ZESTIENHOVEN BRUIST ZATERDAG VAN DE VELE LUCHTIGE ACTIVITEITEN Parachutespringen, formatievliegen en nog veel meer hangt er in de lucht BRAUN Kom eens bij ons kijken op Zestien hoven... tand HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 7 - WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1978 De luchthaven Rotterdam, zeg maar Zestienhoven, waar zich za terdag heel wat af zal gaan spelen. Leuke dingen voor de mensen, zo gezegd. „STATIC-SHOW" Op Zestienhoven is voorts de dagelijkse static-tic-show" van nabij te zien van een groot aantal bedrijven die op Ze stienhoven gevestigd zijn. Vanaf o.a. de Noorderlaan, die langs het vliegveld loopt, zijn de gestationeerde toestellen uitstekend te zien. GRATIS De toegang tot het vliegveld is, zoals dagelijks, gratis. Automobilisten kun nen het vliegveld vinden door de ANWB-borden te volgen op Rijksweg 13 van Rotterdam naar Den Haag. Vanaf het Centraal Station in Rotter dam is het vliegveld eenvoudig bereik baar. Ruime parkeergelegenheid is aanwezig. De genoemde activiteiten vinden uiter aard geen doorgang bij slechte weer somstandigheden. RECLAMESLEPER A.s. zaterdag op naar het vliegveld! Parachutespringen, formatievliegen en honderden mensen die voor het eerst van hun leven in een vliegtuig stappen, blijken onderdelen te zijn van de vele activiteiten op luchtvaartgebied die zaterdag a.s. plaatsvinden en die vallen binnen het gebruikelijke patroon van vliegveld Zestienhoven te Rotterdam. Het vliegveld, dat door sommigen ten dode is opgeschreven blijkt te bruisen van leven op het gebied van de luchtvaart. Honderden mensen ondergaan zaterdag 9 en zondag 10 september hun luchtdoop. In samenwerking met de NLM, een dochtermaatschappij van de KLM, organiseert Randstad Edities boven het verspreidingsgebied rondvluchten voor de lezers. Vanaf elf uur 's morgens tot vijf uur in de middag starter ieder uur een Fokker Friendschip met aan boord timtallen lezers. „LUCHTDUIKERS" Veel spectaculair is zeker voor het pu bliek het parachutespringen van The Flying Dutchmen omstreeks half twee in de middag. Zaterdag a.s. zullen vier leden van deze skydivingclub, waaronder vermoede lijk een of twee meisjes, boven de Luchthaven Rotterdam hun kist op een hoogte van zevenduizend feet, ruim twee kilometer, verlaten. Tijdens de eerste seconden zal het rela tief team in de vrije val naar beneden komen en hierbij trachten een sfeer te vormen. Op een hoogte van ongeveer 2.500 feet wordt dan de parachute ge opend om enkele seconden later te lan den in de nabijheid van het restaurant op het vliegveld. Dit alles zal in een tijdsbestek van ongeveer dertig secon den plaatsvinden. Bij gunstige weer somstandigheden wordt gesprongen van een hoogte van maar liefst negen duizend feet, bijna drie kilometer. De ze spectaculaire oefening duurt dan ongeveer veertig seconden. Even voor half twee in de middag zal relatief team vanaf de luchthaven opstijgen. Het toestel maakt dan snel hoogte bo ven het afspringterrein Zesteinhoven. Na boven de droppingszone enkele rondjes te hebben gedraaid wordt er een streamer, een rol papier, naar be neden geworpen om de windrichting te bepalen. Op het commando van de vliegtoren zullen de para's dan het toe stel verlaten. Een grondploeg, bestaan de uit de geblesseerde springers Jan van Malen en Evert Bakvis, assisteert de para's die naar beneden komen. La ter in de middag maken maar liefst vierentwintig parachutisten zich ge reed voor een grote demonstratie in Rotterdam-Zuid in verband met de opening van een winkelcentrum. On der leiding van Hans den Otter kan men zien hoe de parachutisten zich met hun „bepakking" naar het toestel begeven om deel te nemen aan deze spectaculaire demonstratie. In tegen stelling tot Schiphol biedt de luchtha ven Zestienhoven de gelegenheid om alles van dichtbij te zien. ^VICTOR-ROMEO-TEAM Ook de vliegclub Rotterdam is, zoals gebruikelijk tijdens het weekeinde ac tief. Tussen ongeveer half drie en drie uur in de middag zal het Victor Romeo-team, de Victor-Romeo-forma- tie opstijgen. Het team neemt in vier verschillende toestellen plaats. Binnen de grenzen van het vliegveld zoeken de toestellen elkaar op om een formatie te vormen. Onder de vier toestellen be vindt zich ook de nieuwe aanwinst van de Vliegclub Rotterdam, de Piper To mahawk. Vooral omdat dit toestel een minimum aan geluid produceert werd tot aankoop besloten van dit type. Tussen al deze bedrijvigheid door ver trekt er op ieder heel uur de Fokker Friendschip met aan boord de lezers van Randstad Edities. Na een rond vlucht van ongeveer een half uur boven het Randstadgebied landt het toestel weer op de luchthaven. Het aantal vliegtuigbewegingen van de grote luchtvaart is tijdens de weekeinden be perkt. Om half een in de middag landt er een toestel 'uit SouthencT en verlaat om kwart over een weer de luchthaven in dezelfde richting. Even na vijf uur vertrekt er dan pas weer een toestel van de grote luchtvaart naar Londen Hea- trow. Door dit minimale verkeer van de lijndiensten krijgen de drie vliegvereni- gingen en -scholen en de paraclub wat meer ruimte om hun sport te beoefe nen. Tijdens de wêrkdagen namelijk oponthoud ondervonden van o.a. de lijndiensten. koffie-apparaten shavers, scheerbladen lange kerkstraat 66 tel.: 268570 HUWELIJK J. J. H. Hagman, 28 jaar en E. Rouwet, 25 jaar; C. van Rij, 25 jaar en M. C. Maas, 23 jaar; C. J. van der Toorn, 23 jaar en E. Heiwig, 19 jaar; R. de Vries, 25 jaar en A. van Loenen, 25 jaar; J. H. Chisnall, 31 jaar en J. M. Hoek, 22 jaar; A. Groenendijk, 31 jaar Y. M. de Boer, 24 jaar; J. W. de Schrijver, 22 jaar en E. Jeup, 24 jaar; C. F. H. Ha- zenbosch. 43 jaar en E. W. Eenkhoorn, 38 jaar; P. J. Houtkamp, 25 kaar en C. M. E. A., Jacobij, 21 jaar; J. F. Wen- tink, 20 jaar en P. J. M. Ham, 23 jaar; J. de Jonge, 48 jaar en K. Koopman, 44 jaar. Daar staat er weer één op springen: zo sta je op het onderstel en verlaatje het toe stel op ongeveer 7000 feet hoogte. de dreigende sluiting blijft het vliegverkeer op Zestienhoven toene- Vier jaar geleden nam de gemeen teraad van Rotterdam het besluit Zestienhoven te sluiten. Met het ne men van deze beslissing werd de ontwikkeling van de Luchthaven Rotterdam een halt toegeroepen. Aktiegrocpen en anti-bulderbaan- comité's timmerden aan de weg en riepen om het hardst dat de ge luidshinder een onaanvaardbaar niveau had bereikt. Nu, vier jaar later, lijkt de stern- Een van de attracties die, het weder dienende uiteraard, zaterdag op Zcstienho- mjng te keren. Aktiegroepen ver ven te wachten staan: demonstraties van The Flying Dutchmen. Let op het stommen en luchtvaartshows trek- Randstad Edities organiseerde rondvluchtral en werd overdonderd door de enorme belangstelling. Vooral inwoners uit Overschie toonden interesse. Randstad Edities nodigt de lezers uit om zaterdag a.s. een kijkje te komen nemen tijdens de rond vluchten, die ieder uur vertrekken. De redaktie zocht uit welke bedrij vigheid er heerst op een wilkeurige dag, zaterdag 9 september op het ogenschijnlijk rustig vliegveld en zette dit voor de lezers op een rijtje. Het was er veel ondanks het beperkt aantal lijndiensten van de grote luchtvaartmaatschappijen tijdens het weekeinde. rookspoor... ken duizenden mensen. Ondanks Naast de genoemde activiteiten zijn er zaterdagmiddag nog allerlei andere onderdelen te zien op Zestienhoven, die betrekking hebben op de lucht vaart. Een activiteit, die vooral in het weekeinde te zien is, is het reclame- vliegen. Vanaf het platform is duidelijk waarneembaar hoe de verschillende toestellen hun reClamesleep op maar enkele meters boven de grond oppik ken of weer los koppelen van hun toes tel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 50