", hoeft u zeker niet te hebben. Kom eens luisteren op de wekelijkse repetitie-avond nl. de vrijdagavond van 8 tot 10 uur in het gebouw van de Ned. Protestantenbond, Westvest 92, of stelt u zich in verbinding met de voorzitster me-vrouw E. Mekes- Rosman, Burg. Knappertlaan 201b, tel. 266440 of met de sekretaresse mevrouw M. Sonneveld-Treurniet, Jan Steenstraat 18, tel. 267366. Het Schiedams Vrouwenkoor zal u van harte verwelkomen. Het Koninklijk Schiedams Mannen koor Orpheus is uitgenodigd voor een concertreis. Dit zal plaatsvinden, van 22 tot en met 25 september a.s., naar Mellrichstadt, dat in Franke- land ligt, W. Duitsland. Na deze con certreis zal het koor aan de laatste repetities beginnen voor het grote Schubert-concert dat is gepland op vrijdag 24 november. Ook al kan Orpheus zich qua le denaantal tot de grotere koren reke nen, er kunnen altijd nog wel wat mannen bij. Nieuwe leden in de Orpheus-rijen zijn dan ook van harte welkom. Wilt u meer weten over de activiteiten van KSM Or- pheus, neem dan contact op met het secretariaat. De heer B. Stouthan- del, te bereiken onder het nummer 268704 of 267067 kan u alles over Orpheus vertellen. Het eerste weekeinde van november vindt in Esslingen het internationaal koren-festival plaats, waar koren uit Schiedam, Vienne en Esslingen zelf aan zullen deelnemen. Namens de afdeling zang zullen het Opstan dingskerkkoor en het koor van de Hervormde Gemeente Kethel aan dit festival deelnemen. De Schiedammers die de Rijnmond band weer in vol ornaat willen zien optreden kunnen hiervoor terecht op zaterdag 7 oktober in Ahoy, Rot terdam. Dan zal de Rijnmondband deelnemen aan de Taptoe Ahoy, die al enige jaren met groot succes wordt georganiseerd. Kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VW, Overschiesestraat 1. overdag en 's avonds, ook ouderen overdag en 's avonds alleen 's avonds alleen 's avonds overdag en 's avonds overdag en 's avonds Voor informatie kunt U terecht op ons buro, telefoon 268043. Voor personen met een uitkering is het mogelijk kosteloos aan de kursussen deel te nemen, informatie ook op ons buro. 22 september; in De Ark (Kethel), diverse ko ren m.m.v. Reinata Heemskerk, 20.00 uur. 29 september: in De Ark (Kethel), le lustrum concert van Happy Generation, m.m.v. orkest Schiedamse Mu ziekschool, het geheel o.l.v. René Fons, 20.00 uur. 14 oktober: in de Stadsgehoorzaal, Vlaar- dingen, Jubileumconcert ge mengd koor Wilton Fijenoord, m.m.v. de harmonie van WF, zangvereniging Excelsior, Adri Slootmaker, 20.00 uur. 24 november: Havenkerk, Schubertconcert, Kon. Schiedams Mannenkoor Orpheus, m.m.v. Frieda van En gelenburg, Robert Holl, Peter Beijersbergen van Henegou- wen. 20.00 uur. De toneelgroepen die aangesloten zijn bij de afdeling toneel van de Schiedamse Gemeenschap hebben besloten om gezamenlijk het nieuwe seizoen te openen. Dit gaat gebeuren door het spelen van een aantal korte; stukken, éénakters, op zaterdag 16 september a.s. Nog niet alle toneel groepen waren zover cm aan dit fes tival deel te nemen, maar het is ze ker de bedoeling dat volgend sei-- zoen alle zes verenigingen meedoen. Op 16 september zullen spelen de to neelgroepen '71, Utile Dulci en Groe- ton. Het éénakterfestival zal worden gehouden in het Passagetheater, aanvang is 20.00 uur. Kaarten a 4,— zijn vanaf heden ver krijgbaar aan de kassa van het Pas sagetheater, bij de VW en bij alle Schiedamse toneelverenigingen. Op zaterdag 23 september organi- séert tamboer-trompetterkorps Gusto een rommelmarkt, waarvan de opbrengst bestemd is voor de aankoop van nieuwe instrumenten. Heeft u iets op te ruimen, het geeft niet wat, neem dan kontakt op: 711743 - of 262159 - of 268262. De rommelmarkt wordt gehouden op het plein van het Museum, op de Hoogstraat. Bij het korps kunnen enkele tam boers en muzikanten worden ge- plaatst, zowel dames als heren, voor uitbreiding. Voor eventuele oplei ding wordt door het korps gezorgd. Interesse? Neem kontakt op met de sekretaris: G. J. Friederich, Dr. Kuyperlaan 153, tel. 708453. 28 september 20.00-21.15 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 8