Rietje Konings: „ik heb financieel niets te verbergen Autobedrijf Unique Vlaardingen Schubert-herdenking in de Museum-aula Het Nieuwe De Beurs Eigenhandig is zó! Open huis in d.s. Woudhoek john kroes Doelstelling van lentefeest is en blijft een definitief gebouwtje Zilveren zanger bij Honorem Dei hülsta !S T.V. DEFEKT? RADIO ABA BEERS Hülsta. Markante persoonlijkheden houden vaneen markant lijnenspel. SneldrukOOIO-262626 Brand bij Vannacht brandde onze showroom af, waardoor wij niet telefonisch bereik baar zijn. Werkplaats en afdeling verkoop werken normaal door. U kunt alle afspraken ma ken voor reparatie en ser vice via ons bedrijf in Schiedam Telefoon 156277 UITDEUKEN SPUITEN OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) 11 t/m 19 november Ahoy 'Rotterdam. Broersvest 64-66 Schiedam Weer vergeten drukwerk te bestellen? SNELDRUK bellen! Broersvest 7 Schiedam. Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebïed Tel 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting „Onze eerste doelstelling is en blijft een gebouwtje, eenvoudig en zonder luxe dat gemakkelijk voor onze mensen te bereiken moe. zijn". Dat zegt Rietje Konings, officieel te boek als voorzitter van de stichting Lentefeest in Schiedam, een Stich ting die zich bezig houdt met de opvang van gehandicapten van wat voor aard ook. In wezen is Rietje Konings veel meer bij „lentefeest". Zij is niet alleen de oprichtster, maar ook de stuwende kracht en de „moeder" van Lentefeest. Lente feest heeft nu een tijdelijk onderkomen in het voormalige café De Karsenboom aan de Broersvest. Tijdelijk of definitief? Rietje Konings: „we zullen hier wel eens weg moeten en onze doelstelling is en blijft een gebouwtje liefst in de buurt van een viswatertje zodat onze mannelijke gasten ook daar hun vertier kunnen zoeken". In Rotterdam staat naar de Grote Schouwburg een gebouwtje van soort gelijke aard, de invalidensoos de Inval. Deze Inval trekt echter vrijwel geen be zoekers. Dat heeft Rietje Konings toch niet voor ogen? „Natuurlijk niet", zegt ze, maar onze benadering is anders. Wij hebben de beschikking over een aangepaste auto waarin wij onze gehandicapten van huis halen en naar huis brengen. In deze auto is zelfs plaats voor een bran card zodat ook zwaar gehandicapten kunnen worden vervoerd naar even ementen die Lentefeest houdt. Verder is er plaats in voor twee of drie rolstoelen". Rietje Konings en haar Lentefeest heb ben in het verleden nog al eens geld in zamelingen gehouden. Waarom is daar nooit verantwoording tegenover de ge vers van afgelegd? .Rietje Konings: „dat hebben wij wel gedaan. In het verleden hielden we re gelmatig vergaderingen. Daarbij had iedereen toegang, maar de opkomst was vrijwel nihil. Men dacht toch zeker niet dat ik alleen alles maar bedisselde. Stichting Lentefeest heeft een bestuur met bekende namen zoals de oud Schiedam (voetbalvereniging) voorzit ter Jo van der Touw, PvdA gemeente raadslid Arie Verlinde, sporthal direc teur Van der Kraan en wethouder Her man Posthoorn. We hebben nu een va- kature van penningmeester en hebben iemand op het oog die bij de Bonds spaarbank Schiedam werkt, maar die eerst nog toestemming van zijn direktie moet krijgen. Toch zijn er nogal wat vraagtekens rond stichtingen met een liefdadig doel. Rietje Konings: „is men niet overtuigt dan kan iedere gever de boeken komen inzien, wij hebben niets te verbergen". Hoeveel geld is er nu in kas? Rietje Konings: „dat moet je aan onze penningmeester vragen. Er is toch geen penningmeester en Rietje Konings weet toch wel hoe het met de financien van Lentefeest staat? Rietje Konings: ,je kunt aannemen dat het bedrag ongeveer een ton be draagt. Wat gaat Rietje Konings doen met dat geld, het gebouwtje zal toch nog wel enige jaren op zich laten wachten? Rietje Konings: „Natuurlijk onze eer ste doelstelling is en blijft dit gebouwt je, maar er zij meerdere zaken. Wat zou men zeggen van dit gebouwtje aan de Broersvest. Toen wij hier in kwamen moesten er aangepaste toilletten ge maakt worden, de verwarming moest worden opgeknapt en draaiende ge houden. Dat gaat ook niet voor niets. Rietje Konings gaat er weer dapper en duchtig tegenaan. Verder hebben wij de beschikking over een bar die demontabel is en zo bij een verhuizing mee kan worden genomen. Voorts hebben wij de beschikking over een aangepaste auto voor het vervoer van onze gehandicapten. Het aan schaffen hiervan is ook niet gratis ge weest. Daar betalen we alleen 4200,wegenbelasting per jaar voor, de benzinekosten lopen uiteen van vijf tot zeshonderd gulden per maand, terwijl de wagen zelf zo'n f 50.000,heeft gekost. Ook dat is uit de giften betaald en wat zou je verder zeggen van gas- en lichtrekening van dit gebouw". Voelt Rietje Konings zich door de vele wantrouwerige geluiden onbegrepen? Niet in het minst zegt ze: „ik vind het fijn deze mensen te helpen dat is mijn levensroeping en ik kan ook nog ande re mensen gelukkig maken. Zo kreeg in deze week het verzoek van twee to neelgroepen om hier te mogen repete ren. Deze verenigingen zaten enorm om het hand met de ruimte. Het ant woord was natuurlijk kom maar en ze hoeven er nog niets voor te betalen. „Ons werk", zegt Rietje Konings, slaat aan. Als je nu ziet dat wij bijv. met on ze aangepaste auto bewoners van de verpleegtehuizen „De Drie Maasste den (Schiedam) en Zonnehuis (Vlaardingen)", éénmaal per week op de dinsdag naar Blijdorp Diergaarde brengen. Verder rijden we woensdag naar de markt in Vlaardingen en vrij dag naar de markt in Schiedam de kosten bedragen 1,50 voor halen en brengen. Als wij dat niet deden dan za ten deze mensen de hele dag binnen. Verder zij wij beschikbaar voor een hoogbejaard echtpaar in Schiedam. Deze hebben een dochter die zwaar geestelijke gehandicapt is en op plaats op 30 km van Schiedam in een tehuis is opgenomen. Iedere week brengen dit paar er naar toe om hun dochter te zien. De kosten die wij hiervoor bere kenen zijn nihil. Kijk dat doen wij ook zegt Rietje Konings. Trekt Rietje Konings zich dus echt niets aan van de negatieve geluiden die rond haar persoon worden verteld? „Natuurlijk, het doet mij vaak pijn, maar ik werk voor mijn mensen daar sta ik voor. Ik doe niets geheimzinnigs ook in financieel opzicht niet iedereen mag bij Stichting Lentefeest de boeken bekijken". 356 Nwe Binnenweg 356 Rotterdam t.o. Heemraadapiantaoen. Ud Stichting Bontwaarborg Zondag 12 november wordt in de Singelkerk een heilige mis van dankbaarheid om 11.15 uur opge dragen naar aanleiding van het feit dat de heer A. v.d. Aa 25 jaar een trouw lid is van het kerkkoor „In Honorem Dei" van deze kerk. De re ceptie wordt van 14.00-15.00 uur ge houden in zaal „De Wilgenburg" achter de Singelkerk. is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160 Telefoon 261046 Zondag 12 november houdt het dienstencentrum „De Woudhoek" een „Open Huis" van half 2 tot half 5, waarbij een ieder van harte wel kom is. Dinsdagavond 14 november wordt de film „Anatevka" hier ver toond. Toegangsprijs 1,50, aanvang half acht. Donderdagmiddag 16 no vember heeft een modeshow plaats en wel van 14.00 tot 16.30 uur. Toe gang gratis. Zondag 19 november zal het 150 jaar geleden zijn, dat de grote Oostenrijk se componist Franz Schubert op de leeftijd van 31 jaar overleed. Het jaar 1978 staat in de klassieke muziekwereld nog steeds in het teken van deze componist met radio-uitzendingen en herdenkingsconcerten in grote en kleine concertzalen. Twee dagen vóór deze gedenkwaardige datum nl. vrijdag 17 november zal ook vanuitde Muziekschool in de Aula van het Stedelijk Museum een mu zikale voordracht met werken van Schubert worden gehouden. Medewerken den Drie leraressen zullen het trio in bes. gr.t. op. 99 voor viool, cello en piano ten gehore brengen, terwijl gevorderde leerlingen voor viool, piano en solo zang eveneens een bijdrage zullen leveren. Het muzikale gedeelte zal wor den onderbroken door een lezing over deze componist, te houden door de direkteur van de Muzikschool. De avond begint om 20.00 uur; de toegang is vrij! Getu igsch riften-uitreiking De Muziekschool houdt van 10 t/m 17 november z'n jaarlijkse proefspel- week, terwijl op vrijdag 24 november, omlijst door muziek, gespeeld door verschillende voor hun proefspel geslaagde leerlingen, de getuigschriften uitreiking zal plaats hebben. Plaats: Magnalia Dei Kerk; aanvang:half acht; toegang vrij! 31e JAARGANG - OPLAGE 37.500 VRIJDAG 10 NOVEMBER 1978 Stadsblad Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-267368 Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid-Holland 25 Edities Totaal oplage 618.500 He Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.100 U vindt er uitgebreide informatie over doe-het-zelf materialen en gereedschappen, woningonderhoud, binnen- en buitentuinen, handwerken, handenarbeid, toerisme, hobbies. Grote modelbouwpresentatie. De beurs is open van 11.00u-17.00uenl9.00u-22.30u. Zat.enzon.l1.00u-I7.00u. Trein-toegangsbewijzen op vele NS-stations verkrijgbaar. Wij adviseren u graag over de ongekende mogelijkheden van het Hülsta Holiday pro gramma. Tevens kunnen wij u dan informeren over de veelzijdigheid van andere Hülsta programma's en de onbeperkte keus die u daarbij heeft t.a.v. houtsoorten en afmetingen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1