Het Nieuwe „WONINGBOUW BETEKENT VEEL ENGELENGEDULD R.K. Bond van Bejaarden viert op 17 oktober op bescheiden wijze haar zilveren jubileum Disco bij de Instuif enormekollekties belent WETHOUDER IR. CHRIS ZIJDEVELD: Dansavond in sporthal enorme belangstelling hülsta !0 1 T* john kroes OPENING Vlaardingerdijk 1 CAFÉ 'THE WINDMILL' Schiedam: 53 inwoners naar andere gemeente Ringleiding in Passage Theater Henk Elsink in Passage Lezing van de huisvrouwen ij/ Hülsta. Bij de keus van uw slaapkamer moet u Ay uw ogen wèl openhouden. OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-A'AN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Receptie 6 oktober 1978 van 19 tot 21 uur Riet en Eef Jansen Broersvest 64-66 Schiedam SGEB0UW ROTTERDAM 31e JAARGANG - OPLAGE 37.500 VRIJDAG 6 OKTOBER 1978 Stadsblad Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-267368 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.100 De Schiedamse PvdA-v*ethouder voor ruimtelijke ordening (waaronder de wo ningbouw valtl ChrB Zijdeveld doet niets liever dan eerste palen slaan voor be taalbare nieuwbouwwoningen (koop of huur) in de gemeente Schiedam. De stad Schiedam heeft een enorme behoefte aan dit soort nieuwbouwwoningen en de komst hiervan kan het al jaren teruglopende bevolkingsaantal tot stilstand bren- Woensdagmiddag kwam wethouder Zijdeveld bij zo'n gelegenheid in aktie bij het slaan van een eerste paal voor een complex van 31 van dit soort wo ningen op de hoek van de Van Haaren- laan en de Vlaardingerdijk. „Ik tooi me misschien zo langzamer hand het predikaat ongeduldig", zei de Schiedamse woningbouwwethouder, „want ik blijf het jammer vinden dat het startsein voor de realisatie van dit doort woningen niet eerder kon". Wethouder Zijdeveld verder over de woningbouwplannen in het algemeen en in Schiedam in het bijzonder: „soms geloof ik dat wie in dit land ruimtelijke ordening en woningbouw wil bedrijven zou moeten beschikken over engelen geduld, een juristenverstand en de vasthoudendheid van een terrier, mis schien zelfs gecombineerd met de huid van een olifant. Deze eigenschappen l'jken nodig om met succes alle proce dures te doorlopen die voor het tot stand komen van een gesubsidieerd woningbouwproject kennelijk nodig zijn. En dan waren er hier nog eens problemen met het bestemmingsplan! Na deze wat pessimistische woorden is de tijd daar voor gepaste vrolijkheid", aldus wethouder Zijdeveld, „want de bouw is nu toch gestart en dat betekent N dat we binnen afzienbare tijd 31 wo ningen aan de voorraad in de stad kunnen toevoegen. Weliswaar was het oorspronkelijk de bedoeling een wo ningwetproject te laten zetten en moest dat op grond van de bouwkosten van de woningbouwvereniging tenslotte worden omgezet in premiekoop, de toevoeging blijft even groot en volledig, want ook voor dit project zal het enige leden gestarte streven dat de gemeente de uiteindelijke toewijzing doet worden doorgezet. Waarschijnlijk zal dit ook hier leiden tot een doorstromingseffect dat veel groter is dan 31 geholpen „gevallen". Aan het woningbestand in de wijk West wordt met de bouw van dit project een woningtype toegevoegd en ik doel dan op verschijningsvorm en financieringswijze dat daar nog niet op grote schaal aanwezig was, zodat het aanbod in de wijk gevarieerder wordt. Het streven is om in elke wijk een zo danig gevarieerd woningbestand tot standee brengen dat de doorstroming binnen de wijken zou kunnen plaats vinden. Daarbij blijven sociale structu ren beter behouden, wat weer leidt tot een evenwichtiger verdeling van de ver schillende bevolkingsgroepen over de stad en eenzijdigheid en leeglopen van wijken". Aan het slot van de ontboezeming van wethouder Zijdeveld sloeg hij de eerste paal voor dit complex van 31 wo- ningeil. Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid-Holland 25 Edities Totaal oplage 618.500 ln het Passagetheater is een ringleiding ten behoeve van gehoorgestoorden aangebracht. Het is nu voor bezoekers met gehoor problemen mogelijk, mits zij gebruik maken van hun gehoorapparaat, een betere ontvangst te bereiken. Het treffen van deze voorziening is me de mogelijk gemaakt doordat een rijkssubsidie is verleend in het kader van de aanvullende werkgelegenheid. De getroffen voorziening heeft de in stemming van de Stichting Aanpassin gen voor Gehandicapten. Wethouder Zijdeveld: „engelengeduld en nog veel meer". SCHIEDAMSE NOTITIE In de herfstvakantie is er weer van alles te doen in Jeugdhaven Nieuwland. Vooral op de Sportdag 16 oktober a.s„ De start hiervan is voor kinderen van 4 t/m 7 jaar 's morgens om 10.00 uur. Voor kinderen van 8 t/m 12 jaar, 's middags om 14.00 uur. De ouders worden verzocht oude kleren mee te geven opdat de jeugd zich op die dag volop uit kan uitleven. De spelen duren ongeveer 2 Vi uur per groep. Voor verdere inlichtingen: tel. 704671. Dinsdagavond 17 oktober brengt Henk Elsink zijn show „Theater Thuis" in het Passage Theater. Kaarten hiervoor zijn reeds nu ver krijgbaar aan de kassa (12.30-22.30 uur). De prijzen zijn onderverdeeld in verschillende rangen. Telefonisch re serveren is ook mogelijk. Aanvang van de voorstelling: 20.15 uur. Vóór de pauze „Het Theater", na de pauze „Thuis". Muzikale omlijsting van Jan Elsink, trombone, tuba, orkestleiding, Heimig van der Vegt, orgel, piano, Er ik Raayman. basgitaar en Martin Dmt. slaewerk. Als ie in rle hpoSnlnmn v q vi el a D UT W t „11 o 1 d i ,ii Als je in de beginjaren van de R.K. Bond van Bejaarden en gepensioneer den, tweede secretaresse bent geweest eertijcfc, dan heb je voor de viering van het 25-jarige bestaan extra interesse. De bond draait op het ogenblik een beetje moeizaam. Hoe komt dat, vraag je aan de waarnemend voorzitter de heer C. F. A. Alberts. Het is in deze tijd zo moeilijk om de mensen ergens warm voor te krijgen, zegt de heer Alberts „We hebben de pech gehad van plotselinge stergeval- len in het bestuur en neem de draad dan maar weer eens op. De viering van het 25-jarig bestaan houden we daaro- m zo eenvoudig mogelijk. Gewoon dinsdag 17 oktober een eucharistie viering om 10 uur in de kapel van Hui ze Frankenland met medewerking van het eigen koor „Zingend Leven" en daarna een ontvangst in het diensten centrum „De 4 Molens". Waar we dan van 1 uur tot 3 uur als besluit een re ceptie houden met alles „erop en eraan". We hebben elke middag behalve na tuurlijk in het weekend onze soosbi- jeenkomsten in het Blauwe Huis aan de Lange Nieuwstraat", vervolgt de heer Alberts. „Van de gemeente hebben we „jaar lijks een subsidie van 2.500. Er is al tijd veel belangstelling voor biljarten, hetzij in concours of vrij. Maar er is ook een vaste kaartclub. Om iets an ders van de grond te krijgen heeft eigenlijk weinig zin, want de S.G. or ganiseert verscnillende cursussen De soos bij ons is echt voor de gezelligheid. Het bij elkaar zijn en de tijd bekorten". Niet alleen 819 leden maken er (geluk kig) gebruik van, want dan zou men de Margriethal beter kunnen nemen. Niet iedere katholieke 65 plusser is he laas lid van onze bond, zegt de heer Al berts met klem. „Al hebben ze nergens zin in dan zouden zij het werk van onze bond toch kunnen steunen. Daar man keert nog wel wat aan. Wij ervaren dit dagelijks als waarnemend dagelijks bestuur. Het is jammer dat er nog zo weinig belangstelling voor ons werk is. Iedereen lijkt wel overzadigd. Nergens heeft men zin in". OPKOMST Het dameskoor „Zingend Leven" heeft een trouwe opkomst en de dirigent de heer H. Bronneman staat volledig achter. „In het voor- en najaar organi seren we altijd een voor- en najaarsbu stocht. Ook hiervoor was de belang stelling vroeger groter. We gaan ook elk jaar gezamenlijk met vakantie en reeds nu staat vast dat we volgend jaar een week naar Houthem bij Valken burg gaan". We doen aan ziekenbezoek, vult secre taresse mevrouw J. M. Krowinkel-Rig- ters aan en echtparen die hun 40, 50 of 60 jarig huwelijk vieren worden door ons in het huldigingszonnetje gezet. Toch flonkert er een lichtje aan deze bijna bewolkte bejaardenhemel: oud raadslid Cees Lansbergen heeft toege zegd eerdaags het voorzittersschap van deze bond op zich te nemen. Hij zal dan ongetwijfeld nieuw leden in de brouwerij brengen en met dat vooruit- zicht voor ogen kan er volgende week met een gerust hart een borreltje op gedronken worden... De jubilerende bond zal dan nieuwe wegen inslaan, waarvoor 25 jaar gele den Andries van Dongen en zijn man nen de grondslag gelegd hebben.... De waarnemend voorzitter de heer C. F. A. Alberts, die de jubileumviering van zijn zilveren bond met vertrouwen tegemoet ziet. Geen groot feest, maar wel gezellig en zinvol. Kees en Wil Sitton van dansschool aan de Lange Haven organiseren in de to taal verbouwde en vernieuwde sporthal Margriet een grandiose dansavond, waarbij Marcelen Ratna de Rijk, alom bekend in den lande demonstraties zullen geven van de moderne dansen. De ruim 2500 toegangskaarten zijn ge heel uitverkocht. Eén van de leraren van de dansschool Sitton, John Segaar geeft met Christa van der Mark ook enkele demonstra ties. Terwijl een juniorengroep van on geveer 40 leerlingen van de discotheek de dansen uit de film John Travolta, die op het ogenblik in den lande volle zalen trekt, ten uitvoer zal brengen. Voor de muzikale omlijsting van deze dansavond staan het orkest van José Marcello en de Circleband borg. Voor zang Jummy Lawton, terwijl vanavond ook een fraaie Lightshow van Won derland te zien zal zijn. Aanvang half negen, zaal open acht Donderdagmiddag 12 oktober houdt mevrouw Dies Helb een lezing voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdeling Schiedam in gebouw Chr. Sociale Be langen aan de Lange Haven 73. Aan vang twee uur. RUILBEURS IN Dinsdagavond 10 oktober heeft in de bovenzaal van jeugdhaven Nieuwland aan de Albardastraat 69 de maandelijkse ruilbeurs avond plaats. U kunt hier keus maken uit postzegels, munten, suikerzakjes enz Toegangsprijs voor kinderen een kwartje, volwassenen betalen twee kwartjes. Aanvang: 18.00 uur. Wij adviseren u graag over de ongekende mogelijkheden van het Hülsta Trendstyle programma. Tevens kunnen wij u dan infor meren over de veelzijdigheid van andere Hülsta programma's en de onbeperkte keus die u daarbij heeft t.a.v. houtsoorten en afmetingen. Gedu rende de maand augustus ver huisden 53 inwoners van Schiedam naar een andere gemeente. Deze bevol kingsafname betekende dat de ge meente Schiedam op 31 augustus 75.468 inwoners, had, verdeeld over 37.192 mannen en 38.266 vrouwen. Zondagavond 8 oktober staat gebouw Arcade voor de Instuivers geheel in het teken van studio 5000, waarbij discjoc- key Cor Janse zijn programma aan de bezoekers af zal stemmen. Entreeprijs: vier gulden, aanvang omstreeks half negen. Centraal Station koop via d«taMU»t

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1