VRIJE BLIJE MODE VAN C_&A IN NAJAARS- EN WINTERCOLLECTIE u m SSSjti! e,r1 hebben, zegteen woordvoerder van C A. Onze mode is voor iedereen. Een mode om eindeloos te combine ren. Verrukkelijke dessins, voor iedereen draagbaar. Leeftijd speelt immers geen rol meer? Laag over laag, als u daar de voor keur aan geeft. Het zijn meestal de jongeren die deze mode verkiezen. Daarvoor zijn ze ook slank. Opvallend veel grote ruiten. Wijde zwierige klokrokken. Bij de kleine meisjes de speld op de Schotse plooi rokjes ontdekt. Staat heerlijk eigen wijs. Nostalgie uit grootmoeders tijd! Een bepaalde kleur is niet voorge schreven. U kiest gewoon wat u het beste staat. Of u vraagt deskundig advies. Koop niet te snel. Maak voor al rustig uw keus. Bijvoorbeeld in de ochtenduren. BORDEAUXROOD: TROEF NIEUWE U heeft het waarschijnlijk zélf al ontdekt: de allernieuwste modekleur Kleine minivrouwtjes in hun schattige jurkjes, schouderdoek en mini-vestje. De jongen stoer en sterk met zijn ijzer- sterke ribbroek, grote cowboyhoed op. Dartelen in de sneeuw straks. Dat kan gehuld in bont. Plus dito hoofddeksels. Lange truien en jacks, lange sjaals en laarzen is wat de mode voor het nieuwe seizoen bij C A voorschrijft. Een romantisch jurkje met een klein bloemetjespatroon. Een stoere flanellen ge ruite jurk op een spijkerbroek. De ruimte verdeeld door een ceintuur. Vioolklanken.Ook te beluisteren op de presentatie van de show. Laag over laag. De blazer met warme sjaal in grof „grenol-"-tweed. Een zevendelige combinatie, voorbehou den voor de heel slanken onder ons. Ski-jacks in felle kleuren en in vele modellen. Let op het grote motief, de zakverwerking. is warm bordeaux-rood. Een klewr die praktisch iedereen staat. Sportie ve truien in Noors motief, werkelijk schitterend gebreid met gemêleerde garens waardoor een feestelijk effect verkregen is. De Pierrot-kraag, lek ker wijd vallend. Een jumpertje dat het helemaal maken gaat. Veel warme kleding. Houdt C A er rekening mee dat de meesten op het ogenblik duidelijk voorkeur hebben voor de wintervakantie hoog in de Alpen? Leuke sjaals met bijpassende mutsen. Hoedjes met een bontrand. Onder die hoedjes vaak een sjaal los jes geknoopt. Klaar voor de eerste skiles! Blazers zijn er te kust en te Ook als het een beetje buitennissig lijkt! Jong en onbezorgd zijn. Je vrij bewegen. Mogelijk gemaakt door de najaars- en wintermode. Let eens op de combinatie corduroy wijdvallende rok, doorknooprok, blazer, geruite bloes en vestje. Op de revers een klei ne cowboy! Kleine geruite hoedjes, je houdt het niet voor mogelijk. Gebréi- de mantels. VADER EN ZOON Natuurlijk heeft C A ook nog een plaatsje, zeg maar liéver gróte plaats, ingeruimd voor vader en zoon. Hele maal op de sportieve toer met hun jacks van corduroy, katoenen opzet- stukken, veel rits- en koordsluitin- gen. Sportieve banden, ingeregen op schouders en in taille. Met petjes op van Skiman. Pantalons in half hoge laarzen. Veel laarzen, klein, half of op kuitlengte. Kleurige laarzen van plastiek. Je ziet ze overal. Onmisbaar onderdeel van de kleding. Imitatie bont, langharig of geschoren. Een bontmuts met oorkleppen. Laat het nu maar onbarmhartig sneeuwen. Vader kan er tegen. Vader is op de We genieten van de laatste zomer- zonnestralen op de terrasjes. Maar in de C A-zaken in geheel Nederland is de najaars- en wintermode op bijna feestelijke wijze ingeluid. Een tik keltje romantische muziek van grote meesters, aaneen geregen tot een meesterlijke symphonie. Waarin ook vioolklanken vielen te beluisteren. Het maakte het presenteren van deze show alleen maar gemakkelijker. Bij- ,na dansend, wprden de. verschillende creaties gebracht, zowel door de mannequins 'als door "de dféSS-ftiew. Maar ook door de kinderen. Door de kleine mini-vrouwtjes in piepkleine jurkjes, met gevoel voor het ritme van de muziek. Wetend dat ze met hun VWïw,' .O Vertederend bijna de grote Pierrntkraag. Ook voor u! kleertjes in de belangstelling ston den. Fotogeniek! Iets van de wereld van de cowboy komt deze winter bij hen om de hoek kijken. Fijne schoolkleding van sterk corduroy of geruwde katoen. Echte lieve meisjesjurkjes met bijpassende schortjes in bloemetjes en ruitjesdes sin. Veel roze en zachtblauw, roest bruin en donkerrood. Strookjes laag over laag met een grappig schouder doekje of een grote col. Met de westernmode is de cowboy hoed meteen weer terug. Hij staat ex tra stoer, vooral door die lange lus onder de kin geknoopt. Kleine (maar ook grotere) meisjes kunt u gelukkig maken met de piep kleine vestjes in bruine en zandkleu ren. Een juweeltje is de katoenen winterjas in folklorestijl en ruimte vanaf de schouderpas. Leuke gewat teerde voering. Grote zakken in bloe metjesmotief en afgewerkt met een pied de poulle-ruitje. Spijkerbroeken. Ze zijn niet meer weg te denken in het modebeeld. Ook niet in die van de kleine vrouwtjes. Overgooiers, truitjes, maillots. U komt ogen te kort als u met het grut C A binnenstapt. De oudsten heb ben zo hun éigen smaak... Daar valt niet aan te tornen. Laat u ze maar graaien inde rekken. C A is mode bewust. Specifiek voor hun. Er is van alles te vinden. Laat ze uitzoeken. Laat ze zelf combineren. Het is hun eigen mode. Dring hen nooit iets op, want het blijft in de kast hangen! En C A dat is bekend, heeft lége prijs jes. FUNE BLIJE MODE Je laat de schoonheid van de muziek over je gaan. Je kijkt en je luistert. Je maakt je aantekeningen. Wat een témpo hebben ze daar voor je. Gra cieus en speels. Een vak apart. Maar het laat de mode volkomen tot zijn recht komen. Fijne blije mode. Wijd vallend. Mode voor jonge blijde men sen. Maar is er ook aan de iets oude ren gedacht? Een vraag die na de presentatie bevestigend wordt bea ntwoord. De tijd is voorbij dat we een aparte mode voor de oudere mensen Een.klein beetje afgestemd op de natuur. Op het landleven. Een vierdelige keus van blazer, doorknooprok, geruite bloes, pantalon, vestje. keur. Ze maken het silhouet van de vrouw langer en slanker en streeft iedere vrouw daar niet bewust naar? Grappig die stropdassen. Heerlijk brutaal de felle kleuren van de mail lots. Met vaak daarover heengedra gen een klein sokje. Zilverkleurig als u een avondje ,,uit" gaat. Jacks met warme voeringen, gewatteerd. Met capuchons. Bloeses.... Natuurlijk heeft C A ze in haar collectie opge nomen. Bloeses voor de dag. Bloeses voor een dinértje. U heeft het alle maal voor het zeggen. Dórven kiezen. chérmante toer! De grote wollen sjaal nonchalant omgeknoopt. Lange vesten en erg sportieve truien. Je zou bijna vergeten dat er ook nog japon nen zijn. Mantels. C A heeft een enorme keus in bontmantels. Soms een tikkeltje sportief door de cein tuur in de rug: Maar klésse allemaal. Waard om er eens binnen te lopen. Nu hangen de rekken (nog) boorde vol. Wees iedereen een slag voor. Maak mórgen nog uw keus! Mieke W oerdenbagch.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 36