De Beurs Eigenhandig Huijvroüive/i/'k Twee bazars in het weekend 800modellen op de Caravan Rai 78 CIw nieuwe, bril k\a®i Bingo-avond bij de Rietzeilers kringloop papier voor burge meester is zo: Monkau, Mok en Meeberg nogmaals in Zoldertheater Bijspijker- cursus voor vrouwen Praktijk hervat Tandarts H. B. Erkelens burgerlijke ltand Makro- biotisch koken... FERD. OVERDIJK»".' Huishoudelijke Voorlichting PAPAGAAI-PLATVS LOBELIA CARDINALES 1 PAAR ZEBRAVINKEM 12.50 't is weer bij MAK. SCHIEDAM :BROERSVEST 19 TEL. 732933. 2 LIJNEN CAPELLE A/D IJSSEL: KOPERWIEK 99 TEL. 503583. M. C. M. de Groothuis, Stadhouderslaan 28-30 t/m 19 november -Ahoy'Rotterdam. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3- WOENSDAG 15 NOVEMBER 1978 Vrijdag 17 en zaterdag 18 november om negen uur des 's avonds zijn Mon kau, Mok en Meeberg weer met hun programma, een reprise daarvan weer te beluisteren in het Zoldertheater met „We staan er geklêurd op". Een avond M.M.M. betekent kleur bekennen en wat daar al zo bijkomt. Toegangsprij zen/ 10,en voor Pas 65/CJP 8, Reserveringen tot en met vrijdag via het VVV Schiedam telefoon 266000. Vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, telefoon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. De 3 M's zijn dit weekend weer in het Zoldertheatcr. Men schrijft ons: „Zoals u waarschijnlijk al eerder gele zen of gehoord heeft, start er in januari 1979 een bijspijkercursus voor vrou wen. Deze cursus is bedoeld om de schoolkennis weer wat „bij te spijkeren" en op te frissen. We werken echter anders, dan u het vroeger op school gewend was. Zo maken we bij voorbeeld geen onderscheid tussen „kanp" en „dom", kunt u zelf aange ven wat u wilt leren en hoeft u niet met de armen over elkaar te zitten. Het lijkt ons zinnig om dié dingen te leren, die voor u van nut kunnen zijn. Aan ken nis, die je toch nooit zult gebruiken, heb je lijkt ons niet zoveel. Daar naast vonden we het erg belangrijk te leren van eikaars ervaringen. We heb ben één vak verplicht gesteld, namelijk maatschappijleer. Hier kunt u nog twee vakken bijkiezen. De vakken waarvoor voldoende belangstelling be staat, komen dan op het programma. De bijspijkercursus begint op het nivo van de hoogst klassen van het lager on derwijs. De kursus start in de week van 15 januari en wel op de dinsdag- en donderdagochtend, van 9.15-11.15 uur, en wordt gehouden in het M.C.M. de Groothuis (de voormalige dr. Kui- perschool) aan de Stadhouderslaan, nr. 30. De cursus duurt 6 maanden, en kost 2,50 per ochtend. Voor kinder oppas wordt gezorgd. Mocht de cursu sprijs een belemmering voor u zijn om mee te doen, dan is in overleg met de cursusleiding een regeling te treffen. Aan de eerste cursus kunnen 30 vrou wen meedoen. Voor informatie en een aanmeldingsformulier kunt u terecht bij Marianne van Beers, tel. 261628 (te bereiken dinsdag, donderdag en vrij dag van half zes tot half zeven) en Ani ta van Hagen, tel. 700352. In verband met de verdere organisatie vragen wij u het formulier vóór 25 november in te sturen. De cursisten worden ingeschre ven in volgorde van binnenkomst van de aanmeldingsformulieren. Mocht u aan deze cursus nietmeer mee kunnen doen, dan komt u op een wachtlijst voor* de nieuwe cursus in september 1979" Anita van Hagen Marianne van Beers Vanavond 15 november organiseert de Schiedamse carnavalsvereniging „De Rietzeilers" een grote bingoavond in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Het batig saldo van alle bingoavonden komt na afloop van het seizoen ten goede aan alle Schiedamse gehandi capten. Voor de deelnemers aan deze avond zijn weer fraaie prijzen ter be schikking gesteld, w.o. vele huishoude lijke voorwerpen, zoals een set pannen, stoomstrijkijzers, een koffiezetappa raat enz. Als hoofdprijs van deze avond heeft u kans op een heren - of damesrij wiel of een dubbele Moulinex-grill naar keuze. De avond is voor iedereen toe gankelijk boven de leeftijd van 16 jaar en u behoeft geen lid te zijn van de car navalsvereniging. Aanvang acht uur precies, zaal open half acht. Vrijdag 17 november staan de miljeu- groepen Vereniging Miljeir Defensie en Vereniging tegen miljeubederf met een kraampje op de Hoogstraat bij de Koe markt. Deze aktiviteit vindt plaats in het kader van de door de Vereniging Miljeu Defensie georganiseerde lande lijke aktie kringlooppapier. Het eerste kringlooppapier wordt aan burge meester A. Lems uitgereikt. Voor alle verdere inlichtingen hierover: T. Braaksma, Dwarsbleekerstraat 12, Vlaardingen, telefoon 344874. Kom ideeën opladen over doe-het-zelf materialen en gereedschappen, woningverbetering, woningonderhoud, binnen- en buitentuinen, "handwerken, handenarbeid, toerisme, hobbies. Grote modelbouwpresentatie. De beurs is op en van 11.00u-17.00uen19.00u-22.30u. Zat.enzon.l1.00u-17.00u. Hein-toegangsbewijzen op vele NS-stations verkrijgbaar. Deze week een kleurig visje voor uw aquarium. normaal 10,m AC nu 4 voor 4a93 Een mooi plantje normaal 3,- ww nu 2 voor I O Voor de volière Verwen uw vissen eens met diepvriesvoer, zoals: myses, artemia, muggenlarven en waterluis. Steeds snoekvisjes en steurkrab voorradig. Als u netzo dol bent op bazars als ik dan komtu cSt weekend volop aan uw trekken! Want op vrijdag 17 en zaterdag 18 november houdt de N.P.B. (Ned. Protestanten Bond) in eigen huis aan de Westvest 92 een bazar waar u van alles kunt vinden. Om te beginnen de allermooiste handwerken, maar ook waskaarsen! Fijn met Kerstmis in zicht. Er zijn fraaie fantasietekeningen te koop. Gemaakt door mevrouw Van Blanken, prijs tien gulden per stuk. Maar dan heeft u ook iets aparts. Verder spulletjes uit grootmoeders tijd, boeken, grammo foonplaten. Maar ook zelfgemaakte bloemstukjes en creaties van droog bloemen. Oud-Hollandse muziek wordt zaterdagmiddag gebracht door „Het Snierken". Ook dat is een extra trekpleister. De dag daarna tijdens „Vrij Entree" in het dienstencentrum „De 4 Molens" de jaarlijkse handwerkbeurs van de dameshandgroep van de wijkvereniging „Nieuwland" op zondagmiddag 19 november. En wel van 2 tot 5 uur. Een uitgebreide collectie wordt het en wat wei het allerbelang rijkste is: tegen betaalbare prijzen. U krijgt tevens de gelegenheid de naam van een leuk pop te raden en ook een kansje te wagen in de tombola. Ook hier uw kans voor een leuk St. Nicolaas- of kerstcadeau. De heer van Gent zal deze middag opvrolijken met pianomuziek. Daar tussendoor kunt u de tentoonstelling van Jan Ouwenbroek bekijken en in een andere zaal wordt een ruilbeurs gehouden voor postzegels, munten, stickers e.d. De opbrengst van deze bazars wordt besteed aan het verenigingswerk in eigen kring. MIEKE GEBOORTEN Peter J„ z.v. Schuller en Nieuwland. Maarten P„ z.v. Ubbens en Heuvel horst. Norman P., z.v. Van Os en Droog. Berber L„ d.v. Schepman en Van Om- me. Sven, z.v. Weertman en Kohier. Markus S. W„ z.v. Landman en Was- senberg. Habiba, d.v. Doukkali en Krissi. Peter A„ z.v. Van Dokkum en De Bruin. Yvonne, d.v. Schmohl en Overdijk. Priscilla A. J. P„ d.v. Breedveld en Hoogeveen. Angeligue, d.v. Paalvast en De Graaf. Gijsberthus J. M„ z.v. Van Eisen en Beljaars. Francien H. d.v. Van Nederveen en Huizenga. Ummü, d.v. Camci en Ozel. Wieneke T„ d.v. Pietersen en Den Boogert. Jeroen, z.v. Van der Windt en Van Schijndel. Debby, d.v. Smits en Van Mil. ONDERTROUW J. K. B. Benningshof, 22 jr. en M. A. Jonas, 19 jr.W. van Doorn, 27 jr. en C. H. de Jongh, 19 jr.; P. L. Harreman, 23 jr. en N. C. de Bruine. 19 jr.G. A. van Katwijk, 27 jr., en C. M. Versteeg, 23 jr.; R. Knol, 23 jr. en A. M. Maat, 34 jr.; R. H. de Kruif, 22 jr. en E. van Eijk, 21 jr.; A. C. Manni, 21 jr. en M. E. van der Kant, 17 jr.; A. Nankoe, 28 jr. en W. Sheombar, 24 jr.; F. E. E. Steijaert, 21 jr. en M. van Katwijk, 19 jr.; C. A. N. Uitman, 27 jr. en C. W. de Gids, 28 jr.; J. B. van Veen, 21 jr. en J. M. Hengst, 20 jr. Hiep, hiep, hoera!!! We hebben ie mand gevonden die u kan leren om makrobiotisch te koken. De laatste tijd neemt deze manier van koken hand over hand toe. We willen alle maal graag gezonder gaan eten en dat kunt u op deze kursus gaan le ren. Geeft u zich per omgaande op, des te eerder kan de kursus begin nen. De kursus wordt gegeven door de heer Rob Baris, eigenaar van het makrobiotisch restaurant „Zonne- mère" in Rotterdam. De lessen wor den gegeven in de huishoudschool op de Burg. Van Haarenlaan 1155 op dinsdagavond. Het lijkt ons een erg éoed en prettig bericht, waar ve len van u al lang op gewacht heb ben. Grijp uw kans en meldt u aan voor deze kursus; de duur en de kosten hoort u nog nader van ons. Bent u zo langzaam aan al eens met uw Sinterklaasinkopen begonnen? U weet, dat nóde keuze nog groot is en u kunt komen wat u leuk vindt. Wacht u langer, dan is de keus be perkt en dan moet u iets kopen dat vaak niet helemaal de bedoeling is. En het is natuurlijk ook altijd erg leuk om zelf iets te maken en dan moet u helemaal al vroeg aan de slag gaan. U kunt daarvoor nog op een kursus terecht. Wandkleden op woensdagmorgen of kreatief hand- wérken op dinsdagmorgen. Daar kunt u nog leuke cadeautjes maken en goede ideeën opdoen. Doet u het maar vlug, de tijd dringt! Ons kantoor is rjpen dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12 uur in het M.C.M. de Groothuis aan de Stad houderslaan 30, telefoon 264781 en giro 716115. U kunt ons daar berei ken; u kunt ons van allerlei vragen op huishoudelijk gebied stellen en u kunt zich opgeven voor de kursus- sen. Er is voldoende parkeerruimte en bus 53 stopt vlakbij. Onze kur- sisten zijn nu al helemaal gewend, de lokalen zijn lekker ruim, goede verlichting en in principe goed ver warmd. Er is een koffiekamer, waar de koffie of de thee gedronken kan worden. De kursisten zetten zelf geen koffie of thee meer, het afwas sen is óók vervallen. We hopen spoedig iets van u te ho ren op telefoon 264781 of iets van u te zien op Stadhouderslaan 30. In elk geval sterkte met alle beginnen de voorbereidingen voor de 5e de cember en de volgende feestdagen. Tot ziens in het M.C.M. de Groot huis. Op de Caravan Rai'78, die van zater dag 9 tot en met zondag 17 december 1978 in de RAI te Amsterdam wordt gehouden, zullen meer dan 800 ver schillende modellen van 128 merken uit 13 landen te zien zijn. Het aantal deelnemers is 184. De tentoonstelling omvat 73 caravan stands, waarvan 36 met tourcaravans, 27 met tent- en vouwwagens, 28 met stacaravans en 37 met motorcaravans. Daarnaast zijn er 9 stands met bagage aanhangwagens 64 met onderdelen en accessoires en 41 informatiestands op het gebied van caravaning, kamperen en toerisme. Voor de tentoonstelling zijn alle hallen (50.000 m2) van de RAI gereserveerd. De netto tentoonstellingsoppervlakte bedraagt 30.000 m2. De RAI afdeling Caravans stelt dit jaar een onderscheiding in voor de „Cara- vanner van het jaar". Een deskundige jury zal bepalen wie de ruime gebruiksmogelijkheden van de caravan op een uitzonderlijke manier naar voren heeft gebracht. De prijs bestaat uit een oorkonde en een geldbedrag. Caravan Rai'78 is dagelijks geopend van 10-17 uur en van 19-22 uur: op za terdagen en zondagen van 10-17 uur. (mits glazen voorradig) Uogmeting Eersteklas vakwerk Grote kollektie monturen Persoonlijke bril begeleiding SCHIEDAM GROTE MARKT 23 TEL. (010) 2675 57

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 3