Koopavond in Thurlede AMATEURTONEEL LEEFT WEER Othello komt zaterdag met „Morgen is er weer een dag" Dubbele expositie Stedelijk Museum ZEEMAN'S SLEUTEL DIENST ZEEMAN burgerlijke fc=3tand College kort tegen Verhulsdonk C.V.? rOroge lucht? Broersvest 50-52, Schiedam Telefoon 267594 lucht bevochtigers in diverse uitvoeringen lange kerkstraat 66 tel.: 268570 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 24 - WOENSDAG 25 OKTOBER 1978 In het Stedelijk Museum op de Hoog straat worden vanavond twee tentoon stellingen geopend. De eerste betreft de Hongaarse konstruktieve kunst uit de periode 1920-1970. Deze reizende expositie kwam tot stand in het kader van het Nederlands-Hongaars Kultu- reel Accoord. De tentoonstelling was eerder te zien in o.a.: Zwolle en Utrecht en beslujt nu haar toernee in Schie dam. De tentoonstelling geeft min of meer een historisch overzicht van de konstruktivistische en geometrisch-ab- stracte in de Hongaarse kunst vanaf het begin in 1916 tot op vandaag de dag. De kollektie omvat plm. 100 schilderijen, akwarellen. collages^ gra fiek en objekten. Het tweede gedeelte van de tentoon stelling kreeg als titel mee Calderarar Akwarellen. Deze tentoonstelling is bedoeld als hommage aan de vermaar de Italiaanse schilder Antonio Calde- rara. die in 1968 zijn eerste grote ten toonstelling in Nederland kreeg in het Stedelijk Museum van Schiedam. Cal- derara die op 28 oktober a.s. 75 jaar geworden zou zijn, overleed op 27 juni van dit jaar. Hij liet een belangwek kend en omvangrijk oeuvre na. Op de expositie in Schiedam wordt een over zicht getoond van zijn akwarellen uit de periode 1958-1978. Beide tentoonstellingen duren tot 20 november 1978. Het Stedelijk Museum Schiedam is da gelijks geopend van 10-17 uur; zondags van 12.30-17.00 uur. De toegang is gratis. Ook bij de opening van deze tentoonstellingen is iedereen hartelijk welkom. LIPS- EN AUTOSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT! Van der Giessen -Bernard, z.v. Hoogendoorn-Meyvo- Jeup-de Ruever. Jeup-de Reuver, d.v. Grondelle-van Adri- Zuidema-Henkens. d.v. Vroegop-Bernard. z.v. Laeyendecker-Tette- GEBOREN Bianca, d.v. Derk J. T. gel. Nanda, d.v. Cindy, d.v. Maria E., chem. Danny, z.v. Mirella A., Petrus F. C roo. Michèle, d.v. Bijloo-'t Hoen. Gökhan, z.v. Cayir-Karabal. Ilja, d.v. Groen-Faas. Monica C., d.v. Kerckhoffs-Laagland. Eveline C., d.v. Odijk-Verweij. Jolanda, d.v. Van Oort-te Hoonte. Miranda G., d.v. Lerentveld-Antonis- sen. Teuntje C., d.v. Van Boxtel-Krabben dam. Helena A. M., d.v. Langeveld-de Bruij- ne. ONDERTROUWD A. Blomsteel, 22 jr. en A. M. A. Hölz- ken, 19 jr.; G. H. Hoorman, 32 jr. en G. M. Putter, 28 jr.; D. Koorn. 26 jr. en H. A. M. Houtman. 19 jr.; D. Mouwen. 22 jr. en G. M. van der Pluijm, 20 jr.; P. Öuwendijk, 19 jr. en J. Emons, 15 jr.; R. H. J. van Riel, 22 jr. en J. M. A. Heijnen, 25 jr.; E. Riksen, 22 jr. en A. van Mazijk, 20 jr.; L. Witter. 23 jr. en M. G. M. L Tenwolde, 24 jr. TROUWEN P. H. Rottier, 21 jr. en J. F. Ghysels, 21 jr.; J. Tengnagel, 24 jr. en M. van der Ark, 21 jr.; C. N. Wijngaard, 22 jr. en C. Meinen, 22 jr.; K. Grammatikas, 40 jr. en J, C. van Oostende, 31 jr.; C. J. Springvloet, 26 jr. en M. C. J. van Loe- nen, 22 jr.; R. R. Simons, 22 jr. en P. van der Vliet, 23 jr.; H. W. Könemann, 27 jr. en M. de Kok, 24 jr.; M. Elder- kamp, 22 jr. en I. C. Balvers, 22 jr. OVERLDDEN H. A. B. Waltman, man, 84 jr. P. van Ouwerkerk, man, 60 jr. W. Vos, vrouw, 78 jr., geh. met J. T. Wismeijer. B. van Zwet, man, 84 jr. H. van der Vries, vrouw, 78 jr., geh. gew. met K. van der Linden. M. Leenderts, vrouw, 82 jr., geh. gew. met H. J. van Vliet. J. M. Roetman. vrouw, 83 jr., geh. gew. met H. van der Mark. C. W. van Noort, man, 91 jr. P. C. A. Voormeeren, man, 21 jr. C. W. de Vos, man, 85 jr. W. Willems, vrouw, 84 jr. J. Goudswaard, man, 75 jr. J. L. Brongers, vrouw, 84 jr., geh. gew. met J. L. van Geest. L. Brand, vrouw, 60 jr., C. L. Koole. J. M. Holleman, vrouw, 70 jr., geh. met J. L. Wessling. H. van der Heul, vrouw. 87 jr., geh. gew. met C. Pet. Het Schiedamse VVD gemeente raadslid Gerard Verhulsdonk heeft van het college'van burgemeester en wethouders van die stad een bijzonder kort antwoord gehad naar aanleiding van het stellen van schriftelijke vragen. Het ging om een brochure die onder het ambtelijk apparaat was verspreid met als titel „Basis voor het beleid van het college van burgemeester en wet houders voor de periode 1978-1982 op basis van de overeenkomst inzake sa menwerking tussen de fracties van de PvdA en het CDA". Deze brochure geldt als voorlopige richtlijn voor het ambtelijk apparaat. Tijdens een vergadering van de raads commissie voor sociale zaken had de heer Verhulsdonk de wethouder voor dit onderdeel Riet Taverne (CDA) ge vraagd of deze brochure ook naar de gemeenteraadsleden kon worden ge stuurd. Mevrouw Taverne reageerde daar negatief op. Verhulsdonk wilde ook van het college weten of mevrouw Taverne het stand punt van het gemeentebestuur weer gaf. Het antwoord van het college is stellig. Verder wilde hij dat het college de brochure op de agenda van de eerst volgende raadsvergadering zou zetten. Het antwoord van het college is „geenszins". Dinsdagavond 7 november wordt in het bejaardencentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan een koopavond ge houden waarop handwerken, die door de dames van de handwerkclub zijn vervaardigd, worden verkocht. Deze koopavond komt in de plaats van de bazar die volgend jaar weer zal worden gehouden. „Thurlede" wil er een traditie van ma ken. het ene jaar een bazar en het ai dere jaar een koopavond te houdei Tijdens de koopavond van 7 novembe kan men niet alleen handwerken ver krijgen, maar ook met de hand ge maakte poppen en tafellakens. Er is ruime keuze tegen aantrekkelijke prij zen. Bezoekers wordt een gratis kop koffie verstrekt. Het verenigingsleven draait op volle toeren. Zo geeft de toneelverenigingen „Ot hello" a.s. zaterdag een uitvoering in het gebouw „Arcade" aan de Lange Haven 71waar men elke maandagavond repeteert, maandagavond was er een repetitie, een generale repetitie, zo kan je het wel noemen en het blijspel in drie bedrijven van Dick van Maasland kunt u beter volgen als u een klein beetje de achtergrond van dit toneelstuk kent. Misschien even wel dienstig om te ver- kaartje, maar houdt de tamilietoestan- tellen dat Othello" destijds is den om haar heen goed in de gaten. En ontstaan uit de vroegere KAJ, <je Kat- dat gelukt haar uitstekend, holieke Arbeiders Jeugd in Schiedam De weduwe Dekkers, aangekondigd als en waarin de oude kern nu nog zitten de deftige mama gaat op de charmante Piet Dessens, Ben Vredebregt, Ineke toer met opa. Alie van Gerven heeft van Gasteren. daar n'et zoveel moeite mee. Alex van Sinds een jaar of 15 ook de zoon van Marsbergen moet zich als nieuw lid Piet: namelijk Sjaak Dessens. Een van bewijzen in de strijd met harde schul- de oprichters te weten Piet de Kaper, deiser met een toch wel zwak plekje heeft de regie over dit stuk en souffleur huisbaas Reuzel, op de repetitie was Piet Kreeft. Het be- Het leuke van dit allemaal is wel dat stuur van „Othello" wordt gevormd dienstbode Olga een zeer ruime blik op door voorzitter Ben Vredebregt, secre- de toekomst heeft en haar voorspel- taresse Agaath van Dijk en penning- lingen altijd uitkomen, maar de ma- meesteresse Ineke van Kasteren. Alle- nier waarop dit gebeurt. Amateurto- maal in het stuk zaterdagavond terug neel in Schiedam, beleeft gelukkig te vinden. Respectievelijk als Evert weer een opleving. Bruinsma, zijn vrouw Rona en dienst- In „Morgen komt er weer een dag valt bode Olga. van alles te beleven, meestal hebben we Het stuk is eigenlijk een söort Sanford een uitverkochte huis, zegt voorzitter en zoon. Het heeft zo'n beetje dezelfde Ben Vredebregt en we treden ook vaak verhoudingen. in Vlaardingen op. Een uitvinder heeft de hoofdrol en die Dat gebeurt nu op vrijdagavond 10 no- is goed besteed aan Ben Vredebregt. vember a.s. in de Stadsgehoorzaal. En- Emotioneel geeft hij deze rol gestalte, tree vier gulden, aanvang kwart over Zijn uitbarstingen doen je soms sidde- acht. Plaatsbespreken donderdag en ren, maar dat hoort er allemaal bij. Als vrijdag van 10 tot 1 uur en voor aan- je als zoon ook zoveel teleurstellingen vang van de voorstelling, te verwerken hebt en je vader, een heel „Othello werd op 2 november 1955 eigenwijs en typisch mannetje je totaal opgericht en viert dus over twee jaar niet begrijpt, wat moet je dan? haar 25 jarig bestaan. Aan zijn vrouw Rona (Agaath van Dijk) heeft hij ook niet bijster veel DECORBOUWERS steun. Die zwijmelt helemaal weg in haar grammofoonplaten. Keihard, niet Dit „Othello beschikt over eigen de- om aan te horen. Daar tussendoor corbouwers en dat is voor een toneel- gooit echtgenoot Evert alle ellende van vereniging altijd mooi meegenomen, zich af. Tenminste dat probeert hij. Het zijn Hans Heuchemer. Wim van Dan verdiept hij zich in zijn uitvinding. Gerven, Henk van Dijk, Fred de Wolt De Bruinsma Limonade, waarvan een Ben Palli. En Flip v.d. Berg. ieder moet proeven, hetgeen niet altijd Twee ruimten van de zolder heeft „Ot- gelukt. Sjaak Dessens als Peter Dek- hello" in gebruik en daar wordt altijd ker, de verloofde van Jetty durft niet te wat afgetimmerd. „Als een stuk be- weigeren en dan is het lachen geblazen, kend is gaan we hier op zolder rond de De rot in het vak Piet Dessefis leeft tafel zitten en dan bespreken we het te zich helemaal uit als de zonderlinge maken decor", zegt Hans Heuchemer. opa met lange vingers. Die Meindert De belichting is altijd in goede handen Bruinsma zorgt nogal eens voor verras- van Ton Hoeneveld. singen. Een opa met veel geld en ver- We hebben het geluk dat Ben Palli een stand. Maar verschrikkelijk gierig en verdienstelijk schilder is, dan zie je het iedereen is in geldnood. Maar hij landschap dat u straks in de zaa houdt de hand op de knip. In dit geval ontdekt als raamdecor. op het ouderwetse sigarenkistje, waar- Voor het transport zorgt Flip v.d. Berg in zijn gehele hebben en houden ge- altijd, besluit Hans. Iedere maandag- stopt is. Zo doen vaak oude mensen avond zij we hier op deze zolder bezig, met hun geld. Vooral met de premiere in zicht. Suc- Ineke van Kasteren, zij heeft een rol als ces leden van „Othello" a.s. zaterdag- het ware op „het lijf" geschreven. Zij avond in gebouw „Arcade Laat het legt zo tussendoor heel gewiekst een een uitverkocht huis worden. Moet u het straks in het echte decor zien. Hier ziet u een regisseur in aktie. Enkele scene's uit „Morgen is er weer een dag". Tableau de la Troupe.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 24