KRUISVERENIGING SCHIEDAM Lid van de kruisvereniging: WAAROM? OPROEP GRIEP IN SCHIEDAM INGEDAMD? OPGAVE LIDMAATSCHAP WIJZIGING CONTRIBUTIE LEDENVERGADERING Ik wens lid te worden MAANDELIJKS INFORMATIEBULLETIN Redaktieadres: Vlaardingseweg 18a, telefoon 701936 Twee en een kwart miljoen Nederlanders zijn lid van een kruisvereniging. Samen met hun eventuele gezinsleden vormen zij een kleine zeventig procent van de Nederlandse' bevolking. Waarom zijn zij lid? Waarom bent u lid? Wij hebben het niet aan ieder van u gevraagd, en ook niet aan alle elfduizend betalende leden van onze plaatselijke vereniging. Maar te hooi en te gras horen we verschillende redenen: - Waarom wij lid zijn? Nou, gewoon met het oog op de kinderen straks. Voor de bevallingsartikelen. En voor die onderzoekjes en die prikken op het consultatieburo enzo. Lid van de kruisvereniging dat hoor je te worden als je trouwt, zei mijn moeder altijd. Ik lid? Ja, dat is waar ook, al jaren; dat betaal ik ieder jaar min of meer automatisch, in januari, als ik ook de wegenbelasting en dat soort dingen gireer. Eigenlijk nooit een wijkzuster nodig gehad, maar och, je weet het ook maar nooit. Ik blijf lid. - Nou kijk eens meneer, al zeg ik het zelf, uit pure saamhorigheid met andere mensen, om samen dat goeie werk in stand te houden. Van niks gaat tenslotte de zon op, nietwaar? - Jaren geleden eens een invalidenwagen nodig gehad. Eerste ski-les en daar ging ik voor zes weken in het gips. Gewoon uit sleur lid gebleven. Is toch niet erg? O nee, helemaal niet erg. Erg verstandig zelfs. Er zijn zo veel redenen om lid te zijn van een kruisvereniging. Kruiswerk moét. Het moet ook nog steeds voor een belangrijk deel bekostigd worden door de leden zelf. Vandaar zo hardnekkig telkens die bon „opgave lidmaatschap" onder aan onze pagina, met die contributie, en zelfs af en toe een bescheiden verhoging van de contributie (zie elders op deze pagina). Kruiswerk hard nodig dus, dat is duidelijk. Maar kruisvereniging, moet dat ook zo nodig? En hoe werkt dat! Heb ik daarin bij zo'n massale organisatie nog iets in te brengen? Ja en nee. Niet alles, wel veel, als u wilt. Zoals in meer grote verenigingen is het bij de kruisvereniging Schiedam zo geregeld, dat de belangrijkste invloed op de gang van zaken is toegekend'aan de ledenraad. Dat is een ongeveer twintigkoppige afvaardiging, gekozen uit en door alle leden. In de statuten staat het keurig als volgt geformuleerd: - Alle bevoegdheden welke niet aan het bestuur of andere organen zijn opgedragen, komen toe aan de ledenraad, bestaande uit afgevaardigden die voor een periode van vier jaar door en uit de leden worden gekozen. - De verkiezing van afgevaardigden vindt plaats op een jaarlijks door het bestuur daartoe speciaal uitgeschreven vergadering van alle leden van de vereniging. - Aftredende leden zijn eenmaal herkiesbaar. - De afgevaardigden worden gekozen uit bindende voordrachten, opgesteld hetzij door het bestuur hetzij door tien gewone leden of twee buitengewone leden of vijf werknemersleden. Waarom dit citaat uit die altijd saaie statuten? Wel, omdat u moet weten hoe ook in een moderne vereniging waarin niet de algemene ledenvergadering maar de kleinere en dus meer slagvaardige ledenraad het beleid direct in handen heeft, uiteindelijk de gezamenlijke leden door hun stem hun vertrouwen geven aan de door hen gewenste mensen. Die mogelijkheid heeft u op 11 december a.s. Een officiële uitnodiging daartoe treft u elders op deze pagina. Het bestuur wil het niet bij deze oproeping alleen laten. Het is duidelijk dat deze jaarlijkse ledenvergadering de gelegenheid bij uitstek is om allen die samen die belangrijke kruisorganisatie vormen, te betrekken bij de aktiviteiten waar het tenslotte om gaat: de gezondheidszorg thuis en in de wijk, zoals die dagelijks wordt uitgeoefend door ons energieke team verpleegkundigen en overige medewerkers, als artsen en assistenten aan de consultatiebureaus, de beheerder van het magazijn van waaruit verpleegartikelen worden uitgeleend, de administratie, het vrijwilligersbestuur, en zo voort. Naast het verkiezen of herverkiezen van een aantal ledenraadsleden zal deze avond daarom worden gevuld met het vertonen van de film Samen zorgen voor uw gezondheid. Deze film, die ongeveer drie kwartier duurt, geeft een overzicht van onderwerpen als: zorg na de ziekenhuiszorg, zorg voor gehandicapten en ouderen opleiding van kraamverzorgsters, voorlichting, preventie, moedercursus, en consultatiebureaus. Dus zo wat alle aspecten van het kruiswerk. In aansluiting op deze film zal er gelegenheid zijn om, samen met deskundigen uit het kruiswerk, over deze onderwerpen door te praten. Dit kan heel belangrijk zijn, niet alleen als nadere informatie over het werk voor allen die zich door hun lidmaatschap daarbij betrokken weten, maar ook voor de meningsvorming in zo breed mogelijke kring, over de richting waarin zich het plaatselijk kruiswerk de komende jai en zou moeten bewegen. De ledenraad heeft op 18 september 1978 besloten de contributie aan te passen bij het gestegen prijspeil en per 1 januari 1979 vast te stellen op 35,- per jaar. SAMEN ZORGEN VOOR UW GEZONDHEID Dit jaar rekord aantal vaccinaties Wij wensen u allen en ons zelf een gezonde, grieploze overwintering 1978/1979 toe! Kruisvereniging Schiedam Antwoordnummer 17, 3100 WB Schiedam van de Kruisvereniging Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - VRIJDAG 17 NOVEMBER 1978 Het bestuur roept de leden van de kruisvereniging Schiedam op vooreen vergadering, te houden op maandag 11 december 1978, om 20.00 uur in het kruisgebouw aan het Bachplein, ter verkiezing van vier afgevaardigden in de ledenraad, in de vacatures ontstaan door periodiek en tussentijds aftreden van na te noemen leden: M.C. Baart J.J. Alijk mevrouw J.C. Dingenouts M.J. Blok De afgevaardigden Alijk, Blok en Dingenouts stellen zich herkiesbaar en worden door het bestuur ter verkiezing voorgedragen. Nadere voordrachten kunnen bij het bestuur voor de vergadering schriftelijk worden ingediend door tien gewone leden of twee buitengewone leden of vijf gewone leden die tevens als werknemer in dienst van de vereniging zijn. Na het officiële gedeelte van de vergadering, bestaande uit het voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 17 november 1977 en bovengenoemde verkiezing van afgevaardigden, wordt vertoond de film: handelend over een groot aantal aspecten van het kruiswerk. In aansluiting op de filmvertoning wordt, in aanwezigheid van deskundigen uit het kruiswerk, gelegenheid gegeven voor nadere informatie en discussie. Schiedam, 16 oktober 1978 De enige manier om de kans op een griepepidemie te verkleinen is - we schreven er een paar weken geleden uitvoerig over- een massale griepvaccinatie. Wie zich laat inenten beschermt niet alleen zichzelf maar ook de mensen in zijn omgeving die hij anders met „zijn" griep zou hebben aangestoken. Dat is dit jaar door nog meer mensen begrepen dan voorgaande jaren. Niet minder dan vierduizend Schiedammers (om precies te zijn 4001) „jong en vooral oud" hebben de afgelopen weken de linkerbovenarm blootgesteld aan een -door de kruisvereniging georganiseerd- schot uit het antigrieppistool. Dat zijn weer een kleine duizend mensen meer dan vorig jaar. Opvallend en verheugend is de verdubbeling van het aantal gevaccineerden op medische indicatie. We bedoelen mensen in de meest kwetsbare groepen, die zich op doktersadvies hebben laten vaccineren. Behalve aan de propaganda is dit resultaat stellig te danken aan de royale medewerking van de plaatselijke huisartsen. Dank ook aan de verpleegkundigen van onze vereniging en aan de trouwe vrijwillige medewerkers op de vier stedelijke entposten. Op één post was de toeloop zoveel groter dan vorig jaar, dat de kostbare entstof ontoereikend bleek. De organisatie betreurt dit ongerief voor degenen die daarom naar een andere plaats en andere tijd moesten worden doorverwezen en zal alles in het werk stellen om een volgende keer dergelijke problemen het hoofd te bieden. Wij hopen nu dat deze „vierduizend geprikten", samen met het met bekende maar ongetwijfeld ook grote aantal inwoners dat zich via bedrijven en instellingen of particulier door de huisarts heeft laten inenten, een ware dam tegen de te verwachten griepinvasie zal vormen. Stuur deze bon in een enveloppe zonder postzegel aan: Naam en voorletters Adres Telefoon Korrespondentie over lidmaatschap: De La Marplein 2, Schiedam. Telefonische inlichtingen: 266822

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 16