TOERNOOI POLITIETEAMS tegenstander Skate-Board baan-aktie Schiedams zaalvoetbal team andere WIÜEBÖ'S rotterdarn 29sept.t m 8okt. openingstijden:10-17u t9-22u. zondag 10-17u Kerkdiensten HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 - VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1978 Gereformeerde kerk Schiedam: 1 ok tober 1978. Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, zondag v.m. 10.00 uur: ds. J. Nieuws- ma; n.m. 5.00 uun ds. P. C. de Vries van 's -Gravenhage. Kethel „De Ark", Hargplein 101, zon dag v.m. 10.00 uur; n.m. 7.00 uun ds. J. Swierts, gezamenlijke jeugddienst N.H. en Geref. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, zondag v.m. 10.00 uur: ds. J. de Kievit. Voorbereiding H.A.; zondag n.m. 5.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp. Julianakerk, Burg. Knappert!aan 29, zondag v.m. 10.00 uur: ds. H. Makkin- ga van Maasland: zondag n.m. 5.00 uur: ds. J. de Kievit. Collecten: het ene oifer is bestemd voor: Stichting Steun kerkbouw. Inza meling aan de uitgang: wijkaktivitei- ten. Geref. Kerk Vrijgemaakt, Kerkge bouw Westvest 30, zondag 1 oktober 9.30 en 16.30: ds. F. v. Deursen te Apeldoorn. Evangelisch Lutherse Gemeente Schie dam ejo., Kerkgebouw Lange Nieuw st raat, hoek Oranjestraat te Schiedam, 1 oktober 19e zondag na trinitatis. aanvang dienst 10 uur. Eerw. heer Bern sen uit Ede, medewerking van het Kerkkoor aan de dienst. Na de dienst gelegenheid tot koffiedrinken. Hervormde gemeente te Schiedam: zondag 1 oktober. Grote Kerk: 10.30 uun ds. M. C. Baart; 17.00 uur: ds. A. Vroegindewey, Veenendaal. OpstancEngskerk: 10.00 uur: ds. I. Visbeek. Maassluis, kindemeven- dienst. Bethel kapel, 9.15 uur: ds. S. Tijmstra, gezinsdien st. Aula Pinasplein (oud-Mat henesse R'dam), 10.00 uur: ds. J. Feunekes. Capelle a/d Ussel. Hervormde Gemeente te Kethel, zon dag 1 oktober: St. Martinuskeik, 9.30 uur: ds. E. C. B. Kok, Rotterdam. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. J. Flink. De Rank, 19.00 uur: jeugddienst. Pinkstergemeente Morgenstond, de Vier Molens, Nieuwe Dam laan (ingang achterzijde aan de Buig. Gijsenlaan), zondag 10.00 uur: spreker: de heer W. Visser. U bent hartelijk welkom. Er is ook zondagsschool en creche. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Noicnslaan 99, weekend 31 sept. 1 ok tober 1978. zaterdagavond 19.00 uun eucharistieviering (bandmuziek); zon dag 9.30 uur: hoogmis met zang door het Groot Gemengd Koor „Laus Deo"; 11.00 uur: eucharstieviering met sa menzang en kindernevendienst; 12.15 uur: eucharistieviering (bandmuziek). nbl.: tijdens de wintertijd vervalt de dienst van half negen en komt die van 12.15 uur weer terug, nb.: na alle diensten schrijven in A.nestv verband. Preek: drs. Theo Koster o.p. Ned. Protestantenbond, Westvest 92, ds. B. v. Blanken. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmansingel 3, zondag 1 ok tober 26e zondag door het jaar. Zater dagavond 19.00 uur: euch. met orgel en samenzang: int. Overl. vader, zon dag 9.30 uur euch. met bandmuziek; int. overl. ouders Kleyn. Om 11.00 uur de Hoogmis m.m.v. Polyhymnia (mis v. I Bruckner). De euch.vienng van half zes is een stille viering; int. t.z.L (B.). .Predikant A. Nobel; thema: bekering tot echt christelijk leven. Na alle vie ringen: Pleisteraktie t.b.v. EHBO. De intentie van de Hoogmis: uit dankb. bij een verj. (M). Parochie H. Jacobus, Kethel, zaterdag 19.00 uur: eucharistie zonder zang. int. mevrouw Beekman-Westers; Maty Keijzer. Zondag 8.45 uur Hoogmis met Gregoriaanse zang. Int.: overleden ouders Meyster-Langeveld; Anna van Eijk. 11.00 uur: eucharistie m.m.v. het Jongerenkoor. Int.: Amoldus Fransen; Hendrik Krabbendam. Tijdens deze mis creche. In dit weekend preekt pas tor W. Flappen. Dinsdag 8.15 uur: Mis met de kinderen. Woensdag 19.30 uun Gezamenlijk rozenkransgebed. Joh. Maasbach Wereldzending. Ha- venkerk. Evangelie Centrum lange Haven 70, Schiedam, zondag 1 okt 15.00 uur: ev. J. Maasbach. Heilig Avondmaal; zang Eli Knevel; dinsdag 3 oktober 20.00 uur: mw. W. Maas bach. bidstond; vrijdag 6 okt 20.00 uur: G. v. Nieuwenhuizen; zaterdag 7 okt. 20.00 uur: G v. Agterberg-Jeugd- avond. 's Zaterdags is de kerk geopend ter bezichtiging van 10.00-16.00 uur. Oud-Kathofieke Kerk, Dam 30, 10.00 uur. 1 oktober: twintigste zondag na Pinksteren. Afsluiting van de Vredes- week. Hoe verder? Dienst van schrift en gebed. Lector J. Verwer. Raad van Kerken. Interkerkelijke studiegroep, onder werp: Bergrede. Bijeenkomst iedere eerste vrijdag van de maand om 20.00 uur in de Bethdkapel. Nieuwe Maas straat. Begeleiders: ds. H. J. Groene- wegen (herv.); M. W. A. M. Raayma- kers (R.K.); ds. S. Tijmstra (Herv.); P. van Tilburg (Oud-Kath.). Kapel Noletzirkenhuis Schiedam. Zaterdagavond om half zeven: korte Eucharistieviering, waar het bezoek van 7 uur op aansluit. Zondag 1 okto ber om half elf: zondagviering in sa menwerking met het Martienerkoor uit G roe noord. o.l.v. Ad Uitdewillige. Preek in dit weekend: pastor De Groot. Gebedsaktie Schiedam. De hele maand oktober, dus van zon dag 1 tot en met dinsdag 31 oktober, ook op de zaterdag en zondagavonden bidden wij om tien over zeven de Ro zenkrans in de kapel van de Broeders, Warande 155. Schiedam. Ook u wordt hierbij uitgenodigd. Donderdag 5 ok tober na de Rozenkrans H. uur voor de lste vrijdag. Lof en Maria preek van kap. drs. G. Hendriks. Vrijdag 6 okto ber eerste vrijdag van de maand. Za terdag 7 oktober feest O.L Vrouw van de H. Rozenkrans. Priester-zaterdag. Parochie St. Martinus. W. Andriessen- laan 65, Groenoord, zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering waaronder sa menzang en orgelspel; zondag 8.30 uur: viering zonder zang; 11.00 uur: gezinsmis. Ons jeugdkoor zingt. The ma: Ik weet iets goeds van jou. 12.30 uur: meditatieve viering, achtergrond muziek. stiltes, vragen ter bezinning. 18.30 uur: viering zonder zang. Preek: dit weekend kunt u luisteren naar de preek van pastor Th. Kool. Elke dins dagmorgen om 9.15 uur is er markt mis. Deze drukbezochte viering beve len we nog eens graag aan. Iedereen is van harte welkom. Ook voor het kopje koffie na afloop. In de oktobermaand elke dinsdag- en donderdagavond bid den van het rozenkransgebed. Het Schiedamse zaalvoetbalteam, dat zaterdagavond om 21.00 uur in de sporthal Margriet tegen het Rotter damse team zou spelen, heeft op het laatstf moment een andere tegenstan der gekregen. Van de acht spelers die de zaalvoetbalcommissie afdeling Rot terdam van de KNVB had geselec teerd, kwamen zeven afschrijvingen binnen. Om de wedstrijd toch doorgang te ia- ten vinden, werd het zaalteam van De Maas uit Maasdam bereid gevonden naar Schiedam te komen. Het team zal enkele gastspelers in hun midden heb ben van verenigingen uit de Hoekse Waard om zo sterk mogelijk tegen stand te kunnen bieden tegen de Schiedamse formatie. Aangezien De Maas zelf al een zeer sterk zaalteam heeft, kan toch een interessante wed strijd worden verwacht. Als voorwedstrijd, 20.00 uur, speelt de kampioen van Nederland bij de dames, het Rotterdamse Bloemhof, tegen de rest van Rotterdam. De toegang tot de sporthal is gratis. Men schrijft ons: „Beste burgemeester Lems, Wij schrijven u omdat wij een veilige plaats willen hebben om de skate- boardsport te beoefenen. We rijden nu in het Beatrixpark. Wij vallen daar niemand lastig, maar het probleem is dat er erg veel jongeren en ouderen zijn die willen dat de skaters veilig rijden, dus wij ook. Daarom willen wij u vra gen of wij een afgezet stuk grond of skate-boardbaan mogen hebben. Bij voorbeeld de niet meer gebruikte wie lerbaan. Wij zijn al in het stadskantoor geweest bij de afdeling sportzaken die ons raad heett gegeven om u te schrij ven. Er zijn circa 90 jongelui die nu de skate-boardsport beoefenen. Maar dat zullen er ongetwijfeld meer worden. De meeste jongens en meisjes hebben beveiligde kleding aan zoals bijv.: helm, handschoen, knie- en elleboog- beschermers. Als wij een skate-board baan hadden, was dat veel veiliger, want dan zijn er geen obstakels. Wij zouden graag willen dat u daar over nadenkt, want u bent als burge meester ook commissaris van de politie!" Afzender: Marcel v.d. Kruk, J. C. van Markenstraat 34, Schiedam en Frank Noortfipi, Chopinpiein 219, Schiedam. Beste redactie: Wij hebben vandaag deze brief aan de burgemeester gegeven, 28 september 78, die deze brief zou behandelen en daar zouden we over een tijdje ant woord van krijgen". Frank. De meeste kursisten hebben de weg al gevonden. Mocht er nog iemand van de kursus zijn die niet aanwezig was, maakt u haar er dan s.v.p. op attent, wc kunnen onmogelijk alk- „lopende" kursisten gaan schrijven of bellen. Op de laatste les is u ver teld dat u erg goed het „Nieuwe Stadsblad" moest bekijken. De kursisten zijn dus vanaf 18 sep tember gestart in bet M. C. M. de Groothuis. Stadhouderslaan 28-30. Het is gemakkelijk te vinden en alle naaikursussen worden boven gege ven in de lokalen 5 en 6, de trap op en dan naar links. We hebben er prachtige ruimte en na een paar weekjes zult u zich er w eer helemaal thuisvoelen. Het is natuurlijk even een omschakeling: van een woon huis naar een school, maar het went gauw hoor! Op de woensdagmorgen yoga van 10.30 tot 11.30 uur zijn nog enkele plaatsen vrij, maar echt maar 2 of 3. Dan de kursus wandkleden; deze is nog niet vol, «leze wordt op woens dagmorgen gegeven of maandag avond. Ook voor de „verzorging van uw uiterlijk" is nog te weinig animo, dit kan op dinsdagmorgen of donder dagavond. Geeft n zich spoedig op? Dan leert n fijn alles over onder hond van uw huid; make-up; epile ren enz. enz-, dus alles wat er toe kan bijdragen om er goed en ver zorgd uit te zien. Ons kantoor is open (insdag t/m vrijdag van 930 tot 12.00 uur, M. G M. de Groothuis, Stadhouders- laan 28-30, tel. 264781, giro 716115. Wanneer de kursus begint, waar voor u zich hebt opgegeven, krijg! u een berichtje van ons. Wit u s.v.p. betalen met een giro of bankcheque en wilt u ons ook niet steeds bellen om te vragen of uw kursus al be gint? We hebben het ontzettend druk op kantoor en al de belletjes houden vreselijk op. We vergeten u écht niet! In ieder geval tot ziens bij de huis houdelijke voorlichting op Stad houderslaan 28-30. P.S. Er is ook nog plaats op de kur sus „poppen maken" op dinsdag avond. Uitreiking beker door burgemeester Arie Lems aan aanvoerder Schiedam Arno Hennink. Het zaalvoetbal-toernooi dat de Schie damse Politie Sport Vereniging giste ren in de sporthal Margriet heeft ge houden is een groot succes geworden. De tien deelnemende ploegen hebben felle strijd geleverd om de beschikbaar gestelde bekers. De twee Belgische deelnemers, KAPS en Rijkswacht, bei den uit Antwerpen, kwamen in de fi nale tegen elkaar uit. Door een 2-1 overwinning werd de Rijkswacht An twerpen toernooiwinnaar. Na afloop bedankte de 2e voorzitter van de SPSV Piet v.d. Hengel de deel nemers voor hun inzet en de scheids rechters Peet van den Enden, Aad de Raay en Frits de Jong voor hun leiding bij de 25 wedstrijden die zijn verspeeld. Schiedams burgemeester Arie Ixms reikte daarna de prijzen uit en vond het leuk dat de politie sport vereniging de eerste was die van de gerenoveerde sporthal gebruik had gemaakt door het organiseren van dit zaal voetbaltoer nooi. De eindstanden waren: Poule A: 1. KAPS Antwerpen 7 pun ten, 2. Schiedam 5 punten, 3. Dor drecht 3 punten, 4. Spijkernisse 3 pun ten, 5 Maassluis 2 punten. Poule B: 1. Rijkswacht Antwerpen 6 punten, 2. Sliedrecht 5 punten, 3. Spoorweg-poli- tie Rotterdam 4 punten, 4. Voorburg 3 punten, 5. Schiedam 2,2 punten. De finalewedstrijden gingen tussen: KAPS-Rijkswacht 0-0, Schiedam-Slie- drecht 1-1, Dordrecht-Spoorwegpolitie 0-1, Spijkernisse-Voorburg 0-0, Maassluis-Schiedam 2, 0-0. Bij de fina lewedstrijden met een gelijke stand werden er strafschoppen genomen en werd de totaaleindstand: 1. Rijkswacht Antwerpen, 2. KAPS Antwerpen, 3. Schiedam, 4. Sliedrecht, 5. Spoorwegpolitie, Rotterdam, 6. Dordrecht, 7. Voorburg, 8. Spijkernis se, 9. Maassluis, 10. Schiedam 2. Uitreiking beker door burgemeester Arie Lems aan aanvoerder Rijks wacht Antwerpen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 20