Het Nieuwe Jan Zijdeveld bij zijn bijna gouden feest bij de Coöperatie: „Ik heb wat af geprutst in mijn teven Bij carnavalsver. 'De Rietzeilers Hendrik de Grote weer Prins Avondje Noord-Amerika STS-MTS: hoogtepunt Koninklijke subsidie voor Cees Bouw Sociale voorzieningen inde Vrouwensoos Praten over carnaval in Bijdorp Kli een gezellige winkel in Schiedam-Kethel sa PENNING-M0NZA Van alles wat bij de 70-jarige STS Be. KOSTER Te.. 70.77.77 Leo Terlouw bespeelt Hess orgel in museum Autobedrijf ERTAN T.V. DEFEKT? RADIO ABA OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) SNEEUWKETTINGEN verhuur verkoop Zie advertentie op ,jjja PAGINA 16 SneldrukOOIO'261626 31e JAARGANG - OPLAGE 37.500 WOENSDAG 15 NOVEMBER 1978 Stadsblad Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-267368 Het Nieuwe Stadsblad. Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.100 Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid-Holland 25 Edities Totaal oplage 618.500 iJllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIË ÏÏIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ Jan mdeveld gezellig thuis aan de Vondeilaan op zijn praatstoel- Iets van hernia heeft het hem niet mo gelijk gemaakt zijn gouden jubileum bij eerst de coöperatie de D.E.S. en nu dan de Co-Op Nieuwe Waterweg vol te maken. Dat vindt Jan Zijdeveld natuurlijk wel jammer, maar het bederft zijn humeur niet. Reden genoeg om bij hem thuis aan de Vondellaan herinneringen op te halen. Af en toe aangevuld door zijn vriendelijke vrouw. En dan zie je als het ware de 15-jarige Jan Zijdeveld, in de Oosterstraat 53 ge boren, naast zijn vader lopen. Op weg naar de D.E.S. waar ze een timmer mansleerling nodig hadden. Met di ploma van de ambachtsschool in de St. Liduinastraat, licht Jan Zijdeveld toe. Eerst heb ik school gegaan op de Van Bochoveschool. De Comeniusschool, B-school nu, vertelt zijn vrouw. En daar hebben onze beide kinderen ook school gegaan. Een heel goede school. Na de ambachtsschool heb ik drie maanden in de bouwerij gewerkt, zegt Jan Zijdeveld, nu helemaal op zijn praatstoel. „Maar toen lazen we die advertentie en ik werd meteen aange nomen. In de bouwerij verdiende ik zes gulden per week, maar bij de D.E.S. acht gulden. Ik heb de bouw van de bakkerij op de hoek van de Kethelstraat en de Zijl straat meegemaakt. Ik heb daar heel wat getimmerd. Bij Jan van Kampen, hij woonde toen in de Fabristraat 21, weet Jan zich nog te herinneren, heb ik het vak goed geleerd en hij gaf me ook de eerste rijlessen. Dat ging vroeger wel een beetje gemakkelijker. Op mijn achttiende jaar had ik mijn rijbewijs al en mijn examinator was toen mr. Hoek. Een rondje rijden op Plein Een dracht. Toen Jan van Kampen overleed werd ik zijn opvolger. Ik heb ontzettend veel van hem geleerd. Zo ben ik altijd een motorgek geweest en daardoor ben ik eigenlijk zo handig geworden. Ik heb wat afgeprutst in mijn leven. SPEKKOPER Toen Jan Zijdeveld trouwde, was hij eigenlijk een „spekkoper" bij de D.E.S. ik had een weekloon van 32,in de week. Maar ze hebben me daar wel lang op laten staan. Ik heb achter de bakkerswagen gelopen", haalt Jan Zijdeveld op. „Toen werd het de transportfiets. Dus banden plak ken. Weer later de carriers, daar heb ik een leuk verhaal over", gnuift Jan Zij develd, „want ik heb zelfs de boven bouw van carriers gemaakt". Honger hebben we in de oorlog niet ge leden, zegt mevrouw Zijdeveld, want we kregen van de D. E S. elke dag twee broden, die we met onze ouders deel den. Ik wist een fietsenmaker, die boordevol benzine zat en deze graag ruilde voor brood. Zo kon het gebeu ren, dat ik in melkbussen 80 liter ben zine vervoerde waardoor de auto's van de D.E.S. zo lang mogelijk konden rij den. Totdat we toch moesten inleveren, jammer vooral van die T-Ford, zegt Jan Zijdeveld nóg spijtig! PANNETJE OP PANNETJE AF Het was altijd erg onregelmatig wer ken. Maar je wist niet beter. Het was altijd pannetje op, pannetje af, lacht mevrouw Zijdeveld. Ook 's nachts werd hij vaak van zijn bed gelicht voor reparaties aan de oven. Eén keer zelfs een hele zondagnacht. Maar het kwam voor elkaar! Ik heb mijn ogen altijd goed de kost gegeven, vertelt Jan Zijdeveld verder. „Maar het zijn vooral Chris van der Hoeven en Wim Geveke geweest die me altijd hebben geholpen. Op de meest ongelegen tijden kon ik bij hen aankloppen en dat mag toch ook nog wel even gezegd worden! Ik ben eigenlijk van alles bij de D.E.S. en bij de Co-Op geweèst. Ze konden me overal voor inzetten. Die technische knobbel heb ik echt aan mijn motor fietshobby overgehouden. Die hobby is dan nog ergens goed voor geweest. Al heb ik er ook ontzettend van genoten". Vrijdagmiddag 24 november van half 5 tot 6 uur zal tijdens de afscheidsrecep tie van „zijn Co-Op Nieuwe Waterweg aan de Kethelstraat 10 blijken hoezeer de directie en al zijn vrienden dit in al die jaren gewaardeerd hebben. Jan Zij develd die er wat trots op is dat zijn enige zoon Chris wethouder geworden is... Dam 26, Schiedam-C. Telefoon 262001-266817. Ter gelegenheid van het 70-jarig be staan van de Schiedamse Technische School aan de Mgr. Nolenslaan hebben een aantal aktiviteiten plaats, georga niseerd door de Oudercommissie van deze school. Zo heeft om tien uur de officiële ope ning plaats. Gevolgd door DJ - verkie zingen. Maar ook kunt u uw geluk be proeven bij het Rad van Avontuur, een duik nemen in de grabbelton. Een par tijtje sjoelen en ga zo maar door. Interesse RENAULT Zaterdagmiddag 18 november bespeelt Leo Terlouw het fraaie Hess - orgel in het Stedelijk Museum op de Hoog straat 112. Aanvang drie uur. voor betrouwbare Bovag occasions met 12 mnd. garantie V. DEVENTERSTRAAT 17 TEL. 731144 Koopavond geopend Hoogstraat 65, Hof van Spaland 14, Mgr. Nolenslaan 608, Schiedam. Het zat er helemaal in dat Henk de Groot weer Prins Carnaval zou wor den. Hij heeft er alle charme en goed lachsheid voor. Maar tenslotte moet hij elk jaar officieel gekozen worden en dat gebeurde dan ook op de 11de van de 11de. De Boerenkapel „De Riet- bouwers" bouwden tegen achten al een eigen sfeertje op in het propvolle ge bouw „Irene" (met iets minder dan 2.000 bezoekers!) en hosten de Zotten en Zottinnen van Schiedam op uitno diging van de Schiedamse carnavals vereniging „De Rietzeilers" dat het een lust was. En op muziek van de „Rietstampers". Een zestal Dansmariekes maaktenhun debuut. Een nieuwe loot aan ',De Riet- zielersstam!" Maar om 11 minuten over negen presenteerde Geert Ban nenberg niet zonder trots de nieuwe Raad van Elf. Zijn vorstelijk bezit! ORIGINELE PRESENTATIE Een levensgroot boek werd ten tonele gevoerd en daaruit stapten de Raad van Elf. De zaal nog in het ongewisse latend wie of Prins Carnaval 1978/79 zou zijn. Wachten tot elf minuten over tien en toen stapte Henk de Groot als Hendrik de Grote voor het gemak maar uit een ijskast. De gehele zaal stond op zijn kop. Polo- naisse lopen achter de nieuwgekozene, die zich meteen van zijn taak kweet en de Senaatsleden de medaille 1979 op speldde. De prinses werd door Geert Bannenberg met bloemen verrast, waarna Prins Hendrik de Grote een beroep deed op alle aanwezigen om straks bij andere aktiviteiten gezellig een goede buur of kennis mee te ne men. LUSTRUM CARNAVALSOPTOCHT Voor de vijfde maal organiseren De Rietzeilers" een grote optocht. Maar daar hoort u in het nieuwe jaar meer van. Voorlopig a.s. zaterdag bij de opening van het feest „70 jaar STS" op de Mgr. Nolenslaan en op zaterdag 25 november een carnavalesk vertrekt om 7 uur van het Emmaplein naar de car navalsvereniging „Zottandonk" te Ridderkerk. Het carnavalsjaar is voor „De Rietzeilers" op grootste wijze in gezet. Prins Carnaval 1977 en 1978/79: Hen drik de Grote van „De Rietzeilers". Alle leerlingen van de STS zijn om 2 uur vurige supporters als hun docenten de wedstrijd aanbinden tegen die van de MTS en wordt er touw getrokken. Letterlijk dan. Maar ook touwklimmen en doelschieten onder leiding van de oud-Schiedammer en scheidsrechter bij het mini - voetbal in de Ahoy: Lou van Ravens. Wat u ook moet weten: Prins Hendrik de Grote van de carnavalsvereniging „De Rietzeilers" en zijn raads man zelf maken bij de opening hun opwachting. Vergezeld van de Boerenkapel „De r Weer vergeten drukwerk te bestellen? ISNELDRUK bellen! Broersvest 7 Schiedam Door de jury voor de Koninklijke Sub sidie voor de Vrije Schilderkunst 1978 zijn uit 232 inzendingen 6 kunstenaars voorgedragen bij de koningin voor de koninklijke Subsidie voor de Vrije Schilderkunst. Het zijn Niek Blans jr. te Scheveningen, Roland Sohier te Utrecht, Ton Teeken te Maastricht, Elisabeth de Vaal in Gouda, Willem van Veldhuizen te Rotterdam en Cees Bouw te Scniedam. De jury bestond dit jaar uit Jan Dijker, voorzitter, Hans Paalman secretaris en Peter Blokhuis, Jêf Diederen, Kees Franse en Jaques Frenken, leden. Rietbouwers" en zullen hun oordeel geven bij de Miss - Mister-verkiezing. Er heeft ook een brandweerdemon stratie plaats, een brommertrail, Dor- ries. U kunt de Kop van Jut onder han den nemen, maar ook spijkerslaan. Er komt een demonstratie judo-karate. Van dit alles word je hóndsmoe! Maar dat is geen bezwaar. Leerlingen van „Hargahof" hebben voor deze dag ex clusieve hapjes gemaakt en die kunt u nuttigen bij een kopje koffie, thee of een frisdrank. De allerkleinste bezoe- kertjes worden prettig bezig gehouden in de kindercrèche. De opbrengst van al deze aktiviteiten is bestemd voor het verfraaien van de binnenplaats, waar enkele bomen geplaatst zullen worden ter verbetering van het millieu. Donderdag 16 november spreekt Ma rian van Geloven in de Vrouwensoos aan de Nieuwstraat 26 over sociale vo voorzieningen voor vrouwen, waarbij o.a. vragen betreffende sociale voorzie ningen aan bod zullen komen. Binnen de Vrouwensoos is een lees- groepje opgezet, dat op 14 december van start gaat. Eigen ingebrachte (krante)artikelen, boeken en andere leesstof zijn welkom. Verdere inlich tingen hierover via telefoonnummers 269591, 708883, 713336 of 732570. Sinds kort bestaat „Wij Vrouwen Eisen" in Schiedam en hun eisen zijn: abortus uit het Wetboek van Straf recht, de Vrouw beslist en abortus in het ziekenfondspakket. Afgelopen za terdag werd informatie over abortus uitgedeeld bij de Hema en tevens be langstelling gewekt voor een landelijke Morgenavond 16 november praat men in „Het Trefpunt" over de eigen carna valsvereniging van de wijkvereniging „Bijdorp". Het lidmaatschap bedraagt twee gulden per maand. Alle verdere inlichtingen worden u op die avond verstrekt door de dames Jongeneel, Prein en Van Dooren. Aanvang acht uur. Het St. Nicolaasfeest voor de kinderen wordt dit jaar op 3 december gevierd maar er zal ook aandacht worden be steed aan alleenstaanden en bejaarden. Zaterdagavond 18 november heeft in „Het Trefpunt" een gezellige disco avond plaats en op woensdag 22 no vember vergadert de commissie Wijk belangen in dezelfde zaal. Aanvang acht uur. manifestatie a.s. zaterdag 18 november in de Jaap Edenhal te Amsterdam. Kaarten k 3,en buskaarten k 12,zijn verkrijgbaar bij JannV Boonstra, Van Hogendorpstraat 73, telefoon 708883. De eerstvolgende ver gadering van „Wij Vrouwen Eisen" heeft plaats op donderdag 23 novem ber a.s. Aanvang acht uur in de Nieuw straat 12. Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Tel. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1