Jubileum-concert IV. F.-koor VVV organiseert leuze-wedstrijd Rommelmarkt GUSTO groot succes Buitenwereld moet weten welke kwaliteiten Schiedam heeft 14 oktober, rommelmarkt Rijnmondband DRAMATISCHE EXPRESSIE AGENDA KOORUITVOERINGEN Een terugblik op het drumbandfestival Nieuws van de muziekverenigingen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1978 W w Het onlangs grotendeels vernieuwde bestuur van de VW-Schiedam is op zoek naar een leuze, waarin alle kwaliteiten van onze stad in enkele pakkende woorden zijn terug te vin den. Een kreet die er voor moet zor gen, dat de buitenwereld meer be langstelling voor het Schiedamse krijgt. Een lfcuze die ook de Schie dammers aan het denken zet, over al het goede wat onze stad te bieden heeft. Vandaar dat onlangs het plan werd geboren onder de Schiedamse be volking een leuze-wedstrijd te orga niseren. Een wedstrijd die de Schie- damkreet moet opleveren. Om zoveel mogelijk leuzen binnen te krijgen, was de hulp van de Schie damse pers nodig. Begin deze maand werd dan ook in de kleine foyer van het Passagetheater een persbijeenkomst gehouden. We gin gen er daarbij vanuit dat het moge lijk moest zijn, van een volgens ons goede zaak iets leuks te maken. De heer Kor Kegel van de Schie- damsche Courant wist echter van onze plannen niet anders te brou wen, dan dat de VW meer met jene ver wil doen. Daarbij stelde hij de VW ten onrechte in een kwaad dag licht door te suggereren, alsof wij ons alleen maar met jenever-re clame bezighouden. Gelukkig is dat niet zo. Toch kan geen enkele Schiedammer er om heen, dat de jenever onverbrekelijk met Schiedam verbonden is. Ook al heeft dit voorstel, in het verleden tot ontstellend veel sociale ellende ge leid. Het is onbegrijpelijk dat de Schie- damsche Courant nu over het be grip Schiedam - Jeneverstad kettert. Het was immers dezelfde krant die in 1975 tot de conclusie kwam, dat zelfs buiten onze landsgrenzen het begrip jenever en Schiedam onver brekelijk met elkaar zijn verbonden. We zijn dus op zoek naar een prach tige Schiedamkreet-leuze die opvalt, die iedere lezer aan het denken zet en doet besluiten een dagje Schie dam te doen. Schiedam is immers een stad waar de Schiedammers best trots op mo gen zijn. Het wordt daarbij hoog tijd dat ook de niet-Schiedammers ken nis nemen van het niet geringe dat onze stad te beiden heeft. Natuurlijk kent onze stad net als zo veel andere gemeenten een groot aantal problemen. We hoeven alleen maar op de slopende problematiek van de binnenstad te wijzen. Als VW staat ons echter niets an ders ten doel de kwaliteiten van onze stad 'te verkopen'. En die kwa liteiten dat zijn er heel wat. Kijk maar eens naar het stadscentrum; waar in Nederland is een centrum te vinden met een groot aantal molens en resten van molens? Een centrum met de karakteristieke Lange Ha ven, het Zakkendragershuisje, het museum en ga zo maar door. Kor tom plekjes genoeg om zomaar eens door het Schiedamse te wandelen. Bij de VW heeft men de weten schap, dat onze stad genoeg facilici- teiten bezit om eens een dagje in door te brengen. De leuze moet er één worden om al het reclamemate riaal dat de VW uitgeeft, mee te voorzien. w Zoveel mogelijk leuzen moeten vóór 10 oktober 1978 in een gesloten eve- loppe worden gestuurd aan; VVV-Schiedam Overschiesestraat 1 Schiedam In de linker bovenhoek moet wor den vermeld; 'Schiedam-leus' De leuzen worden beoordeeld door een jury, bestaande uit: burgemees ter Arie Lems, raadslid Gerard Ver- hulsdonk, tekenaar Harr Wiegman, SG/VW-directeur Ruud Pillard, Novotel-directeur en VW-bestuurs- lid Jan Willem Mijinke en journalist en VW-bestuurslid Hans Leijte. Natuurlijk zit er aan deze wedstrijd een prijs vast. Deze bestaat uit: een VW-geschenkenbon van 100,- en een etentje voor twee personen in een Schiedams restaurant. De VW zal de gemeente verzoeken ook gebruik van de uitverkoren leuze te maken. Het spreekt vanzelf dat deze leus wettig gedeponeerd wordt. Begin november 1978 zal bekend zijn hoe de Schiedam-leus luidt. Het bestuur en de leden van het Tamboer en Trompetterkorps GUSTO bedanken alle mensen die bijgedragen hebben tot het succes van de rommelmarkt. De opbrengst van deze markt zal ge bruikt worden voor uitbreiding van het instrumentarium. Ja! uitbrei ding, want de muziekvereniging gaat gewoon door. Nu de werf is gesloten wordt er ge- reperteerd in de Duckdalf, Maasdijk 6, tegenover de Gustowerf. Tijdens het drumbandfestival haalde Gusto bijna een eerste prijs, het scheelde maar weinig. Niettemin een stap in de goede richting. Men kan nog wel wat nieuwe leden gebruiken. De opleiding wordt door eigen instruk- teurs verzorgd. Heeft u belangstel ling ga dan gerust eens kijken. De tamboers repeteren iedere maan dagavond vanaf 19.00 uur, de bla zers elke donderdagavond ook om 19.00 uur. Voor inlichtingen kunt U altijd te recht bij dhr. G. J. Friederich 708453. Op zaterdag 14 oktober a.s. organi seert de Rijnmondband een grote rommelmarkt, op het plein van het Museum, op de Hoogstraat. De Rijn mondband viert in 1979 haar 50 ja rig bestaan en daarom is men nu al vast bezig om aan de hiervoor beno digde financiële middelen te komen. Komt u zaterdag 14 oktober ook langs op het museumplein, er is voor iedereen wel wat te vinden. Het 20e drumbandfestiva! is inmid dels alweer enige tijd voorbij. Dit 4e lustrum zal aan velen niet onopgemerkt voorbij zijn gegaan, want het centrum werd op die 9e september geheel en al in beslag ge nomen dóór de muziekcorpsen. Er was veel belangstelling van het publiek, hetgeen bijzonder plezierig was, alleen bij de wedstrijden vooral naar het einde toe leverde dit wel eens problemen op. De Schiedamse muziekverenigingen deden het dit jaar overigens weer prima! Proficiat in de eerste plaats voor de jeugdrijnmondband die voor de derde achtereenvolgende maal de wisselbeker wonnen en deze dan ook mee naar hun prijzenkast moch ten nemen. In de normaalklasse werd geen eer ste prijs toegekend. Gusto eindigde echter wel helemaal bovenaan, met het hoogst aantal punten, een tweede prijs. In dezelfde klasse behaalde Ambro- sius een derde prijs. OBK behaalde evenals vorig jaar opnieuw de wis selbeker in de Middenklasse. Dan kan komend jaar spannend worden! De drumband Juliana behaalde in de middenklasse een tweede prijs. In de topklasse viel Schiedam dit jaar buiten de prijzen. Alhoewel de Rijnmondband wel meedeed, ging dit 'buiten mededinging'. Vanwege de eervolle jury-vermel ding kreeg de Rijnmondband dan de zilveren gemeentelijke Legpenning, die speciaal voor dit 4e lustrum door het gemeentebestuur beschikbaar was gesteld. Het festival werd dit keer weer 'als vanouds' erg laat. Dit kwam vooral omdat er veel ma jorettekorpsen deelnamen aan de wedstrijd. In deze wedstrijden behaalden Ju liana en Harpe Davids een derde prijs in de normaalklasse en OBK eveneens een derde prijs, maar dan in de middenklasse. De jeugd .van Juliana Ix-haalde een tweede prijs in de jeugdklasse. Het weer heeft zeker bijgedragen tot een prima festival en de organisato ren hopen dat u allen plezier heeft beleefd aan dit 20e drumbandfesti val Schiedam. Opgericht: 4 januari 1968 HRMWf Op 4 januari 1968 is het gemengd koor van Wilton Fijenoord opge richt, wat dus betekent dat dit koor nu haar 10-jarig jubileum viert. Dit 2e lustrum zal op een gepaste wijze worden gevierd; met een groots op gezet concert. Het gemengd koor van W.F. bestond oorspronkelijk uit twee koren, een mannenkoor opgericht in 1938 en een dameskoor, opgericht in 1953. Het dameskoor is speciaal opgericht ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van de werf. Toch is het niet bij een éénmalig optreden gebleven, de koren zijn zelfstandig blijven doorzingen. Eén van de grootste gebeurtenissen in het bestaan van beide koren was de uitvoering van de speciaal voor harmonie en koren van W.F. gecom poneerde herdenkingscantate, van de heren Pala en Giphart. Deze her denkingscantate werd voor de eer ste maal uitgevoerd in 1955, bij de tiende dodenherdenking en in 1970 bij de 25e, in de Grote Kerk te Delft. Er werd inmiddels al zo vaak geza menlijk gezongen, dat besloten werd om van de beide koren één groot koor te1 maken. En zo ontstond in 1968, op 4 januari het huidige koor. Op dit moment staat het gemengd koor onder leiding van dirigente me vrouw E. A. van Bommel-Kieboom. Regelmatig verzorgt het koor uitvoe ringen, in bejaardentehuizen, dien stencentra, ziekenhuizen, e.d. Maar ook wordt er veel gedaan gezamen lijk met andere verenigingen. Het koor maakt vaak uitstapjes, met uiteraard onderweg een optreden,- zoals onlangs nog naar Tilburg. Ook is er elk jaar een gezellige con tactavond. Kortom veel activiteiten en gezellig heid bij dit jubilerende W.F.-koor. Op het repertoir staat in feite van al les; dat wil zeggen dat het koor nu niet direct in een speciaal vakje kan worden ondergebracht. Er wordt gezongen wat de leden leuk en goed vinden en dan komt men op een breed repertoir waaron der zoal operettewerk en de be kende klassieken. Op het programma voor het jubi leum-concert staan ook heel wat werken. Zo is het koor zelf te beluis teren in o.a. een selectieuit Tm Weissen Rössl'. Verder veel liederen gezamenlijk met de gemengde zangvereniging^ Excelsior, waar onder werken van Mendelsohn. Ook de harmonie van W.F. verleent haar medewerking aan dit concert, onder anderen in de slotkoren waar enkele zeer bekende werken te be luisteren vallen als 'The voice of freedom' en 'Land of hope and glo ry'. Als intermezzo staat op het pro gramma enige pianosoli van Chopin en Liszt, vertolkt door de heer A. Slootmaker. Na afloop van dit concert zal er nog tot in de kleine uurtjes feest worden gevierd, waar liefhebbers van het dansen zich op de vloer kunnen wa gen op de 'life' muziek van 'The Party Sound Band'. Dit alles gaat gebeuren op zaterdag 14 oktober a.s. in de Stadsgehoor zaal in Vlaardingen. Kaarten worden er voor dit speciale jubileum-concert niet verkocht, maar wanneer u interesse hebt kunt u contact opnemen met het secreta riaat van het koor: de heer Th. Mid deldorp, Sportlaan 226, Vlaardin gen, telefoon 700139. Overigens kan het koor altijd nieuwe leden gebruiken. U bent van harte welkom. Harpe Davids naar concours. Harpe Davids heeft laten weten dat zij op zaterdag 28 oktober a.s. zal deelnemen aan een groot concours in Haarlem. Daar zo'n concours al tijd de nodige spanning met zich meebrengt kan Barpe Davids bost wel wat steun van 'langs de lijn' ge bruiken. Supporters die meewillen kunnen zich opgeven bij Joke Ilmer, telefoon 265993. Vanaf deze plaats wensen wij Harpe Davids in elk geval veel succes. Voorts is men alweer druk bezig het traditionele jaarconcert voor te be reiden. Dit zal gaan plaatsvinden in februari 1979. Dit concert zal geheel door de ver eniging zelf worden gevuld. Na af loop kan er nog gezellig gedanst worden. Bij de tamboers kunnen nog enkele nieuwe leden geplaatst worden en ook het .majorettepeleton gaat weer uitbreiden. Leeftijd vanaf ongeveer 10 jaar. Volop nieuwe aktiviteiten dus bij Harpe Davids. Voor de geïnteres seerden: even een telefoontje naar dhr. F. de Wolf 704647. Op ons kursussen DRAMATISCHE EXPRESSIE EN KOMMUNIKATIE die woensdag 4 oktober zullen star ten, kan nog worden ingeschreven. De begintijden zijn 09.30 uur en 19.30 uur. Kursusprijs voor 12 lessen 75, - (dispensatie of financiële rege ling is mogelijk). In deze kursus werk je aan het ont wikkelen en gebruiken van je fanta sie; het bewust worden van je ge dachten en gevoelens ten opzichte van jezelf en anderen; het vergroten van de durf jezelf te uiten. Inlichtingen en inschrijvingen: Stichting De Schiedamse Gemeen schap, Overschiesestraat 1, telefoon 268043. 31 oktober: Zang- en orgelavond in de Grote Kerk. Opbrengst is bestemd voor de reparatiewerkzaamheden aan het dak. 15 november: Weihnachtsoratorium van J. S. Bach, uitgevoerd door Toonkunst koor Schiedam, o.l.v. Edwin Wolf; 20.00 uur, in de Havenkerk, Lange Haven. m.m.v. Rita van Harmeien, so praan Joke de Vin, alt Paul Schotsmans, tenor Wout Oosterkamp, bas Tijn van Eyk, clavecimbel Het gewestelijk orkest van Zuid Holland kaarten 10,- pas 65 C.J.P. en leden toonkunst 7,50 Voorverkoop bij de leden van het koor en bij de VW. 24 november: Schubertconcert van Kon. Schie dams mannenkoor Orpheus; 20.00 uur in de Havenkerk, Lange Haven, m.m.v. Frieda van Engelenburg Robert Holl Peter Beijersbergen van Henegouwen Voorverkoop begin november bij de Orpheus-leden en bij de VW.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 22