MUZIKALE HEROPENING PAND LEGER DES HEILS HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 - WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978 Om precies te zijn op 23 mei 1980 is het Leger des Heils 90 jaar in Schie dam gevestigd. De laatste jaren ge raakte het pand enigszins in verval. Het pand moest nodig gerestaureerd worden. Terloops werd dit wel ter sprake gebracht. Totdat men de knoop doorhakte en het pand gesloten werd. Men was het Leger des Heils in Schie dam zeer terwille en dan met name de Oosterkerk, de muziekschool aan de Lange Nieuwstraat, het pand aan de korte Haven met hetzelfde huisnum mer als op de Lange Haven. Her en der was men (tijdelijk) gevestigd. Voor de restauratie was een bedrag van ruim vier ton gemoeid, maar men is uit de kosten gekomen. Dankzij giften van de heilsoldaten zelf (die aktie loopt nog) een aanzienlijke bijdrage van het hoofdkwartier van het Leger des Heils. giften uit de Schiedamse burgerij en het bedrijfsleven. Alle reden voor dit Leger des Heils om met een blij hart bezit te nemen van het totaal gerestau reerde pand, dat onder Monumenten zorg valt. Majoor J. Verhagen, assistent chef-se cretaris stelde het bijzonder op prijs dat ook de gemeente Schiedam van haar medeleven blijk gaf in de afvaar diging van wethouder Herman Post hoorn. Stilstaande bij de geschiedenis van het Leger des Heils in Schiedam gewaagde hij van een gouden toekomst voor dit Leger des Heils nu er allerwege zoveel belangstelling voor hun werk bestaat. Hoe druk het was zaterdagmiddag. In het raam ontdekt u een stuk van de Lange Haven weerspiegeld. LEGER ZONDER VUANDEN Wethouder Posthoorn bracht extra naar voren dat van het Leger des Heils in het bijzonder bekend is dat het leger zonder vijanden is. ..Wij zijn als ge meentebestuur niet zo dikwijls in staat om onze waardering voor het Leger des Heils hier in Schiedam uit te spreken, waarbij ik welde nadruk kan leggen op de hechte samenwerking die bij het Le ger des Heils altijd heerst, en waarvan het bewijs ons altijd geleverd wordt dankzij het kontakt met het Jeugd- en Jongerenwerk. Wij hopen dat ook in de toekomst dit kontakt zal blijven bestaan", aldus Herman Posthoorn. De secretaris van de Raad van Kerken in Schiedam, de heer A. Mak memo reerde het verval van panden in de Hoofdstraat en daarop aansluitend de toestand van de kerken in Schiedam. Plaatsgebrek is er de oorzaak van dat dit allemaal bekort moet worden, maar in hoofdzaak kwam het hierop neer, dat geloof en nieuwe een levensstijl een kans moeten krijgen. Majoor Ph. D. van Dalen, eigendom men, secretaris van het Leger des Heils noemde nieuwe vestigingen in Ensche de, Dordrecht, Treebeek, Lelystad. Maassluis en Schiedam (restauratie) en dook daarna ook in het verleden. Een hartelijk welkom ook aan kapitein Breidenbach en Hogetoorn, die tot voor de komst van het echtpaar Kapi- Overal blijde gezichten de hermetisch gesloten deur van het Leger des Heils op de Lange Haven 27 gaat weer open. Heb ik nou een verkeerde noot te pakken of hoe zit dat En dit is het Leger des Heilsvendel van Schiedam met muzikanten van de Congreszaal Den Haag op de thuismars. Zaterdagmiddag marcheerden de mensen van het Leger des Heils, met verster king van het muziekkorps van Den Haag Congreszaal onder de tonen van de mars „Schaffhausen" naar het geheel gerestaureerde eigen pand aan de Lange Haven 27 om daar front te maken. Opgewacht door een groot aantal toeschou wers, trouwe bezoekers van het Leger des Heils en genodigden. Af en toe dwarrel den een herfstblad naar beneden, maar in de harten van de mensen, intens be trokken bij het werk van het Leger des Heils in Schiedam was het lente. Een nieuw voorjaar, een nieuw begin werd hun mogelijk gemaakt door de gouden sleutel, waarmede kolonel R. A. Cox, chef secretaris van het Leger des Heils de gesloten deur sinds novemljer 1977 ontsloot. tein H. Bruins de leiding over het Leger hier in Schiedam hadden en de zorg van de restauratie yolop hadden ge deeld. BEWOGEN GELUKWENS Sprekend uit het diepst van zijn hart bood kolonel Cox zijn gelukwensen aan en bracht zijn dank voor al het geen verzet is om deze verbouwing tot stand te laten komen. „Zorg dat uw Rudi Boon mocht de gouden sleutel aan kolonecl Cox overhandigen. Een overzicht van de gerestaureerde zaal waar voor de muziek een aandachtig ge hoor bestemd. werk nog verder uitgedragen wo?dt", kwam het hierop neer. „Laat de deur van dit huis altijd voor een ieder open staan". Om het daarna met de overrei- king van de gouden sleutel officieel aan kapitein en mevrouw H. J. Bruins over te dragen. Vreugd, vreugd, vreugd is er bij het Leger des Heils, werd zaterdagmiddag spontaan voor het gebouw aangeheven. Bij het Leger des Heils staat zang en muziek voorop. De tamboerijngroep gaf daarvan een staaltje weg, het eigen muziekkorps onder leiding van Nico Loch en Chris Scheper. De zangbrigade met het uit stekende lied: ..Het wonder van Gods liefde". Het wijdingslied van majoor J. Th. Ligtelijn. Het kon allemaal niet op zaterdagmiddag, nadat het muziek korps zijn opwachting had gemaakt met een Openluchtsamenkomst bij Hema. 's Avonds was er een ..Open Huis" voor iedereen en gisteravond ..Zomaar een uurtje zingen" onder leiding van envoy B. F. J. v.d. Hoek en medewerking van het Nieuwlandkoor en vertoning van dia's. Vanavond heeft een reünie plaats, morgen een besloten gezins bondsamenkomst om 14.00 uur en om 19.30 uur een samenkomst voor be jaarden. Zaterdag 30 september een muziek-en zangfestival, waarvoor gra tis toegangskaarten verkrijgbaar zijn bijC. A. Scheper. Puccinistraat 11, tel. 709019. N. Loch. Marconistraat 6. tel. 256623 en bij kapitein H. Bruins. Rot- terdamsedijk 218. tel. 269744.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 20