Menu van de week Jumping Amsterdam dit jaar sportief èn speels Rijnmond wil snel distrikts GG en GD „Oud Holland" Slalom en riddergevechten! Ook honing verontreinigd [l Turaerliike E-gjtand Onze nostalgische Bar-Disco-Dancing Hoogstraat 124, Schiedam, telefoon 269781 is de gehele week open vanaf 7 uur 's avonds. Zaterdag en Zondag gaan wij om 2 uur open. Donderdags vond weer de ouderwetse bier a vond PLANTEN GROEI de mol lange kerkstraat 66 tel.: 268570 Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen Geef ze hun eigen plants! x 2 nationale kollekte geestelijk gehandicapten giro 1122 22 2 utrecht HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 10 WOENSDAG 1 NOVEMBER1978 lil een brief aan de college van burgemeester en wethouders van de 23 Rijnmond- gemeenten schrijft het dagelijks bestuur van Rijnmond zo spoedig mogelijk met de gemeenten overleg te willen voeren over de oprichting van een Districtsgezond heidsdienst Rijnmond. Er wordt herinnerd aan het eind 1976 verschenen discussiestuk over de her- structurerinvan de gezondheidszorg waarbij prioriteit werd toegekend aan de regionalisatie van de openbare ge zondheidszorg. Het daarin ontwikkel de ontwerp-reglenient voor een Dis trictsgezondheidsdienst Rijnmond werd daarna met de gemeenten in het Rijnmondgebied besproken. Vrijwel alle gemeenten stonden er ?ositief teg enover. Met name bij de gemeente Rotterdam rezen echter vraéen over de verhouding tussen regionale en lokale taken en verantwoordelijkheden en de samenhang met overige welzijnsvoor zieningen. Overeenstemming met Rot terdam, als beheerder van de grooste openbare gezondheidsdienst, werd noodzakelijk geacht. Een voor het overleg ingestelde coördinatiecommis sie heeft thans haar werk voltooid. Als eerste taak ziet de coördinatiecom missie het verwerven van een perma nent inzicht in de problemen en be hoeften op het terrein van de gezond- heidszoré alsmede in de wijze waarop daarin wordt voorzien, dan wel dient te worden voorzien. Aanbevolen wordt Rijnmond deze werkzaamheden te la ten verrichten. Om dat mogelijk te ma ken zouden de gemeenten daartoe een besluit op grond van artikel 38 van de Rijnmond-wet moeten nemen. Overigens behouden de gemeenten op dit terrein ook een eigen verantwoor delijkheid. Met name voor de z.g. eer stelijns voorzieningen (huisartsen, tan dartsen. wijkverpleging, fysiotherapie, enz.) geldt dat het zwaartepunt bij de gemeenten ligt. Daarnaast ziet de coördinatiecommis sie voor Rijnmond een taak bij het sti muleren en begeleiden van samenwer kingsverbanden in de gezondheids zorg. Om met deze werkzaamheden een be- ,gin te kunnen maken zou een bureau Volksgezondheid bij Rijnmond dienen te worden gevormd waartoe het perso neelsbestand in 1979 met drie mede werkers dient te worden uitgebreid. Daartoe is in de ontwerp-begroting van Rijnmond voor 1979 een bedrag van ƒ0.61 per inwoner opgevoerd. De coördinatiecommissie noemt vijf taken, waarvoor op regionaal niveau verantwoordelijkheid dient te worden gedragen; •de centrale post voor het ambulance vervoer; gezondheidsvoorlichting en opvoeding; bevolkingsonderzoek; epidemiologie; onderzoek met betrekking tot de medi sche aspecten van de milieuhygiëne. Tenslotte stelt de coördinatiecommis sie voor om te komen tot een periodiek overleg tussen de directies van de GG en GD's in het Rijnmondgebied onder voorzitterschap van de gecommitteerde voor Volksgezondheid. beleefd aanbevolen door uw gastheer Jan Het leven begint bij veertig is een be kend gezegde. Toch is het ook de leef tijd waarbij we onszelf meer dan voor heen in acht moeten nemen wat betreft ons lichaamsgewicht. De pondjes die er nu teveel aankomen zijn wat moeilijker weer weg te krijgen. Dit komt omdat onze lichamelijke activiteit over het al gemeen helaas vaak wat afneemt. Zou den we nu via onze voeding evenveel energie opnemen als voorheen, dan wordt dit teveel vastgelegd in de vorm van onderhuids vet, met andere woor den we worden dikker. Juist dan geldt: minder calorieën, vooral in de vorm van suiker, vet en alcohol, maar wel voldoende complexe koolhydraten (bij voorbeeld volkorenprodukten, aardap pelen, peulvruchten), eiwitten, minera len en vitaminen, ^\an te bevelen is dan: een halve liter melk per dag (of halfvolle melk, karnemelk of yoghurt), tenminste één boterham met kaas, 75 gr. vlees of vis en veel groenten en fruit. Zondag: uiensoep met kaas, kerriekipragoüt met rijst en sla, druiven. Maandag: prei, gebakken kaasplak, aardappelen, yoghurt met geraspte appel. Dinsdag: gebakken lever, rode kool, gebakken uien, aardappelen, yoghurtvla. Woensdag: zuurkoolschotel met ham en kaassaus, stoofpeertjes met dunne room. Donderdag: Chinese kool met uitjes en kerrie, ge hakt, aardappelpuree, montagme Rus- Vrijdag: Fisherman's stew, kwark-vanillevla. Zaterdag: pikante kaaspijpjes, tomatensla. Uiensoep met kaas. 4 Uien, 6 dl. bouillon, 4 theelepels mosterd, 4 halve sneetjes geroosterd brood, 80 gram geraspte oude kaas. Snijd de uien in ringen en kook deze gaar in de bouillon. Maak de soep op smaak af met mosterd. Leg de halve sneetjes brood op de soep en bestrooi ze met geraspte kaas. Zet het geheel even onder de grill tot de kaas gesmol ten is. Montage Russe. Schenk onderin een glazen schaal een laag vanillevla. Leg hierop met jam be streken biscuits en schenk hierover de rest van de vanillevla. Garneer de bo venzijde met vlokken stijfgeklopt eiwit. Strooi er wat gekleurde suiker over. Pikante kaaspijpjes. 1 Gesnipperde ui, 50 gram boter, 50 gram champignons, 40 gram bloem, 4 dl. melk, 3 eetlepels tomatenpuree, zout, peper, bieslook, 6 plakken ham, 6 plakken jonge kaas, 4 eetlepels ge raspte oude kaas, paprikapoeder. Fruit de ui goudgeel in 10 gram boter. Voeg de in vieren gesneden champig nons toe en Iaat ze 5 minuten meesmo ren. Maak van de rest van de boter met de bloem en de melk met een roux een gladde saus. Maak deze op smaak af met de tomatenouree. zout. oeoer en fijngesneden bieslook. Leg op elke plak ham een plak kaas en verdeel hierover het ui-champignonmengsel. Rol de plakken op en schik ze in een beboter de vuurvaste schotel. Schenk er de to- matensuas over. Strooi de geraspte kaas erop en geef het gerecht in circa 20 minuten in een op 175 graden Cel sius voorverwarmde oven een bruin korstje. Strooi er voor het opdoen nog wat paprikapoeder. Bij een onderzoek aan de Cornell Uni versiteit in Amerika is vastgesteld dat bijen, buiten de honing, ook andere stoffen verzamelen die uit de lucht op bloemen terecht komen. Er werden ho- ningproeven uit 23 gebieden in de staat New York onderzocht. Men vond spo ren van aluminium, barium, koper, magnesium, mangaan en nikkel. De resultaten van dit onderzoek heb ben in Amerikaanse consumentenk ringen beroering gewekt. De vastge stelde hoeveelheden lagen echter allen beneden de door de Amerikaanse le vensmiddelenwet gestelde normen, zo dat geen gevaar voor de gezondheid bestaat. Belangrijk is dat men nu in honing de graad van verontreiniging kan meten. lampen j 75 en 100 W lAiOU Grote sortering armaturen Allemaal een prettige vakantie gehad of bent u dat na een weekje alweer ver geten? De tijd gaat ook zo ontzettend vlug, het is haast niet bij te houden, in ieder geval is het wel weer binnen de kortste keren Sinterklaas. En weet u wat we nu helemaal niet begrijpen? Dat zich geen dames opgeven voor de kursus Wandkleden op woensdagmor gen of voor Kreatieve Handvaar digheid op dinsdagmorgen. Dat zijn beide toch zulke geweldige kursussen om iets moois te maken voor uw familie of vrienden. Het is echt niet te geloven, dat uw déér geen gebruik van maakt! Welk kadootje heeft nu toch de meeste waardering. Natuurlijk is het geschenk dat uzelf met uw eigen handen gemaakt hebt. Over de wand kleden hoeven we u niet veel te zeggen voor aanbeveling. U hebt vast wel op een „Open Huis"dag bij ons de prach tige wandkleden gezien die op de kur sus gemaakt worden o.I.v. mevrouw Hendrickx, een kunstenares op dit ge bied! En op de kreatieve kursus maakt u al lerlei leuke, gezellige dingen. De tech nieken die u leert kunt u in overleg met uw leerkracht plannen. U kunt leuke dingen maken met rondweven, macra- mé enz. enz. Wanneer u zich nu op geeft kunt u nog een aantal leuke ge schenken maken voor Sint en Kerst. Op donderdagmiddag naaien zijn en kele plaatsen vrij. Komt u meteen don derdag? Van half 2 tot 4 uur. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrij dag van 9.30 tot 12 uur, tel. 264781, gi ro 716115. U kunt bij ons binnenlopen voor infor matie of u kunt ons bellen. We hopen in ieder geval spoedig iets van u te ho ren ofte zien. Totziens in het M. C. M. de Groothuis, Stadhouderslaan 28-30. GEBOREN Cornells B., z.v. De Geest-Simons. Jan, z.v. Van der Schelling-Kooij. Pascal, z.v. Visser-Brouwers. Ali A., z.v. Cintay-Basak. Olga I., d.v. Van Mil-Kruyhoff. Jane, d.v. Ritman-van Gulik. Astrid, d.v. Ritman-Gulik. Martijn, z.v. Rensen-van Kaam. Maxime S., z.v. Boes-Luijben. Roland, z.v. Van der Kuijl-Prins. Jerry, z.v. Roelen-de Wit. Sevgi, d.v. Cicek-Cirak. ONDERTROUW R. R. M. Collignon, 24 jr. en H. J. de Raaij, 21 jr.; D. J. van Driel, 27 jr. en P. L. A. A. Krijger, 25 jr.; D. J. van Gendt, 23 jr. en M. T. Sigmond, 22 jr.; J. Keuzenkamp, 26 jr. en J. P. M. Geerders, 21 jr.; R. Keijzer, 24 jr. en M. E. Lastdrager, 21 jr.; H. Kornet, 21 jr. en I. Weerdenburg, 20 jr.; M. A. Roos, 24 jr en J. J. van Opijnen, 22 jr.; L de Ruiter, 27 jr. en A. E. van Rijs wijk, 18 jr.; E. J. M. Speelmeijer, 27 jr. en C. Vergeer, 25 jr.; A. B. Stolze, 28 jr. en E. Hougee, 21 jr. - HU WE UI. J. M. J. van Nielen, 23 jr. en J. M. M. Bruijns, 20 jr.; L. A. M. Lansbergen, 20 jr. en H. F. Houtbraken, 19 jr.; J. Vink, 24 jr. en P. van Oostende, 22 jr.; W. Vlug, 24 jr. en A. Verkade, 22 jr.; L. C. Janse, 23 jr. en E. M. Bakker, 20 jr.; P. G. van Jaarsveld, 23 jr. en M. P. Le Grand, 19 jr.; A. A. Wemdrich, 33 jr. en A. J. F. Blom, 25 jr.; B. Ellen broek, 24 jr. en J. de Vormer, 19 jr.; F. F. J. Hakkert, 23 jr. en C. de Ruiter, 20 jr- OVERLEDEN J. C. Meskes, man, 63 jr. A. A. Hulsman, man, 82 jr. G. A. van Dijk, vr., 85 jr., geh. gew. met W. Luijten. R. C. Steens, man, 81 jr. A. J. A. van Krugten, man, 73 jr. J. du Pon, vr., 70 jr., geh. met C. H. M. Heinrich. T. J. Mackaij, man, 71 jr. W. H. A. Schouten, vr„ 51 jr., geh. gew. met A. G. Boekestijn. K. Brouwer, man, 76 jr. H. van Driel, man, 80 jr. J. Joosten, man, 79 jr. C. Rolink, vr., 66 jr., geh. gew. met A. E. F. van Laarhoven. C. Booster, man, 78 jr. A. Boudestein, man, 78 jr. J. M. Rijsbergen, vr., 67 jr., geh. gew. met A. Boezaard. C. iiofman, man, 65 jr. (2x1. 5x2) Vier dagen lang zullen bij Jumping Amsterdam, dat donderdag 2 no vember in de Rai van start gaat, de klassieke riddergevechten herle ven. Aan het eind van iedere toer- nooidag gaan in zware harnassen gehulde ruiters elkaar met lans en zwaard te lijf. In de tot arena omge toverde Europahal proberen leden van de Franse showgroep „Les Spectacles d'Action" hun tegen standers voor de ogen van het dui zendkoppige publiek in het stof te laten bijten. Het is een van de vele evenementen die Jumping Amsterdam tot een boeiend schouwspel moeten maken. Het is dit jaar de 21e keer dat dit in ternationale indoor concours-hippi- que in de hoofdstad plaatsvindt. Be langrijkste programmapunt voor de ware liefhebber vormt ongetwijfeld de competitie om de World Cup voor Jumping Riders. Deze nieuwe wes- trijd is ingesteld door de Federation Equestre Internationale waarvan Z.K.H. Prins Philip van Engeland het voorzitterschap bekleedt. Voor de competitie om de wereldbe ker worden de belangrijkste con coursen van de wereld aangewezen. Bij iedere Grand FYix van deze con coursen verzamelen de best geplaat ste ruiters een aantal punten. De to- pruiters die uiteindelijk de meeste punten hebben vergaard, treden in een finale tegen elkaar in het strijd perk. Deze wedstrijdvorm waar borgt dat alleen de absolute cracks aan de start verschijnen voor de strijd om de World Cup voor Jum ping Riders. De Grand Prix, die zondagavond het sluitstuk vormt van Jumping Am sterdam, is aangewezen als eerste wedstrijd voor de wereldbeker. Een goede kwalificatie bij deze prijs be tekent dat de eerste hindernis op weg naar de World Cup is genomen. Daarom bestaat er van de zijde van de topruiters grote belangstelling voor deze wedkamp. Onze eigen gouden medaillewinnaars op de Eu ropese Kampioenschappen, Henk Nooren, Johan Heins, Antoon Eb ben (tevens winnaars van de Zilve ren medaille op het Wereldkam pioenschap), gaan zeker een gooi doen naar de koppositie. Een nieuw spectaculair onderdeel van dit grootste indoor concours hippique in ons land is de slalom. Bij dit onderdeel staan de hindernis sen in een zigzaglijn achter elkaar opgesteld. Evenals bij andere par- coursen gaat het erom wie met de minste strafpunten de snelste tijd maakt. Een voor het publiek bijzonder op windend programmapunt is het za terdagmiddag te verrijden afvalpar- cours. De 16 best geplaatste ruiters leggen in combinaties van twee tege lijkertijd een parcours af. De snelste ruiter met de minste fouten gaat over naar de volgende ronde. Het gehele programma van Jumping Amsterdam wordt muzikaal omlijst door optredens van het Trompetter korps der Huzaren. Jumping Amsterdam wordt van donderdag 2 tot en met zondag 5 no vember gehouden in de Europahal van het Rai-gebouw te Amsterdam. De wedstrijden beginnen ieöere avond om 20.00 uur. Zaterdag en zondag gaan de eerste combinaties 's middags om 14.00 uur van start.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 10