Het Nieuwe Ijsbrekersteven op Maasboulevard Schiedamse diaken wordt tot priester gewijd Adri Nobel (30)s jjib helemaal achter celibaat 0VER- WINTEREN: IN SPANJE Slagroomtaart Minnenijd oorzaak van Turkse steekpartij? INFORMATIE OVER BEZORGING 26.44.26 ont Op Broers veld Lustrum van peuterspeelzaal groot succes PENNING-MONZA St. Nicolaas op bezoek? RENAULT Ba KOSTER ra 70.77.77 T.V. DEFEKT? RADIO ABA van 5.95 voor Autobedrijf ERTAN OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) SneldrukOOIO'262626 31e JAARGANG - OPLAGE 37.500 WOENSDAG 1 NOVEMBER1978 IBER1978 Stadsblad Adrianus Antonius Cornells Joseph Nobel, geboren op 9 juni 1948 in „De Stulp" te Reeuwijk, is de oudste van een gezin met zeven kinderen, waarvan er drie een priesteropleiding verkozen. Alleen Adri Nobel gaat die opleiding straks voltooien. Na de lagere school in zijn geboorte plaats te hebben doorlopen, vertrok Adri Nobel naar het seminarie van de paters Oblaten van de H. Franciscus te Tilburg. Modern georiënteerd, zoals later uit het gesprek zal blijken, onderbrak hij zijn studie voor een jaar om verschil lende beroepen te gaan uitoefenen, o.a. dat van electriciën. Daarna nam hij de draad van zijn studie weer op bij de paters van de H. Geest te Hattem. waar hij zijn middelbare studie voltooide. Hij liep nog enkele jaren stage bij de paters Salesianen van Don Bosco te Rijswijk. Verrichtte daar clubhuiswerk en volgde een part-time opleiding aan de sociale academie in Den Haag. Priester wilde Arie Nobel worden, dus studeerde hij filosofie te Gent bij de fathers van Mill Hill te Roosendaal en nam in die periode deel aan een dis cussiegroep over de ambtsopleiding in Nederland. Om tenslotte zijn studie af te ronden in Rolduc te Kerkrade, we reldwijd bekend door zijn internatio nale congressen e.d. In het verleden werd een priesterwij ding een aaneenschakeling van feeste lijkheden. Met bijvoorbeeld een offi ciële ontvangst op de grens van Schie dam enz. enz. Hoe staat Adri Nobel hier tegenover nu zijn priesterwijding nog maar een kwestie van dagen is? ,,Er is heel wat veranderd in de laatste jaren", zegt de a.s. neomist „ik wil het op 11 november heel sober houden. Vroeger was de plechtigheid van de wijding alleen toegankelijk voor de fa milie en naaste vrienden. Ik ben blij dat iedereen die deze dag met me mee beleeft, aanwezig kan zijn. Na afloop is er receptie in Rotterdam. Nadrukkelijk stelt hij nog eens: die wijding is toegan kelijk voor iedereen". De sobere viering zal hier in Schiedam wel gelukken, maar is dat ook mogelijk in zijn eigen geboorteplaats? Hij heeft er een verontschuldigende glimlach voor en zegt: „toch heb ik duidelijk gesteld dat het een sobere viering moet zijn. Zelfs in Reeuwijk! Er moet geen ophef van gemaakt worden. Ik stel het alleen maar bijzonder op prijs als men blijk van belangstelling geeft". Het blijkt dat Adri Nobel volledig achter hetcelibaatstaat. Voor hem een uitgemaakte zaak. Een genuanceerd antwoord op de vraag of er spoedig een vrouw in het ambt zal komen, waar over vele discussies gaande zijn, kan hij geven met dien verstande dat hij ervan uitgaat, dat zoiets nog wel jaren op zich zal laten wachten. Vrouwelijke dominees zijn ook nog maar dun ge zaaid. Mogelijk dat een vrouw in het ambt pas gerealiseerd kan worden na diep gaande studie en dat hij dit persoonlijk niet _eens meer mee zal maken. Pratend over de nieuwe pauskeuze zegt hij: „Niemand weet eigenlijk hoe deze paus is. Paus Johannes de 23ste kwam destijds als een heel andere paus over, maar in wezen zette hij de keus van zijn voorganger voort. Op een Andere manier. Je moet een bepaalde persoon altijd in zijn totaliteit zien". Hoe denkt de a.s. jonge priester over de ontkerstening in de katholieke kerk? Hij behoeft niet lang naar zijn woorden te zoeken. De katholieke kerk is al eer der door diepe dalen gegaan. Deze tijd is nog niet eens de ergste tijd in de kerkgeschiedenis. Al komt dat zo wel bij vrijwel alle katholieken over". Een verheugend teken vindt Adri No bel dat de bijbel weer terugkeert bij de mensen. Geen enkel mens kan zonder een godsdienst hoe die ook beleefd wordt. Dat blijkt weer elke dag op nieuw. Tot slot zegt de a.s. jonge neomist: „Ik zie de toekomst met grote blijdschap en vol vertrouwen tegemoet. Ik ben ge lukkig het woord van Jezus Christus uit te dragen en ik ben blij dat ik in deze parochie werkzaam mag blijven". Interesse Schiedam heeft er een „maritiem monument" bijgekregen. Het is een ijsbreker steven die geplaatst is aan de waterkant bij de Maasboulevard, ten oosten van het terras. Deze losse steven is in 1916 gebouwd en heeft dienstgedaan op de sleep boot „Spanje". Het was in die tijd gebruikelijk om, wanneer het ijs in de havens gebroken moest worden, op de steven van een sleepboot een extra steven van ster ke constructie aan te brengen. De steven was eigendom van de Spido te Rotterdam en is geschonken aan het Maritiem Museum te Rotterdam. Dit museum heeft de steven doen conserveren, maar heeft er geen plaats voor kunnen vinden in het Rotterdamse havengebied. Op initiatief van de havenmeester van Schiedam T. Sabel heeft de steven nu een plaats gekregen aan de Maasboulevard. Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-267368 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.100 Uit een gesprek met diaken Adri C. J. Nobel, van de parochiekerk O.L. Vr. Vis- itatiekerk aan de Dr. Schaepmansingcl blijkt dat het laatste priesterwijdingsfccst in Schiedam gevierd werd in 1976 bij de priesterwijding van J. M. Groot van de Orde van Dominicanen. De kerk waarin de rijzige Adri Nobel werkt heeft een dergelijk feest in de 20 jaar van zijn bestaan nog niet meegemaakt. Adri Nobel kwam hier op 15 augustus 1977 als assistent werken en werd op 2 maart 1978 tot diaken gewijd. Zaterdag 11 november zal mgr. dr. A. J. Simonis, bisschop van Rotterdam door handopleg ging en gebed deze Adri Nobel tot preister wijden in de kathedrale kerk H. Lau- rentius en Elizabeth aan de Mathenesserlaan 307 te Rotterdam, aanvang half 11. GOEDKEURINGEN Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben de goedkeuring ver leend aan besluiten van de gemeente raad van Schiedam waarbij, met een wijziging van de begroting 1978, de volgende kredieten zijn verleend: - 3.330.500 voor het op peil brengen van een gedeelte van het industrieter rein ten westen van de Schie ('s - Graveland); -ƒ 59.250,voor de overname van de ondergrond van het pand Lange Nieuwstraat 57 i.v.m. de overdracht van het pand en de uitgifte van de grond in erfpacht. Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Tel. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid-Holland 25 Edities Totaal oplage 618.500 5?° Hoogstraat 65, Hof van Spaland 14, Mgr. Nolenslaan 608, Schiedam. Door annulering vrijgekomen, begin januari t/m eind maart 1979: 4 Appartementen te Fuengirola, CostadeïSol- Spanje. Inklusiefvluchten. Kom snel infortrtteren bv 0 reis-enpassageburo Rotterdamsedljk 403 Schiedam Telefoon: OIO. 731011* Minnenijd tussen twee Turken schijnt de oorzaak te zijn van een steekpartij die zaterdagochtend in de zeer vroege uren voordeed op het Broersveld in Schiedam. In de vroege uren werd de politie ge waarschuwd dat er iemand zwaar ge wond op de straat lag. Toen de politie polshoogte ging nemen trof men daar de in Rotterdam woonachtige N.K. aan. Met spoed werd de'man naar het Rotterdamse Dijkzigt ziekenhuis over gebracht en daar geopereerd. Inmid dels dacht de politie te maken te heb ben met een Rotterdammer. Toen de man kon worden gehoord bleek het de 21-jarige N.K. weliswaar woonachtig in Rotterdam maar met de Turkse nationaliteit. Aanvankelijk leek de man zeer zwaar gewond, maar na de operatie bleek al les erg mee te vallen, zodat de man wellicht volgende week het ziekenhuis weer kan verlaten. Uit getuigenverklaringen bleek dat de gewonde N.K. eerder op de zaterdag avond een café op het Broersveld had bezocht. Dit had hij verlaten met een dame waarin een andere Turk de 22- jarigeM.C. ook wel geïnteresseerd was. Het gevolg was dan kennelijk een woe deaanval met de steekpartij waarbij N.K. in de hartstreek werd gewond. Zondagmiddag kon M.C. in Den Haag door de plaatselijke politie worden aangehouden. Deze is inmiddels naar het Schiedamse hoofdbureau van poli tie aan de Lange Nieuwstraat overge bracht voor nader verhoor en onder zoek. Niet duur wel heerlijk Aanbieding geldt van 21/m 8 november. Ter gelegenheid van het feit dat de peuterspeelzaal 1 en 2 in Groenoord het eerste lustrum vierde op zaterdag 28 oktober jL is er van alles georgani seerd in „De Rank" en opende de voorzitter van de speciale feestcommis sie met een grote speelgoedhamer de gebarricadeerde ingang en barstte meteen alle feestelijkheden rondom deze dag los. Er was een speciale peuterfancyfair, waar de kinderen aan touwtje trekken, vissen, koek happen, sjoelen en timme ren konden deelnemen, maar ook aan grabbelen in de speciale ton. Raden naar de naam van een door de ouders gemaakte pop en lotto. Er waren een 300 prijzen ter beschikking gesteld door de ouders, winkeliers en niet te vergeten de bedrijven. Wethouder Herman Posthoorn gaf van zijn belangstelling blijk, Jos van der Lugt, opbouwwerker van Schiedam- voor betrouwbare Bovag occasions met 12mnd. garantie V.DEVENTERSTRAAT 17 TEL. 731144 Koopavond geopend r Weer vergeten drukwerk te bestellen? KNELDRUKbellen! Broersvest 7 Schiedam. Noord en verdei veriegenwoordigeis van andere peuterspeelzalen. De juiste naam van de pop werd niet geraden, zodat beslo-en werd de pop aan de peuters van de jubilerende peu terspeelzaal te schenken. Het feest werd afgesloten met een gezellige bije enkomst, een stukje verjaarstaart en een feestdrankje. SNEEUWKETTINGEN verhuur verkoop Dam 26. Schiedam-C Telefoon 262001-266817 De scoutinggroep „Burgemeester van Haaren" te Schiedam organiseert op zaterdag 2 december, zondag 3 decem ber, maandag 4 en dinsdag 5 december a.s. een persoonlijk bezoek van St. Ni colaas en zijn zwarte Piet bij u thuis of' in verenigingsverband. De kosten hier van worden besteed aan het onderhoud van het eigen gebouw en schepen en aanschaffing van kampeermateriaal. Telefonische afspraken na 16.00 uur via 151436.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1