Het Nieuwe Napraten o ver maandaga vond OVER WINTEREN IN SPANJE ZOZiïDATMET EVENNAPRATEN PENNING-MONZA Ors. J. Lend nieuwe directeur G.A.B. Waterweg-Noord Voorde mooiste avond en bruidskleding Be. KOSTER 70.77.77 OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) modehuis Oflbv SNEEUWKETTINGEN verhuur verkoop 31e JAARGANG - OPLAGE 37.500 WOENSDAG 18 OKTOBER 1978 )BER 1978 Stadsblad Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-267368 Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid-Holland 25 Edities Totaal oplage 618.500 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.100 BROERSVfcST KW SCHIEDAM TF1 2674I6 donderdagavond lot 21.00 geopend ruime parkeergelegenheid tegenover ons modehuis Rein: „Ik vond de hele discussie compleet met schorsingen niet erg hoogstaand". van Kaalte: „Die zaak is vrij eenvoudig op te lossen Rein van Raaite (CDA): „discussie over Europoort was niet verheffennd Rein van Raaite (CDA) is niet van vandaag of gisteren gemeenteraadslid van Schiedam. Hij kwam als oorspronkelijk CHU-lid in de toenmalige PCG (Prot. Chr. Groepering-fraktie in februari 1971 in de gemeenteraad. Daarnaast is hij sinds 1974 ook nog eens lid van de CDA-fraktie in de gewestelijke Rijnmondraad. In het dagelijks leven is Rein van Raaite ambtenaar van de gemeente Den Haag. Hij is daar belast binnen het pakket arbeidsvoorzieningen van deze gemeente met het inpassen van gehandicapten uit civieltechnische en culturele werken, iets dat door hemzelf als bijzonder boeiend wordt omschreven. Ambtenaar zijn betekent vaak dat men develd, die binnen het gemeentebe- zich wat gemakkelijker dan anderen vrij kan maken voor vertegenwoordig de lichamen zoals gemeenteraad en de Rijnmondraad. Toch speelt ook het dagelijks werk van Rein van Raaite mee in zijn gemeenteraadswerk. Hij is o.a. lid van de raadscommissie voor so ciale zaken, een commissie waarvan sinds begin september CDA-wethouder Riet Taverne voorzitter is. Rein van Raaite houdt er niet van zijn mening onder stoelen of banken te steken en zeker niet als het gemeenteraadsverga deringen betreft. Wat te denken bv. van de verkeers drukte op de Singel, een drukte waar van de bewoners meer dan genoeg heb ben. Ook de gemeenteraad kreeg maandagavond met deze zaak te ma ken, omdat men een kopie van een brief kreeg te behandelen die de boze Singelbewoners aan de Rotterdamse officier van justitie hadden gezonden. Rein van Raaite: „De zaak is vrij een voudig op te lossen. Je moet er gewoon van uit gaan dat automobilisten die naar het station Schiedam/Rotterdam west rijden haast hebben, dus je maakt er gewoon éénrichtingsverkeer van. De Singel mag dan alleen maar voor het autoverkeer berijdbaar zijn vanaf het stadskantoor op het Emmaplein naar het station. Vanaf de andere kant is dit dan niet meer mogelijk. Het verkeer vanaf het station heeft uitwijkmoge lijkheden genoeg. Men kan b.v. vanaf het station via de Boerhavelaan naar de Rotterdamsedijk rijden, maar ook via Plein'40-'45 en de 's -Gravelandse- weg is het stadscentrum voor de auto mobilist goed te bereiken. Er is in ieder geval de toezegging van wethouder Zij- Door annulering vrijgekomen, begin januari t/m eind maart 1979: 4 Appartementen te Fuengirola, Costa del Sol - Spanje. Inklusiefvluchten. Kom snel informeren /eis- en passageburo Rotterdamsedijk 403 Schiedam Telefoon: OIO. 73 lOll* stuur is belast met verkeer- en ver- voerszaken, om de hele verkeerspro blematiek op de Singel nog eens uit voerig in de raadscommissie voor ruimtelijke ordening te bespreken, die zich ook bezig houdt met verkeer- en vervoerszaken. Er is dus geen sprake van dat deze zaak in de doofpot gaat. EUROPOORT Uitputtend hield de Schiedamse ge meenteraad zich bezig met de over dracht van het café-restaurant Euro poort op de Maasboulevard aan de in Schiedam niet onbekende Jan de Groot. De heer de Groot is nu eigenaar van een zeer gerenomeerd restaurant in het Rotterdamse stadscentrum en was in het verleden eigenaar van Musis Sacrum op de Lange Haven en het Mo- nopole Theater op de Hoogstraat. In dit café-restaurant Europoort had de gemeente Schiedam een sterk finan cieel belang. Binnen de N.V. die „Europoort" beheerde was Schiedams burgemeester drs. Arie Lems uit hoofde van zijn funktie commissaris. Rein van Raaite: „Ik vond de hele dis cussie compleet met schorsingen niet erg hoogstaand. De hele zaak is al uitvoerig besproken in een raadscommissie, iedereen was er tevre den over en dan begint het PvdA-ge- meenteraadslid Engelsman (oud-gede puteerde van de provincie Zuid-Hol land) weer eens uitgebreid over de overdracht te praten. Er kwam zelfs een amendement, waarvan speciaal punt drie ons niet beviel. Daarin stond dat bij beëindiging of overdracht van het erfpachtenrecht de heer De Groot met het college van burgemeester en wethouders afspraken worden ge maakt over de verdere gang van zaken". Rein van Raaite: „Dat bete kent zonder meer dat de heer De Groot na eindeloze onderhandelingen kan zeggen: gemeente zoek voor mij maar een ander. Ook de heer Lems stond min of meer in zijn hemd, aangezien die de onderhandelingen heeft ge voerd. Hij gaf in de raad een voortref felijke uiteenzetting van publiekrech terlijke- en privaatrechterlijke zaken. Wij stonden als CDA helemaal achter de zienswijze van de heer Ixms, maar niet achter die van de PvdA-wethouder Reinier Scheeres. De heer Scheeres is binnen het gemeentebestuur o.a. belast met economische aangelegenheden. Scheeres dacht teveel aan de PvdA Partijdiscipline. Hij moest en zou een schorsing hebben voor colleberaad, maar dat was natuurlijk voor overleg binnen PvdA-fraktie om Engelsman onder druk te zetten om het hele amendement in te trekken. Ik vraag mij verder af wat Scheeres zou hebben gedaan als de twee-mans D'66-fraktie tegen het amendement had gestemd. Dan hadden de stemmen gestaakt. Sterker nog het hele amendement was verworpen als Scheeres tegen dit amendement had gestemd. Onze frak- tievoorzitter Siem Rosman zei het uit stekend. Het is geen fatsoenlijke be handeling van de heer De Groot en het college moet nu rekening houden met dit aangenomen amendement. Het is voor mij een raadsel waarom PvdA-er Engelsman zo volhardend was in zijn opvatting". WONINGBOUW De met veel tam-tam aangekondigde woningbouw van 44 woningen in de zgn. put aan de Rotterdamsedijk was ook een punt dat discussie'veroorzaak te. PvdA-wethouder Chris Zijdeveld verklaarde dat hiermee een begin is ge maakt met de stadsvernieuwing van de Schiedamse binnenstad. Rein van Raaite: „Dat is natuurlijk niet waar. De man die een begin heeft gemaakt met deze stadsvernieuwing was de oud CPN-wethouder en nu gemeente raadslid Eef Collé. Hij was in de perio de 1970-1974 belast met de woning bouw en toen is men begonnen met woningbouw achter de Lange Kerkstraat". Tijdens de gemeenteraadsvergadering liet het college weten dat men zich op het terrein van woningbouw wat tegen gewerkt voelt door het openbaar li chaam Rijnmond. Rein van Raaite is zelf ook lid van deze Rijnmondraad. Wat zegt hij hiervan? „De verantwoor delijke wethouder (alweer Zijdeveld) moet het streekplan Rijnmond is lezen. De toenmalige Rijnmondgecommi- teerde Cees Roozemond (nu PvdA-bur- gemeester van Alkmaar) had in dit plan voor Schiedam ongeveer 3750 nieuwbouwwoningen gereserveerd, deels in de woningwet en deels in de premiekoop. Dat was zo rond 1971, nu in 1978 zijn er in Schiedam ongeveer 500 nieuwbouwwoningen verrezen en het grootste gedeelte nog in de premie- sektor ook.". „Even napraten met", is de zo lang zamerhand een ktgebnrgerde ru briek van de Schiedamse gemeente raad in ons Nieuwe Stadsblad. Het is een aparte benadering van een gemeenteraadsvergadering, omdat er slechts één gemeenteraadslid, per keer uitgebreid aan het woord komt. De meningen die hij of zij geeft z(jn dus de meningen van het gemeenteraadslid zelf. Gezien de reakties die wij maande lijks op „Even napraten" krijgen, kunnen we vaststellen dat deze ru briek aanslaat BH toerbeurt en per politieke fraktie dus één gemeente raadslid aan het woord. Ditmaal Rein van Raaite (CDA). Interesse RENAULT Dam 26, Schiedam-C Telefoon 262001-266817. Rein over mevrouw Taverne: „Zij stelt zich volkomen onafhankelijk op". OORZAAK Wat is de oorzaak hier dan van? Rein van Raaite: „We hadden in Schiedam tot september 1974 PvdA- wethouder Cor Bolmers op stadsontw ikkeling. Met zijn terugtreden is de voortvarendheid eruit gehaald". Een regelrecht verwijt dus aan het adres van zijn opvolger Chris Zijde veld? Rein van Raaite: „Dat klinkt zo hard, hij moest zich inwerken, maar ik ben er van overtuigd dat er gebouwd had kunnen worden met name in de bin nenstad. Wethouder Zijdeveld ver school zich achter de bezwaarschriften die over het bestemmingsplan binnen stad waren ingediend, maar die be zwaarschriften waren niet op alle on derdelen ingediend. Zo had er op som mige kaalslaggebieden in het stadscen trum gebouwd kunnen worden. Zijde veld heeft toch een goede adviseur in de persoon van de directeur van ge meentewerken ir. De Block. Die is PvdA-lid van de Rijnmondraad en zit daar in de commissie ruimtelijke orde ning. Die is dus uitstekend op de hoog te van wat wel en niet kan". VERANTWOORDELIJKHEID Sinds begin september heeft het CDA weer een vertegenwoordiger in het ge meentebestuur in de persoon van wet houder Riet Taverne die o.a. de sociale aangelegenheden onder haar bestuurs- verantwoordelijkheid heeft. Het CDA heeft in de Schiedamse gemeenteraad tien zetels. Eén vertegenwêordiger in het college van burgemeester en wethouders is dat niet wat weinig? Rein van Raaite: „Wij hebben toch een vertegenwoordiger in het gemeentebe stuur en dat is erg belangrij'. Vindt Rein van Raaite niet dat Riet Taverne voor een bijna onmogelijke taak staat: Als éénling „opboksen" te gen drie PvdA-wethouders inclusief een PvdA-burgemeester? Rein van Raaite: „Wij zijn het college ingegaan op zakelijke argumentatie. Als men nu zegt dat men Riet Taverne niet begrijpt, omdat zij de afgelopen acht jaar het toen zittende progressieve program -college van PvdA en CPN- wethouders te vuur en te zwaard heeft bestreden dan zeg ik dat dit niet waar is. Het te vuur en te zwaard bestrijden is niet onze manier van politiek bedrij ven. Wij houden het op zakelijke argu mentatie en verschilden diverse malen van mening met het college. Nu Riet Taverne wethouder is, volgt zij dezelf de manier van handelen binnen het college. Als zij meent gelijk te hebben dan krijgt men haar niet van haar stuk af. Zij is een keiharde werkster en ik vind het een prestatie dat iemand die in 1978 een wethouderbaan aanneemt, terwijl ze net zo goed rustig kan gaan leven". Mevrouw Taverne is de echtge note van de bekende Schiedamse Ta verne. Rein van Raaite: „Zij stelt zich volkomen onafhankelijk op". Een college van burgemeester en wet houders betekent een collegiaal be stuur. Is daarin plaats voor afwijkende meningen naar buiten? Rein van Raaite: „Natuurlijk, een voorbeeld is het amendement rond Europoort; daar liet wethouder Taver ne een onafhankelijk geluid horen, zij stemde gewoon tegen, terwijl de drie andere PvdA-wethouders voor waren. Schiedam kan alle vertrouwen hebben in wethouder Taverne, zij staat op haar standpunt en een goede argumentatie die haar er vanaf helpt en dat heeft niets met een collegiaal bestuur te maken". De adjunct directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau Delft, drs. J. Ixnd, is per 1 november benoemd tot direc teur van het in Schiedam gevestigde Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord, dat de arbeidsvoor zieningen regelt in Schiedam, Vlaar dingen, Maassluis, Maasland en Ro zenburg. De heer Lend wordt op die dag de opvolger van drs. H. G. J. Har- berts die met pensioen gaat.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1