SgtT im. Wat zeggen uw sterren? Zondag 1 oktober 350 katten in Lijnbaanhallen Open middag kunstklassen van Stedelijk Museum Evangelisatie film in Havenkerk HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 33 - VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1978 Topkatten kijken op nationale show in Vlaardingen Ruim 350 katten zullen, evenals vorig jaar, in de belangstelling staan en ge keurd worden op de nationale katten tentoonstelling, die Felikat de oud ste en grootste kattenvereniging van Nederland op 1 oktober a.s. organi seert in de Oude Lijnbaanhallen te Vlaardingen. Deze nationale kattens how, welke geopend wordt door de burgemeester van Vlaardingen, zal de bezoekers de gelegenheid geven om bijna alle soorten lanqharige en kort- harige raskatten te zien. Ook zullen er een aantal huiskatten worden tentoon gesteld. Deze worden gekeurd op kleur en conditie en dingen mee naar de prijs voor het beste huisdier. Naast de 350 volwassen katten zijn er op deze nationale show ook veel kittens en nestjes ingeschreven. Een nestje moet minstens 3 poesjes tellen om in geschreven te kunnen worden. De kit tens moeten op de dag van de show 8 weken oud zijn en vergezeld zijn van de moederpoes. De ingeschreven katten komen uit bin nen- en buitenland en worden gekeurd door nationale- en internationale keur meesters. De „best in show"-verkiezing begint 's middags en voor de beste langhaar, korthaar en oosters type is er een grote beker en een lint beschikbaar gesteld. Op de tentoonstelling, welke voor pu bliek van 10.00-18.00 uur geopend is, is een informatiestand van Felikat inge richt, waar men zich kan opgeven als lid of als abonnee op Felikat Magazi ne, het tweemaandelijkse tijdschrift van Felikat. De toegangsprijs is 3,50; voor kinde ren en 65plus 2,50. Felikat de oudste en tevens grootste vereniging op het gebied van fokken en houden van katten'geeft hieraan o.m. bekendheid door het in interna tionaal verband organiseren van ver schillende evenementen op kattenge- bied, zoals: - het houden van clubmatches, waar de leden in kleine kring hun katten, die nog nooit op een tentoonstelling zijn geweest, kunnen laten beoordelen. - Het organiseren van tentoonstel lingen. -Het uitgeven van het tweemaandelijks tijdschrift „Felikat Magazine". Het uitgeven van een cursus „Voor lichting over de kat", waarin hoofd stukken als Rassenkennis, Voortplan ting, Anatomie, etc. Felikat organiseert drie grote interna tionale tentoonstellingen per jaar, waar zo'n 1000 katten te beoordelen zijn en met een bezoekersaantal van 10.000 per show. Daarnaast organiseren de In Vlaardingen weten ze van wanten met katten. Zwerfkatten worden 1 oktober in de Lijnbaan hallen buiten de deur gehouden, maar er is vrij entree voor 350 top katten. Geen vrij entree maar wel welkom zijn degenen die belang stellen in deze nationale show. vier districten, waarin Felikat onver deeld is. elk jaar nog een nationale show. Deze maal de beurt aan Zuid- Holland, Utrecht en Zeeland. 200 EXPOSANTEN Zondag, 1 oktober zullen van 10.00 tot 18.00 uur meer dan 350 katten bijeen gebracht worden door 200 exposanten uit Nederland, Frankrijk, Duitsland en België. Naast de perzen in alle kleuren zijn er abessijnen, havanna's, karthui- zers, Russische blauwe, oosters type, burmezen en de bijzondere rexkatten met hun bijna gepermanente, korte vachten te zien. De keurmeesters, die ditmaal uit Duit sland, België en Nederland komen, zullen de katten volgens een standaard op oogkleur, vachtkleur, lichaams bouw en conditie beoordelen. Tijdens het keuren mogen de bezoekers nog ei genaren van de katten in de keurruim- te komen. De keuring geschiedt onder nummer, zodat anonimiteit is gega randeerd. De kat wordt door een ste ward gehaald en naar de keurruimte gebracht. Er zijn verschillende medailles, bekers en prijzen beschikbaar gesteldvoor de beste kat van elke klasse. Ook dit jaar organiseert het Stedelijk Museum van Schiedam weer de z.g. „kunstklassen" waarvan de lessen voor iedereen (jong en oud) openstaan. De wekelijkse lessen zijn niet gericht op Speciale technieken maar het onder werp staat centraal. Deze onderwerpen ontstaan veelal vanuit de wisselende tentoonstellingen in het museum. Om mensen kennis te laten maken met de manier van werken in de kunstklassen organiseert het museum zaterdag a.s. en open middag van 14.00 tot 16.30 uur. De docenten zijn die middag aan wezig en de bezoekers kunnen zelf creatief bezig zijn met de leerstoffen tekenen, schilderen, etsen en zeefdruk ken. Bovendien wordt een aantal films vertoond. De docenten van de „open middag" kunstklassen poseren even voor de entree van het Stedelijk Museum Schiedam. V.l.n.r.: Sjef Hendrickx, Joop van Meel, Roel Rienstra en Marjo van Soest. Vanavond, vrijdag 29 september wordt de kleurenfilm van Nicky Cruz, met als titel ,Jesus is het antwoord" vertoond inde Havenkerk. Toegang gratis, aan vang acht uur RAM (21 maart20 april) Over het algemeen een prettige week met enkele ups and dow ns. Hei is mogelijk, dat u zich minder goed verstaat met een nogal koppige figuur, maar dat trait met enige tact tot een goed einde te brengen. Een bepaald plan komt op losse schroeven te staan, omdat de omstandigheden tegen zitten. i.i dan vooral niet doordouwen, maar wacht op "gunstiger tij den. Zorg. dat iedereen het met u eens is. als het gaat om een belangrijk besluit. Alleen een waterdicht plan zal goed verlo pen. STIER (21 april20 mei) Drukke week roet een enkele vervelende tegenslag mogelijk. Voorkom die. door uiterst voorzichtig te werk te gaan. en geen spontane verbeteringen aan te brengen in de lopende dingen. U kunt er glad naast zijn en dat kan extra werk kost en! Voor de rest kunt u iets minder preciezig doen! U houdt u zeil en anderen daarmee op en de hoofdzaken komen zo achteraan! Alleen een chirurg moet zo leven, u niet! Omgang roet anderen is genoegelijk. hoewel u soms dingen meent te zien en te horen, die uit uw eigen instelling voortkomen. Zet dat soort achterdocht toch opzij! TW EELINGEN (21 mei20 juni) Beetje rommelige week. want sommige dingen kunnen ineens anders gaan. Stuur vooral rustigjes bij. verlies uw gevoel voor humor niet en u zult zien: uw beste ideeën komen heel aardig over het voetlicht. U heeft kans op een voordeeltje op het be- t re tiende gebied. Kalm aan met uw tempo: u heeft u nogal ingespannen en mag best eens wat freewheelen. KREEFT (21 juni20 juli) l.aat u deze week niet in een hoek drijven door één of meer lieden, die met erg goed klinkende argumenten komen, maar die volgens u nog niet zo stevig gefundeerd zijn. Het is goed de vrede te handhaven, maar niemand moet iets doen tegen heter weten in. dat geeft alleen maar spanningen. Houd dus rustig de boot al en bepaal uw gedachten bij positieve dingen. De tijd brengt raad. zoals gewoonlijk! U krijgt een pluim uit een onverwachte hoek. LEEUW (21 juli20 augustus) l kunt deze week lekker nagenieten van een feit. dat u grote voldoening heeft gebracht en waaraan u zelf ook uw beste krachten heett gewijd. Zo'n beetje extra zon kan iedereen ge bruiken. U vooral, want u heeft nu en dan'w el wat hijsa te verwachten. Het bekende recept: iemand in uw naaste omge ving doet weer eens weerbarstig, waardoor er complicaties kunnen ontstaan. Overigens ziet u echt wel kans, met enige diplomatie in rustiger water te komen! MAAGD (21 augustus20 september) Deze week kan een van uw beste plannen aan de beurt ko men. U ontmoet iemand, die op dezelfde golflengte ligt en waarbij u het gevoel heeft begrepen te worden. Neem deze kans waar. om van start te gaan! Wees niet te bescheiden, en dring uw ideeën evenmin op. Gewoon rustig doorgaan en een gesprek op gang brengen, zodra u de gelegenheid ziet. Ver geet niet. een oudere uit uw omgeving te raden en te steunen, ook al heeft u het druk WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Deze week kan u heel wat voldoening brengen. U ondervindt appreciatie voor uw werk en ontmoet begrip voor uw ideeën. Uw opigeving doet prettig mee en slechts een enkele figuur kan de zon niet in het water zien schijnen, maar dat kennen we! Geef niet toe aan stemmirigen en zeker niet aan een nei ging tot driftig uitvallen. Zoiets maakt onnodig brokken en u heeft zelf eigenlijk altijd de meeste spijt ervan. Loop liever een eindje eenzaam om en raas in stilte uit. Kans op een ontmoeting, die goede gevolgen kan hebben voor uw privéle- ven. SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Geen ongenoegelijke week. U heeft eindelijk een stap gezet waar u lang over heeft nagedacht en waar u eigenlijk geen zin in had. Zoals altijd blijkt, dat het meeviel en u heeft nu weer uw draai gevonden. Het werk gaat ook wel. al kan het nog wat vlotter maar forceer vooral niets! Uw geest heeft net zo goed eens rust nodig. Goede invallen komen vanzelf op. zo dra die rust gegeven wordt. Blijf u tactvól tonen ten opzichte van een relatie, die nu eenmaal snel geprikkeld is, maar die tenslotte een heel fijn karakter heeft. Soms moet een schor pioen zich weten aan te passen, en niet kissebissen, denk er om. Ook al heeft u gelijk. BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Kalm aan deze week want u bent wat moe. U heeft, eerlijk gezegd, u zelf ook wel heel erg opgejaagd en moet daar nu niet over mopperen, maar heel wijselijk eens wat ontspannen en uitrusten. Dat is ook prettiger voor uw gezin. Blijf ook eens doodgewoon thuis en doe een spelletje! De wereld draait toch wel. Houd uw post in de gaten, want er kan een heel in teressante mededeling komen. Niet zo afremmerig doen, als er iemand meteen nieuw idee komt: eersteven luisteren! STEENBOK (21 december20 januari) Zakelijk gesproken een week waar vaart in zit. U kunt nu tot overeenkomst komen, en geld blijkt vlotter los te komen, om dat men vertrouwen heeft in uw onderpand. Ook op gevoels gebied is er meer positiefs te beleven. Uw opvattingen worden niet meer uitgemaakt voor ouderwets maar ondervinden be grip en waardering. Verstrooidheid kan u parten spelen en u komt nukkerig over. waardoor u een zekere verkoeling te weeg kunt brengen bij oude vrienden. Luister dus aandach tig. indien men uw raad vraagt of uw begrip. WATERMAN (21 januari20 februari) Maak er een goede week van. door verwijdering te voorko men tussen u en de mensen waarmee u veel te doen heeft. Een neiging tot ongezouten kritiek kan u parten spelen, want niet iedereen houdt daarvan en ook heeft u lang niet altijd gelijk. Bovendien zijn er altijd hulpvaardige figuren, die uw opninie overbrengen en aldus voor narigheid zorgen. Kans op een voordeeltje in verband met een overplaatsing elders. VISSEN (21 februari20 maart) Deze week bestaat er kans dat u een heel nieuw begin ergens mee maakt en dan heeft u het tij mee. Uw ideeën waren al langer een bepaalde kant opgegaan en daar heeft u in zo'n geval meteen profijt van. U bent niet meer zo „groen" en kunt ervaring toepassen. Laat u niet opzadelen met de foute resultaten van een ander, die iets verknoeid heeft. Van u af praten en zelf laten opruimen! Datrhoeff u niet te doen. 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 33