Scouting van Hubertus en Agnesgroep PLAAT PRAAT Brand R'damsedijk schade 80.000 ZAKEN- VIZIER Pepe Lienhard Band:„Pop x 6" Mary O'Hara: Music speaks louder than words Complete houtmarkt HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 28 - WOENSDAG 25 OKTOBER 1978 Een uitslaande brand heeft zaterdagavond flink wat schade opgeleverd in een woonhuis aan de Rotterdamsedijk (benedendijks). De brand is ontstaan in de wo ning van de familie Van O. Een van de zeven kinderen van de fa milie was op de bovenetage met luci fers aan het spelen. Daarbij viel kenne lijk vuur op de vloerbedekking en in enkele ogenblikken stond het huis in lichter laaie. De brandweer, die de melding doorkreeg om tien minuten over zeven en binnen drie minuten ter plaatse was, wist het vuur betrekkelijk met weinig materiaal en in korte tijd onder controle te krijgen. De kinderen waren zo wijs om na het uitbreken van de brand haastig de straat op te lopen. De slaapkamer van het pand ging ge heel in vlammen op, de beneden etage liep flink wat waterschade op. De brandweer kreeg maar liefst 18 ver schillende meldingen en kwam met twee tankspuiten, een autoladder en een commandowagen naar de brand. Volgens de brandweer kon na 15 mi nuten het sein brand meester al wor den gegeven. Tot kwart voor negen is men echter met nablussing; bezig ge weest. De schade wordt op ongeveer 80.000,geschat. Tijdens het uitbreken van de brand was de moeder van deze kinderen niet thuis. Toen zij thuis kwam kreeg zij de schrik van haar leven. Schiedams bur gemeester drs. Arie Lems, die bij de brand aanwezig was, heeft dezelfde avond nog voor vervangende huisve sting voor het gezin gezorgd. Bij houthandel Van de Wetering aan de Nieuwe Maasstraat 2 hebben on langs grote veranderingen plaats ge vonden, vertelt de eigenaar van deze reeds 120 jaar bestaande zaak, de heer C. den Braver sr. De laatste jaren ge bruikt de echte doe-het-zelver steeds meer hout. In de keuken, in de ouche, vandaar dat wij deze mensen nu alle gelegenheid geven keus te maken. „We hebben hier een 150 soorten wandpla ten, 25 soorten schrootjes, een ieur van plafonds. Hard hout in wel 20 exoti sche soorten. Hout is nu eenmaal een bijzonder produkt waarmede je alle kanten uit kunt. Voor u dus het aange wezen adres nu de avonden zo lang worden en u graag de hamer hanteert. Maak keus hier op de complete hout markt met alles erop en eraan! Randstad-fotograaf Ronald Stam was ter plekke toen de felle uitslaan de brand zaterdagavond aan de Rotterdamsedijk een Schiedams gezin van negen personen dakloos maakte. Gealarmeerö door de me tershoog uit het dak lekkende vlammen rukten politie en brand weer met groot materiaal uit. Op de andere foto is nog duidelijker te zien hoe hoog de vlammen via de vensters oplaaiden en naarbuiten sloegen. stieke loopbaan. Opnieuw bleef het succes niet uit. Haar zangstijl te ontleden is niet ingewikkeld. Haar grootste kracht schuilt in de eenvoud van haar interpretaties van zowel authentieke en in het Keltisch gezongen composities als in Engel stalige songs. Zij bezit ben zeer zui vere stem, die echter weinig volume kent. Ook op haar-nieuwe elpee „Music Speaks Louder than Words" komt die eenvoud, die echter zo effectief is, naar voren. Zichzelf begeleidend op de Keltische harp en bijgestaan door een orkest en koor zingt Mary O'Hara een twaalftal composities, waarvan er drie in het Keltisch wor den gebracljt. Bijzonder aantrekkelijk is haar ver sie van I'll Have To Say (I Love You In A Song) en Annie's Song. Voorts vormen de titelsong, Scorn Not His Simplicity, Never My Love en de bekende melodieën Dust In the Wind en Home in the Meadow, doch zeker ook Oceans Away, tes- amen een elpee waarop pure zang te beluisteren valt, die door haar oor spronkelijkheid bewondering af- CHRYSALIS 511194 Orkesten uit Zwitserland zijn nu niet bepaald gemeengoed in het lichte platenrepertoire. De band van Pepe Lienhard echter vormt een uitzondering. Dit showorkest wist zelfs door te dringen op onze vader landse televisie en fungeerde als be geleiders van Udo Jurgens. Op de elpee „Pop x 6" is dit veelzij dige ensemble te beluisteren, ver sterkt met de- slagwerker Curt Cress, tubaspeler Robert Tucci, ac cordeonist Georg Schwenk en de Bavarian Strings. Het totaalbeeld van deze plaat is dat van luchtig doch werkelijk vak kundig entertainment waarin toch een gevarieerd repertoire te onder kennen valt. Piccolo Man, Lampen- fieber en Monika, Du... liggen goed in het gehoor en worden vlot en zwierig uitgevoerd, zowel vocaal als instrumentaal. Doch Herbstlied, Der Kleine Jun- gen Mit Der Gorszen Trompette en Doch Seit Einigen Tage tonen aan dat Pepe Lienhard en zijn team niet alleen floreren in het jolige reper toire. Met de twaalf melodieën die ons op „Pop x6" worden geboden kan wor den vastgesteld dat een dergelijk genre beslist voldoende kwaliteit kan bezitten om de toehoorder te bekoren. ARIOLA 25 531 TT Kabouters, gidsen, welpen en verken ners van scouting Hubertus/Agnes- groep komen na de zomervakantie, die een groot succes werd als kamp in Stiphout, weer bijeen. Ieder bij zijn eigen groep. Op het oéenblik treft men maatregelen voor de installatie van de nieuwe wel pen en kabouters en de meisjes en jon gens die overgegaan zijn naar gidsen of verkenners. Men denkt ook al aan het St. Nicolaas-en kerstfeest. Er kunnen er gerust nog een paar jongens en meisjes bij. Voor het nieuwe jaar zijn er ook verschillende plannen gemaakt. Wilt u straks graag St. Nicolaas bij u op bezoek, pleegt u dan even „een bel letje" met mevrouw Lauwrier, tel. 706819 of telefoon 700.976. mevrouw 't Hart. Bij het verschijnen van de nieuwe langspeelplaat van de Ierse zange res en harpiste Maiy O'Hara denk en we onwillekeurig terug aan de komeetachtige snelheid waarmee deze vocaiiste furore maakte. In een enkel jaar slechts stond zij op de grootste podia in Ierland en En geland, zoals de Royal Albert Hall; doch al spoedig zag men haar voor het voetlicht van de Amerikaanse Carnegie Hall. De vroege dood van haar echtge noot maakte echter abrupt een ein de aan haar succesvolle carrière en de zangeres trok zich terug in een klooster van de Benedictijnen. Twaalf jaar later echter besloot Mary O'Hara toch weer in het we reldse leven terug te keren en begon een hernieuwde start van haar arti-

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 28