Heropening sporthal Margriet werd groots gebeuren voor Schiedamsesportverenigingen ZEEMAN'S SLEUTEL DIENST ZEEMAN Broersvest 50-52, Schiedam Telefoon 267594 J- i HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 40 WOENSDAG 11 OKTOBER 1978 '•/(•v >'s ;V-. v LIPS-EN AUTOSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT! OBK gaf met haar charmante troe ven acte de presence. Het Senectutekoor onder leiding van mevrouw E. Mckcs. Men had geen betere heropening van sporthal Margriet kunnen bedenken dan dit te doen via de presentatie van de pupillen der Schiedamse sportvereniging, die met eigen vlaggen en muziek hun visitekaartje presenteerden. Voordat dit echter helemaal officieel gebeurde, bood sport wethouder Herman Posthoorn Loes Par- rin een sporttas en een kadobon aan voor een tennisuitrusting. Zij was als symbool gekozen van de Schiedamse sportjeugd en werd dit door loting. Loes is lid van de tennisvereniging Schiedam Noord (TSN). Burgemeester Arie Lems liet telegra fisch weten dat hij op zijn vakantie adres met de heropening meeleefde. De twee oud gemeenteraadsleden, die zich zo ingezet hebben destijds voor deze verbouwing, Truus Verwey-de Graaff en Clara Stroman gaven even eens van hun belangstelling blijk en de drie huiige wethouders Herman Post hoorn, Reinier Scheeres en Chris Zij develd. Degenen die bij dit gebeuren betrokken waren hadden een herfst- corsage opgespeld gekregen en toen de schuifwand was opgetrokken werden de genodigden ook van dit feestelijke bloemetje voorzien, feest was het in de sporthal Margriet zaterdag. Jammer dat de geluidsinstallatie, het oude zeer van de sporthal, het af liet weten. Jammer voor het dankwoord van de voorzitter van het stichtingsbe stuur van de sporthal Theo J. G. Janse, die iedereen bedankte, jammer voor de zang van het toch uitstekende Senectu tekoor onder leiding van mevrouw E. Mekes, jammer voor het jeugdkoor „De Stamgasten" van Dick Stam, maar vooral jammer voor de ritmische keurgroep van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond. De mu ziek klopte niet, maar het was vooral aan de leidster te danken dat de meis jes niet uit hun concentratie werden gehaald. Zang van „Harmonized Company" onder leiding van René Fons. Goed, de gezamenlijke presentatie van de Schiedamse gymnastiekverenigin gen. OBK en zijn charmante (majoret- teltroeven, onbekommerd naast de Rijnmondband. Muziekklanken en show van „Harpe Davids", de boeren- kapel van Ambrosius. Het kon alle maal niet op zaterdagmiddag, maar het gaf op juiste wijze weer wat of er al lemaal in de sport- en muziekwereld leeft van Schiedam. Schiedam heeft nog veel meer muzikale troeven, zoals bijvoorbeeld het harmonie-orkest St. Radboud, dat zich ook liet horen. Een brok sport werd er ook bedreven: een tenjiisdemonstratie gegeven door Rolf Thung en Wouter Fok. Wijksporthal in de toekomst? Wethouder Herman Posthoorn moest het van het hart dat men in het verle den altijd sprak over de Margriethal. „Nu duidelijker dan ooit kunnen we na de verbouwing alleen maar over de sporthal Margriet spreken". Zich ver diepend in het 15-jarig bestaan van de ze sporthal en de vraag centralisatie of decentralisatie wat de bouw van een wijksporthal of drastische verbouwing van de sporthal Margriet betrof was men tot het besluit gekomen tot het laatste over te gaan. De vliegtuighangar is na de verbou wing nu bijzonder fraai geworden. „Er is vijf miljoen voor uitgetrokken, maar we zijn onder dat bedrag gebleven", al dus Posthoorn. De gedachte van sporthallen in de wijk laat men nog niet schieten. De bedoe ling is, dat twee gymnastieklokalen aan elkaar gebouwd zullen worden als de woningbouw in Woudhoek-Noord ge realiseerd wordt. Er is grond gereser veerd voor een tennishal. „We zijn er mee bezig", onthulde wethouder Post hoorn. „Met de samenwerking van de tennisverenigingen in Schiedam zal het wel lukken. Het bestuur van de sporthal Margriet heeft het tijdens de negen maanden - durende verbouwing niet gemakkelijk gehad. Maar ik heb het hun ook niet gemakkelijk gemaakt", erkende Post hoorn ruiterlijk. Als herinnering hier aan bood hij directeur Leen van der Kraan het gehele dossier hierover aan. „Er is hier geen rondvraag, maar er komt in november wel een belangrijk punt op de raadsagenda om te komen tot een funktionele sportraad. Het sportbeleid kan hierdoor alleen maar verbeterd worden", aldus wethouder Posthoorn. De lijdensweg tijdens de verbouwing werd zowel door wethouder Posthoorn als door de architect de heer Van Pelt van de Hollandse Beton Maatschappij als bouwer in dichtvorm weergegeven. Een drukbezochte receptie sloot deze zaterdag af, al wat sport is in Schiedam maakte zijn opwachting. Een aandachtig klisterend stich tingsbestuur op de voorgrond. Hun zware taak behoort tot het verleden. Ook de jeugd van Wilton-Feycnoord was vertegenwoordigd. Era sport die steeds meer in de belangstelling komt is de ruitersport. Hier een af vaardiging van de Spalandruiters. Met het trekken aan de bel door wethouder Herman Posthoorn werd de herope ning Sporthal Margriet een feit.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 40