C.KDK Visueel gehandicapten kunnen verkeerswensen kenbaarm aken Op spreekuur bij De C.A.I. in wijk 30 Scoutinggroep Hubertus Agnes kan versterking gebruiken GEBIT STUK? Tweemans formatie "Arie" in café "Quibus Vogel expositie Sporten in De Dukdalf "Philatelica" houdt grote expositie en ruilbeurs Sint aan huis Najaarsmodeshow via Ambrosius "Samen Leven" bij NCVB Driekoren uitvoering in dorpskerk van Kethei Bingo-avond van De Rietzeilers Zaterdagmiddag en wandelclub bij „Myosotis" EEN LEUK KAD0 JUWELIER Film en andere aktiviteiten in De Horizon Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER Geelgouden Letterhanger Juwelier SINDS 1895 Broersvest 87-93 Schiedam, telefoon 267937 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 37 - VRIJDAG 17 NOVEMBER 1978 Genezing door enzymen, cellen en dieten Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur en na tel. afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 Behalve genezing door gewone me dicijnen zijn in deze serie al een aantal andere geneeswijzen aan de orde geweest. Acupunctuur, homeo pathie, natuur en kruidengenees- kunde. Daarnaast zijn er een aantal geneesmethoden, waarvan de resul taten nog moeilijker zijn aan te to nen* Aangezien ze regelmatig als wondermiddelen in de pers komen, is praktische informatie erover ge wenst. ENZYMTHERAPIE Enzymen of fermanten zijn stoffen, die nodig zijn om allerlei scheikun dige reacties te laten verlopen. In het lichaam zijn honderden verschil lende enzymen aanwezig en ook noodzakelijk om de lichaamsproces sen goed te laten verlopen. Bekend is Lt.v. een zeldzaam, maar ernstig aangeboren enzymtekort, dat lijdt tot hersenafwijkingen. Deze afwij king wordt opgespoord met behulp van de P.K.U. prik. De laatste jaren moeten alle baby's deze op de achte levensdag ondergaan. Herkenning van P.K.U. in het allervroegste sta dium is erg belangrijk omdat er dan iets kan worden gedaan waardoor de hersenveranderingen niet optre den. De enzymtherapie gaat er van uit dat een tekort aan bepaalde enzy men verantwoordelijk is voor een aantal afwijkingen. Deze zouden per injectie moeten worden aangevuld. Het meeste wordt de enzymtherapie gebruikt bij veranderingen in de bloedvaten. Vooral bij arteriosklero- se, is aderverkalking, dat kan lijden tot een hartaanval of een hersen bloeding. Het enzym dat hierbij wordt toegepast (vasolastine) zou een gunstige werking hebben op de bloedvorming en de gevolgen van aderverkalking tegen gaan. Ook voor andere afwijkingen zijn en zymtherapieën, die echter veel min der worden gebruikt. De therapie bestaat uit een langdurige serie in jecties. Kosten zijn 2,— per ampul. De behandeling geschiedt in Neder land vanuit het Biomedisch Cen trum de Koningshof te Haarzuile! waar alleen artsen werkzaam zijn. Het effect van de enzymtherapie wordt door de officiële geneeskunde niet zo hoog aangeslagen. CELTHERAPIE De celtherapie gaat uit van het prin cipe, dat een aantal ontwikkelings- ziekten, ouderdomsziekten en afwij kingen in de klieren bestreden kun nen worden door het inspuiten van celoplossingen van ongeboren die ren. De ingespoten levercellen zou- Sinds drie maanden bestaat de twee mansformatie ,,Arie" in Schiedam, be staande uit Rinie van Willigen (gitaar 8-snarig en zang) en Hannibal Jansen (electronische drummer enz.). Rini, exgitarist van Union Station Changes en Sommerbreeze en de Wilton-Fijenoord Harmonie vertelt dat hij zijn teksten, die over diepe ellende, het zwerversbestaan en de gefrustreer de aardbol zo de zaal insmijt Hanni bal hing zijn carrière als mondharmo nicaspeler aan de wilgen om bij Rinie als soundmaster te fungeren. Samen vormen zij de formatie „Arie", te be luisteren op donderdagavond 23 no vember a.s. in café „Quibus" aan de Lange Haven. Toegang gratis. Woensdag 22 november a.s. organi seert de Schiedamse carnavalsvereni ging „De Rietzeilers" een bingo-avond in de grote zaal van Chr. Sociale Be langen aan de Lange Haven 73. Voor de deelnemers aan deze bingo-avond zijn weer talloze fraaie prijzen beschik baar gesteld, w.o. vele huishoudelijke voorwerpen. De -hoofdprijs bestaat weer uit een dames- of herenrijwiel of een dubbele Moulinex grill naar keuze. Het batig saldo van deze avond komt na afloop van het carnavalsseizoen ten goede aan alle Schiedamse gehandi capten. De bingo-avond is voor ieder een boven dé leeftijd van 16 jaar toe gankelijk, ook al bent u (nog) geen lid van de carnavalsvereniging. Aanvang acht uur, zaal open om zeven uur. Neem gerust een goede kennis mee. den de zieke lever van de patiënt repareren, de niercellen de zieke nier enz. Goede resultaten zouden met de celtherapie zijn bereikt bij geestelijk gestoorde kinderen. Deze zouden zich beter gaan ontwik kelen. Dit werd onderzocht door een commissie van de gezondheidsraad. Dit onderzoek wees uit, dat de be handeling van geestelijk gestoorde kinderen met celtherapie geen zin heeft. In Nederland passen ongeveer 20 artsen celtherapie toe. Een be handeling kost 1.500, Een behandeling bestaat uit 4 tot 6 injecties met verschillende organen en werkt enkele maanden. Het is zeer de vraag of de cel injecties werkzamer zijn dan de aparte stof fen uit de cellen, die ook in de „ge wone" geneeskunde worden ge bruikt (hormonen). DIEETTHERAPIE Adviezen over de voeding hebben altijd een plaats gehad in de behan deling. Algemene adviezen om ge zond te blijven zoals niet teveel eten, weinig vet, voldoende fruit enz. Daarnaast speciale dieëten bij be paalde ziekten, zoals zoutarm bij hoge bloeddruk, suikervrij bij sui kerziekte, vetarm bij gal en lever ziekten enz. Er zijn echter een zeer groot aantal speciale dieettherapieën, die gene zing zouden geven bij allerlei ziek ten. Volgens de Macrobiotiek is elke ziekte een gevolg van een verkeerde levenswijze en kan deze door na tuurlijke voeding in 10 dagen gene zen. Adviezen zijn: zoveel mogelijk granen, een kunstmatig gegroeide groenten, geen specerijen, geen ge wone koffie en thee en zo weinig mogelijk dierlijke produkten. Voedingstherapie volgens Bircher- Benner. Hij was de eerste die het be lang van rauwkost (veel vitamine) erkende (in 1900). Hij was tegen overmatig gebruik van alcohol, nico tine, specerijen, koffie, thee, cacao en zout. Zijn meest bekende recept is muesli. Mayr legt de nadruk op een goede doorstroming van het maag-darm kanaal. Langzaam eten, goed kauwen, niet teveel rauwkost, geen avondmaal tijd en zo nodig vastkuren en buik massage zijn zijn advies. De dieett- herapie volgens Moermari is erop gericht kanker te voorkomen of te genezen. De voeding bevat geen sui ker, vlees of vis, geen water, koffie of thee, geen witbrood of aardappe len. Wel veel eidooiers, zure produk ten en rauwe groenten. Daarnaast worden er extra stoffen toegevoegd nl. jodium, citroenzuur, ijzer, vita mine A, B, C en E. Nooit is echter aangetoond dat kan kerpatiënten een tekort aan een van deze stoffen zou hebben. Budwig adviseert een eiwit-olie dieet met een hoog gehalte aan onverzadigde vetzuren. Het dieet van Nolfi is gebaseerd op onbewerk te, biologies dynamies verbouwde rauwkost. Hij waarschuwt vooral te gen zure voedingsmiddelen. Evers adviseert behalve biologies dynamies verbouwde voedingsmid delen 2 liter rauwe melk per dag. Volgens Jarvis blijft iedereen ge zond met dagelijks enkele lepels ci- derazijn en honing. Het vegetarisme waarbij alle produkten van gedode dieren worden geweigerd is welbe kend. Daarnaast zijn er nog vele an dere dieettherapieën. Wonderbaar lijke genezingen mag men echter van deze dieëten niet verwachten. Vaak zijn ze met elkaar in strijd. Een aantal punten hebben ze ge meenschappelijk. Waarschijnlijk kunnen we onze gezondheid bevor deren door op deze punten te letten: niet teveel eten rustig eten, goed proeven, goed kauwen niet teveel vet niet teveel vlees niet teveel suiker, zout en andere smaakstoffen veel verse groenten bijna al ons voedsel is chemisch bewerkt en voorzien van smaak- en kleurstoffen. Een huisarts Bij de aanleg van de Centrale Antenne Inrichting (C. A.I.) in Schiedam zijn bij de abonnees in wijk 30 de toestellen in- geregeld. Dat wil zeggen dat de ontvangers gereedgemaakt zijn voor de ontvangst van televisiebeelden en F.M.-radio. Wijk 30 wordt begrensd door: Prinses Beatrixlaan, Schiedamseweg, Meeu wensingel. Zwaluwlaan en Molensin gel. Op 27 en 28 november zal het mobiele informatiecentrum van de C.A.I. zich bevinden op de hoek Hooikade en Kaag in wijk 31. Het centrum is op bo venstaande dagen geopend van 9.30 uur tot 15.00 uur, eveneens op 27 en 28 november 1978 worden in wijk 31 de ontvangers gereedgemaakt voor de ontvangst van televisiebeelden en F.M.-radio, en wel dat deel van wijk 31 welke begrensd wordt door: Kerklaan, Zwaluwlaan, Koekoekslaan, Nachte gaallaan, Meeuwensingel. Door de installateur E. T. B. Vos Dordrecht en het Aannemingsbedrijf Hogenboom-Spijkenisse wordt thans gewerkt in wijk 22 begrensd door: Snelliussingel, Van 't Hoffplein, Van 's -Gravesandestraat, Hogenbanweg en Dr. Zamenhofstraat. Wijk 23 begrensd door: Van Swinden- straat, Celsiusstraat, Hórvèthweg, OverschiesestraatBroersvest, Huis te Rievierenweg, Laurens Costerstraat vanaf 19 met Copernicusplein, Coper- nicusstraat en Van Swindensingel. Wijk 28 begrensd door: Parkweg, Noordvestsingel, Jan van Zutphen- straat, Henri Polakstraat, Johan Braa- kensiekstraat. In deze wijken zijn in middels de informatieboekjes van de Technische Bedrijven met de aanmel- dingskaarten, waarmee men zich kan opgeven als abonnee, huis aan huis verspreid, inlichtingen wensen of een extra aanmeldingskaart ontvangen, belt U dan naar de Technische Bedrij ven der Gemeente Schiedam, afdeling C.A.I., telefoon 264980 de toestellen 120, 183 en 193. Op 1 november zijn er maar liefst 10 verkenners tegelijk geïnstalleerd, een feest waar alle ouders enthousiast aan meededen. Op 15 november is er vanaf 18.30 uur een groot gToepsfeest geweest. Op 28 november vieren ze al sinterklaas. Op 20 december houden ze hun kerstvie ring. Iedere maandagavond spelen de gidsen hun spel. Iedere dinsdagavond de kabouters, 's Woensdags de verken ners en donderdags de welpen. Op 7 november kregen alle stafleden hun „erkenning". En van 7-14 juli 1979 gaat de hele groep weer een week kamperen. De duinen bij Egmond in Noord-Holland zijn dan het speelterrein van de groep. Als uw zoon of dochter (7-14 jaar) met die enthousiaste jongens en meisjes wil meespelen, bel dan mevrouw Lauwrier tel.nr. 706819. De groep komt altijd bijeen op de Mgr. Nolenslaan 99. En na het kamp in september 1979 willen ze ook nog beginnen met sherpa's. Dat is voor meisjes van 15 tot 17 jaar. Van deze groep zult u nog wel meer horen. De afdeling Schiedam van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers houdt van 1 7 tot en met 19 november de jaarlijkse vogelshow met westrijd in de bovenzaal van gebouw Arcade aan de Lange Haven. Behalve de collectie kleurkanaries, in vrijwel alle voorko mende kleurslagen, zowel vetstof als pigment, presenteren de leden een aantal postuurkanaries, bastaarden, parkieten en tropische vogels. De toegang tot de tentoonstelling is gratis. De openeningstijden voor het publiek zijn: vrijdag van acht tot tien uur; zaterdag van tien tot tien uur en zondag van tien tot zeven uur. Zaterdag 18 november, dus morgen, maken de leden van „Myosotis" een wandeling en 's middags wordt de be kende clubmiddag gehouden in het soosgebouw aan de Kuyperlaan. Maandagavond wordt van 7 tot 8 uur indoortraining gehouden in „De Dukdalf'aan de Rijnstraat 1. Iedereen vanaf 15 jaar kan hieraan deelnemen, ook dames. Voor alle verdere inlichtin gen: tel. 266544. Met 2 brillanten... Tijdens zijn vakantie in Noorwegen werd wethouder Chris Zijdeveld geat tendeerd op voorzieningen bij een ver keerslicht met tikgeluid geluidssigna len om visueel gehandicapten te waar schuwen bij het oversteken. Terug in Schiedam heeft de heer Zijdeveld dit bij het gemeentebestuur aangekaart met dit gevolg dat de heer Wevers op het Stadskantoor (tel. 260500 - toestel 185) zich ingezet heeft voor de belan gen van de visueel gehandicapten. Hij noteert graag de namen van hen die met moeilijkheden als visueel gehandi capte ten maken hebben in eigen om geving of waar dan ook. Dan zal hier extra aandacht aangeschonken wor den. Men beschikt op het ogenblik over een 30 adressen, maar er moeten er min stens de helft meer van zijn. Vandaag hebben deze mensen vragen lijsten ontvangen, waarop zij hun wen sen kenbaar kunnen maken als deelne mer in het verkeer. Hoe vaak of men bijvoorbeeld op straat loopt. Met of zonder begeleiding. Met een blinden geleidehond of onder begeleiding van een persoon. De route aanduiding. Welke obstakels men onderweg heeft. Bijvoorbeeld lantaarnpalen, bloem bakken, obstakels die boven het trot toir hangen, zoals luifels van winkels, trappen, het oversteken van een rijweg, het oversteken van de rijweg bij een oversteekplaats met verkeerslichten. Het in elkaar overgaan van trottoir en rijweg zonder hoogteverschil of andere moeilijkheden. Vuilniszakken of het trottoir. Welke voorzieningen of maatregelen men nodig acht, van welke voetganger soversteekplaatsen men het meest ge bruik maakt. Waar of de geluidssigna len aangebracht moeten worden. Jaap Poot in Vlaardingen heeft bij voorbeeld landelijke bekendheid ver worven door zijn op de bres staan voor visueel gehandicapten. Hij ondervond als voetganger bijvoorbeeld veel over last van manden met verkoopwaar ge plaatst voor de winkels in de Van Ho- gendorplaan. Het schots en scheef neerzetten van fietsen. Brommers die langs hem heen scheerden enz. Mis schien is dan in Schiedam ook het ge val. Als voetganger heb je de gelegeneheid op een knopje te drukken, zegt wet houder Zijdeveld. Er is gelegenheid bij dit knopje een apparaatje aan te bren gen, zodat de visueel gehandicapte vei liger oversteekt. Maar het is natuurlijk zinloos om die overal in de stad aan te brengen. Vandaar dat we graag nader geïnformeerd willen zijn. Dan kunnen we er alles aan doen om die voorzie ningen aan te treffen... Zaterdagavond 18 november wordt in het jongerencentrum „De Horizon" aan de Prof. Poelslaan 80, Oud-Mat- henesse. een film vertoond met in de hoofdrol Marty Feldman. Toegang sprijs 2,50, aanvang half negen. Maandagavond speelt in dit jongeren centrum de huisband, dinsdagavond gezamenlijk werken op de grafische werkplaats, o.a. werken aan de eigen krant, en op woensdagavond gele genheid tot sporten in de gymzaal. Aanvang: negen uur. Naar aanleiding van het feit dat de in ternationale vereniging „Philatelica" afdeling Rotterdam (met vele leden in Schiedam) 30 jaar bestaat, wordt dit teit drie dagen gevierd. Om te begin nen op vrijdag 24 november a.s. om 7 uur opening van de tentoonstelling in het postkantoor Rotterdam aan het Dclftseplein, achtste etage. Sluiting 22.00 uur. Zaterdag 25 november is de tentoon stelling van 10.00-18.00 uur geopend, maar heeft er ook een ruilbeurs plaats en tenslotte op zondag 26 november laatste dag van de tentoonstelling van 11.00-16.00 uur. Daarna uitreiking van diploma's en prijzen. Iedere belang stellende van harte welkom. De heer De Groot van de drumband „Ambrosous" heeft een expresbrief van St. Nicolaas ontvangen waarin de Goedheiligman mededeelt telefonisch bereikbaar te zijn via telefoonnummer 704521 voor een bezoek aan huis. U gelieve dan meteen alle persoonlijke gegevens door te geven. De kosten hiervan komen ten bate van het Uniformfonds van „Ambrosius". Dinsdagavond 21 november spreekt mevrouw L. Bot-Don voor de leden van de NCVB afdeling Nieuwland over „Samen Leven". In de benedenzaal van de Opstandingskerk. Aanvang: acht uur. Dinsdag 21 november a.s. brengt het modehuis Spelsnijder een najaarsmo deshow. Aanvang twee uur. Toegang gratis. Morgenavond 18 november heeft in de Dorpskerk te Kethei ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het kerk koor „Groenoord" een driekorenavond plaats, waaraan medewerken het jubi lerende koor, het Adventskerkkoor te Overschieen het Opstandingskerkkoor te Rijsoord. Er zal tevens een kinder- zanggroep te beluisteren zijn. Het pro gramma vermeldt voorts samenzang. Toegang gratis, aanvang acht uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1978 | | pagina 37