Halve eeuw Dr. J. Th. de Visserschool in Schiedam John Kroes Winkeliersvereniging „City Centrum Schiedam" heeft grote plannen 0fpha Het Nieuwe Stadsblad j Optiek „ARGUS" KONTAKTLENZEN Kerst stukjes 010-26 97 67 electronics T.V. DEFEKT? RADIO ABA SneidrukOOlO-262626 Hulsta slaapkamers Hulsta woonwanden Leolux bankstellen Voor alle soorten singel 167 schiedam OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Gisteren vierde de Dr. J. Th. de Visser- school het 50-jarig bestaan, 's Morgens zijn er eerst op de school aan de West Frankelandsestraat diverse spelen gedaan, waaronder Bingo wel het meeste in trek was. In de middaguren zijn leerlingen en leerkrachten naar de zaal van de opstandingskerk aan de Hon. Gretelaan getogen waar zij een totaal verzorgd programma kregen voorgeschoteld welke van half twee tot half vier heeft geduurd. Aan het einde van deze feestelijke mid dag kreeg elke leerling als een blijven de herinnering aan de school een kleu renfoto welke als legpuzzel.is vervaar digd. De foto, compleet met school en leerlingen, is vervaardigd door de Schiedam se fotograaf Jack van Raaij. Ook oud-leerlingen van de Dr. de Vis- serschool kunnen deze legpuzzel in hun bezit krijgen, uiteraard tegèn een kleine vergoeding van vijf gulden. ..Wij kunnen hiermede ongeveer 125 oud leerlingen mee van dienst zijn, want wij moesten een bestelling doen van mini maal 500", zegt het hoofd der school de heer R. G. Lissenberg. „En om eerlijk te zijn komen wij dan ook een klein beetje uit de kosten", gaat de heer Lis senberg lachend verder. Hij verzocht ons te vermelden, dat de procedure gevolgd wordt van „wie het eerst komt het eerst maalt". De oud leerlingen die van dit unieke aanbod gebruik willen maken, kunnen zich vervoegen bij de school. De heer R. G. Lissenberg is ruim tien jaar hoofd van deze school. Als wij naar de plannen vragen voor de toe komstvan de Dr. de Visserschool komt hij direct Aandragen met bouwteke ningen. „Er zijn grote plannen om de school te renoveren. Zoals u ziet zijn de tekeningen al klaar. De gemeente wil wel meewerken om deze plannen te verwezenlijken en zien de noodzaak er wel degelijk van in", vervolgt de heer Lissenberg. De negen klassen die de school heeft worden bezet door 183 leerlingen en waar outsiders misschien nooit van gehoord hebben is, dat er hieronder 70 Turkse kinderen zijn. Op onze vraag of dat geen moeilijkheden oplevert komt de heer Lissenberg pas goed los: „Integendeel, de jonge Turk- jes voelen zich op onze school goed thuis. De omgang met de Hollandse kinderen is normaal. Nog nimmer heb ben we hier een probleem mee gehad", zegt het hoofd van de school met enige trots. Onder de tien leerkrachten zijn er twee die zich hoofdzakelijk met de Turkse kinderen bezighouden. Er is één „Taal leerkracht" en één leraar die zich bezig houdt met de taal en cultuur van deze kinderen. De heer Lissenberg weet van het verleden van de school weinig te vertellen. Wel dat zijn voorganger de heer M. van Dommele was. Ook weet hij zich nog te herinneren dat dertien jaar geleden, er nog twee scholen in het gebouw aan de West Frankelandse straat gevestigd waren een zogenaam de A en B school met twee hoofden, maar dat in die periode tot één school is samengevoegd. De Dr. J. Th. de Visserschool is altijd al een christelijke school geweest. „Maar iedereen is welkom hier en dat moet ook. Neem nu die Turkse kinde ren maar weer, die zijn allemaal van Mohammedaanse afkomst", laat de heer Lissenberg weten. Dat het hoofd van de Dr. de Visser school een goede toekomst voor de school ziet, werd duidelijk toen hij aan het slót van ons gesprek opmerkte: „Over 25 jaar bij het volgende jubi leum wordt er vast weer een feestje gebrouwd". 11CI Yijiugjiuig ucsioaii i«ii u*. J. Th. de Visserschool aan de West Frankelandsestraat, werd ook in de zaal van de Opstandingskerk voor de jeugd nog eens dunnetjes overge daan. Alle gezichten zijn gericht op het toneel, waar zich dan ook heel wat afspeelde. Broersvest 64-66, Schiedam Tel. 010-267920 Oranjestraat 19-21 Schiedam Tel 266431 Koopcentrum „Koningshoek" Maassluis Tel 01899-19039 Tijdens een vergadering van de winkeliersvereniging „City Centrum Schiedam" kwam de wens naar voren meer aktiviteiten te ontplooien in de binnenstad. Zoals extra aandacht te besteden aan de ontvangst van St. Ni- colaas, Kerstmis, maar straks ook deelnemen aan de Jaarmarkt, een kunst-en antiekbeurs, jeugdfeesten. Kortom meer leven in de brouwerij brengen. Van de 280 winkeliers is de helft lid van de winkeliersvereniging. Mét elkaar zou men nog wel veel meer kunnen doen. De feestverlichting zal op de dag van de intocht van St. Nicilaas, in de avond dan wel te ver staan, ontstoken worden. Die verlichting is geheel aangepast. Nieuwe be stuursleden van „City Centrum Schiedam" zijn de bedrijfsleiders van C. A. en de Hema, de heren P. Versluys en H. de Haard. uw adviseurs ontwerpers installateurs in alarminstallaties en beveiliging voor bedrijven - winkels particuliere woningen auto's en dergelijke. Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Tel. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.100 356 Nwe Binnenweg 356 Rotteraam t.o. Heemraadeplantsoen. Lid Stichting Bontwaarborg Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-267368 Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid-Holland 25 Edities Totaal oplage 618.500 31e JAARGANG - OPLAGE 37.500 VRIJDAG 17 NOVEMBER 1978 Lid A N V C Weer vergeten drukwerk te bestellen? [SNELDRUK bellen? Broersvest 7 Schiedam.] Ook dit jaar gaat de ontspanning scommissie van de Schiedamse Volk stuinders Vereniging „Vijf Sluizen" weer kerststukjes maken onder leiding van een leraar. Dit zal plaatsvinden op woensdag 20 december, om acht uur in de zaal van de Christelijke Sociale Be langen aan de Lange Haven 73. De kosten hieraan verbonden zijn zes gul den per persoon, inclusief materiaal en kaars. Tot en met lb december kunt u zich opgeven bij D. Faber, Geert Rein- derstraat 22b, Schiedam, telefoon 26II78. Na een halve eeuw Dr. J. Th. de Visserschool, heeft ook de goochel en manipuleerkunst een hoge vlucht genomen. De schooljeugd is altijd geboeid over al die trucs, grollen en grappen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 1