Overwinteren in uitgelezen oorden met alles er op en er aan Welkom aan Portugal Algarve, dat zou je herfst en winter iedereen gunnen MENSEN TE LOGEREN? GELD IN THANDJE Discotroetel weken met Ad Visser 10.000 KM-BEURT VOOR UW HART EN UW ZIEL EEN KIND KAN DE WAS DOEN Alleen op stap zonder „strafport" 't Wordt geregeld EN DAT HOEFT NIET EENS VEEL TE KOSTEN LIEVER VRIJ? (I.M.) Overwinteren. Dat heeft voor velen nog dezelfde bij klank als rentenieren. Waarbij leef tijd en geld hoofdrollen spelen. Wie dit stoffige idee nog zou hebben, mag dat vanaf heden vergeten. We komen er nog nader op terug, maar geloof ons ais we zeggen dat alle ran gen en standen er steeds meer en meer op uit gaan. Ver of dichter bij huis, hun tijdelijke tenten opslaand in een studio, een appartement, een bungalow, een villa... 't hangt er maar vanaf hoeveel centjes men in de pocket heeft. Of er voor over, want dat zijn soms twee. Prim-Aéreos doet veel aan de Algarve voor de overwinteraars. Waarbij men bijvoorbeeld kan kiezen uit twee aan trekkelijke komplexen: Aldeia das Acoteias, dertien kilometer van het overbekende, zeer gezellige Albufei- ra. Of Torralta, een comfortabel hoogbouw-komplex, dat we persoon lijke hebben bekeken, een op zich zelf staand geheel met de haven- en vissersplaats Portimao redelijk onder handbereik. Attraktief idee: halverwege de Portu gese winter kan men onderling rui len. „Toralta-ers" gaan dan naar Al deia das Acoteias en omgekeerd uiteraard. Permanente hostes-servi- ce, goede opvang, het organiseren van alle mogelijke binnen - en bui ten- gebeurens horen bij de Prim-Aéreos- gedachte. We komen er nog uitge breider op terug waarbij dan ver schillende aspekten van het overwin teren hier worden belicht. Maar om u al een prijsindicatie te ge ven: twee maanden in een studio komt bijvoorbeeld op zevenhonderd gulden totaal. En dan vliegt u. Jawel! De tijd waarin u gaat bepaalt mede de prijs. Voor tweehonderd gulden meer heeft u in dezelfde periode een villa met twee slaapkamers. Voor wie nou eens iets anders dan anders wil en verscholen tussen bloe- semende bomen, levend in een eigen wereldje, vlak bij het strand van Praia de Luz graag tot één gezellige overwinterende en bezig zijnde fami lie wil behoren, moet eens denken aan Mia's Paradijs, gerund en eigen dom van de Nederlandse Mia Faas- Een van de overwinteringscomple xen, waar Prim-Aéreos al ervaring mee heeft en dat bij de Hollanders, die er waren, hoog stond genoteerd. Je bent jong en je wii eens wat, kids. Nou dat kan dan in en aan de Algarve. Via Prim-Aéreos en de u en jou al len bekende Avro's Top-Popper Ad Visser. We liepen Ad aan de Algarve tegen het (zeer beminnelijke) lijf, waarover een andere keer meer, maar nu een discoklapper van de eerste orde door gegeven. In Torralta, een uitgebreid, op zich zelf sAand van alle gemakken en nog meer toestanden voorzien vakantiecomplex komen discotroetelweken! Dit in samenwerking met het pas op de leesmarkt zijnde blad Soul Machi ne en, eveneens van Ad Visser, diens drive in discotheek. Soul Machine schrijft disco danswedstrijden inhetland uiten de regionale winnaars krij gen als prijs een discotroetelweekje. Waarin ook de Nederlanse discokam- pioendansen wordt uitgestreden. Disco-vertrek data naar de Algarve: 2/12, 9/12, 16/12, 6/113/120/1 als je dat al zou willen weten. Wel dit kind, een Nederlandse jon gen van dertien, ving op z'n dagje- vissen („big game fishing1' heet het eigenlijk) vier niet onaardige haaien. De Nederlander Ruud Streur, met wie u nog uitgebreider in een van de komende bladen kunt kennis maken, laat u ook in herfst en winter op haaienvangst gaan aan de Algarve! 1 Ja, dat zou je nou iedereen gunnen. De herfst met een stukje voorjaar er in, de winter met een brok bloesemende lente. Nu, terwijl de vakanties amper achter de rug zijn, even zo'n dikke 2500 kilometer verder durven en kunnen kij ken dan je Hollandse neus lang is. Je nu al verheugen over datene weekje, die'veertien dagen of paar maanden Algarve. Want daar, aan Portugals zuidkust, ligt het allemaal op ons te wachten, herfst en winter '78-79. Daar gaat het gebeuren. De Algarve in de zomer? Magnifiek, er ging dit jaar 29% meer Nederlanders naar toe! De Algarve in de winter kwam toeristisch gezien vorig jaar aarzelend op gang; vandaag kunnen we een verrassend (reis) boekje opendoen over dit nog geenszins afgekloven stukje Europa. Lees en proef even mee. Voel dat in het najaar steeds lauwer wordende water van de Atlantische. Oceaan om je voeten spoelen, jodium-rijk en zowaar nog schoon. Adem er die diep verkwikkende lucht in, door het rustge vende broom puur natuur in je longen. Word er een beetje bruin en pik en passant die vitaminen voor je botten mee. Eet verse sneden brood met, zo voor je ogen uit zee aange voerd, geroosterde sardientjes erbij. Flesje wijn op tafel en dan na afloop van die heerlijke hap uit het vuistje (typisch Nederlands) denken: ze hebben zich vergist met de reke ning. Zo goedkoop kan het nooij wezen. Loop er onder de amandelbloesem, breek (niet te veel) een takje mimosa af, maak eens een tocht of excursie, slenter over zo'n typisch Portugese zeer levendige markt of doe helemaal niks. Zie ook uren lang niemand als je daar nou toevallig zin in hebt. Op een niet zo'n geciviliseerd terrasje je medemen sen aanschouwen bij een kopje koffie voor een paar dub beltjes waarom niet. Maar ook, herfst en winter 78-'79. Dansen, desnoods de blaren op je voeten, bij the sound of disco. Je spieren los tennissen, los golfen, wandelen of zwem men. Op een paard gaan zitten, aan de bridgetafel of 's avonds een Hollands (overgevlogen) tévé-programma bekijken. Het er in een van de vele hotels gewoon al relaxend een beetje van nemen. Of voor mijn part je zoiets als een komplete ,,10.000 km.beurt" laten geven, waarbij je naar lichaam een geest via een speciale fitness-week wordt doorgesmeerd. Een reuze opkikker! Reist u alleen? Hoeft u als „single" geen extra toeslag te betalen en mag u nu al weten, dat er voor alleen-reizenden zo het een en ander wordt ondernomen. Overwinteren: een machtig chapiter apart dit jaar met zo veel mogelijkheden, dat je het bijna jammer zou vinden nog niet aan je pensioen toe te zijn... Of ga haaien vangen op die heel degelijke Nederlandse schuit met een heel betrouwbare Porgtugese bemanning aan boord. We bedoelen maar: Algarve ligt voor u open. Of beter: is voor u opengebroken dit komende seizoen. En zonder an dere te kort te willen doen, mogen we toch wel stellen, dat het Portugal-specialist en touroperator Rob Ligthart is, die dit toch altijd nog vrij unieke gebied op zo'n manier heeft opengelegd. De net van de pers gekomen, nog „natte" reisgids van Prim-Aéreos (zoals de Portugse tak heet van Rob Ligtharts reisorganisatie Prim-Air) staat er bol en vol van, is zelfs geheel voor herfst en winter aan Portugal gewijd! Iets wat je alleen kunt doen als je in de diepte en niet in de breedte werkt. En dat doet Rob Ligthart, hij heeft „slechts" drie vakan tiebestemmingen, deze vroegere verkeersleider op Schip hol, nu dertien jaar zeer bezig als een drukke bij in het reiswezen. Ierland, Amerika maar vooral Portugal, dat zijn z'n drie bestemmingen, niks meer: „maar helemaal niks minder ook" is zijn lik op stuk reaktie. Wat er op neerkomt, dat hij de Algarve als z'n broekzak kent, eigen lijk in z'n zak heeft zitten. Vandaar dit jaar voor 't eerst zoveel najaar- en winter- nieuws van en over een gebied, dat tot nu toe in deze maanden amper door Nederlanders werd bezocht. Gaat u er op deze pagina en in de komende weken nog wat meer over lezen, dan zoudt u het men ons eens kun nen zijn. Dat zou je nou iedereen wel eens gunnen. Mis schien jezelf wel. Kent u ze? Bent u of ben jij er zelf zo een? In het hotel in je eentje aan tafel zitten, omdat je toevallig alleen reist. Nou hoeft een alleen-reizende beslist nog geen alleenstaande te zijn, maar bent u zo'n „single", dan heeft Prim-Aéreos iets voor u in petto. Op een aantal data heeft deze reisorganisatie in samenwerking met de Engelse op erator „Enterprise" een speciaal ontmoetingsprogramma aan de Algarve! Voor een of twee weken, naar 't schikt. Groot pluspunt voor andere alleenreizenden: bij Prim-Aéreos geldt niet, dat je daarvoor extra toeslag hoeft te betalen! Geen „strafport" dus voor „single's". We bedoelen het alleen maar posi tief, maar met Rob Ligthart blijf je lachen.. Die gaat overwinteraars geld toe geven als ze familie, vrienden of andere aan het hart gebakken rela ties laten overkomen als logé's. Waarbij er per logerende persoon ze ventig gulden wordt uitbetaald. Uit het losse handje want boter bij de vis via de hostesses. De-voorwaarden? Dat de logé's met een Prim-Aéreos charter naar de Al garve komen vliegen (elke zaterdag vertrekt men vanaf Schiphol, het hele herfst en winterseizoen door). U bent dan wel zélf met uw eigen wagen naar de Algarve gereden en haalt uw gas ten zelf af. Want dat is óók Algarve-overwinter- nieuws: men kan dit jaar voor 't eerst met de eigen wagen naar een van de vele villa's of appartementen, waar-' over deze reisorganisatie in de gehele Algarve beschikt. Je kunt het redelijk in drie dagen „halen", wie er op z'n gemakje langer over wil deen, valt zich ook geen buil als we aan tijd denken. Prim Aéreos zorgt overigens voor een goede routebeschrijving. „Wauw..." We troffen hem al aan in de Algarve. Straks in het najaar en winter komt Ad Vissers Top- Pop-man met speciale discotroetel weken in dit stukje Portugal. Naar „harten ziel" er een beetje be ter op worden. Naar binnen durven kijken en mee sporten met Rudi Falkenhage hier „klaar voor onder water" tijdens een speciale fitness- week. Een of twee weken naar een best hotel: dat kan uiteraard. Wat óók kan is een week met een u ter beschikking gestelde auto door Algar ve zwerven. Waarbij u zelf uw hotel kunt kiezen en uw eigen tijd indelen Prim-Aéreos brengt dit idee onder de naam „free label". Dat labeltje kan van goud, zilver of brons zijn, waarbij een „bronzen label trip" uiteraard minder in de papieren loopt dan het zelfde idee in goud. Een vrije, maar toch voor u geregelde vakantie, hele maal afgestemd op individueel reizen. Moe, zwak, te veel gedaan of te weinig, down of té up... nou ja, zou u best eens een keertje goed en verantwoord onder handen genomen willen wor den? Om er naar lichaam en geest een klein beetje beter uit tevoorschijn te komen? Moet u, man of vrouw, doet er niet toe, eens een weekje naar de speciale fitness-training aan de Algarve gaan. Daar wordt mede op initiatief van de zo sportieve akteur (of akterend sportman) Rudi Falkenhage én de op zijn terrein zeer bekende Frits Löhnen in hotel Alfymar aan het strand van Praia da Falèsia door sport, yoga (meditatie), beweging, voeding, een anti stress-instelling (en nu sommen we zo maar wat op) gewerkt aan u als even- een-ander-mens. We tippen maar vast, dat er met ingang van 21 oktober a.s. voor geboekt kan worden bij Prim-Aéreos voor deze voor u wellicht zo belangrijke „10.000 km.beurt". De gelukshaan van Portugal, het souvenier waarmee iedereen naar Holland terugkeert. Ook zo'n beetje toeristische handelsmerk geworden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 27