HEMA Menu 'n Zeer speciale prijs tussen stad en ptLatteland T TTNT Binnenkort zult u in onze winkel een wat Bovendien kunt u 'n paar weken laterals u de foto ophaalt, een keus maken uit een komplete serie opnamen. Zonder koopverplichting natuurlijk. DEZE WEEK van woensdag 15 t/m zaterdag 18 november Hema, Broersvest, Schiedam. ongebruikelijk tafereel aantreffen:, een mobiele fotostudio waarin u uw kind i(en u zelf) kunt laten fotograferen. Een ervaren kinderfotograaf maakt werkelijk unieke foto's met heel bijzondere hulp middelen. Zo kunt u b.v. kiezen uit verschillende decors: 'n herftbos, zonsondergang, 'n leuke waterpartij, mogelijkheden genoeg. Natuurlijk zijn er ook effen achtergronden. Elk gezin kan bovendien profiteren van j één speciale aanbieding. Voor het luttele (bedrag van f 0,95 ontvangt u een prachtige kleurenfoto op het formaat van 13x18 cm. Is uw baby jonger dan twaalf maanden, dan ontvangt u die foto zelfs HELEMAAL GRATIS. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 58 WOENSDAG 15 NOVEMBER 1978 FotoFeest indeHema: „WE HAVE NO BANANAS" Dit bekende liedje van de Andrew Sisters zou op Ne derland kunnen slaan. Wij hebben geen bananen en wij eten ze ook weinig. Per jaar schommelt het gebruik rond acht kg. per persoon. Bij onze buurlanden ligt het gebruik boven de negen kg. terwijl het verbruik in Oostenrijk, Noorwegen en ze. Canada zelfs rond de tien kg. per per soon ligt. De grootste bananeneters zijn echter de inwo ners van Koeweit waar iedere inwoner gemiddeld onge veer 16 kg eet. Het is niet bekend of daar een schilderij van „de bananeneters" bestaat in navolging van „de aar dappeleters" van Van Gogh. Van alle fruitaankopen (zowel inheems als niet inheems) wordt rond 12% vertegenwoordigd door bananen. Gezin nen met kinderen tot 15 jaar kopen de meeste bananen. Evenals een appel is de banaan een vrucht "*d ie gemakke lijk zo uit de hand kan worden gegeten. Ook als babyvoe ding worden bananen veel gebruikt. Voorts speelt de ba naan in de Indische keuken een belangrijke rol. Wie kent niet de pisang, al of niet gebakken? Maar ook in de Euro pese keukens neemt de banaan een belangrijke plaats in. Bij vis en vlees, maar ook in vruchtensla, vruchtencoctails, yoghurt, taart etc. komt men tegenwoordig bananen te gen. Hetzieter naar uitdat Nederland als afzetgebied wat belangrijker zou kunnen worden. Groei in de afzet is wel noodzakelijk om wat aan het huidige overschot op de ba- nanenmarkt te doen, zonder nu direkt te spreken vaif ee'n „Bananenberg". De laatste jaren zijn de prijzen nauwe lijks gestegen. Bananen groeien voor het grootste deel in het gebied dat gelegen is tussen de beide keerkringen. De belangrijkste exportlanden zijn gelegen in Latijns Amerika, waar vorig jaar tweederde van de wereldexport vandaan kwam. Uit Capucine 1 eetlepel basterdsuiker, 2 bekertjes Bulgaarse yoghurt, 4 halve perziken of abrikozen (uit blik), 2 eetlepels oplos- koffie, Vi liter vanillevla, Vi dl. sla groom, '/2 eetlepel basterdsuiker, 1 eet lepel gehakte noten. Klop de basterdsuiker door de yoghurt en verdeel deze over 4 hoge glazen. Leg hierop in elk glas een halve perzik. Klop de oploskoffie door de vanillevla en verdeel de zo verkregen koffievla over de vier glazen. Garneer met een toef stijfgeklopte slagroom. Strooi er de gehakte nootjes over. Eeieren met kaassaus 4 hardgekookte eieren, 40 gr. boter, 40 gr. bloem, Vi liter melk, zout, peper, paprikapoeder, 100 gram geraspte kaas, peterselie. Halveer de eieren, leg ze in een vuurva ste schotel. Maak van boter, bloem, melk en kruiden een mooie gladde saus. Roer er tot slot 75 gr. geraspte kaas en de fijngehakte peterselie door. Schank de kaassaus over de eieren en strooi er de rest van de geraspte kaas over. Geef de schotel in een matige warme over in ca. 20 minuten een bruin korstje. Azië kwam ruim 15%, terwijl de rest afkomstig is van lan den die op de een of andere manier een binding hebben met de EEG, bijvoorbeeld de Franse overzeese departe menten Martinique en Guade loupe. Verder kunnen bij deze groep genoemd worden Ivoorkust, Somalië, Kame roen en Suriname. In dit laatste land heten bananen ove rigens bacoven. voor straks een prachtige kleurenfoto van uw kind! Schrikt u niet. Het gaat niet om geur van tenen als onder deel van het menselijk lichaam maar om „teentjes" als onderdelen van knoflookbolletjes. Iedereen kent ze, te weinig mensen gebruiken ze. Dan Frankrijk, waar bijna iedereen ze dagelijks gebruikt. Als u vanuit Nederland per trein in „Gare du Nord" arriveert en u stapt niets vermoe dend tijdens het spitsuur in de Metro, dan slaat u een on aangename geur tegemoet. Deze geur „overgeurt" alle andere kwalijke geuren en is afkomstig van een familielid van de ui en de prei. Knoflook heet deze geurmaker van huis uit ofwel Allium- sativum zoals de wetenschappelijke naam luidt. Waar schijnlijk is knoflook afkomstig van een plant die in het wild in Centraal-Azië groeit. Al heel lang is de plant in cultuur en kwam o.a. voor in het oude Egypte van de pharao's. Momenteel wordt het produkt geteeld in de lan den rond de Middellandse Zee. De „teentjes", de kleinste onderdeeltjes van een knoflook- bolletje, worden in de herfst, de winter of het vroege voor jaar geplant. De oogst vindt van af juli plaats, wanneer het blad begint te verwelken. De eerste knoflook wordt in ver se toestand geïmporteerd. Later in het seizoen wordt het produkt gedroogd ingevoerd. Gedroogde knoflook is lan ger houdbaar. Na verloop van tijd worden de knolletjes zacht. Ze zijn dan onbruikbaar. Knoflook kan men uit persen en in deze vorm verwerken in allerlei gerechten. Men kan ook de pan of slabak inwrijven met een doorges neden teentje. Kortom er zijn vele mogelijkheden om knoflook in het eten te verwerken. Echter met mate want anders wordt de smaak van de gerechten teniet gedaan. Iedere dag knoflook is zeer gezond. De geur is echter voor velen een minder plezierige bijkomstigheid. Dé oplossing voor dit probleem is dat iedereen het gaat gebruiken, zo dat niemand het meer ruikt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 58