HET NIEUWE STADSBLAD ...als klankbord voor koor- en orkestrepetities HAPPY GENERATION JONG KOOR VAN ENTHOUSIASTE MENSEN ZEÈMAN'S SLEUTEL DIENST ZEEMAN KREUGER Tekst: Mieke Woerdenbagch Kan Het 12- uurtje' blijven bestaan? Broersvest 50-52, Schiedam Telefoon 267594 mmm sv urn o shirts die 'meer' voor u betekenen dan andere shirts Petwe-z&fc HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978 LIPS- EN AUTOSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT! Als een koor vijfjaar bestaat en dit eerste lustrum gevierd wordt met een concert op vrijdagavond 29 september in ,,De Rank", dan beloof je daar iets aan te doen. Je trekt even je wenkbrauwen op als je hoort dat „Happy Generation" alleen op zondag repeteert. Dus de repetitie bijwonen in „De Ark" en het feit dat onze foto grafen ook op zondag vrij hebben wordt met een enkel gebaar weggewuifd, men heeft zelf voor foto's gezorgd. Daar zit je dan op zondagmiddag in „De Ark" waar het koor net ingezet heeft: een selectie uit de operette ,,Im weissen Rössl" van Ralph Benatzky. Drie maten voor, zegt de dirigent van -dit koor, sinds 1975, René Fons. Een jong koor, wat is vijf jaar? Maar ook een koor met jonge, enthousiaste men sen. De leeftijd varieert van 17 tot en met 35 jaar. „Waskann der Sigismund dafürdass er so schön ist". De hoofden deinen mee. „Zu schau'n kann ich nicht, wenn ich nicht selben bin da bei bricht mir das Herz entzwei". Toe maar! De koorbewerking van Wim Kloek. Het enthousiasme wordt even onderbroken. Ik wil een ronde toon horen vraagt René. Nu even de bassen alleen. Het is een uitstekend koor. Goede stemmenbezetting „Es muss was Wunderbares sein". Nou dat is „Happy Generation" wel. „Im weissen Ross'le am Wolfgangsee da steht das Glück vor der Tür". Weet dit koor het te grijpen? Tenoren, bassen: Deutsch. bitt, ver maant René Fons. Een orgeltussen spel. „Die ganse Welt ist himmelblau wenn ich in deine augen schau". En dan maar moederziel alleen op de voorste rij zitten! „Mein liebeslied musst ein Walzer sein" klinkt het vol overtuiging. Niet helemaal naar de zin van de dirigent. De bassenpartij komt te laag over. Dus opnieuw ingezet. Zoals de slotregel n.klink- nü klinkt, René Fons, toch echt niet zo gauw te vreden zegt lakoniek: „het zit te ko men. Wat mij betreft geen problemen hiermee op vrijdagavond", tien ander lied wordt ingezet op de me lodie van „Let it be" klinkt nu overtui gend „Ik bid soms wel maar weet niet of Gij mij verstaat. Woorden in de ruimte, hoort Gij mij? Er zijn zovele mensen inde wereld nog in nood, moet ik voor hen bidden. Antwoord mij". Heel goed het refrein: „Antwoordt mij, hoort Gij mij?" Tussenspel van het or gel, de drums die deze klanken gevan gen houden. Goede akoestiek in deze ruimte. Zingen en zingen is twee. De mensen van Happy Generation doen dit met geheel hun hart. En met een en al rit me. Marieke van der Horst (fluit) en Agnes Kraaijeveld (gitaar) laten zich even ho- rpn Ipprlinopn van de Schiedamse Mu- Mag ik u volgen, vraag ik altijd en dan krijg je de muziek toegespeeld. René Fons vraagt even de speciale aandacht. ziekschool. Vrijdagavond is Alina Kor poraal (piano) er ook bij. Het koor heeft alle aandacht voor deze twee en beloont hen na afloop met een gul ap plaus. „We durven nu niet meer", zegt Roel van Raay eerlijk. Coert Zonneveld neemt echter wel zijn trompet en dan laten deze twee zich ook horen. Ingezet wordt door Roel het „Gloria" van Her man de Wolff. Knap het Trompetcon cert in Es van Joseph Haydn. Hoe goed sluiten de orgelklanken zich hierbij aan. In de pauze even van gedachten wisselen. Derde van links: Anja van der Hoff, die René Fons als opvolger van de vor.ge dm- gent „tipte". Zij wacht op je telefoontje. Van een heel ander gehalte het „Praise the Lord, my Soul" van Roland Smart. Om dan over te schakelen op „Go down Moses, we are going down Jordan" in de bewerking van C. Hage naars, de vroegere dirigent. Knap de vertolking van „Zion's Children", ge volgd door „Rejoice in the Lord alway" van George Rathbone. Of het „Nun danket alle Gott" van J. S. Bach. Een rijk gevarieerd programma. Met trom- petbegeleiding. Of het: „Wij blijven geloven dat onder miljoenen de Heer van de schepping een plan voor ons heeft". De eerste regel van „Wij blijven ge loven" op tekst van J. van Haringen, op muziek van W. Hardenbol. Een geheel andere weg wordt ingesla gen. Het toch niet zo gemakkelijk „Ambroisianischer Lobgesang" van E. Get)bard met trompetbegeleiding. „Herr Gott dich loben wir, Herr Gott dich bekennen wir, Vater von Ewig- keit, Singet der Wekreis Dir, Himmel und Himmelsheer, Cherumbin und Se- raphine, Rufen in selgen chor, Ewig mit hoher Stimm, Heilig heilig ist un- sen Gott der Herr Zebaoth". Hebben jullie nog fut", vraagt René Fons aan de beide trompettisten. Een knikje en het lied wordt opnieuw inge zet. Besloten met het Halleluja. Lui stert u ernaar vrijdagavond vooral na de pauze als „Happy Generation zingt: „Antwoordt mij, Aan wat op aarde leeft" met muziek van René Fons en uit de musical Jesus Christ Super star: „The last supper" en maar liefst drie liederen uit de opera „Porgy and Bess" van George Gershwin. Marieke van der Horst, fluit en Agnes Kraaije veld, gitaar. Een rijk gevarieerd pro gramma. Luistert u ook extra naar „Cantique de Jean Racine" van Ga briel Fauré en naar „Wohl mir, dass ich Jesum Ruim honderd keer heeft dit koor in verschillende zieken en bejaar denhuizen gezongen. In gevangenis sen, aula's van scholen. Medewerking werd verleend aan de jaarlijkse mani festatie „Schiedam Zingt", de aloude kinderkerstzang meteen andere naam. Maar ook met het Scheveningse Vis serskoor. Het koor werd op 28 januari 1973 opgericht, de meeste leden zijn afkomstig uit Kethel. De komst van René Fons als dirigent heeft dit koor een moderner tintje ge geven wat de keus van dc liederen be treft. Men is ook de klassieke kant op gegaan en dat maakt de zang aantrek kelijk. Begonnen met vijftien leden is het koor nu uitgegroeid tot een slordige 55 leden. Een koor met soms een blijde boodschap. Natuurlijk kan ook dit Het karakteristieke gebaar van René Fons, een vertrouwd gebaar op een reptitie. koor nog nieuwe leden gebruiken. Bas sen, tenoren, sopranen, alten, kom vrijdagavond dit koor beluisteren. Niet op weg naar het podium, maar zuiver voor hun plezier zingend en dit alles uitdragend in woord en gebaar. Voorzitter vgn „Happy Generation" is Hendrik Jan Dijkerman, Koekoeks laan 10, secretaresse Anja van der Hof- f, penningmeesteresse Ria v.d. Heuvel en bestuurslid Marieke van der Horst. Zij zingen elke zondagmiddag in „De Ark" en wel van 12 tot 2 uur. Heb je in teresse, neem dan even kontakt op met Hendrik Jan of met Anja, Laseurpad 2, telefoon 709810 of via Hendrik Jan Dijkerman: 707505. Sinds 1971 kunnen „overblijvende" schoolkinderen van Groenoordse scho len tussen de middag eten bij „Het Twaalfuurtje", gevestigd in het Tref centrum" aan de Wm. Andriessenlaan 65. De kinderen krijgen daarvoor een rijksdaalder hun broodmaaltijd voor Henk Plugge die op uitstekende wijze de drums bespeelt. gezet met alles erop en eraan. Met het nieuwe schoolseizoen komen er nog maar vier kinderen hier gebruik van maken en de drie leidsters vragen zich af: is er geen behoefte aan of we ten de mensen in Groenoord niet dat dit bestaat? Tot kerstmis wacht men op uitbreiding, anders wordt deze dienstverlening gestopt, deel het be stuur „Woelwaters" mee. mee. de herenmodezaak van Schiedam Broersvest 6

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 16