„Louis Bieriot" op Schiphol geland i Kunstklassen GOEDKEURING VANG.S. Wijkver. Kethel ■Oost komt met een bootrace Bijeenkomst oud-VOS ■cursisten OPEN DEURDIENST OP 10 SEPT. Vergadering van de Kabo Huishoudelijke Voorlichting feL 264m EUPHONIAKOOR ZINGT IN DE SINGELKERK I HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 28 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1978 ËjlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliulllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH DICHTERS Door Cor Don Gaarna wil ik in rubriek nog eens extra een algemeen dankwoord uiten tot allen die, op wat voor wijze ook, mij bij mijn afscheid als stadsbeiaardier van Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam hun vriendschap en sympathie hebben getoond. Naast de mooie blijken van waardering van de Gemeente Besturen en afdelingen Kunstzaken van genoemde drie steden, vormden tal van attenties, felicita ties, bloemen en geschenken van organisatie en particu lieren een hartverwarmende hulde. Het was geweldig, hartelijk dank daarvoor! n ganser harte hoop ik, dat mijn opvolger Addie de Jong en diens plaatsvervanger Gerard de Waardt zich in dezelfde belangstelling van u voor hun beiaardspel mogen verheugen. Slechts één van de velen, t.w. de heer J. Mari den Draak (boekhuis den Braak) had zich poëtisch over mij uitgelaten. Het sonnet, dat van veel dichterlijk talent getuigt, mag ik u in deze kolommen niet onthouden. De gevoelens van dankbaarheid de pensioengerechtigde leeftijd te hebben mogen bereiken en de vreugden over zoveel belangstelling werden ecjjter vermengd met droefheid over het verscheiden van een familielid, mijn lieve tante Cornelia Johanna Smith-Paauw (74) en één der bekendste vroegere Vlaardingse muzikale figuren: Kat- harina Verhoeff-Torn (84). Vijf en vijftig jaar lang is deze dirigente voor het Vlaardingse muziekleven en ver daar buiten van bijzondere betekenis geweest. Een boeiende verschijning in de wereld van de koormuziek die zich bij haar artistieke taken gesteund wist door haar man Mari- nuss Verhoeff, de bekende fluitist en later eveneens door dochter Janka, een bedreven zangeres. Naast haar koorwerk dirigeerde zij jarenlang de samen zang op het Marktplein. Wij zien haar nog voor onze geest boven allen uitsteken de lange pijpekrullen dansen in de wind. En hoe taktvol bracht ze haar kinderkoren tot bewonderenswaardige prestaties. Zij was het ook, die met medewerking van haar muzikale dochter, het Vlaardingse Stedelied „aardingen Bovenal"! op het bordes van het stadhuis ten doop hield. Duizenden bewaren aan haar op treden de fijnste muzikale herinneringen en zullen het, net als uw oud-beiaardier, een groot voorrecht beschou wen Mevrouw Verhoeff gekend te hebben... AFSCHEID Hoe vaak zal hij de trappen nog beklimmen die menig malen voerden hem omhoog, hoe vaak ontmoet hij aan der klanken klimmen nog wat hem roerde, hem steeds bewoog? Zijn handen reiken naar de stramme stokken die rustig wachten op des spelers slag en, nauw verbonden met de hoge klokken zich dienstbaar maken aan der mensen dag. Dan klinkt een lied, het komt uitronde monden, gedachten, schimmen, stormen stromen saam... ik weet: deez beiaardier kent duizend wonden. Wie luisterend de beiaard hoorde spelen als Don pedaal en stok en klok deed gaan, die hoorde troost, voor hem, voor zich, voor velen. J. Mari den Draak Ter gedachtenis van mevrouw Katharina Verhoeff-Tom Zij was muziek ten diepste diep gewijd, geboeid door klank. Niets spitste meer haar oren dan maat en toon gemeten in de tijd voor wie ontvank'lijk zijn, al luist'rend horen. Zij was muziek, groots als door God geleid, waar hart en ziel zich immer in verloren. De schoonheid dienend met bewogen vlijt tot hoger aanzien van haar vele koren. Een groei en rijpen was haar werk. 't Zou blijken dat slechts succes verwerft die er naar reiken, de weg daartoe zij in de lucht beschreef. O dood, hoe mild nu, al striemen uw slagen, Gij nam tot u die in ons hart wij dragen; Het was muziek waar haar geluk op dreef... Cor Don Woensdag 27 september starten de kunstklassen weer in het Stedelijk Mu seum, te Schiedam, waar kinderen, volwassenen en „zestig plussers" o.l.v. een beeldend kunstenaar zich bezig gaan houden met beeldende middelen zoals tekenen, schilderen, etsen, zeef drukken enzovoort. De aanleiding en de onderwerpen voor de cursus ontstaan veelal vanuit de wisselende tentoonstellingen in het museum. Daarnaast hebben de docen ten een eigen programma voorbereid, met een zwaar accent op de beeldende bezigheden. Ook dit jaar zullen er een aantal groepsmatige thema aktiviteiten georganiseerd worden. Voorafgaande aan het nieuwe cursus jaar zal er op zaterdag 23 september een open middag van de kunstklas georganiseerd worden van 14.00-16.30 uur. Op deze middag zullen alle do centen aanwezig zijn en aan belang stellenden de gelegenheid geven die middag kennis te nemen van de theorie en de praktijk van de kunstklassen. Het rooster: Woensdagmorgen: volwassenen - Sjef Hendrickx. Woensdagmiddag: kinderen van 6-10 jaar - Roel Rienstra. Woensdagavond: 14-18-jarigen - Sjef Hendrickx. Volwassenen - Joop van Meel. Vrijdagmorgen: zestig plussers - Joop van Meel. Zaterdagmorgen: kinderen van 6-14 jaar - Marjo van Soest. Verdere informatie wordt u dagelijks en in het het weekend gaarne verstrekt. U kunt zich bij de portier van het Mu seum opgeven. Het museum is dage lijks geopend van 10-17 uur en op zon dag van 12.30-17 uur. Het adres is Hoogstraat 112 en het telefoonnummer 269066. niiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiMiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiii Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring verleend aan besluiten van de gemeen teraad van Schiedam waarbij, met een wijziging van de begroting 1978 de vol gende kredieten zijn verleend: 1.195.000,voorde reconstructie van de riolering in Schiedam-Oost. 70.000,voor aanpassing van de elektrische installatie van het Stedelijk Museum. 150.000,voor de vernieuwing van de waterleiding in Bijdorp. 306.000,voor vervanging en uitbreiding van medische apparatuur van het Gemeente-Ziekenhuis. 90.300,voor ophoging van de terreinen van de openbare scholen en «gymnastieklokaal Peter van An- rooylaan. 111.400,voor het ophogen van schoolterreinen Dr. Sauerschool aan de Eduard van Beinumlaan. 34.185,voor voorzieningen aan blo-complex voor de kernafdeling van de Prof. R. Casimirschool. 34.600,voor bouwkundige aan passingen voor de zelfstandige v.b.o.- school. 2.475.000,voor riolerings- en herstratingswerk in het gebied Nieuwe Haven/Korte Haven/Lange Haven/Oranjestraat. 2.245.200,als aanvullend kre diet voor het bouwrijp maken van het terrein Kethelcentrum. 130.000,voor diverse voorzie ningen voor het Gemeenteziekenhuis. 400.000,voor brandveiligheids voorzieningen aan het Gemeentezie kenhuis. 103.000,voor afbouw van de tunnel in de spoorbaan nabij de Ho- genbanweg. Vertrek van Louis Bieriot vanaf Sangatte. Inzet: aankomst van anno 1978 op KLM's thuishaven Schiphol. .Louis Bieriot" Zaterdag 9 september organiseert de wijkvereniging Kethel Oost het derde nazomerfeest, hetgeen deze keer gepaard;rgaat met een bootrace in de Poldervaart, vlag hijsen, prestatieloop door het Beatrixpark. kinderspelen, volleybal om de derde en vierde plaats. Om één uur een kinderlünch, voortzet ting van de kinderspelen, de bootrace, voetbalfinale, een estafette, prijsuitrei king, barbecue en tot slot een fees tavond met dixielandmuziek. Aanvang half 10. einde 8 uur. Op Schiphol landde onlangs de fonkel nieuwe Boeing 747M (Mixed) PH- BUK, „Louis Bieriot". De 7837 kilo meter lange afleveringsvlueht van Seattle naar Amsterdam werd afgelegd in 9 '/2 uur. KLM's derde Boeing 747M is genoemd naar de grote Franse luchtvaartpionier Louis Bieriot, die op 25 juli 1909 als eerste er in slaagde per vliegtuig het Kanaal over te steken. In zijn zelfge bouwde Bieriot IX legde hij de 40 kilo meter tussen het Franse dorp Sangatte en het Engelse Dover af in 37 minuten. Met het verrichten van deze prestatie sleepte Bieriot de prijs van 5000 dollar in de wacht, die door het dagblad de „Daily Mail" was uitgeloofd voor die gen die deze tocht per vliegtuig zou volbrengen. De vlucht over het Kanaal beweest de bruikbaarheid van het vliegtuig als snel transportmiddel en haalde het ui* de sfeer van het dure speelgoed voor rijke waaghalzen. De nieuwe „Louis Bieriot" biedt ac commodatie aan 212-380 passagiers plus 33-55 ton vracht. Met een kruiss nelheid van 980 kilometer per uur kan deze lading worden vervoerd over 7060 kilometer en met volle tanks kan zelfs 9990 kilnmpter non-stop worden afge legd. De KLM krijgt nog 3 Boeings 747M's: de „Charles A. Lindbergh" komt in november 1978, de ,,Sir Charles E. Kingsford Smith" in mei 1979 en de „Anthony H. G. Fokker" in september van het volgend jaar. De Boeing 747M's zullen voornamelijk worden gebruikt op de KLM-lijnen naar de Verenigde Staten, Canada, Mexico en het Verre Oosten. In het najaar van 1979 zullen twaalf Boeing 747's deel uitmaken van de KLM-vloot; zes van het type 747B en zes 747M's. Woensdag 20 september houdt de heer Verhoeff van het Reformhuis te Schie dam een lezing met als titel „Voeding en gezondheid" voor de werkgroep oud-Voscursisten in de hun zo bekeitde omgeving: het Ontmoetingscentrum St. Joris Doele aan het Doeleplein 1. Aanvang acht uur, zaal open half acht. predikant van de Hervormde Gemeen te Groenoord/Woudhoek. Vokale me dewerking wordt verleend door de „Creedsingers" het koor dat ook me dewerking verleende aan de Kerszang avond van het komité „Scheidann" zingt. Het belooft al met al een fijne dienst te worden, waarvoor wij u gaar ne uitnodigen. Na afloop bieden wij u een kopje koffie aan en kunt u met ds. Verwaal of de koordirigent in gesprek komen over de gehouden dienst. Wij verwachten ook u! Open-Deur-team Schiedam-Noord. Het ligt in de bedoeling van de Katho lieke Ambtenarenbond, afdeling' Schiedam op 1 oktober een fusie aan te gaan met de ABVA. In verband hier mee heeft het bestuur een vergadering met haar leden belegd op 19 september teneinde daarover van gedachten te wisselen, op de agenda staan statuten wijzigingen, het huishoudelijk regle ment en de voorstellen van de afde lingen. Onderwerp van gesprek is de begeleidingsbrief van de Bondsraad. Voor de leden een belangrijke vergade ring, waarbij ieders opkomst gewenst is of 19 september in gebouw Arcade, Lange Haven 71. Het verenigingsleven is weer losge barsten. In de Dr. Kuyperschool starten verschillende cursussen van de S.G. die daar plaats zullen heb ben. Doch ook cursussen van de Stichting Huishoudelijke en Ge- zinsvoorlzichting. Plus 5 cursussen van de dagmulo voor volwassenen. Truus de Nijs (tel. 701818) en Wil Spoor (tel. 376486) maken we erop attent dat er in deze school de mo gelijkheid bestaat met een peuter speelzaal te starten. Want er zijn op deze cursussen die met het pro bleem zitten: waar laat ik mijn kleuter? Dat kleine handenbindertje is als een lammetje als hij of zij maar be zig gehouden wordt! Bij de VOS- cursusswn is dat meesterlijk opge lost. Maar nu nog in de Dr. Kuyperschool. Wie is genegen zich over deze kleintjes te „ontfermen?" Men heeft al eerder geprobeerd hier vrijwilligers voor te krijgen. Maar dat gebeurde toen in vakantietijd en tja, dan is iedereen praktisch van honk. Nu hebben Truus de Nijs en Wil Spoor meer kans, dacht ik zo. Pleeg dus even een „belletje" en de cursussen kunnen zorgenvrij door de moeders gevolgd worden. Men schrijft ons: „De eerste Open-Deurdienst na de va kanties nadert alweer met rasse schre den. Deze zal. gehouden worden in de St. Martinuskerk. Aanvang 9.30 uur. Wij prijzen ons gelukkig als spreker te hebben kunnen aantrekken Ds. F„ Verwaal te Zeist, de voormalige wijk- Zondagmorgen kwart over 11 zal het gecombineerd Euphoniakoor onder leiding van de dirigent Dick Stam de zondagsdienst in de Singelkerk omlijs ten. Het koor wordt begeleid door haar eigen combo, eveneens onder leiding van Dick Stam. De bedoeling is met de speciale koor- en muziekpagina's ver der te gaan. Heren secretarissen: waar ben ik nog niet geweest? Graag even een telefoontje: 344022.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 28